Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 01:39   #1
Jesu li oni stvarno "komunjare"?

Ono što mi najviše diže tlak kad se u društvu priča o politici je kad netko spomene da je određeni političar "komunjara" ili da je stranka "komunistička". Sad, ja ne znam puno o tim podjelama i ne znam jesu li oni stvarno komunisti, te imam dojam da ljudi to za njih govore samo zato što im je logo stranke crvene boje, ili zbog neke druge gluposti.

Dakle moje je pitanje... mogu li takvim ljudima reći da su glupi i da nemaju pojma o politici? Ili ipak to što govore imaju nekog smisla?

Recimo kad se kaže da je Josipović "komunjara"... što to točno znači i zašto to netko kaže za njega? Ili za Milanovića, ili za SDP... Ako netko ima vremena i živaca da mi to objasni laganim rječnikom, bio bi super-zahvalan.

Mene ta politika dosta zanima i volio bi znat više o njoj al imam dojam da od ljudi oko sebe mogu dobit samo dezinformacije. Plz helpajte.
žaž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 09:20   #2
Naravno da je SDP i navedeni političari komunjare.
Primjeri:
- ne trpe privatno vlasništvo te na njega uvode poreze
- ne trpe religiju te se sa njom neprekidno sukobljavaju (izjašnjeni nevjernici su predsjednik, premijer i svi ministri)
- označavaju političke protivnike kao ljude bez mozga (naročito desničare)
- politička nsnošljivost sa protivnicima
- nedozvoljavanje provedbe referenduma ako bi ga zatražio manji broj ljudi (predizborno obećanje)
- mariginalizacija nacionalnog i pretvaranje ljudi u proletere
- potpuna kontrola medija (TV, novine i pogotovo ovakvi mediji za koje imaju organizirane skupine da pune redove sa partijskim stavovima)
- pozdravi na predizbornim skupovima sa 'drugovi i drugarice'
- trčanje u Srbiju te stvaranje bratstva i jedinstva
- postavljanje na sve moguće funkcije partijske (najčešće nesposobne) ljude
- zapošljavanje na osnovi partijske knjižice i jugoslovenskog podrijetla (ljudi iz miješanih brakova)
- izuzetno porezno opterećenje kako bi se svagi segment života nadzirao preko institucija kako ljudi ne bi bili nezavisni nego se uvijek obraćali njihovim institucijama u kojima oni po svojoj volji dodijeljuju milost.

Provedba komunističke ideologije na način da ljudi ostanu bez posla i da tada u potpunosti zavise od njihove milosti.
Usrano Kljuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 10:29   #3
Quote:
Usrano Kljuse kaže: Pogledaj post
Naravno da je SDP i navedeni političari komunjare.
Primjeri:
- ne trpe privatno vlasništvo te na njega uvode poreze
- ne trpe religiju te se sa njom neprekidno sukobljavaju (izjašnjeni nevjernici su predsjednik, premijer i svi ministri)
- označavaju političke protivnike kao ljude bez mozga (naročito desničare)
- politička nsnošljivost sa protivnicima
- nedozvoljavanje provedbe referenduma ako bi ga zatražio manji broj ljudi (predizborno obećanje)
- mariginalizacija nacionalnog i pretvaranje ljudi u proletere
- potpuna kontrola medija (TV, novine i pogotovo ovakvi mediji za koje imaju organizirane skupine da pune redove sa partijskim stavovima)
- pozdravi na predizbornim skupovima sa 'drugovi i drugarice'
- trčanje u Srbiju te stvaranje bratstva i jedinstva
- postavljanje na sve moguće funkcije partijske (najčešće nesposobne) ljude
- zapošljavanje na osnovi partijske knjižice i jugoslovenskog podrijetla (ljudi iz miješanih brakova)
- izuzetno porezno opterećenje kako bi se svagi segment života nadzirao preko institucija kako ljudi ne bi bili nezavisni nego se uvijek obraćali njihovim institucijama u kojima oni po svojoj volji dodijeljuju milost.

Provedba komunističke ideologije na način da ljudi ostanu bez posla i da tada u potpunosti zavise od njihove milosti.
E hvala puno, konačno netko sa smislenim odgovorom!
Sad samo da malo analiziram i dalje postavim pitanja, valjda se nećeš ljutiti

- ne trpe religiju te se sa njom neprekidno sukobljavaju (izjašnjeni nevjernici su predsjednik, premijer i svi ministri)
Ne vidim na koji je to način "komunistički", jer je slabljenje religije nekako trend u svijetu kroz zadnjih 10-ak godina. A i odvajanje države od crkve bi moglo imati koristi, kad ne bismo birali predsjednika na temelju njegove vjere nego po njegovim političkim sposobonostima (ilitiga pa onome što je zapravo bitno).

- trčanje u Srbiju te stvaranje bratstva i jedinstva
Nema to veze sa stvaranjem b&j, jednostavno je vrijeme da se unormali naš stav prema njima i njihov prema nama i da konačno prijeđemo preko tog. A ne kao djeca još uvik tuć po istim pričama od 20 godina.

Općenito ovi tvoji razlozi me nisu uvjerili, tek je par stavki koje bi mogle bit točne, al one ne dokazuju ništa. Oprosti. volio bi čut još mišljenja
žaž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 10:51   #4
Quote:
žaž kaže: Pogledaj post

Dakle moje je pitanje... mogu li takvim ljudima reći da su glupi i da nemaju pojma o politici? Ili ipak to što govore imaju nekog smisla?

Recimo kad se kaže da je Josipović "komunjara"... što to točno znači i zašto to netko kaže za njega? Ili za Milanovića, ili za SDP... Ako netko ima vremena i živaca da mi to objasni laganim rječnikom, bio bi super-zahvalan.
Nemoj takvim ljudima govoriti da su glupi, ali ako te stvarno zanima politika i želiš se njome baviti, nastoj se što manje zamarati onim što govore (onima koje politika ne zanima, to je mnogo lakše).

Ljudi koji političku retoriku svode na tu razinu (pojednostavljivanje i svjesni pokušaji da se netko uvrijedi) nisu ljudi koji zaslužuju pažnju. Da li su prije svega "glupi" ili pragmatični, je također nešto oko čega se ja ne bi zamarao. Ne treba zaboraviti da i oni imaju specifične sljedbenike, istomišljenike, glasače, čija se pažnja na drugi način ni ne može dugo zadržati. Ja se najviše pitam da li urednici raznih medija misle da je prosječni građanin ove zemlje uistinu takav i da li stvarno nije moguće marginalizirati sadržaje kojima se, kao što sam već rekao, svjesno nastoji biti uvredljiv (pa makar netko te sadržaje i ne doživljavao banalnima).

Pojam "komunjara" je oduvijek imao uvredljive konotacije.

Da bi koliko-toliko shvatio što je "komunizam" i koga se manje-više može nazvati "komunistom", ostavi se ovog foruma (uhvati se ozbiljnije literature) i mani se ideje da se to može objasniti samo "laganim rječnikom".

Zadnje uređivanje du75s : 28.01.2013. at 11:07.
du75s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 11:19   #5
To kada se kaže da su komunjare, ne misli se da su sada pravi komunisti, oni su se reformirali

Međutim, nečeš naći stranku u Hrvatskoj bar od nekakve političke važnosti koja i danas nema članove s partijskom knjižicom. Znači bili su komunisti.

Ako, počneš malo bolje pratiti politiku, osvrni se na post u kojem kažeš da sa srbijom treba normalizirati odnose, da, ali ne pod svaku cijenu i ne praviti regiyun.

Na to se odnosi izraz komunjara. Uvredljiv je izraz, ali to je sve demokracija
Creeping Death is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 11:28   #6
Quote:
žaž kaže: Pogledaj post
Ono što mi najviše diže tlak kad se u društvu priča o politici je kad netko spomene da je određeni političar "komunjara" ili da je stranka "komunistička". Sad, ja ne znam puno o tim podjelama i ne znam jesu li oni stvarno komunisti, te imam dojam da ljudi to za njih govore samo zato što im je logo stranke crvene boje, ili zbog neke druge gluposti.

Dakle moje je pitanje... mogu li takvim ljudima reći da su glupi i da nemaju pojma o politici? Ili ipak to što govore imaju nekog smisla?

Recimo kad se kaže da je Josipović "komunjara"... što to točno znači i zašto to netko kaže za njega? Ili za Milanovića, ili za SDP... Ako netko ima vremena i živaca da mi to objasni laganim rječnikom, bio bi super-zahvalan.

Mene ta politika dosta zanima i volio bi znat više o njoj al imam dojam da od ljudi oko sebe mogu dobit samo dezinformacije. Plz helpajte.
Zašto ti to diže tlak, a ne znaš mu ni značenje?
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 11:39   #7
Komunjara je svatko onaj koji je bio član SKJ-SKH ili Pokreta za Jugoslaviju.
A takvih je 90% današnjih političara u HR.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 11:53   #8
Quote:
žaž kaže: Pogledaj post
- trčanje u Srbiju te stvaranje bratstva i jedinstva
Nema to veze sa stvaranjem b&j, jednostavno je vrijeme da se unormali naš stav prema njima i njihov prema nama i da konačno prijeđemo preko tog. A ne kao djeca još uvik tuć po istim pričama od 20 godina.

Općenito ovi tvoji razlozi me nisu uvjerili, tek je par stavki koje bi mogle bit točne, al one ne dokazuju ništa. Oprosti. volio bi čut još mišljenja

Ruku na srce, nije normalno da ti predstavnici tvoje vlasti odlaze u posjetu zemlji koja svojata tvoje gradove, tvoje stanovnike te ne priznaje agresiju na tvoju zemlju. Nažalost naši komunisti su uvijek bili prvo Jugoslaveni a tek onda Hrvati ( barem velika većina), dok je kod drugih naroda u Jugi bilo obratno. Zbog toga ovi naši dan danas gmižeju prema Beogradu.
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 12:19   #9
Volio bih da mi netko definira pojam komunjare.

Toliko često se spominje a nigdje deklaracije.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 12:31   #10
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Volio bih da mi netko definira pojam komunjare.

Toliko često se spominje a nigdje deklaracije.
komunjara - čovjek koji "proda vjeru za večeru" a onda, da perverzija bude veća, glumi moralnu i intelektualnu vertikalu.

Zadnje uređivanje antifan : 28.01.2013. at 12:43.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:05   #11
Isto kao što ljevičari neke desničare proglašavaju fašistima, tako i ti desničari ove nazivaju komunjarama.

To je samorazumljivi reciprocitet
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:19   #12
Quote:
žaž kaže: Pogledaj post
Ono što mi najviše diže tlak kad se u društvu priča o politici je kad netko spomene da je određeni političar "komunjara" ili da je stranka "komunistička". Sad, ja ne znam puno o tim podjelama i ne znam jesu li oni stvarno komunisti, te imam dojam da ljudi to za njih govore samo zato što im je logo stranke crvene boje, ili zbog neke druge gluposti.
Danas će mnogi slabije obrazovani, slabije upućeni ljudi epohalno zaključiti da su SDP-ovci komunjare. Crkva i HDZ svakodnevno valjaju takve klasifikacije da antagoniziraju ovaj narod i divide et impera, a sve u nedostatku vlastite smislene politike koja odgovara vremenu.
Po meni, taj se pojam opet veže uz antidesničarstvo. Dakle, oni koji su kao protiv Hrvatske i urnebesnu poštapalicu Ne vole Hrvatsku i nikad je nisu željeli. To je više generalna ideja, uz mnoge subjektivne, kao npr. oni su protiv crkve, a ne obratno.
Opet, po meni, SDP je danas manje-više najdemokratskija stranka u RH. Pojam komunjare i komunistički sistem bolje bi pristajao nekim drugim organizacijama, deficitarnim u demokraciji, čiji se vođe smjenjuju bez brojenja glasova ili protukandidata, ili kad vođu biraju samo određeni, ili kad se samo vođu sluša, ili kad se štuje kult ličnosti vođe. Mislim da mogu nabrojati bar dvije organizacije s takvim ustrojem.
Xenoborg is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:28   #13
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Danas će mnogi slabije obrazovani, slabije upućeni ljudi epohalno zaključiti da su SDP-ovci komunjare. Crkva i HDZ svakodnevno valjaju takve klasifikacije da antagoniziraju ovaj narod i divide et impera, a sve u nedostatku vlastite smislene politike koja odgovara vremenu.
Po meni, taj se pojam opet veže uz antidesničarstvo. Dakle, oni koji su kao protiv Hrvatske i urnebesnu poštapalicu Ne vole Hrvatsku i nikad je nisu željeli. To je više generalna ideja, uz mnoge subjektivne, kao npr. oni su protiv crkve, a ne obratno.
Opet, po meni, SDP je danas manje-više najdemokratskija stranka u RH. Pojam komunjare i komunistički sistem bolje bi pristajao nekim drugim organizacijama, deficitarnim u demokraciji, čiji se vođe smjenjuju bez brojenja glasova ili protukandidata, ili kad vođu biraju samo određeni, ili kad se samo vođu sluša, ili kad se štuje kult ličnosti vođe. Mislim da mogu nabrojati bar dvije organizacije s takvim ustrojem.
Hmmmmm....
Koja je stranka napustila sabor prilikom izglasasavanja deklaracije o samostalnosti i nezavosnosti RH ?
Članica čije stranke je u saboru izjavila kako bi prilikom puštanja hrvatske himne trebali puštati i jugoslavensku jer je to nekima i dalje himna ?
Koja je stranka na posljednjim unutarstranačkim izborima imala samo jednog kandidata za svojeg predsjednika ?

Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:36   #14
A mene najviše smeta što se vrši propaganda da su komunisti neki negativci. Što je loše u tome da je kapitalizam truo, socijalizam, unitarizam, prava radnika.
To po mom mišljenju je samo propaganda kapitalista jer kapitalistima ne odgovara da komunisti dođu na vlast.
Ali kapitalisti su svjesni da im nedostaje poštenja i dobrote pa peru mozak putem televizije, samo što vrše propagandu da su komunisti negativci.
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 13:37   #15
Quote:
žaž kaže: Pogledaj post
Ono što mi najviše diže tlak kad se u društvu priča o politici je kad netko spomene da je određeni političar "komunjara" ili da je stranka "komunistička". Sad, ja ne znam puno o tim podjelama i ne znam jesu li oni stvarno komunisti, te imam dojam da ljudi to za njih govore samo zato što im je logo stranke crvene boje, ili zbog neke druge gluposti.

Dakle moje je pitanje... mogu li takvim ljudima reći da su glupi i da nemaju pojma o politici? Ili ipak to što govore imaju nekog smisla?

Recimo kad se kaže da je Josipović "komunjara"... što to točno znači i zašto to netko kaže za njega? Ili za Milanovića, ili za SDP... Ako netko ima vremena i živaca da mi to objasni laganim rječnikom, bio bi super-zahvalan.

Mene ta politika dosta zanima i volio bi znat više o njoj al imam dojam da od ljudi oko sebe mogu dobit samo dezinformacije. Plz helpajte.
Da ti pravo velim meni je neobično kako se sdp i njihove vođe može nazvati nekako drugaćije nego jugoslaveni.

U njihovom obiteljskom nasljeđu i osobnim biografijama nema Hrvatske. Josipovići ,Milanovići ,Jurjevići ,Pusići ,Čačići...su jugoslavenske plemićke obitelji ,foteljaši za koje nisam pronašao da su se aktivirali u stvaranju neovisne Hrvatske tj. borbi protiv jugo totalitarizma.
Oni jesu etnički Hrvati ,ali ne i politički i to se vidi u njihovom djelovanju u politici - prvi će poklanjati teritorije ,napasti dijasporu ,njihove istine o Domovinskom ratu su često identične agresorskima ,slave Tita koji bio predsjednik Jugoslavije ,slabo se bore za nacionalne interese ,češće sve domoljubno napadaju...
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 15:32   #16
Quote:
žaž kaže: Pogledaj post

- ne trpe religiju te se sa njom neprekidno sukobljavaju (izjašnjeni nevjernici su predsjednik, premijer i svi ministri)
Ne vidim na koji je to način "komunistički", jer je slabljenje religije nekako trend u svijetu kroz zadnjih 10-ak godina. A i odvajanje države od crkve bi moglo imati koristi, kad ne bismo birali predsjednika na temelju njegove vjere nego po njegovim političkim sposobonostima (ilitiga pa onome što je zapravo bitno).
Upravo sukob sa religijom i vjerom u boga je osobina komunističkog djelovanja.
Komunistička ideologija cilja na to da ljudi vjeruju samo u Tita i partiju (Staljina - maršalisimusa itd).
Usrano Kljuse is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 16:06   #17
Quote:
žaž kaže: Pogledaj post
E hvala puno, konačno netko sa smislenim odgovorom!
Sad samo da malo analiziram i dalje postavim pitanja, valjda se nećeš ljutiti

- ne trpe religiju te se sa njom neprekidno sukobljavaju (izjašnjeni nevjernici su predsjednik, premijer i svi ministri)
Ne vidim na koji je to način "komunistički", jer je slabljenje religije nekako trend u svijetu kroz zadnjih 10-ak godina. A i odvajanje države od crkve bi moglo imati koristi, kad ne bismo birali predsjednika na temelju njegove vjere nego po njegovim političkim sposobonostima (ilitiga pa onome što je zapravo bitno).

- trčanje u Srbiju te stvaranje bratstva i jedinstva
Nema to veze sa stvaranjem b&j, jednostavno je vrijeme da se unormali naš stav prema njima i njihov prema nama i da konačno prijeđemo preko tog. A ne kao djeca još uvik tuć po istim pričama od 20 godina.

Općenito ovi tvoji razlozi me nisu uvjerili, tek je par stavki koje bi mogle bit točne, al one ne dokazuju ništa. Oprosti. volio bi čut još mišljenja
Očito ni ti ni itko od tvojih nije osjetio rata jer nitko od stradalnika četničke agresije "ne tuče kao dijete" po istim pričama već su oni stvarno IZGUBILI djecu, braću,roditelje,protjerani,opljačkani,zapaljeni... !! I vidiš to ti je komunjarski pogled na četničku agresiju pa i Josipović ili Milanović ne da nisu branili RH već ni njhovo treće koljeno nije bilo izloženo opasnosti tako da mu se jebe za one koji su stradali i žele zagrliti i zaplesati Žikino ili Kozaračko kolo sa onima koji su razarali i ubijali po RH !! I promisli kad pišeš ovakve stvari koliko si živih ljudi povrijedio i koliko mrtvih popljuvao a to ti nadam se nije bio cilj.Anpr. za Josipovića: Rođen i odrastao u komunističkoj obitelji,otac sigurno jako ortodoksan i povjerljiv drug kad je bio postavljen za zapovjednik Golog otoka svoju ideologiju prenosi na sina pa sam Josipović još kao mladić ulazi u SK u kom ostaje do danas jer je SDP astvari ista stranka i pravni sljednik SKH i ako ti to ništa ne znači onda nema ni smisla da ti se objašnjava
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 16:19   #18
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Očito ni ti ni itko od tvojih nije osjetio rata jer nitko od stradalnika četničke agresije "ne tuče kao dijete" po istim pričama već su oni stvarno IZGUBILI djecu, braću,roditelje,protjerani,opljačkani,zapaljeni... !! I vidiš to ti je komunjarski pogled na četničku agresiju pa i Josipović ili Milanović ne da nisu branili RH već ni njhovo treće koljeno nije bilo izloženo opasnosti tako da mu se jebe za one koji su stradali i žele zagrliti i zaplesati Žikino ili Kozaračko kolo sa onima koji su razarali i ubijali po RH !! I promisli kad pišeš ovakve stvari koliko si živih ljudi povrijedio i koliko mrtvih popljuvao a to ti nadam se nije bio cilj.Anpr. za Josipovića: Rođen i odrastao u komunističkoj obitelji,otac sigurno jako ortodoksan i povjerljiv drug kad je bio postavljen za zapovjednik Golog otoka svoju ideologiju prenosi na sina pa sam Josipović još kao mladić ulazi u SK u kom ostaje do danas jer je SDP astvari ista stranka i pravni sljednik SKH i ako ti to ništa ne znači onda nema ni smisla da ti se objašnjava
Tko je ono abolirao zlocince? Tko je s istima bio u koaliciji i spustao gace da im grade spomenike po Srbu uz ostalo? Tko je glasao protiv lustracije i to 2 puta 1998 i 1999. godine?
Zna se...
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 16:26   #19
Quote:
dr.laki kaže: Pogledaj post
Da ti pravo velim meni je neobično kako se sdp i njihove vođe može nazvati nekako drugaćije nego jugoslaveni.
A meni su neobični svi ljudi koji će nakon ove prve rečenice, nastaviti čitati tvoj post (a nisam član nikakve stranke).
du75s is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 16:37   #20
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Danas će mnogi slabije obrazovani, slabije upućeni ljudi epohalno zaključiti da su SDP-ovci komunjare. Crkva i HDZ svakodnevno valjaju takve klasifikacije da antagoniziraju ovaj narod i divide et impera, a sve u nedostatku vlastite smislene politike koja odgovara vremenu.
Po meni, taj se pojam opet veže uz antidesničarstvo. Dakle, oni koji su kao protiv Hrvatske i urnebesnu poštapalicu Ne vole Hrvatsku i nikad je nisu željeli. To je više generalna ideja, uz mnoge subjektivne, kao npr. oni su protiv crkve, a ne obratno.
Opet, po meni, SDP je danas manje-više najdemokratskija stranka u RH. Pojam komunjare i komunistički sistem bolje bi pristajao nekim drugim organizacijama, deficitarnim u demokraciji, čiji se vođe smjenjuju bez brojenja glasova ili protukandidata, ili kad vođu biraju samo određeni, ili kad se samo vođu sluša, ili kad se štuje kult ličnosti vođe. Mislim da mogu nabrojati bar dvije organizacije s takvim ustrojem.
Pa zar nije Milanović nedavno bio JEDINI kandidat za predsjednika SDP-a ?? I slažem se sa tobom da je to autokratsko vođenje stranke analogno onom od strane SKH !!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:27.