Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2009., 22:38   #1
Teleoperateri - ugovori i dr.

Prije par dana izvadim racun iz postanskog sanducica i gospoda su mi poslala racun za prosli mjesec za koristenje internet usluga . Na drugog operatera sam prebacen krajem 2 . mjeseca a oni meni sad salju racun za 3 mjesec a prethodno od strane drugog operatora na kojeg sam se sad prebacio nisam bio obavjesten da ja ugovor s t - comom moram ic raskinut u t - centar iako je taj ugovor istekao prije godinu dana. Pitanje za vas , dali trebam ic raskinut ugovor u t - com ili sto jer stvarno mi se neda cekat u redu a da me nakraju otpile kuci .
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 11:41   #2
Ja sam bio u istoj situaciji...

Dali si otkazao username i password, ako si bio na Flat rate tarifi? Jer, ako nisi, oni u svom naci-stilu pretpostavljaju da - iako je ADSL otkazan, ti još uvijek možeš koristiti username i password, pa prema tome naplaćuju 100kn za usluge. Moraš otići tamo ŠTO prije i otkazati sve. Čisto za upozorenje - dobit ćeš i 100kn za travanj...

Gamad...
Stypssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 08:45   #3
Quote:
Stypssa kaže: Pogledaj post
Ja sam bio u istoj situaciji...

Dali si otkazao username i password, ako si bio na Flat rate tarifi? Jer, ako nisi, oni u svom naci-stilu pretpostavljaju da - iako je ADSL otkazan, ti još uvijek možeš koristiti username i password, pa prema tome naplaćuju 100kn za usluge. Moraš otići tamo ŠTO prije i otkazati sve. Čisto za upozorenje - dobit ćeš i 100kn za travanj...

Gamad...
ADSL linija nema veze sa paketom ADSL prometa. Naravno da mozes koristiti svoj user name i pasword, an bilo kojem drugom ADSL prikljucku
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 13:49   #4
Ja sam gasila u drugom stanu adsl. No, javila sam samo provideru, odnosno preko njihove web stranice sam ugasila adsl, a nisam otišla u HT raskinuti ugovor o pretplati, nisam se toga uopće sjetila, i naravno, i dalje su mi naplaćivali pretplatu. Moraš otići u HT i tamo raskinuti ugovor, inače će ti računi i dalje stizati. Mislim da ti u tih godinu dana ne smiješ raskidati ugovor, ako raskineš, i dalje plaćaš, dok nakon godinu dana možeš raskinuti da ne platiš ništa. Moram malo proučiti te njihove uvjete korištenja, ali nemam sad baš vremena. Idi obavezno u HT!
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 14:19   #5
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
Ja sam gasila u drugom stanu adsl. No, javila sam samo provideru, odnosno preko njihove web stranice sam ugasila adsl, a nisam otišla u HT raskinuti ugovor o pretplati, nisam se toga uopće sjetila, i naravno, i dalje su mi naplaćivali pretplatu. Moraš otići u HT i tamo raskinuti ugovor, inače će ti računi i dalje stizati. Mislim da ti u tih godinu dana ne smiješ raskidati ugovor, ako raskineš, i dalje plaćaš, dok nakon godinu dana možeš raskinuti da ne platiš ništa. Moram malo proučiti te njihove uvjete korištenja, ali nemam sad baš vremena. Idi obavezno u HT!
sju pitaj na pp ak te kaj zanima,to je moje područje
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 14:10   #6
Ne moraš nužno prekinuti svaku suradnju. Možeš, recimo, promjeniti paket u neki koji nije flat-rate. Činjenica da se ostali paketi naplaćuju prema prometu, a ti ne radiš nikakav promet, znači da nemaš ni naknadu...
Stypssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 16:52   #7
Quote:
Stypssa kaže: Pogledaj post
Ne moraš nužno prekinuti svaku suradnju. Možeš, recimo, promjeniti paket u neki koji nije flat-rate. Činjenica da se ostali paketi naplaćuju prema prometu, a ti ne radiš nikakav promet, znači da nemaš ni naknadu...
Naknadu primam za paket od 10 gb
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 14:15   #8
Ne, ne, morala sam tamo ugasiti jer nitko nije koristio internet, a ja sam se odselila. Prije toga sam mijenjala pakete, u flat iz surfa, pa se opet vratila na surf, i tak
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 14:19   #9
Ma ne, to sam riješila, samo sam svoj primjer navela, kak nisam raskinula ugovor s HT-om, moja krivnja, pa naravno da oni nisu mogli znati i naplaćivali mi i dalje pretplatu, a s Iskonom jesam, no hvala ti
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 14:21   #10
Jel tvoje područje T-com, raskidanje ugovora, žalbe na pristigle račune...što? Jer, imam i ja jedan problem o kojem sam pisao u zaštiti potrošača vezano uz TK, pa me baš zanima.
Stypssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 17:07   #11
Quote:
Stypssa kaže: Pogledaj post
Jel tvoje područje T-com, raskidanje ugovora, žalbe na pristigle račune...što? Jer, imam i ja jedan problem o kojem sam pisao u zaštiti potrošača vezano uz TK, pa me baš zanima.
Pa postavi svoje pitanje slododno i ovdje.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 20:39   #12
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Pa postavi svoje pitanje slododno i ovdje.
Odgovorio si mu na Zastiti potrosaca.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 14:39   #13
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Prije par dana izvadim racun iz postanskog sanducica i gospoda su mi poslala racun za prosli mjesec za koristenje internet usluga . Na drugog operatera sam prebacen krajem 2 . mjeseca a oni meni sad salju racun za 3 mjesec a prethodno od strane drugog operatora na kojeg sam se sad prebacio nisam bio obavjesten da ja ugovor s t - comom moram ic raskinut u t - centar iako je taj ugovor istekao prije godinu dana. Pitanje za vas , dali trebam ic raskinut ugovor u t - com ili sto jer stvarno mi se neda cekat u redu a da me nakraju otpile kuci .
a da malo procitas sto ti stoji u ugovoru,uvjete koriscenja,bla,bla.....i sl.

kaj to zbilja nitko ne cita?
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 01:19   #14
Optima, otkazivanje ugovora zbog selidbe.

Dakle... situacija je ovakva. Kada sam ugovarao telekomunikacijske usluge s optima telecomom uz ugovornu obvezu na 2 godine, znao sma da postoji šansa da se preselim, pa sam agenta u poslovnici pitao što ako preselim na lokaciju gdje njihove usluge nisu dostupne. Dobio sam odgovor da me u tom slučaju oslobađaju ugovorne obaveze. Pred par dana sam stvarno došao i tražio raskid ugovora jer mi na sadašnjoj adresi ne mogu ponuditi usluge. Dobio sam odgovor da se politika firme oko toga nedavno promijenila i da više ne mogu biti smao tako oslobođen.

Sad me zanima, mogu li objesiti izjavu operatera mačku o rep, ili mogu nešto učiniti?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 02:00   #15
Pa pročitaj što piše u ugovoru koji si potpisao, pravno gledano izjavu operatera bojim se da možeš objesiti mačku o rep.

Ekonomski gledano, oni su u takvoj financijskoj komi da sumnjam da će se dobrovoljno odreći bilo kojeg korisnika, makar ga i prisilno zadržavali (ovo je samo moje mišljenje )
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 02:55   #16
pa preseli telefonsku liniju.

ona ne glasi na adresu stana, ni na vlasnika stana, nego na vlasnika telefonske linije...

samo preseli liniju i broj na novu adresu, zašto bezveze trošiti novac na isključenje stare i uključenje nove linije?
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 02:58   #17
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
pa preseli telefonsku liniju.

ona ne glasi na adresu stana, ni na vlasnika stana, nego na vlasnika telefonske linije...

samo preseli liniju i broj na novu adresu, zašto bezveze trošiti novac na isključenje stare i uključenje nove linije?
Zato jer sam se preselio na selo malo izvan Zagreba, a u Hrvatskoj je moderna civilizacija omeđena granicama Zagreba. Ni T-com u mom mjestu (17 km od centra grada) nema slobodnih parica, kamo li neki alternativni operater.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 10:10   #18
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Pa pročitaj što piše u ugovoru koji si potpisao, pravno gledano izjavu operatera bojim se da možeš objesiti mačku o rep.

Ekonomski gledano, oni su u takvoj financijskoj komi da sumnjam da će se dobrovoljno odreći bilo kojeg korisnika, makar ga i prisilno zadržavali (ovo je samo moje mišljenje )
zato sam jednog drugog forumaša uputio na HAT.....
Tamo piše i nešto o raskidu ugovora, i obvezi operatera kad moraju omogućiti raskid ugovora...
BTW to nije ugovor nego zahtjev, caka je međutim u općim uvjetima poslovanja, koje kladim se nikad nitko nije pročitao.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:12   #19
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
zato sam jednog drugog forumaša uputio na HAT.....
Tamo piše i nešto o raskidu ugovora, i obvezi operatera kad moraju omogućiti raskid ugovora...
BTW to nije ugovor nego zahtjev, caka je međutim u općim uvjetima poslovanja, koje kladim se nikad nitko nije pročitao.....
nije HAT nego HAKOM od 1.7.2008. godine.
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2009., 11:16   #20
Quote:
Inox 18/10 kaže: Pogledaj post
Prije par dana izvadim racun iz postanskog sanducica i gospoda su mi poslala racun za prosli mjesec za koristenje internet usluga . Na drugog operatera sam prebacen krajem 2 . mjeseca a oni meni sad salju racun za 3 mjesec a prethodno od strane drugog operatora na kojeg sam se sad prebacio nisam bio obavjesten da ja ugovor s t - comom moram ic raskinut u t - centar iako je taj ugovor istekao prije godinu dana. Pitanje za vas , dali trebam ic raskinut ugovor u t - com ili sto jer stvarno mi se neda cekat u redu a da me nakraju otpile kuci .
obavezno otići u t-com,ako im ne javiš nakon isteka ugovora o svojim zamislima i promjenama,podrazumjeva se da si zadovoljan i oni ti nastavljaju pružati usluge
__________________
ide mi... opet mama,drugi put (03.12.2002. i 03.03.2012.)
teeeeaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.