Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2010., 17:58   #1081
Ma dečko se s nekog lanca s nekog odjela otrgnul,usfalilo mu šarenih bombončića a u nekom uredu internet pod rukom pa ga šoraju filmovi i baljezga bedastoće...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:03   #1082
Čudno nema niti jednog Ferrarija.
Vjerojatno zato što ga voze ili prebogati dedeki (oldtimeri), ili klinci čiji se tata potpisuje sa Šeik ... ... (F430, California)

Ali postoji jedan koji ne spada u te krugove

288 GTO meni najljepši Ferrari ikad







btw... Anatar - ćuti, nemaš pojma. Ti bi strgo getribu tog RS6 u roku godinu dana i onda plati cijelog Golfa6 za zamjensku.
Osim toga, Manual nema DSG, a to je budućnost. I što se tiče dizela... dizel imamo već i sada, tako da nije budućnost, a kad na snagu stupe el. auti, zamjenit će aute koji su zapravo prijevozna sredstva - dizelaše, dok će prave makine za uživanciju ostat benzinci.
Tko je napravio ikad dizela za guštanje?
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:05   #1083
To i ja velim- kad u F1 vidim dizel bolid onda priznam neke stvari- a to će se desit uhmmmm, NIKAD...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:07   #1084
Potpisujem cijeli text i uz to dodajem da imas jako dobar ukus sto se tice Ferca ali ovo je na razini Annatarovih izjava
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
Tko je napravio ikad dizela za guštanje?
Pitanje je....jesi li ikad probao dizela koji je napravljen za gustiranje!?
Da se razumijemo, ne dajem prednost ni dizelu ni benzinu...sve ima svoje guste
__________________
život je lijep 1234..5
mastermind.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:13   #1085
Quote:
mastermind.1 kaže: Pogledaj post
Potpisujem cijeli text i uz to dodajem da imas jako dobar ukus sto se tice Ferca ali ovo je na razini Annatarovih izjava

Pitanje je....jesi li ikad probao dizela koji je napravljen za gustiranje!?
Da se razumijemo, ne dajem prednost ni dizelu ni benzinu...sve ima svoje guste
Ma zaboravi dizel, tu neki Seat Leon FR Dizel, pa narod pošto nezna za bolje misli da je to nešto sportsko... daj kani se toga.

Dosad najveća brutala što sam vozio je S5... kakav odaziv na gas, zvuk, dernjava... auto je mentalna bolesnoća. A tek mogu onda zamislit šta je jedan Lambo Gallardo Superleggera.

Dizeli su za:
endurance utrke - Audi R15TDI
Privlačenje pažnje - vidi nas, mi napravili najbrži dizel, bla bla bla (koji je svejedno sporiji od S2000)
preseravanje u Q7 V12 TDI
generalno prijevozna sredstva


dizel nikad, i baš nikad neće bit uzbudljiv kao benzinac.
Dalje neću ni ić u raspravu tako da ne moraš se ni trudit
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:18   #1086
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Koštaju 100k jer rijetko koji američki automobil preživi 40 godina, i ostalo ih je jako malo.

Ovdje ljudi ne drže auto duže od pet godina; u prosjeku se kupuje novi auto svake dvije godine. Većina ljudi ima ratu za auto od 16. godine života, bez prestanka.
rista, ti slabo gledas oldtajmer skupove....a to kaj auto prezivi ili ne prezivi ima samo veze sa kupovnom moci i odrzavanjem....pogledaj si americke aute na kubi, ne znam zakaj su tam prezivjeli?

onda se isto tak se moze reci za njemacke, jer ih i tam cesto mijenjaju, na kredu....

btw. skrecemo sa teme....
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!

Zadnje uređivanje šatro gospon : 03.09.2010. at 18:24.
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 18:25   #1087
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
Dalje neću ni ić u raspravu tako da ne moraš se ni trudit
Pa zasto si tako zatvorenog uma!?
Pitam to jer i sebe pitam zasto sam nekad tako razmisljao.

Vratimo se na cestu i ostavimo se sad staze..

Dal ti je jasno da cestovni dizel iste snage i tezine kao benzinac ide bolje, ima duplo veci okretni moment sto znaci neopisivo bolja medjuubrzanja?

Otkad sam prerastao stanje da auto mora grmit i da je bost nize brzine neopisiv gust,
vozim svog dizela i neopisivo uzivam u njemu.

Sad nekako na grubo receno,mislim da su danasnji dizel motori puno bolji za velike aute koji imaju veliku tezinu dok npr.jedan hot-hatch mora bit benzin i gotovo.
Why? Dizelski okretni moment radi veliki teski auto puno brzim i zanimljivijim nego benzinski kolega sa istom snagom..
Htio ti diskutirat ili ne, to su cinjenice
__________________
život je lijep 1234..5
mastermind.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:13   #1088
Quote:
D.B.Cooper kaže: Pogledaj post
taj tvoj cijeli komentar uopće nema smisla! I zašto bi benzin bio ispod časti?
Zato jer je benzinski motor u uspredbi s diesel motorom prekompliciran: diesel nema svjećica, nema paljenja, nema ničega. Samo nafta i kompresija. Ultra-jednostavan motor. I zahvaljujući zadnjih 15 godina investicije u razvoj diesel motora, čistiji je i manje zagađuje od benzinskih motora. I diesel ima nekaj kaj benzinac nema, osim ako nije V8: moment na niskom broju okretaja. Vuče kao lud, a s modernim turbopunjačima ide jednako brzo ili brže nego benzinac, a troši manje goriva. Za reference, vidi Audi R8 TDI:


Kad se sve to zbroji i oduzme, benzinski motori su jednostavno busted. Prekomplicirani i neisplativi.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:25   #1089
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
btw... Anatar - ćuti, nemaš pojma.
Molim te nemoj mi se obraćati na srpskom jeziku, jer bum te stavil na ignore listu.
Quote:
Ti bi strgo getribu tog RS6 u roku godinu dana i onda plati cijelog Golfa6 za zamjensku.
Vozim automobile s ručnim mjenjačem od kada sam dobil vozačku dozvolu i počel voziti, a to je bilo prije puno godina. Imal sam i benzinske i diesel automobile s ručnim mjenjačem. Imal sam i benzinske automobile s automatskim mjenjačem, tak da, fala lepa, ali znam ipak procijeniti razliku i odlučiti kaj je bolje, jer sam probal i jedno, i drugo, i treće.

I ne samo da sam ih vozil, neg sam i delal i na jednima i na drugima: rastavljal i sastavljal motore i getribe do besvjesti.
Quote:
I što se tiče dizela... dizel imamo već i sada,
Imate ga vi u Europi, dok mi ovdje u Americi moljakamo proizvođače da nam ih prodaju. U Europi je to standard, ovdje ljudi rone suze za diesel automobilima i sanjaju o njima, jer ih nema. Imaš samo Švabe, i osim VW-a, nitko od Švaba ne prodaje diesel automobil s ručnim mjenjačem. Napr.: ovdje je japanski turbodiesel teška egzotika o kojoj je jednom netko nekome ispričal legendu.

Tako da je u Americi DITD automobil naučna fantastika. Ironično ovdje an forumu ljudi kukaju za V8 benzincima. Zato sam napisal "pored kruha pogače".
Quote:
Tko je napravio ikad dizela za guštanje?
Audi i Mazda.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 03.09.2010. at 20:32.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:33   #1090
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Mazda.
U Mazdama kuca lavovsko srce kao i u Fordu,Land/Range roveru, a donedavno i Volvu..ima toga jos..

http://www.peugeot.com.au/27-v6-twin-turbo-hdi/
__________________
život je lijep 1234..5
mastermind.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:35   #1091
Quote:
mastermind.1 kaže: Pogledaj post
U Mazdama kuca lavovsko srce kao i u Fordu,Land/Range roveru, a donedavno i Volvu..ima toga jos..

http://www.peugeot.com.au/27-v6-twin-turbo-hdi/
To je mrkli motor! :drool:

O tome ja mogu samo sanjati

Inače, Mazda radi svoje diesel motore.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:42   #1092
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
To je mrkli motor! :drool:

O tome ja mogu samo sanjati

Inače, Mazda radi svoje diesel motore.
E, to je moj! samo sam to digo na cca.250HP cca.500Nm
Sestak benzinac sa istom snagom ima tocno pol manje momenta
Pa nek oni saltaju nize

Taj nije u mazdi ali drugi PSA motori jesu...kao i u svim markama koje ford posjeduje i koje je posjedovao (volvo)
__________________
život je lijep 1234..5
mastermind.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:47   #1093
Quote:
mastermind.1 kaže: Pogledaj post
E, to je moj! samo sam to digo na cca.250HP cca.500Nm
500Nm? S time možeš prikolicu od kamiona šlepat' pri 120km/h

Lijepo, lijepo, lijepo je vidjeti da se netko s time bavi...

Koliko je meni poznato, Mazda koristi vlastiti diesel motor u Mazdi6 sport.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 20:51   #1094
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
500Nm? S time možeš prikolicu od kamiona šlepat' pri 120km/h

Lijepo, lijepo, lijepo je vidjeti da se netko s time bavi...

Koliko je meni poznato, Mazda koristi vlastiti diesel motor u Mazdi6 sport.


Ne pratim bas..ali ako je 2.2, to je sigurno PSA
Postoji verzija twinturbo i turbo...
__________________
život je lijep 1234..5
mastermind.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:16   #1095
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Zato jer je benzinski motor u uspredbi s diesel motorom prekompliciran: diesel nema svjećica, nema paljenja, nema ničega. Samo nafta i kompresija. Ultra-jednostavan motor. I zahvaljujući zadnjih 15 godina investicije u razvoj diesel motora, čistiji je i manje zagađuje od benzinskih motora. I diesel ima nekaj kaj benzinac nema, osim ako nije V8: moment na niskom broju okretaja. Vuče kao lud, a s modernim turbopunjačima ide jednako brzo ili brže nego benzinac, a troši manje goriva. Za reference, vidi Audi R8 TDI:


Kad se sve to zbroji i oduzme, benzinski motori su jednostavno busted. Prekomplicirani i neisplativi.
čovječe nemaš pojma. R8 Tdi concept je na svakom testiranju izgorio, zato se ni ne proizvodi. Toliko o tome.

A da je dizel jednostavniji od benzinca... ma naravno da je.

Odi na pdf automobili pa nek ti pravi znalci objasne o čemu je riječ.

ne kažem d aje benzinac sofitsiciraniji, jer nije, ali dizel definitivno nije nikakva budućnost. Tek sam pročito da si iz Amerike pa ima smisla donekle tvoje razmišljanje, ali vjeruj mi, budućnost je struja, a benzin je za ove koji guštaju.

Deedy čisti oov, da nastavimo gdje smo stali s temom
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:20   #1096
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
čovječe nemaš pojma. R8 Tdi concept je na svakom testiranju izgorio, zato se ni ne proizvodi. Toliko o tome.

A da je dizel jednostavniji od benzinca... ma naravno da je.

Odi na pdf automobili pa nek ti pravi znalci objasne o čemu je riječ.

ne kažem d aje benzinac sofitsiciraniji, jer nije, ali dizel definitivno nije nikakva budućnost. Tek sam pročito da si iz Amerike pa ima smisla donekle tvoje razmišljanje, ali vjeruj mi, budućnost je struja, a benzin je za ove koji guštaju.

Deedy čisti oov, da nastavimo gdje smo stali s temom
Dok se Golf 4 TDI i SDI ne počnu spominjati nije opasno
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:21   #1097
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
čovječe nemaš pojma. R8 Tdi concept je na svakom testiranju izgorio, zato se ni ne proizvodi. Toliko o tome.
Tvoje pitanje je bilo tko radi gušt diesele. Audi ih radi. Pogledaj si R10 TDI. Mazda ih radi. Pogledaj si Mazda6 DITD SPORT, koja je čista egzotika u Hrvatskoj, jer je preskupa za Hrvatske prilike.
Quote:
Deedy čisti oov, da nastavimo gdje smo stali s temom
A ta je, podsjetimo se, auto za prave muže.

Jesi ti pravi muž?
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:30   #1098
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
čovječe nemaš pojma. R8 Tdi concept je na svakom testiranju izgorio, zato se ni ne proizvodi. Toliko o tome.

A da je dizel jednostavniji od benzinca... ma naravno da je.

Odi na pdf automobili pa nek ti pravi znalci objasne o čemu je riječ.

ne kažem d aje benzinac sofitsiciraniji, jer nije, ali dizel definitivno nije nikakva budućnost. Tek sam pročito da si iz Amerike pa ima smisla donekle tvoje razmišljanje, ali vjeruj mi, budućnost je struja, a benzin je za ove koji guštaju.

Deedy čisti oov, da nastavimo gdje smo stali s temom
Slazem sa ovim donekle, benzinci su oduvijek bili jednostavniji za proizvodnju i odrzavanje... Takvog sam misljenja jer kad se pogleda u povijest nekada su i kamioni i autobusi(pa i tenkovi i vojna vozila) isli iskljucivo na benzin(velika vecina), jest da su trosili ko smukovi ali ocito je dizelska tehnologija bila slozenija i skuplja za proizvodnju...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 21:51   #1099
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Dok se Golf 4 TDI i SDI ne počnu spominjati nije opasno


Ma bilo koji golf
__________________
život je lijep 1234..5
mastermind.1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 22:01   #1100
Quote:
mastermind.1 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu nije lose.. uopce..
Pogotovo prvi i zadnji..Opel, no comment
Ne budite srca kamenog, za Jaguar sam bio premali da ga imam kad se je proizvodio ali ga se dobro sjecam jer ga je iz ita dofurao moj susjed. Ne kudite GT 1900 jer ni na jedan auto poslije, mi se nisu tako lijeple cure, pa ni na DS-ID 2400 Pallas.

@ Zujo,

Ferrari ti je izbor godine.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:34.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger