Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 01:59   #2001
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Uostalom, mediji biraju koga će propustiti u javnost.
Onda jako malo znaš o medijima u nas, interes javnosti i briga za javno dobro, a tu negdje bismo mogli ubaciti i pismene potpisnike novinskih članaka, odavno nisu prioritet naših medijskih kuća, nažalost!
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 02:18   #2002
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Onda jako malo znaš o medijima u nas, interes javnosti i briga za javno dobro, a tu negdje bismo mogli ubaciti i pismene potpisnike novinskih članaka, odavno nisu prioritet naših medijskih kuća, nažalost!
Pa nisi li maloprije rekao/la da su se mediji onepismenili zato što u njima u zadnje vrijeme caruju spodobe poput gore navedenih? A sad kažeš da su polupismeni novinari odavno prisutni.
Ništa mi nije jasno.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 03:19   #2003
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Onda jako malo znaš o medijima u nas, interes javnosti i briga za javno dobro, a tu negdje bismo mogli ubaciti i pismene potpisnike novinskih članaka, odavno nisu prioritet naših medijskih kuća, nažalost!
Opet brzaš, Munjo.
Postojao interes za javno dobro ili ne, uopće nije bitno. Mediji biraju koga će propustiti u javnost. To je činjenica. Notorna. Trivijalna. Ako mediji o nečemu izvještavaju, o tome će javnost biti izviještena. Amen. Čista tautologija.

I potpis na Zekoslavin post. Da ne ponavljam već rečeno.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 12:13   #2004
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Pa nisi li maloprije rekao/la da su se mediji onepismenili zato što u njima u zadnje vrijeme caruju spodobe poput gore navedenih? A sad kažeš da su polupismeni novinari odavno prisutni.
Ništa mi nije jasno.
Imaš pravo, moja pogreška, vrijeme je rastezljiv pojam, a ionako ne mislim da je najveći naših problem medija nepismenost, možda @Lastanu i ekipi s ovog pdf-a, ali sve je to već oftopic, a za raspravu o našim medijima činemi se relevantnijima Viktor Ivančić ili Jasna Babić nego @Lastan, bez uvrede

P.S. @Lastane, polakše s tim kavama, ti ih piješ kao vodu
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:33   #2005
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, moja pogreška, vrijeme je rastezljiv pojam, a ionako ne mislim da je najveći naših problem medija nepismenost, možda @Lastanu i ekipi s ovog pdf-a, ali sve je to već oftopic, a za raspravu o našim medijima činemi se relevantnijima Viktor Ivančić ili Jasna Babić nego @Lastan, bez uvrede

P.S. @Lastane, polakše s tim kavama, ti ih piješ kao vodu
Nego, reci ti meni što bi to bilo @Lastan/@Lastanu/@Lastan? Poručuješ mu da je majmun?
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 14:41   #2006
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Nego, reci ti meni što bi to bilo @Lastan/@Lastanu/@Lastan? Poručuješ mu da je majmun?
Naravno da ne, samo on i ja imamo izgleda drukčije poglede kad su pitanju problemi naših medija, tj. drukčije rangiramo prioritete, on drvi po nepismenosti, a ja po njihovoj uređivačkoj politici, ionako on dobro zna da postoji netko iznad medija tko odlučuje koga će mediji propustiti, a taj netko je samo nekoliko pdf-a iznad ovoga
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:17   #2007
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Naravno da ne, samo on i ja imamo izgleda drukčije poglede kad su pitanju problemi naših medija, tj. drukčije rangiramo prioritete, on drvi po nepismenosti, a ja po njihovoj uređivačkoj politici, ionako on dobro zna da postoji netko iznad medija tko odlučuje koga će mediji propustiti, a taj netko je samo nekoliko pdf-a iznad ovoga
Molim te, suzdrži se od komentiranja što to ja dobro znam ili ne znam. Teorije zavjere nisu nešto što olako prihvaćam.

I Zekoslava te, uostalom, nije o tome pitala. Pitala je zašto ispred mojeg imena stavljaš znak poznat pod imenom majmun. Mislim, nismo na Twitteru. A i da jesmo, ne bi mi smio deklinirati ime u toj formi.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:28   #2008
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Molim te, suzdrži se od komentiranja što to ja dobro znam ili ne znam. Teorije zavjere nisu nešto što olako prihvaćam.

I Zekoslava te, uostalom, nije o tome pitala. Pitala je zašto ispred mojeg imena stavljaš znak poznat pod imenom majmun. Mislim, nismo na Twitteru. A i da jesmo, ne bi mi smio deklinirati ime u toj formi.
Naravno, opet ću se išamaran pokunjeno povući pred tvojom i Zekoslavinom genijalnošću, samo me čudi što takva genijalnost teorijom zavjere smatra općepoznatu stvar da su politika i naši mediji isprepleteni interesima od kojih je pismenost novinara negdje pri kraju dugačkog popisa

P.S. opet ti po kavi, Franck očito dobro plaća
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 16:44   #2009
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Naravno, opet ću se išamaran pokunjeno povući pred tvojom i Zekoslavinom genijalnošću, samo me čudi što takva genijalnost teorijom zavjere smatra općepoznatu stvar da su politika i naši mediji isprepleteni interesima od kojih je pismenost novinara negdje pri kraju dugačkog popisa

P.S. opet ti po kavi, Franck očito dobro plaća
Hej, mladiću, čemu bezobrazluk? Ja sam se malo našalila s onim majmunom ispred Lastanova imena. To je sve.

A ovo ostalo...pa čuj, nije da nisi djelomično u pravu, no ne možemo sve svesti na rodjačke veze i slično.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:02   #2010
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Hej, mladiću, čemu bezobrazluk? Ja sam se malo našalila s onim majmunom ispred Lastanova imena. To je sve.

A ovo ostalo...pa čuj, nije da nisi djelomično u pravu, no ne možemo sve svesti na rodjačke veze i slično.
Ni o kakvom bezobrazluku nema ni govora, ja spremno priznajem da ste i ti i Lastan pametniji od mene i tu ne vidim nikakvog problema, problem je eventualno vaše, naročito Lastanovo stavljanje nepismenosti ispred uređivačkih politika i zabranjenih tema u našim medijima kao njihovog glavnog problema.

Pitanje vlada, proračuna, tisuća otkaza nije svođenje na rođačke veze, ipak mislim da se tu radi o krupnijim stvarima koje se mjere u milijardama kuna.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:19   #2011
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Ni o kakvom bezobrazluku nema ni govora, ja spremno priznajem da ste i ti i Lastan pametniji od mene i tu ne vidim nikakvog problema, problem je eventualno vaše, naročito Lastanovo stavljanje nepismenosti ispred uređivačkih politika i zabranjenih tema u našim medijima kao njihovog glavnog problema.

Pitanje vlada, proračuna, tisuća otkaza nije svođenje na rođačke veze, ipak mislim da se tu radi o krupnijim stvarima koje se mjere u milijardama kuna.
Ok, hvala na komplimentu. Ipak, savjetovala bih ti da ne podcjenjuješ samoga sebe tek tako, sve ako i misliš tako.

Gledaj, tema je "Nepismenost u medijima". Dakle, samim naslovom ustanovili smo da ona postoji. Sad tražimo razloge. Odgovarajući na tvoj prvi post, mislila sam da govoriš o uzrocima te pojave. Ni na kraj pameti nije mi bilo komentirati općenito stanje u medijima, a to uostalom i nije tema. Stoga, ne mora značiti da mi stavljamo nešto ispred nečega (barem ja, Lastan će morati govoriti u svoje ime), jednostavno ne govorimo o istoj stvari. A i ti ne bi trebao ovdje govoriti o tome o čemu govoriš jer tome nije mjesto na ovoj temi.

Eto ga.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 18:37   #2012
Quote:
zec gadiš mi se kaže: Pogledaj post
Ok, hvala na komplimentu. Ipak, savjetovala bih ti da ne podcjenjuješ samoga sebe tek tako, sve ako i misliš tako.

Gledaj, tema je "Nepismenost u medijima". Dakle, samim naslovom ustanovili smo da ona postoji. Sad tražimo razloge. Odgovarajući na tvoj prvi post, mislila sam da govoriš o uzrocima te pojave. Ni na kraj pameti nije mi bilo komentirati općenito stanje u medijima, a to uostalom i nije tema. Stoga, ne mora značiti da mi stavljamo nešto ispred nečega (barem ja, Lastan će morati govoriti u svoje ime), jednostavno ne govorimo o istoj stvari. A i ti ne bi trebao ovdje govoriti o tome o čemu govoriš jer tome nije mjesto na ovoj temi.

Eto ga.
Hvala, imaš pravo, nadam se da nisam otišao previše u offtopic, a razlozi su mi nepoznati jer glupo mi je da bi netko zaposlio novinara (makar i podobnog), a nepismenog. Ok, ajmo ovako, neka je podoban i nepismen, ali nije glup, znači može naučiti, od prvog ili nekog od prvih honorara neka kupi pravopis, gramatiku, pokoji rječnik pa neka piše gluposti kojima nećemo morati tražiti pravopisne mane, a onda ni ova tema neće više biti aktualna.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:24   #2013
Kad sam dosla na bozic u Hr vidjela sam naslovnicu jednih novina s naslovom u stilu "Intelektualci raspravljaju tko je napisao najbolji hrvatski roman"

Eto, prvo sto mi je palo na pamet kad sam vidjela naslov bilo je da postoji neki izvrstan, nevjerojatan hrvatski roman, najbolji od svih, ciji autor nazalost nije poznat pa oni o tome nagadjaju.

A naravno da je tema rasprave bila koji je najbolji hrvatski roman po misljenju tih intelektualaca. Ne znam zasto su morali komplicirati naslov.
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:55   #2014
Ove crtice ce me u grob strpati. Pa to je prava epidemija!
*Abu Dabi-ja, *metro-om, *sex-u... majko mila.

A maloprije sam naletjela na *sugestirati.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:11   #2015
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Ove crtice ce me u grob strpati. Pa to je prava epidemija!

Neki dan je na Književnosti netko pitao može li se kod nas naći prijevod knjige Godfather, a netko drugi je odgovorio: "Kum-a?"
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:44   #2016
Quote:
xibalba kaže: Pogledaj post

Neki dan je na Književnosti netko pitao može li se kod nas naći prijevod knjige Godfather, a netko drugi je odgovorio: "Kum-a?"
Zanimljivo. Prvo Kum-a, ali kaže mu počni s prvim Kumom.
Nedosljednost?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:51   #2017
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Ove crtice ce me u grob strpati. Pa to je prava epidemija!
*Abu Dabi-ja, *metro-om, *sex-u... majko mila.
Pa nije Em baš mala faca na ovom forumu, je li. Ne čudi me ta poplava emericzyjevštine.
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 01:19   #2018
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Ove crtice ce me u grob strpati. Pa to je prava epidemija!
*Abu Dabi-ja, *metro-om, *sex-u... majko mila.
Normalno je stavljat crtice, iako ne u svin prilikama.
Puno puta je grezo deklinirat stranu riječ.
U ovin navedenin primjerima se slažen da je pretjerano.

p.s. da vas pitan za vaše mišljenje

Meni smeta naše pravilo stavljanja ovakvih navodnika ,, '', puno mi je prihvatljivije stavit englesku verziju '' ''. Šta vi mislite o tome?
Također, kad san ironičan, a želin to dat do znanja, koristin 'xxx' verziju (ne znan kako se zove).

Zadnje uređivanje DelmatST : 26.01.2011. at 01:25.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 01:28   #2019
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Normalno je stavljat crtice, iako ne u svin prilikama.
Puno puta je grezo deklinirat stranu riječ.
U ovin navedenin primjerima se slažen da je pretjerano.

p.s. da vas pitan za vaše mišljenje

Meni smeta naše pravilo stavljanja ovakvih navodnika ,, '', puno mi je prihvatljivije stavit englesku verziju '' ''. Šta vi mislite o tome?
Ne, nije normalno stavljati crtice.

Osim ako su u pitanju kratice tipa FBI, CIA, HDZ, NATO, CNN itd.
Sve drugo spada u nepismenost i glupost (iznimka je Emericzy: on nekontrolirano rabi crtice, a nije ni glup ni nepismen).

Sto se tice navodnika, stavljam iste kao i ti.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 01:30   #2020
Normalno je i dobro pročitat post kojeg namjeravaš kritizirat
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.