Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet

Nogomet O loptanju nogom u širem smislu.
Podforumi: Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 15:27   #4041
Quote:
Ndreca kaže: Pogledaj post
btw.
Mogu, no koja je vjerojatnost?
Pa, relativno velike. Postoji puno "lokalnih dečki" koji su iz hrvatskih klubova šmugnuli na prvi poziv, kao i puno "stranih plaćenika" koji su se tu skrasili.

Quote:
Ne radi se tko je gdje rodjen. To je najmanje bitno. Pa hrpa amera, ala Kobi Bryant nisu ni rodjeni u americi, a nema ih smisla nazivati nista drugo nego amerikancima (sada nemam ni vremena ni zelje objasnjavati situaciju onima koji ne znaju koja je situacija).
Ha? Svugdje piše da je Kobe Bryant rođen u Philadelphiji.

Quote:
Ti imas 5-6 generaciju turaka u njemackoj, tako da oni sigurno nebi trebali biti stranci, ali sta ti znaci, kada oni to zele. To su ljudi koji cijele zivote provedu u njemackoj, a ne znaju ni pricati jezik te zemlje, ponasaju se ko kozojebi iz pizdurine od kuda su dosli i tipa navijaju samo za Galatu/Besiktas/Fenjer (iako nije to tooooliko strasno).
Ok, ali zašto ih onda u raspravama simbolizira Mesut Ozil, tip rođen u Njemačkoj, koji priča njemački, druži se s Nijemcima i odabrao je igrati za njemačku reprezentaciju?

Quote:
Nece nitko mesaji kenjati, sto nije katalonac, zato sto se ponasa kao jedan od njih. Isto kao i eduardo. Totalno kriva usporedba.

...

Ali tipa, da ti dodje neki (nije nista sada da imam nesto protiv, vec samo primjera radi) musliman, kojem smeta boje kluba, termin utakmica ili nesto, naravno da ces nesto imati protiv njega, samo kaj nesmijes danas reci, jel ce te prozvati jebenim rasistom ili sta vec
To hoću i reći, vrijednosti koje čovjek zastupa važnije su nego mjesto rođenja. Mislim, da ti dođe neki Hrvat katolik kojem smetaju te stvari, ista je stvar, samo što netko rođen u Hrvatskoj treba samo objesiti križ oko vrata i odvrnuti Thompsona da bi bio veliki Hrvat, a stranac mora cijeli život dokazivati da pripada u to društvo.
Sudden Sid is online now  
Old 14.11.2017., 15:29   #4042
Irska -Danska 0:0 nakon regularnog djela, da ili ne??
water strider is online now  
Old 14.11.2017., 15:51   #4043
Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Irska -Danska 0:0 nakon regularnog djela, da ili ne??
Mislim da će Danci dati gol.
skyline77 is offline  
Old 14.11.2017., 16:07   #4044
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Jednom su Platinija pitali dali bi zelio da mu dijete bude nogometas ili bilo kakav profi.sportas. Rekao je da ne bi htio.
Jer njemu je nogomet bio kao sinu talijanskog migranta proboj u francusko drustvo vise nije bio "makaroni" Ali da nije radi toga imao normalnu mladost kao druga djeca..dok su drugi isli u kino,diskoteke imali djevojke on je kao samo trenirao. Kao njegova djeca nece imati potrebe za tim jer im je on osigurao bolji standard.
pa da, jasno je da su sportovi određeni način proboja manjina kroz društvene barijere. tako je to i sa crncima u americi, tako sa turcima ili hrvatima u njemačkoj. ne radi se o tome da smo mi tako talentirana sportska nacija, već kako će se masa mladih ljudi u hrvatskoj probiti u društvu? učenjem i radom? naročito ako nisu nešto ludo inteligentni, koja im je perspektiva u društvu, da li mogu pristojno živjeti od prosječne plaće? u tom smislu imaju puno više motiva da uspiju u sportu od prosječnog nijemca

no evo jučer buffona, http://www.marca.com/en/football/int...6628b4617.html

čovjek iskreno plače jer njegova zemlja ne ide dalje. no veća je vjerojatnost da će to iskreno domoljublje osjećati netko tko je talijan porijeklom ili nijemac porijeklom, nego recimo jedan zidane, benzema, masa sličnih igrača. ne bi rekao niti da je trud eduarda bio radi domoljublja već zato što se ovdje uspio izdići iz sirotinje i neimaštine u kojoj je živio pa je imao neki osjećaj zahvalnosti jer je dobar dečko.

osim toga, za koga ćeš navijati ako se recimo preseliš u njemačku, uzmeš državljanstvo, valjda će ti neka lojalnost uvijek biti podijeljena, malo te vuče na jednu malo na drugu stranu, ili si si jednostavno svjestan da nikada i ne bi bio tamo da nema faktora love u igri

to se mora osjetiti i na emocijama za repku za koju igraš
__________________
This is the way
angrif is offline  
Old 14.11.2017., 16:19   #4045
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zamijenio si Klosea i Podolskog.
Klose je Nijemac iz Šleske a Podolski je baš etnički Poljak.

Većinom žive u pokrajini Opole, gdje ih ima 150.000 i čine 15% stanovnika.
Tako je. Podolski je Poljak, a Kloseov otac je pripadnik njemačke manjine u Poljskoj. Mati mu je Poljakinja. I prezime Klose ukazuje na njemačko podrijetlo. Pored njih igrao je i Trochowski, koji je isto rođen u Poljskoj, ali došao je u Njemačku sa roditeljima još kao dijete.
linuks is offline  
Old 14.11.2017., 16:33   #4046
Ubij se, Ventura, mater ti jebem imbecilnu.
08 IBRA is offline  
Old 14.11.2017., 16:40   #4047
Quote:
08 IBRA kaže: Pogledaj post
Ubij se, Ventura, mater ti jebem imbecilnu.
Ibra već sam se zabrinuo, Talijani na tapeti a tebe nema...
__________________
"I have no special talents. I am only passionately curious"
ddrock1 is offline  
Old 14.11.2017., 16:43   #4048
Quote:
Galliko fili kaže: Pogledaj post
Jednom su Platinija pitali dali bi zelio da mu dijete bude nogometas ili bilo kakav profi.sportas.
Rekao je da ne bi htio.
Jer njemu je nogomet bio kao sinu talijanskog migranta proboj u francusko drustvo vise nije bio "makaroni"
Ali da nije radi toga imao normalnu mladost kao druga djeca..dok su drugi isli u kino,diskoteke imali djevojke on je kao samo trenirao.
Kao njegova djeca nece imati potrebe za tim jer im je on osigurao bolji standard.
Michel Platini nije sin talijanskog migranta. Njegov otac je sin talijanskih migranata. Sjećam se jednog njegovog intervjua kad je bio gost u Makedoniji. Govorio je nešto i o njegovom podrijetlu i pomenuo da su nekad davno njegov djed i baka došli iz Italije u Francusku. Komentator je bio frapiran i pitao ga nešto kao: "Pa Vi ste znači Talijan?!". To je Michel kategorično negirao i rekao je: "Ja sam Francuz!".

Nevjerojatno koliko je taj čovijek dokazivao da je Francuz, a ne Talijan. Prema njegovim izjavama čak ni njegov otac koji je bio rođen u Francuskoj, nije znao talijanski.

To mene malo potsjeća na jednog kolegu iz Skopja, njegov djed je služio u kraljskoj vojsci za vrijeme SHS u Skopju, oženio se i ostao tamo. Otac mu se rodio u Makedoniji i kršten je u pravoslavnoj crkvi, po majci je Makedonac, ali jebiga prezime mu završava na "ić" i to je nekima u Makedoniji dovoljno da ti se poriče svaka pripadnost makedonskom narodu.
linuks is offline  
Old 14.11.2017., 16:56   #4049
Quote:
angrif kaže: Pogledaj post
no evo jučer buffona, http://www.marca.com/en/football/int...6628b4617.html

čovjek iskreno plače jer njegova zemlja ne ide dalje. no veća je vjerojatnost da će to iskreno domoljublje osjećati netko tko je talijan porijeklom ili nijemac porijeklom, nego recimo jedan zidane, benzema, masa sličnih igrača.
Nije mi jasno da ja moram braniti tu vašu ćelavu budalu, ali kako ti Zidane može biti primjer igrača koji nije igrao s iskrenim domoljubljem?
Sudden Sid is online now  
Old 14.11.2017., 17:03   #4050
Irci ce povest, Danci izjednacit i proci dalje...

Poslano sa mog E2303 koristeći Tapatalk
__________________
iiii]:)
dujeska is offline  
Old 14.11.2017., 17:32   #4051
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Čak i ima više smisla da to bude tako, ako reprezentacija predstavlja neku državu, jel. Ne može Švicarska imati toliki broj emigranata, a da prvih 11 čine isključivo "autohtoni" Švicarci. U Francusku se slio ogroman broj emigranata jer je Francuska imala kolonije u Africi. Thuram i Vieira se u tom smislu nisu slučajno našli u repki, nego su sasvim vjeran odraz francuske države.
Švicarska ima najveći postotak stanovnika koji nisu državljani u cijeloj Europi.
Svaki 4. građanin dakle nije čak ni državljanin te zemlje.

Logično je da imaju visok udio stranaca, pogotovo jer vrhunaki sportaši u momčadskim sportovima uglavnom dolaze iz siromašnih slojeva stanovništva. Domaći dečki odu na faks, rade u enkoj boljoj firmi. Dečko s ulice ima pak samo sport.

Ok ovo više vrijedi za Englesku i Francusku, u Švicarskoj vjerovatno nemaju opake četvrti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 14.11.2017., 17:47   #4052
Dijeca imigranata se više bave nogometom.

Oni, koji još broje krvne zrniće su ostali u nekom drugom vrijemenu.
PatriotSLO is offline  
Old 14.11.2017., 17:49   #4053
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Tako je, postoji jos nesto.
Mladi autohtoni Francuz je vise zarazen modernim tehnologijama nego mladi Senegalac ciji su se preci skoro doselili bjezeci od mukotrpnog rada na plantazama kikirikija, pa tako ce se mladi Francuz mnogo rjedje vidjeti da suta lopte na lokalnom igralistu nego mladi Senegalac.
Nema to veze s time nikakve, kakve tehnologije. Baš suprotno, obrazovani građani sa solidnim primanjima se baš dosta bave sportom i aktivnije žive. Nije nogomet prljav niti je to sport imigranata po definiciji ili statusu. Jednostavno su bijelcima drugi sportovi danas u điru. Planinarenje, skijanje, teretane, biciklizam, tenis i badminton, trčanje recimo je strašno popularno, a gdje su tek ekstremni sportovi tipa penjanje. Ja recimo spadam u tu skupinu i dosta mojih kolega i frendova se bavi svime i svačim (uključujući i mene), ali ima nas i koji dosta igramo nogomet. Moj brat je bio perspektivan nogometaš sve dok se nije naložio na breakdance. Nogomet je danas tek jedan od sportova, ali nekome tko želi igranjem do nekakve pare je vjerojatno najprimamljiviji. Nema u trčanju maratona para, ima samo troškova. Zato siromašniji iz zapadnih zemalja idu više u nogomet od ostatka populacije. I u našim krajevima ima više nogometaša iz Bosne nego iz Zagreba, to je tako. U Zagrebu je izbor aktivnosti kudikamo veći.
Grupa Queen is online now  
Old 14.11.2017., 17:54   #4054
Quote:
Kujtim Šalja kaže: Pogledaj post
Može može, ali u limburgu mjesecu.

Štakor iz Rosarija je baš biće za ovaj nogač, u kojem ima 3-5 ekipa koje mogu osvojiti LP, svijet u kojem se Otamendi smatra ponajboljim stoperom svijeta i košta 100 milijona....

Al nećeš Mundijal štakore, nećeš...


Čemu ovakvo hejtanje Messija
baš blesavo rezoniranje sorry
Zlajoa is offline  
Old 14.11.2017., 18:00   #4055
Ako ćemo tako, Maradona ne može u istu rečenicu s Messijem, jer nije osvojio Ligu prvaka, to jest onu u starom izdanju.

Zašto se taj bog nogometa većinu karijere muvao u osrednjem Napoliju? Najbolji bi trebali igrati za najbolje klubove.
PatriotSLO is offline  
Old 14.11.2017., 18:05   #4056
Slažem se. Što je Maradona postigao u Barceloni? Lako je biti baja u malom Napulju
Sudden Sid is online now  
Old 14.11.2017., 18:11   #4057
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Ako ćemo tako, Maradona ne može u istu rečenicu s Messijem, jer nije osvojio Ligu prvaka, to jest onu u starom izdanju.

Zašto se taj bog nogometa većinu karijere muvao u osrednjem Napoliju? Najbolji bi trebali igrati za najbolje klubove.


taj Kujtim Šalja inače lik koji ima u guzici 40+ (godina dakako) kao pubertetlija piše
ajde kad Sergio Ramos to piše ajde ali ovako naprosto sam primoran bio reagirati i Sid me podržava to mi je važno
Zlajoa is offline  
Old 14.11.2017., 18:27   #4058
tužan sam zbog Buffona

ovako se rastat od reprezentacije nije uopće ugodno, šteta zbog njega

a Talijani su pali, još doveli tog trenera, nek naprave remont saveza

Šveđani napokon otišli na SP, i nama pomogli, al mislim da su oni 2004. imali najbolju momčad u posljednjih 15-20 godina koja je mogla napravit više, Ibrahimović, Larsson, Ljunberg i ostala ekipa, ispali na penale od vrlo jakih Nizozemaca, ova ekipa je jedinstvena, prava skandinavska, svatko zna svoj posao, radna, al nema nekog tko iskače kvalitetom, mogu proći skupinu, al za nešto više, teško se može očekivat

mi imamo kvalitetu, al nas hebe mentalitet tako da i za nas nisam siguran ni u što
runaway88 is offline  
Old 14.11.2017., 18:37   #4059
Quote:
runaway88 kaže: Pogledaj post
tužan sam zbog Buffona

ovako se rastat od reprezentacije nije uopće ugodno, šteta zbog njega

a Talijani su pali, još doveli tog trenera, nek naprave remont saveza

Šveđani napokon otišli na SP, i nama pomogli, al mislim da su oni 2004. imali najbolju momčad u posljednjih 15-20 godina koja je mogla napravit više, Ibrahimović, Larsson, Ljunberg i ostala ekipa, ispali na penale od vrlo jakih Nizozemaca, ova ekipa je jedinstvena, prava skandinavska, svatko zna svoj posao, radna, al nema nekog tko iskače kvalitetom, mogu proći skupinu, al za nešto više, teško se može očekivat

mi imamo kvalitetu, al nas hebe mentalitet tako da i za nas nisam siguran ni u što
Mi jos ne znamo koji smo to mi, pricekajmo zdrijeb
dokle-vise is offline  
Old 14.11.2017., 18:56   #4060
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Švicarska ima najveći postotak stanovnika koji nisu državljani u cijeloj Europi.
Svaki 4. građanin dakle nije čak ni državljanin te zemlje.

Logično je da imaju visok udio stranaca, pogotovo jer vrhunaki sportaši u momčadskim sportovima uglavnom dolaze iz siromašnih slojeva stanovništva. Domaći dečki odu na faks, rade u enkoj boljoj firmi. Dečko s ulice ima pak samo sport.

Ok ovo više vrijedi za Englesku i Francusku, u Švicarskoj vjerovatno nemaju opake četvrti.
Monokauzalna objašnjenja su jednostavna, ali ne uvijek točna. Evo ovdje u UK gdje sad živim ima pun ku.ac Indijaca, Pakistanaca Bangladešana, Nepalaca, Malezijca, Kineza, a dosad nisam ni jednog jedinog od njih, ne u nacionalnoj momčadi, nego uopće u neku premier league momčadi vidio.

Kako to objašnjavaš? Ipak postoje i kulturološke razlike.

Inače ima i u Švicarskoj opake četvrti, ne kao u UK, Francuskoj, Nizozemskoj, Belgiji, ali sirotinja se i tamo koncentrira u zapostavljenima naseljima.
linuks is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.