Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2015., 20:48   #1761
Nezam valjda prije nisam primjtio da a gornjem desenom uglu ima opcija za prekid oročenja. Na zadnji dan se auotomatski produžila i kliknuo sam na prekid, pare s evretile bez ikakvih penala...
Bezveze1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 21:06   #1762
imam pitanje za isto ovo za zagrebačku banku, koristim e-zabu pa bi preko nje oročio određeni iznos uz fiksnu kamatu..

zanima me ova rečenica: "Ako nakon isteka roka oročenja uz ugovorenu fiksnu kamatnu stopu ne podignete štedni ulog, vaše se oročenje obnavlja na isti rok i prema uvjetima koji vrijede na dan isteka roka oročenja."


znači ja želim nakon isteka oročenja ulog i kamatu nazad na svoj tekući račun.

e-zaba mi nudi vezano za to samo opciju "raspolaganje kamatom – pripis kamate glavnici po dospijeću depozita ili isplata kamate po dospijeću depozita na račun (ako odaberete isplatu kamate po dospijeću depozita, morate odabrati i račun na koji želite da Vam se kamata isplaćuje);" - ja bi izabrao ovo drugo pa me zanima jel se u tom trenutku istekom oročenja i ulog i kamata vraća na račun jer ne vidim nigdje opciju neke automatske obnove ili raspolaganja ulogom..

jel netko oročavao novac preko e-zabe pa zna točno?
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 09:33   #1763
Koliko se ja sjećam, kada istekne vremenski period oročenja i sustav automatski produži oročenje, ti jednostavno prekineš ovo novo oročenje i prebaciš glavnicu i kamatu (za prošli period) na svoj račun.
Nema nikakvih naknada za prekid tog novog oročenja.

Mogli su nam ostaviti opciju da se automatski vrši isplata para na odabrani račun umjesto produžavanja, ali što ćeš...
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 12:20   #1764
ok hvala
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 17:58   #1765
u PBZ su pokvareni, ni slučajno nemojte ugovarat sa stavkom automatsko produženje...ugovorim perspektivu,a kod automatskog produženja ugovora uopće ne produžuju isti proizvod, nego te prebace u standard štednju i zajebu te za 0.5%...naravno malo tko čita ugovor kada potpiše....mislim kakv je to automatsko produživanja kad ugovaraju na drugi proizvod
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 22:17   #1766
online?
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 22:38   #1767
sve pise na stranicama banke a ne samo u ugovoru

Quote:
Automatsko obnavljanje
Ugovor o štednji je moguće automatski obnoviti na isti rok, ali prema fiksnoj kamatnoj stopi koju će Banka sukladno važećim godišnjim nominalnim kamatnim stopama u depozitnom poslovanju s fizičkim osobama – građanima, obračunavati za Standard štednju i koja će važiti na dan isteka prvog razdoblja oročenja, odnosno na dan isteka svakog sljedećeg obnovljenog roka oročenja.
Eventualno ugovoreni stimulativni dio kamatne stope ne prenosi se na automatski obnovljeno oročenje.
Banka ne plaća premiju na iznos ostvarene kamate u automatski obnovljenom roku oročenja
http://www.pbz.hr/Default.aspx?sec=135
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 17:35   #1768
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
u PBZ su pokvareni, ni slučajno nemojte ugovarat sa stavkom automatsko produženje...ugovorim perspektivu,a kod automatskog produženja ugovora uopće ne produžuju isti proizvod, nego te prebace u standard štednju i zajebu te za 0.5%...naravno malo tko čita ugovor kada potpiše....mislim kakv je to automatsko produživanja kad ugovaraju na drugi proizvod
Jebezdaljega.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 14:03   #1769
kamata konkretno u pbz-u je postala toliko mizerna, govorim o devizama jer kune samo drže avanturisti, da se jednostavno uopće ne isplati oročavati.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 14:15   #1770
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
kamata konkretno u pbz-u je postala toliko mizerna, govorim o devizama jer kune samo drže avanturisti, da se jednostavno uopće ne isplati oročavati.
1.9%, perspektiva, na godinu dana
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 14:48   #1771
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
1.9%, perspektiva, na godinu dana
minus porez i prirez
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 15:51   #1772
Kakvo je stanje sa orocenjima u bankama u 2015.-oj?

Gdje je najbolja kamata za kune, a gdje za eure?
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:15   #1773
Po mom istraživanju Jadranska banka ima najviše kamatne stope. Čak veće i od KBZ-a koji je do prije par mjeseci imao daleko najviše kamate. I nema nikakve naknade za raskid ugovora.
Kerempuh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 09:19   #1774
Quote:
Kerempuh1 kaže: Pogledaj post
Po mom istraživanju Jadranska banka ima najviše kamatne stope. Čak veće i od KBZ-a koji je do prije par mjeseci imao daleko najviše kamate. I nema nikakve naknade za raskid ugovora.
Cini mi se onda bolja Banka splitsko-dalmatinska
renez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 21:27   #1775
Da li kod zabe u nekoj od štednja tipa favorit ili dizajn kunska oročena štednja gubim kamatu ili plaćam neke penale ako raskinem ranije od godine dana na koliko je oročeno?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 23:44   #1776
Pitanje?! Mislite li da će u skorije vrijeme (1-2 god) kamate na štednju (kn/€) ponovno doći na razine od 3 - 4 %. Inflacija bi trebala doći na pozitivan trend. Nije valjda da će dugo držati kamate na ovim niskim razinama. Što vi mislite?!
SplitskiTovar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 00:05   #1777
Nece ja danas pitala bas u banci
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 01:32   #1778
Quote:
SplitskiTovar kaže: Pogledaj post
Pitanje?! Mislite li da će u skorije vrijeme (1-2 god) kamate na štednju (kn/€) ponovno doći na razine od 3 - 4 %. Inflacija bi trebala doći na pozitivan trend. Nije valjda da će dugo držati kamate na ovim niskim razinama. Što vi mislite?!
Kamate će povećati ako budu željeli privuć novac u svoju banku. Po trenutnim pokazateljima to se neće dogoditi u bližoj budućnosti, dapače čudi me zašto i sad daju ovako visoke kamate jer ionako nemaju gdje plasirati taj novac. U EU su mnogo niže.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 12:46   #1779
Aha tebi su to visoke kamate, e pa vani nije kuna nego euro za koji su puno nize kamate, bas me briga ja cu novac dignut ako mi dosadi, em sto ruse kamate em sto pada kuna
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 19:58   #1780
što se zna o Imex banci ?? imaju dobre kamate...

spoznaje i iskustva molim . Radi se o 8 000 eura na godinu dana.

https://www.imexbanka.hr/gradani/ste...a-stednja.aspx
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.