Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2015., 15:22   #1881
Meni je na pbz perspektivi još uvijek 4,25 za eure i 5,05 za kune. Nisu mi smanjili od 2012. 2017. mi istječe oročenje.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 22:16   #1882
Quote:
stari medo kaže: Pogledaj post
Vidim da si napisala da je kamata promjenjiva, nije mi jasno kako uz promjenjivu kamatu možeš izračunati koliko bi na kraju oročenja, koje još nije isteklo, mogla dobiti ?
ne mjenja mi se kamata! Ja je uzimam mjesečno (rentna štednja) i dobila sam na početku cijeli plan isplata. Dakle nema promjena od strane banke šta se tiče visine kamate (jedino mi je porez smanjio a to naravno nije do banke) ali kamata ugovorena se nije mjenjala. Dakle jedino ako ću raskinut onda ću vraćat pare u odnosu na pad kamata tokom vremena. Eto ubijte me ali tako je. Bar zasad. Netko gore je napisao da će mi 3.god. smanjit ali mislim da ipak neće jer se drže tog plana.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 23:25   #1883
POzdrav ekipa trebao bih savjet.
Imam zarađenih oko 4000e koje planiram trositi narednu zimu na fakultetu do sljedeceg ljeta, a po mojoj procjeni imati cu viska 10000kn koje sam ražmisljao orociti na godinu dana.
Koliko se to isplati, ili da stavim sve na banku uz mogucnost koristenja tog novca
Mislim da mi je glupo da mi stoji doma, hvala
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 11:45   #1884
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ne mjenja mi se kamata! Ja je uzimam mjesečno (rentna štednja) i dobila sam na početku cijeli plan isplata. Dakle nema promjena od strane banke šta se tiče visine kamate (jedino mi je porez smanjio a to naravno nije do banke) ali kamata ugovorena se nije mjenjala. Dakle jedino ako ću raskinut onda ću vraćat pare u odnosu na pad kamata tokom vremena. Eto ubijte me ali tako je. Bar zasad. Netko gore je napisao da će mi 3.god. smanjit ali mislim da ipak neće jer se drže tog plana.
Ako sam te dobro razumio, ti si ugovorila promjenjivu kamatu a tvrdiš da ti je kamata zapravo fiksna tijekom cijelog perioda oročenja ?
Zašto onda postoje oročenja sa promjenjivom i oročenja sa fiksnom kamatom ?
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 11:58   #1885
Zato da uprava banke ima više manevarskog prostora.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 12:49   #1886
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Zato da uprava banke ima više manevarskog prostora.
Uprava ?

Uprava može što hoće, kada dođeš do toga da o kamati pregovaraš sa upravom ne zanimaju te kamatne stope koje pišu na webu.
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 13:00   #1887
Ne pregovaraš, nego uprava odredi.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 14:58   #1888
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Ne pregovaraš, nego uprava odredi.
Sa bankarima se da bolje pregovarati nego sa kumicama na placu.
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 15:36   #1889
Quote:
stari medo kaže: Pogledaj post
Ako sam te dobro razumio, ti si ugovorila promjenjivu kamatu a tvrdiš da ti je kamata zapravo fiksna tijekom cijelog perioda oročenja ?
Zašto onda postoje oročenja sa promjenjivom i oročenja sa fiksnom kamatom ?
ne znam eto, i ja sam isto iznenađena kako to da mi je praktički "fiksna" kamata, ni bankarica ne zna to objasnit nego eto, tako smo odlučili, nećemo smanjivati, izlazimo u susret, bla bla. Mislim da ima sve svoje zašto i kako, možda taj plan koji sam dobila moraju poštovat, ne znam stvarno. Ili znaju da bih otišla od njih kad bi mi smanjili pa ne žele smanjit, ne znam stvarno. Ali evo zato me drže za muda sa raskidom jer u tom slučaju se mjenja ks i vraćam im pola novca šta su mi dali do sada. Očito znaju šta rade.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 15:46   #1890
@medo

Ne uvijek, ali i kad se "pregovara" kuća uvijek prođe bolje.



@lake

Upravo tako. Ostavili su mogućnost promjene ks, a zašto mijenjaju samo novougovorenim štednjama zna samo uprava i n.o...
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 15:51   #1891
Quote:
stari medo kaže: Pogledaj post
Uprava ?

Uprava može što hoće, kada dođeš do toga da o kamati pregovaraš sa upravom ne zanimaju te kamatne stope koje pišu na webu.
za 100000 eura u kunama koliko bi se moglo dobit varedno?
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 16:58   #1892
Quote:
maki83_ kaže: Pogledaj post
za 100000 eura u kunama koliko bi se moglo dobit varedno?
Ne znam, to ćeš morati provjeriti sa bankom.
To i nije neki iznos (što se banke tiče) za neko pregovaranje, u manjim bankama ćeš vjerojatno dobiti više no mislim da nećeš dobiti više od 3.5 %
Banke ionako nemaju gdje plasirati novce a puno je jeftinog novca na tržištu.
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 17:02   #1893
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
ne znam eto, i ja sam isto iznenađena kako to da mi je praktički "fiksna" kamata, ni bankarica ne zna to objasnit nego eto, tako smo odlučili, nećemo smanjivati, izlazimo u susret, bla bla. Mislim da ima sve svoje zašto i kako, možda taj plan koji sam dobila moraju poštovat, ne znam stvarno. Ili znaju da bih otišla od njih kad bi mi smanjili pa ne žele smanjit, ne znam stvarno. Ali evo zato me drže za muda sa raskidom jer u tom slučaju se mjenja ks i vraćam im pola novca šta su mi dali do sada. Očito znaju šta rade.
Budi sretna ako je to tako, kamata > 6% je super kamata u današnje vrijeme.
Malo mi je čudan taj njihov stav, trebalo bi vidjeti što piše u ugovoru.
Samo da ne promjene bankaricu dok ti ne istekne oročenje (pa nova promjeni ploču).
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 11:07   #1894
Quote:
stari medo kaže: Pogledaj post
Budi sretna ako je to tako, kamata > 6% je super kamata u današnje vrijeme.
Malo mi je čudan taj njihov stav, trebalo bi vidjeti što piše u ugovoru.
Samo da ne promjene bankaricu dok ti ne istekne oročenje (pa nova promjeni ploču).
ahaa ako si ti 2013 uzela na tri godine kamatu, moguce da ti nisu mijenjali, moguce, super si prosla ..šuti i kenjaj boli te briga
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)

Zadnje uređivanje yaya : 12.08.2015. at 11:19.
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 22:12   #1895
I mene čudi da su dali fiksnu kamatu na 3+ godina, to je potpuno protivno rizik managementu, ali ako jesu, super si prošla.

ps. ovisno od banke do banke, ali po mom iskustvu za depozite ispod 100t eur (dab osiguranog iznosa) ne pregovaraju, čak ni manje banke poput podravske, splitsko dalmatinske i sl. BKS i sl. nisam razmatrao.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 12:21   #1896
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
I mene čudi da su dali fiksnu kamatu na 3+ godina, to je potpuno protivno rizik managementu, ali ako jesu, super si prošla.

ps. ovisno od banke do banke, ali po mom iskustvu za depozite ispod 100t eur (dab osiguranog iznosa) ne pregovaraju, čak ni manje banke poput podravske, splitsko dalmatinske i sl. BKS i sl. nisam razmatrao.
Mislim da je kod nje slučaj da joj u ugovoru piše da je kamata promjenjiva ali joj je osobna bankarica rekla da će joj priznati oročenje pod fiksnu kamatu.

Meni je to dosta čudno.
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 14:38   #1897
ja sam imao sličan slučaj kod oročenja na godinu dana.
naime ubrzo nakon oročenja po promjenjivoj stopi, kamate su počele drastično padati i kad sam nakon godinu dana došao, očekivao sam smanjenu kamatu, ali zadržali su mi istu
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 18:05   #1898
brat mi je imao štednju u KBZ. iako se kamata mijenjala za nova oročenja, nisu nikada njegovu promijenili.
ja imam zadnje dvije godine, ista stvar, kamata mi se nije mijenjala. prva promjena za nove ugovore je bila već tjedan dana nakon što sam ja oročio, ali meni je sve ostalo isto.
još kada se brat raspitao, rekli su mu da im to je previše posla, slati svima obavijesti i nove obračune. vjerovatno se vode i dobrom poslovnom praksom, povjerenjem itd....
RYOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:22   #1899
KBZ ne posluju sa dobiti zadnje dvi godine..tako da bi je se ja klonija jedno vrijeme..

evo meni za par dana istječe oročenje u HPB i mičen lovu sa nje...dok ne vidi kako će se razriješiti pitanje ovog gubitka od 637 miljuna kuna koje je prikazano prošle godine..
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:29   #1900
Quote:
stari medo kaže: Pogledaj post
Budi sretna ako je to tako, kamata > 6% je super kamata u današnje vrijeme.
Malo mi je čudan taj njihov stav, trebalo bi vidjeti što piše u ugovoru.
Samo da ne promjene bankaricu dok ti ne istekne oročenje (pa nova promjeni ploču).
ja mislim da vas namjerno ostavljaju neinformirane na vašu štetu..tako da ćete te vjerovatno dobiti na kraju oročenja obračun sa umanjenim kamatama.
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.