Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2018., 23:43   #2861
Quote:
makyca kaže: Pogledaj post
Najava smanjenja kamatnih stopa na štednju kaže da od 15.01.2018. Kockica ide na 2,5% . Bilo je lipo dok je trajalo. Ako zažmirimo na smanjenje kamate i dalje je dobra jer se može uplaćivati bez ikakvih obaveza.
Nisam to znao, ali ne mogu reći da nije očekivano.

Dapače, nedavno sam se pitao što se to dešava s HPB-om pa daju 4% na kune, i to još bez ograničenja uloga. Sve banke koje znam da su davale kamatu znatno višu od prosjeka su ubrzo propale (trebala im je lova pa nisu birale način).

Mogao si uložiti 10.000.000 kuna i dobiti 400.000 kuna kamate, minus porez (opet minus porezna olakšica).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 16:28   #2862
Koja banka ima najveću kamatu za eure?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 00:33   #2863
kent vjerojatno
mtm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 06:33   #2864
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Nažalost će opet to biti ok kamata obzirom na sve drugo

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Istina.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Dapače, nedavno sam se pitao što se to dešava s HPB-om pa daju 4% na kune, i to još bez ograničenja uloga. Sve banke koje znam da su davale kamatu znatno višu od prosjeka su ubrzo propale (trebala im je lova pa nisu birale način).

Mogao si uložiti 10.000.000 kuna i dobiti 400.000 kuna kamate, minus porez (opet minus porezna olakšica).
Valjda su računali na to da se neće puno ljudi usuditi staviti veliku svotu na Kockicu s obzirom da u trenutku kad uplatiš novce praktički ustupaš svoju imovinu djetetu, a kad ih želiš natrag trebaš potvrdu suda pa se ljudi ne žele zezati s tim.
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 04:24   #2865
Ima li tko u primorskoj banci orocenu srednju?IskustvA?Imaju poslovnicu u zagrebu u ilici blizu trga te jos u rijeci samo..
missilito is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 10:08   #2866
Quote:
missilito kaže: Pogledaj post
Ima li tko u primorskoj banci orocenu srednju?IskustvA?Imaju poslovnicu u zagrebu u ilici blizu trga te jos u rijeci samo..
Oprosti,ali zašto bi kod njih oročavala?gledam kamata 0.05%...a i dab ne jamči za štednju u ovoj banci.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 13:59   #2867
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Oprosti,ali zašto bi kod njih oročavala?gledam kamata 0.05%...a i dab ne jamči za štednju u ovoj banci.
Odakle ti to da dab ne jamči?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 14:18   #2868
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Oprosti,ali zašto bi kod njih oročavala?gledam kamata 0.05%...a i dab ne jamči za štednju u ovoj banci.
to je pasivna kamata za novce koji samo stoje na računu, koji nisu oročeni
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:54   #2869
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
to je pasivna kamata za novce koji samo stoje na računu, koji nisu oročeni
Ne, to je kamata na orocena sredstva
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:48   #2870
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
to je pasivna kamata za novce koji samo stoje na računu, koji nisu oročeni
nije, nego za oročene depozite.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:49   #2871
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Odakle ti to da dab ne jamči?
jer se ne radi o banci koja nema središte u RH.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 17:47   #2872
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
jer se ne radi o banci koja nema središte u RH.
Ne kužim što želiš reći?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:14   #2873
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
jer se ne radi o banci koja nema središte u RH.
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne kužim što želiš reći?
Dvostruka negacija. Zeza ovaj napaćen narod .

Primorska banka je na DAB-ovom popisu kreditnih institucija koje su članice sustava osiguranja u RH.
makyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 20:22   #2874
pardon pobrao s BKS BANK
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 00:16   #2875
Ma bio nedavno u toj banci u poslovnici u ilici neka ruskinja bila zgodna i imala 2 lista papira,na jednom kamata 3,5 posto,a na drugom 2,2 tako nesto nemojte me uzet za rijec tocno.Ja sam isao jer mi je frend rekao da je uspio dobit skoro 4% poznavao je neku curu pa mu je dala na lijepe oci.I ja sad gledam ovaj parir s 3,5% i mislim se ok ajde stavit cu kad ona meni uvali drugi list joj taman smo prije par dana promijenili,ok ja ju pitam je se moze mozda isplacivati na mjsecnoj bazi ona meni joj i to smo ukinuli prije par dana...
missilito is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:40   #2876


Realne kamatne stope na štednju u RH( kada se uračuna i inflacija).ukratko svako oročenje manje od 1.2% je gubitak.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:29   #2877
Pozdrav svima!
Evo baš gledam da bi si uzela ovu e-perspektivu u pbz-u da si malo prišparam za vjenčanje pa me zanimaju neke sitnice.
Dakle, koliko sam ja shvatila trajnim nalogom na mjesečnoj bazi mogu uplaćivati minimalno 150 kn, a ako poželim mogu i neku drugu svotu još dodatno?
Također me zanima mogu li ja sama odrediti do kad ću uplaćivati ili baš mora biti, 6, 12, 18, 24 mj. ?
I na kraju kako ide sa isplatom; isplaćuju li oni meni cijeli iznos jednokratno odmah nakon prestanka razdoblja od npr. 12 mj. ili sa nekim vremenskim odmakom?

Unaprijed se ispričavam na financijskoj nepismenosti
Cupcake4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 18:38   #2878
Quote:
Cupcake4 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Evo baš gledam da bi si uzela ovu e-perspektivu u pbz-u da si malo prišparam za vjenčanje pa me zanimaju neke sitnice.
Dakle, koliko sam ja shvatila trajnim nalogom na mjesečnoj bazi mogu uplaćivati minimalno 150 kn, a ako poželim mogu i neku drugu svotu još dodatno?
Također me zanima mogu li ja sama odrediti do kad ću uplaćivati ili baš mora biti, 6, 12, 18, 24 mj. ?
I na kraju kako ide sa isplatom; isplaćuju li oni meni cijeli iznos jednokratno odmah nakon prestanka razdoblja od npr. 12 mj. ili sa nekim vremenskim odmakom?

Unaprijed se ispričavam na financijskoj nepismenosti
Ne, nego mjesečno moraš plaćat minimalno 150 kn.,a možeš i više sve do 37500kn mjesečno.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 15:23   #2879
Možda ti je bolja obična perspektiva od e-perspektive jer u njoj nisi obavezna uplatiti svaki mjesec, a možeš uplatiti kad god želiš.
epinefrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 13:50   #2880
kolika je kamatna stopa i na koji rok?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.