Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2011., 21:17   #61
o kojem problemu govoriš?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 22:58   #62
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
o kojem problemu govoriš?
Ma, otvorio sam temu na LJES-u. Nije mi na ponos.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 23:29   #63
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Ma, otvorio sam temu na LJES-u. Nije mi na ponos.
Dramatičan naslov i čini mi se potpuno profulan. Netko ti je dobro rekao da je ona ta koja bi trebala tražiti savjete, ali pošto ih ne traži, ako ne ide ni razgovor o tome, predlažem preispitivanje sebe i svoje sreće u vezi i ponašanje u skladu s time.

Quote:
Nažalost, pišem o sebi gdje očekujem da drugi budu pametni tamo gdje ja nisam.
To je super, da se toga puno shvatiti na forumu, smo kada želiš...ali moj ti je savjet da se kloniš ljesa kod ozbiljnih tema.
147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 04:43   #64
Muči me:
*to što nemam nimalo koncentracije, barem za one stvari koje me ne zanimaju (a mnoge me stvari ne zanimaju ili me zanimaju samo površno)
*to što mi taj nedostatak koncentracije uzrokuje probleme u školi
*kad me nešto jako zanima moram se tome posvetiti do kraja, mogla bih reći - do granica fanatizma, moram to osjetiti do najdublje dubine bića inače to za mene nema vrijednost
*to što sam uvijek napeta, uvijek nešto nedostaje za "kompletnu sliku", uvijek "još samo nešto da ostvarim pa ću biti sretna"
*u ljubavnim vezama sam ili površna (skupljanje trofeja) ili volim dušom i tijelom (pomalo opsesivno)
*zapala sam u nekakvu rutinu, nešto čega sam se uvijek grozila, slušam glupu muziku, ponašam se glupo, mislim da sam poglupila
*moje raspoloženje je - ili sam obavijena crnim oblakom na rubu samoubojstva ili sam presretna i puna entuzijazma ili ravnodušna, a najčešće osjećam rastrojstvo, sve pomiješano (samo bez onog entuzijazma)
*uvijek osjećam da ne pripadam ovom vremenu, prostoru i razmišljanju, osjećaj odvojenosti
*teško mi je, gubim se, osjećam se zarobljeno
*sanjarim o sreći i o ostvarivanju nekog svog cilja (koji mi je za sada nepoznat)
*ne mogu povezati duhovnu-psihičku sebe i fizičku sebe, bezvrijedna sam
*ne vjerujem u sebe više
*prije sam bila izvor pozitivne energije, a sad negativne
*bez nade, ali nekad s nadrealnom vjerom u bolje sutra
*jedino što me veseli su prijatelji, ali zbog kompleksne osobnosti mnoge sam izgubila, neke odbila, a neki su sami pobjegli
*nesretna sam, glupa, samo se zatvorim u sobu, upalim tužne pjesme i sanjarim... čudno je što ni tjelovježba ne pomaže...
*fizički sam sposobna 10000%, umno ovisi o stupnju interesa za to što proučavam, najbolje učim uz praksu, emocionalno hendikepirana
LaLoba66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 11:20   #65
Quote:
147 kaže: Pogledaj post
Dramatičan naslov i čini mi se potpuno profulan. Netko ti je dobro rekao da je ona ta koja bi trebala tražiti savjete, ali pošto ih ne traži, ako ne ide ni razgovor o tome, predlažem preispitivanje sebe i svoje sreće u vezi i ponašanje u skladu s time.
Dramatičan osjećaj zaslužuje isti naslov. Svjestan sam objektivnih razloga cijelo vrijeme međutim, moj ego je prestao slušati odnosno - izgubio je strpljenje. Ja s njom jesam razgovarao nedavno, ona želi riješiti taj problem. Bez obzira na njenu volju, proći će puno vremena dok se to ne riješi ako će se uopće riješiti.

Da mi netko sada ponudi aseksualnost - samo bih pitao gdje da potpišem...
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 18:54   #66
Hvala na odgovorima

Ne očekujem pogoršanje, ali ne mogu ni biti sigurna da ga neće biti. Nekad je bolje, nekad malo gore, a mene je hipotetski zanimalo što ako...

Mislim da je najbolje da se malo udaljim od cijele priče, to jest, ne sebe, nego svoj način razmišljanja, tako su mi i savjetovali. Jer znam često razbijati glavu problemima koji se tiču cijele obitelji, a majka je jednom prilikom sama rekla da zna da je (pre)puno toga meni stavila na ruke, ali... I s tim ''ali'' obično završava to priznanje. Nisam sigurna što da mislim o tome.

Misao da se ''udaljim'' mi je nova, neobična i trebat će mi jako, jako dugo da je usvojim. Ali klija ()...
Leirel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 03:34   #67
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
radije prvo tipkaj na sličnim temama koje su pokrenuli drugi
Nema sličnih tema, ja sam izgleda jedini koji se javno deklarirao kao - loš ljubavnik.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:30   #68
a gle, pokrenuo si 4 teme na forumu, dakle nikako ne spadaš u stidljivije forumaše

nikako nemam volje čitati čitavu temu o LJES-u, ali to što cura ne doživljava orgazam s tobom ima puno više veze s njom nego s tobom. jako puno cura nije sposobno za orgazam iz x razloga. ni najsavršeniji ljubavnik im ne bi pomogao. imaš google, svašta se dade pročitati

bitno je da je ona ostala s tobom, dakle stalo joj je do veze. to što netko ne doživljava orgazam s 25 ne znači da neće s 30 ili 35. ženski orgazam ovisi o jako puno stvari.

a navodno postoje i nekakvi seksualni terapeuti, razgovori...bla bla. što ne važi kad je beba mala, jer su tada prioriteti svakako drugačiji
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 20:58   #69
Nisam sramežljiv pod krinkom anoimnosti.

Znam da me voli. Znam da je jako sramežljiva. Znam da je glavnina problema kod nje. Sve ovo i ona sama mi je rekla, više puta.

Ali, ja sam taj koji je uzeo ženske orgazme kao validaciju da sam uspješan ljubavnik i tvrdoglavo se držim toga kao jedinog kriterija (moji orgazmi su njena validacija). Ja sam taj koji je odlučio napraviti rezime svoje uspješnosti u praktički najgorem trenutku. Ja sam taj koji je od toga napravio na kraju sveti gral tj. ultimativnu fantaziju. Ja sam taj koji sada ima popriličnih problema sa egom za koje ne vidim rješenje. Moglo bi se reći da kod mene poremećaj nastaje i da nije jasno koliku će štetu napraviti u procesu. Šteta se više ne može spriječiti, bespomoćan sam.

Quote:
LaLoba66 kaže: Pogledaj post
Muči me:
Odmah moram reći, nisam nikakav stručnjak štoviše, imam svoje vlastite demone s kojima se rogatim. Ali, svi mi tvoji simptomi izgledaju kao depresija koja traje već neko vrijeme. Koliko dugo se tako osjećaš?

Napisala si da ideš u školu. Koliko godina imaš? Možda ti hormoni uzrokuju disbalans seratonina u mozgu što uzrokuje depresije. To se da liječiti antidepresivima. Ako nešto krivo govorim neka me netko od upućenijih lupi po glavi i ispravi.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 07.04.2011. at 12:23.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 21:29   #70
ali daj guglaj! čitaj! ako ti cura padne u depresiju, nisi ti manje muškarac što je nisi u stanju izliječiti. ti to naprosto nisi u stanju

pomiri se s tim da nisi tako moćan kako misliš da moraš biti. u tvojoj je moći da učiniš sve da bi se ona osjećala lijepo. da pratiš njene reakcije, posvećuješ joj pažnju. čitaš puno o ženskom seksu i učiš kako se prilagoditi ženi, što jako puno muškaraca nije u stanju

hoće li ona doživjeti orgazam ili ne, ovisi o njenom odnosu prema vlastitom tijelu, odnosu prema roditeljima, općenitom zadovoljstvu životom i o seksualnoj osviještenosti.

i zato jako puno cura lažira orgazam. većina tipova čije cure ne svršavaju to nikad ne saznaju

zamisli da tvoja cura sad padne u bed zato što ti ne zarađuješ 20.000 kuna mjesečno? kako bi se ti osjećao? bi li ona tebi takvom svojom brigom pomogla? ili bi te opteretila?

ma ionako seks moraš zatomiti zbog bebe. žene su različite od muškaraca, x stvari im je važniji od orgazma (dok ga ne doživljavaju). svakako će njoj biti puno važnije da se ti noću budiš kad beba plače, opereš suđe i skuhaš ručak, nego da patiš zbog njenog orgazma
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 00:11   #71
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ti to naprosto nisi u stanju
Eto, shvaćaš bit problema. Nisam u stanju. Ona svaki put svrši kada samu sebe dira. Ja to nisam u stanju. Zamolim je da to ona učini pokraj mene i nije u stanju. Da se njezin orgazam dogodi ja jednostavno ne smijem biti tu. Kaže ona u moju obranu da bi se ista stvar dogodila bilo kojem frajeru ali - ja nisam bilo koji frajer.

Ja bih trebao biti njezina prva ljubav, netko u kojeg je, kako kaže, još uvijek ludo zaljubljena, kojeg voli više nego sebe, kojem je nebrojeno puta plakala u zagrljaju i nije dovoljno. Nisam bilo tko! Trebao bih biti 'onaj pravi' i nisam to u stanju. Poražavajući je osjećaj da pored toliko vremena provedenih skupa ona se ne osjeća toliko opušteno i intimno sa mnom. Temeljito poražavajući.

Objektivno znam da ne mogu riješiti sve njezine probleme, nisam u stanju ali jednako tako ne mogu niti od sebe očekivati da njeni problemi neće na mene utjecati. Utječu.

Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ma ionako seks moraš zatomiti zbog bebe. žene su različite od muškaraca, x stvari im je važniji od orgazma (dok ga ne doživljavaju). svakako će njoj biti puno važnije da se ti noću budiš kad beba plače, opereš suđe i skuhaš ručak, nego da patiš zbog njenog orgazma
Kako da zatomim svoje probleme? A što se očinstva tiče, bit ću tu, ona to zna.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 15:44   #72
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Trebao bih biti 'onaj pravi' i nisam to u stanju. Poražavajući je osjećaj da pored toliko vremena provedenih skupa ona se ne osjeća toliko opušteno i intimno sa mnom. Temeljito poražavajući.
pretjeruješ, jako pretjeruješ

to je isto kao da kažeš: trebao bih biti onaj pravi, koji joj zadovoljava SVE potrebe! pa da ona više ne mora ni jesti ni piti, nego da živi od moje ljubavi! ali to je nemoguće, znaš i sam: ma kolika ljubav bila, ljudi i dalje trebaju i hranu i vodu i zrak za disanje.

naprosto daješ sam sebi pretjerano značenje. imaš krive pretpostavke: misliš da je uz savršenog ljubavnika i svaka žena savršena. ali to nije istina! možeš ti biti recimo savršeni vozač, ali ako ti pukne guma to ne znači da je problem u tebi što nisi dovoljno savršeni vozač, nego je problem što su ceste pune rupa ili su gume istrošene. ne, nisi toliko važan! nije sva odgovornost na tebi

rekla sam ti: čitaj, obrazuj se. kao što si svjestan da te ona može voljeti, a da ipak treba svaki dan makar 1 obrok hrane, tako bi mogao shvatiti da te ona voli, i da joj je super s tobom, i da si ti vjerojatno super tip, a da nije u stanju s tobom doživjeti orgazam.

vrlo je bitno da je ona u stanju doživjeti orgazam sama. jako puno cura ne može niti toliko.

svakako će se ona osjećati sigurnije u svojoj koži ako se i ti osjećaš tako, sigurno i samopouzdano. ali se ne osjećaš! namećeš sebi teret koji ti ne pripada. umjesto da ideš putem koji vodi uspjehu: da se koncentriraš na ono u čemu si dobar i jak
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 16:28   #73
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
pretjeruješ, jako pretjeruješ
Možda i pretjerujem ali ne toliko koliko ti sugeriraš. Ne želim joj biti SVE. Želim joj biti toliko blizak da nema nikakvog razloga osjećati sram pokraj mene. Želim biti onaj kojem je u stanju povjeriti i najintimnije stvari. Nisam ni jedno ni drugo a želim biti. Mislim da nije pretjerano očekivati takvu razinu bliskosti štoviše, mislim da je normalna, prirodna i ugodna.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 17:03   #74
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Mislim da nije pretjerano očekivati takvu razinu bliskosti štoviše, mislim da je normalna, prirodna i ugodna.
to ti misliš zato što si muškarac, pa ti je orgazam nešto najnormalnije (mali dio muškaraca ima problem s orgazmom, neusporedivo manje od žena, i zato nisu u stanju shvatiti ženski problem)

ja smatram da takvu razinu bliskosti, koja je normalna, prirodna i ugodna, možeš očekivati nakon što ti draga prođe 4-5 godina psihoterapije. to ti košta 50-100.000 kuna i okej je da joj ti to zaradiš

jasno, to se često dogodi i spontano, bez posebne terapije. kad žena napuni 30, 35 ili 40 godina, kad psihički i emocionalno sazrije. na to ti ne možeš utjecati

tvoj problem je isti kao da se sad javi neka cura i strašno pati zašto njezin dečko nema erekciju, a ona se toliko trudi! i u tom slučaju odgovor bi bio isti: nije problem u tome što je ona loša ljubavnica, nego njen dragi ima problem koji je donio sa sobom u vezu. to se rješava na psihoterapiji

ili se ne rješava, pa prekinete
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:26   #75
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
to ti misliš zato što si muškarac, pa ti je orgazam nešto najnormalnije (mali dio muškaraca ima problem s orgazmom, neusporedivo manje od žena, i zato nisu u stanju shvatiti ženski problem)
Nikada nisam ženski orgazam smatrao kao nešto najnormalnije. Zato mi je toliko i stalo do njega.

Quote:
ja smatram da takvu razinu bliskosti, koja je normalna, prirodna i ugodna, možeš očekivati nakon što ti draga prođe 4-5 godina psihoterapije. to ti košta 50-100.000 kuna i okej je da joj ti to zaradiš

jasno, to se često dogodi i spontano, bez posebne terapije. kad žena napuni 30, 35 ili 40 godina, kad psihički i emocionalno sazrije. na to ti ne možeš utjecati
Depresivnije procjene nisam odavno vidio. Na temelju čega ih baziraš?

Quote:
tvoj problem je isti kao da se sad javi neka cura i strašno pati zašto njezin dečko nema erekciju, a ona se toliko trudi! i u tom slučaju odgovor bi bio isti: nije problem u tome što je ona loša ljubavnica, nego njen dragi ima problem koji je donio sa sobom u vezu. to se rješava na psihoterapiji
U ovom tvom hipotetskom slučaju, smatraš li da cura ostala neokrznuta njegovim problemom u kontekstu vlastitog samopouzdanja? Ja čisto sumnjam.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 18:35   #76
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Želim joj biti toliko blizak da nema nikakvog razloga osjećati sram pokraj mene.
Nekim ljudima to ne dolazi kao prirodna reakcija na to koliko je partner dobar ili ne. Da imam najsavršenijeg partnera na svijetu opet nebi mogla postići savršenu razinu bliskosti a da ne riješim neke svoje stvari u svojoj glavi koje nemaju veze s partnerom. Zato ti to možeš ili prihvatiti ili ne. Ako je voljna raditi na tome predlažem da se i ti potrudiš to prihvatiti, ne uzimati to tako tragično, možda i sam porazgovarati s nekim i biti uz nju. Mislim da su ok šanse da se to riješi. Ako misliš da to ne možeš dalje podnositi uvijek ti ostaje opcija da onda to ni ne podnosiš.

Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
U ovom tvom hipotetskom slučaju, smatraš li da cura ostala neokrznuta njegovim problemom u kontekstu vlastitog samopouzdanja? Ja čisto sumnjam.
Ako bazira svoje samopouzdanje na temelju onoga što on može ili ne može onda nebi ostala neokrznuta.

Zadnje uređivanje Štrikalica : 07.04.2011. at 12:24.
147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:25   #77
Quote:
147 kaže: Pogledaj post
Nekim ljudima to ne dolazi kao prirodna reakcija na to koliko je partner dobar ili ne. Da imam najsavršenijeg partnera na svijetu opet nebi mogla postići savršenu razinu bliskosti a da ne riješim neke svoje stvari u svojoj glavi koje nemaju veze s partnerom. Zato ti to možeš ili prihvatiti ili ne. Ako je voljna raditi na tome predlažem da se i ti potrudiš to prihvatiti, ne uzimati to tako tragično, možda i sam porazgovarati s nekim i biti uz nju. Mislim da su ok šanse da se to riješi. Ako misliš da to ne možeš dalje podnositi uvijek ti ostaje opcija da onda to ni ne podnosiš.
Uvijek ću biti uz nju, ovo nije razlog da joj okrenem leđa. Mislim da ću i ja morati s nekim razgovarati jer moja nesigurnost koju sada osjećam sigurno uništava svaku nadu u bolje sutra da se tako izrazim.

Klasičan psihološki moment samoostvarujućeg proročanstva: razmišljanjem kako sam loš ljubavnik postao sam nesiguran i frustriran što dovodi do činjenice da ja jesam loš ljubavnik.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 00:46   #78
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Uvijek ću biti uz nju, ovo nije razlog da joj okrenem leđa. Mislim da ću i ja morati s nekim razgovarati jer moja nesigurnost koju sada osjećam sigurno uništava svaku nadu u bolje sutra da se tako izrazim.

Klasičan psihološki moment samoostvarujućeg proročanstva: razmišljanjem kako sam loš ljubavnik postao sam nesiguran i frustriran što dovodi do činjenice da ja jesam loš ljubavnik.
meni je super što ste oboje svjesni problema i voljni ste raditi na tome
to je stvarno pozitivno i zato vjerujem da će sve biti uredu nakon rada na tome
147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:32   #79
Quote:
147 kaže: Pogledaj post
meni je super što ste oboje svjesni problema i voljni ste raditi na tome
to je stvarno pozitivno i zato vjerujem da će sve biti uredu nakon rada na tome
Ja nisam u tolikoj mjeri optimističan jer mi jednostavno nemamo vremena niti mogućnosti 'raditi' na tome. Uskoro će beba doći i sve što s njom slijedi. Proći će puno vremena prije nego što uopće počnemo razgovarati o tome. A ako su išta pokaza zadnja 2 mjeseca onda je to da se ja osjećam sve lošije.
Potjeh. is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 02:40   #80
Quote:
Potjeh. kaže: Pogledaj post
Ja nisam u tolikoj mjeri optimističan jer mi jednostavno nemamo vremena niti mogućnosti 'raditi' na tome. Uskoro će beba doći i sve što s njom slijedi. Proći će puno vremena prije nego što uopće počnemo razgovarati o tome. A ako su išta pokaza zadnja 2 mjeseca onda je to da se ja osjećam sve lošije.
a gle, ili ćeš to da se osjećaš bolje staviti visoko na listu prioriteta ili nećeš. vremena i novca ti neće nitko drugi nabaviti osim tebe samog, ovisno o tome koliko si motiviran za to. nije ugodno za spoznati, ali što prije to preboliš lakše će ti biti.
sretno
147 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.