Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2009., 15:21   #81
Ovo što se tiče Cnaiüra...sve će ti biti jasno,ima vremena.A godine...hm,mislim da je kod njega i općenito njegovog naroda više zaslužan način života što su tako,vitalni jel...što se Xinemusa tiče...ne smijem ništa pričati,čitaj samo.Mislim da me u cijeloj trilogiji najviše živcira cijela carska obitelj,ljudi su sama definicija megalomanije.
__________________
Heda! Heda, Hedo!
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 21:37   #82
Odlicna knjiga procito sam sve izdane nastavke na hrv i cekam eo zadnji
Papagajzp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 15:03   #83
Na jedivte jade sam nekak uspio nabaviti tisućslojnu misao, i sa žaljenjem moram priznat da ju se moram silit čitat. Nekako mi serijel više nije dovoljno zanimljiv. Prva knjiga mi je još bila i najbolja, a sad nekako nemam volje, iako ću naravno princa ničega privesti kraju.
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 15:05   #84
To je živa istina... ali gledaj na tu treću samo kao na most između nove trilogije... vjeruj mi... Rasudno oko je fenomenalna knjiga, ponovo postaje zanimljivo...
__________________
Heda! Heda, Hedo!
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:06   #85
Joj, jučer sam započela treću knjigu i mučim se, mučim...
Ne znam da li je stvar u meni, ali motivacija likova mi nije baš najlogičnija, pa ni realistična (s obzirom da logika nema veze s ljudskim ponašanjem, he he). A Kellhus me sve više i više nervira, i uopće mi nije jasno kako svi padaju na njega. Da je baš svima zamazao oči? Na stranu Cnaiür, sve mi je to nekako nategnuto.

Nakon Martina, ova filozofsko-sofistička ..... (da ne budem prosta) ne sjedaju mi baš.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:09   #86
Joj, krivo sam shvatio... počeo sam pisati nešto deseto. Mislio sam na četvrtu knjigu. A što se treće tiče, nije stvar u tebi. Bakkeru kao da je logika strana riječ.
Počeo sam komentirati četvrtu čitajući tvoj post napamet... dobro pa sam stigao editirat...
__________________
Heda! Heda, Hedo!
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:15   #87
Je, već sam mislila pitat o kojem kralju pričaš.
Shvatila sam iz prijašnjih postova da se isplati izdržati kroz treću knjigu?
Hoću medalju.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:18   #88
A znači to se vidi, ha? Da li se isplati izdržati... pa meni se isplatilo, ne znam za tebe... Znam samo ovo: Ja sam veliki Bakkerov fan, a ja sam se jedva natjerao pročitati treću, iako pred kraj postane zanimljivije...
__________________
Heda! Heda, Hedo!
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:21   #89
Vidjela sam prije nego što si stigao ispraviti. Šta ćeš.

Sad kad sam je započela, ću i pročitat do kraja. Živim za dan kad Kellhus dobije po p... .
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 16:28   #90
Pa, kod njega se barem ne moraš brinuti da ćeš čekati 5 ili više godina na knjigu. Iako bi se to moglo pokazati kao slaba utjeha u slučaju da upropasti sad ove dvije preostale. Nadam se da neće.
__________________
Heda! Heda, Hedo!
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 15:12   #91
Drži se knjige. Istina, prvih 300 stranica jje nadprosječno dosadno, dok je zadnjih stotinjak opet jako zanimljivo, pogotovo kraj u kojem Akka ispadne totalno badass xD
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 22:01   #92
Tisuclojna misao nije tolko zabavna ali rasudno oko je totalno zakon
Papagajzp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 10:19   #93
Hvala, potrudit ću se.
A nije lako.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 15:40   #94
Mogu samo reći da sam užasno razočarana tim Bakkerom.

Jest, pročitat ću i četvrtu knjigu te sage. Želim vidjeti što će Achamian napraviti tom... Kellhusu.

Kao prvo, smeta to nepotrebno i beskonačno filozofiranje, ponavljanje istih zaključaka, dok se istovremeno neke stvari u priči ili ne doreknu (ispravna riječ?) ili se čak zaobilaze.
To je tu na kraju lud - Kellhus, Moenghus, mi svi zajedno?

Bakker je pravi žmukler par excellence. Ako je to ikad i trebala biti trilogija, onda je to stvarno mogao malo bolje zaokružiti.

I jedno pitanje. Meni je Proyas, ne znam ni objasniti zašto, zanimljiv i ajmo reći simpatičan. Jesam li dobro shvatila da je on na kraju i shvatio da je Achamian u pravu, odnosno jel mu se konačno probudila sumnja u Kellhusa?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 02:48   #95
Počinjem ga čitati od nove godine.Do tad ću se sladiti s Martinom(opet).Mljas
__________________
Pobijediti loše navike čovjek može samo danas a ne sutra
Torvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 15:24   #96
Jako sam sretan sto ovom prilikom mogu komentirat ovog plemenitog Bakkera. prvo kad sam okrenuo knjigu da procitam kratki opis pisalo je jedno od najvecih ugodnih iznenađenja u zf. Ovaj Bakeric a- nema ni zrno maste b- totalna kopija Gospodara ( citao sam mnogo kopija Gospodara ali ovo je previse lose) c- zasto stvara neku filozofiju koja nema ni najmanjeg smisla mnogo velikih misli su osakacene na Bakkerov nacin d- da ovaj tip nije toliko sexualno ugrozen knjige bi mu trebale biti za djecu.
Gdje
idu Hobiti u Mordor a gdje ide onaj Kellhus ( ispricavam se za netočna ispisana imena) u onaj grad Sim.... koja slucajnost u tom putu mu se dese razne bitke i
zanimljive avanture (ponavljam zanimljive) prsten ima moc kao zavladati onoga tko ga nosi a vidi i kellhus malo ubaci zivotne filozofije i on vlada tobom kako orginalno .Ali kad sam procito i cetvrtu knjigu onda sam mogao sa 10000000% sigurnjoscu reci losa kopija on i njegovi idu pod neku staru spilju a ostali putovi su blokirani (kako se toga mogao sjetiti? to mi uopce nije poznato) to su svi moji argumenti da je losa kopija Tolkina.Carobljak je mrmljao neizgovorivim jezikom kako mastovito ja sam ocaran njegovim jezikom. Ima 1000 nacija i svaka prica drugim jezikom a kakav je taj jezik?(abla ha be de -bluč klob) da je on imao maste i
snage napravio bi svojih 1000 jezika . Nacin pisanja ja ne znam covjek se toliko preserava ko da je .........(fali mi rijeci) one bitke su toliko lose opisane cjelu knjigu vojske sve manje i manje a na kraju ono 1000000000000000 vojnika .Najokrutniji među ljudima-peder aaaaaaaaaaaaa mislim neko mozda to mogu smatrati mastovitim ali meni je cisti dokaz bez idejnosti stavit takvo nesto u zf je .......(fali mi rijeci) .Sve u svemu kad bi netko dao ovom bakericu sjemena u usta tad bi mmrmljo neizgovorivim jezikom . Jedina pozitivna stvar je ta sto nema nikakve devetogodišnje djece koja mogu ubiti odraslu osobu ali to je vec drugi pisac kojeg cu postediti . tužan je covjek kad je žalostan u nerealnom mora biti odgovor kako a to nam bakeric nije rekao on i dalje mrmlja svojim neizgovorljivim jezikom
magnum8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:35   #97
Kao prvo, zf i fantasy nisu isto, dajte si to zapišite negdje. To je kao da poistovjećuješ krimić i ljubić samo zato kaj su oboje fikcija.

Drugo, užasno me je već počeo iritirati taj LOTR fanboyizam i općenito uspoređivanje svake fantastike sa LOTROM. Ak je Tolkein i ostvario najveći odjek u fantastici u posljednjih 100 godina, niti je prvi pisac fantasstike, niti je prvi moderni pisac fantastike, a da i je, nadmašen je u gotovo svakom segmentu (dobro ajd, ne bih se usudio izreći da ga je ijedan pisac sam po sebi nadmašio u svemu, premda mu Martin dahće za vratom). Ne branim ja bakkera, jer zna bit zamoran i nepotrebno prolongirati radnju, ali neke paralele koje si ovdje povukao su gotovo apsurdne. Konačno, čemu uopće sa takvim stavom i čitati išta osim tolkeina?
Outmind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 00:14   #98
Jesam ja to dobro shvatio da si ti usporedio Kellhusa sa Prstenom vladarom?

No svakakve sam usporedbe dosada čuo, ali Tolkien i Bakker... ne da nema nikakve sličnosti, nego... kak si ono napisao...

Quote:
magnum8 kaže: Pogledaj post
(fali mi rijeci)
__________________
Heda! Heda, Hedo!
Wotan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 13:12   #99
Bakkera sam slušala na Sferakonu (a i bilo mi je zanimljivo što se profesionalno bavi kognitivnim znanostima), pa sam tek nakon toga išla čitati njegove knjige (trilogiju The Prince of Nothing i tehno-triler Neuropath). Bilo je donekle zanimljivo za čitanje, ali me na kraju ostavilo razočaranom. Ne volim kad autor ima takav indiferentno-ciničan odnos prema vlastitim likovima.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2010., 15:54   #100
Poštujem ja vase primjedbe iako me niste shvatili Kellhusa uspoređujem s samim prstenom svi ovi pisci moraju se ugledati na nekoga a na koga je onda Bakker i nisam neki veliki obožavatelj Tolkiena ali taj je covjek sve objasnio a Bakker pa nista gledajuci objektivno sve dok Martin bude pripovjedac a ne pisac tesko ce stici ikoga ali sto je je kad hranu pocne opisivati odem i sam jest cak i Martin ima malo slicne radnje koje lice na Tolkiena ali znam da se ne bi slozili pa neću pocinjat . Razlog zasto je ovj Bakker donekle uspjesan je taj glavni lik je ljigav a time navlaci da dalje citamo ima jos par stvari ali sve je to viđeno. Zar je tako drastična razlika između zf i fantasy ?(sve dok Martin bude imao djecu od 9 godina koja mogu (i to žensku) baratati macem i ubiti odraslu osobu nista od njega za takvo nesto mi treba izuzetno opširno objašnjenje a ne samo svijet u kojem ima zmajeva). Dobra kopija koju postujem je prva koju sam citao gdje nema djece i suvisle filozofije je R.A.Salvatore u kojem on u svakoj knjizi priznaje tuđe a dodaje i svoje iako ono nema tu mnogo ozbiljnosti kao u Bakkeru ali radnja je tecna i sve sto je vazno bude opisano kako treba ali to je mozda samo moja prva knjiga takve vrste pa mi je ostala u dobrom sjecanju
magnum8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.