Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2016., 23:14   #21
PoŠtOvAnjE

Činjenica je da muškarac ženu vidi kao seksualni plijen.Zato ženo smiri strasti i ne
pristaj na manje od onog što zaslužuješ.Budi uvijek svijesna što zaslužuješ i to traži.
Obećaj sama sebi da ćeš tražiti poštovanje a ne samo pažnju.Nauči da trebaš prvo
poštivati sebe kako bi zadobila poštovanje drugih.U suprotnom će te drugi gaziti.
Počni cijeniti sebe ženo i vidjet ćeš da će sve doći na svoje mjesto.
Zauzmi se za sebe i nemoj dopustiti da te nitko izmanipulira i učini glupom samo zato
jer nisi samu sebe dovoljno poštovala.
Ženo shvati,ako si mu prioritet,bit ćeš mu prioritet.
Kraj priče.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2016., 18:37   #22
DiJeTe u MeNi

Nebitno je koliko ste stari,u vama se još uvijek krije jedno malo dijete
kojemu je potrebna ljubav i prihvačanje.
Ako ste žena,ma koliko da ste sposobna i snažna, u vama je
ona mala djevojčica koja je jako nježna i kojoj je potrebna pomoć.
Ako ste muškarac, bez obzira koliko ste jaki, u sebi posjedujete
onog malog dječaka koji žudi za toplinom i pažnjom.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:38   #23
LjUbAv Je SaMo RiJeč

Snjeguljice,gdje ćeš se sakriti od otrovnih jabuka života?
Vratio ti je nadu u ljubav,a onda te riječima "bolje da se ne čujemo"uništio kao
najveći neprijatelj.Lako ćeš moći pobrisati ono što ste si napisali,ali teško ono što
si osjećala i još uvijek...osjećaš.
Vrati joj mir i one dane kada za tebe nije znala,pa onda idi.
I sa tugom je ljepše živjela nego s tobom u sebi.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 14:19   #24
Zašto se ljutiš zbog sitnica?
O da... za nju su sitnice bile velike stvari...
...i mnogi su upravo zbog tih sitnica pali u njenim očima...
I nije bila ljuta...
To su ipak bile samo sitnice,zar ne?
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2016., 16:52   #25
" ČuVaJ Me "

Što znači to "pripitomiti?"
-To je nešto što se odavno zaboravilo,reče lisica.
To znači "stvoriti veze..."
-Stvoriti veze?

Naravno reče lisica.Ti si za mene samo mali dječak sličan
stotinama tisuća drugih dječaka.I nisi mi potreban.A ni ja tebi
nisam potrebna.Ja sam za tebe samo lisica slična stotinama
tisuća lisica.
Ali ako me pripitomiš,bit ćemo zaista potrebni
jedno drugom.
Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu.Ja ću za tebe biti jedina
na svijetu...

Počinjem da shvaćam, reče mali princ.
Postoji jedna ruža... mislim da me je pripitomila.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 16:43   #26
wAiTiNg FoR LoVe

Snovi će ostati iza nje...završit će svoju priču s moglo je biti ali nije...
Kada se za nekoliko godina sretnu,razgovarat će o tome kroz šalu,
ali im u dubini duše vjerojatno neće biti smiješno.
Napokon je našla onu drugu stranu sebe da upotpuni mozaik svoje
životne priče ali putevi su im se razdvojili...
Gradila je kule satkane od snova a jako dobro zna da mora krenut
dalje... treba se vratit u realnost...
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 18:58   #27
KuĆa Za pTiCe

Od nekih dodira života se nikada nije oporavila,samo ih je nekako preživjela.
Dio nje ostao je zauvijek u tom scenariju nedovršenih redova koje nitko nije čuo...
Jedino je po svojoj nesebičnoj ljubavi koju je posjedovala i kojom je voljela
znala koliko je živa...
Nije voljela stvari koje navode na maštanje jer bi uvijek predaleko odlutala.
Borila se sama sa sobom.I još uvijek se bori.Život je borba.
Pokleknula je.Nazvala ga je i upitala: "Hej,reci mi,gdje se večeras družimo?
U tvojoj ili u mojoj mašti? "
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 01:52   #28
DaRe La la la la

Znala je jako dobro da ljubav neće nać od skakanja iz veze u vezu,iz kreveta u krevet.
Znala je da ju treba tražiti u stvarnosti,u sebi samoj.I u nekome tko je malo smotan ali
je stvaran...
...u nekome tko je nasmijava do suza...
...nekome tko je pažljiv prema njoj...
...u nekome tko će joj bez straha pokazati svoje slabosti,svoje strahove,svoju hrabrost.
To je stvarnost i tako bi ljubav trebala izgledati od prvih razgovora,pa izlazaka,druženja...
Ona je tražila sve to ... tražila je posebnost,različitost.
Nekoga tko će je ispuniti i spojiti se sa njenim životom na pravi način.
Nije htjela savršenog muškarca, jer je jako dobro znala da savršen muškarac ne postoji.
Znala je da ne postoji savršena osoba-savršen odnos,ali je znala da postoji ona stvarna
ljubav... prirodna...nevina...lijepa...
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 19:20   #29
MoŽeŠ Ti sVe šTo HoČeŠ

21.07.2016.
Završila je svoju priču.Okrenula novi list u životu.Spakirala je svoj život u kofer i krenula u neke nove pobjede ovoga puta sigurna da se više neće vračat natrag kao do sada...
Dala je sebi drugu šansu... Oh kako se bojala ovog koraka a sada je tako spokojna.Još večeras će isplakat dušu i cijeli svoj život koji je do sada vodila...treba joj to...nakupilo se tu godina tuge i razočarenja... život ju nije mazio...Sama je ...I boji se jako...Ali bit će ona dobro...Ona je borac...bila i ostala...
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 02:17   #30
PrAvI pRiJaTeLjI

Shvatila je da je sada jako bitno da se osamostali i da se ostvari kako bi postala najbolja verzija sebe,ali je svjesna toga da smo svi mi društvena bića i da su nam neophodna druženja,prijateljstva,zajedništvo...
Na žalost ,uvidjela je da su neki otišli skroz suprotno od toga i postali sve više nezavisni.Nitko im nije potreban da prežive,svatko je za sebe postao samostalan i onda ustvari tako postajemo usamljeni i nemamo nikoga na koga se možemo osloniti. A to je sve samo zbog toga jer se podržava usamljenost i ljudi radeći na sebi udaljili su se od drugih ljudi.
Dokazano je da su najvažniji faktori sreće u životu kvalitetne veze.To je jednostavno genetski usađeno u nama.
Sreća i tuga su realne samo kada se dijele ali zato mi moramo postati oni koji će otvoriti svoju dušu i koji žele podijeliti i sa kojima netko rado želi podijeliti svoju sreću i tugu.I zato nema ništa ljepše od nesebičnog pomaganja osobi koja je u nevolji.Budi ti taj koji će bit tak tračak nade nekome kome su sve lađe potonule,jer nikada ne znaš što život donosi... Ona je upravo sada trebala pomoć i odbila ju je osoba za koju je mislila da bi ruku u vatru stavila za nju,ali druge dvije su joj se odmah javile i ponudile pomoć. Hvala Vam ljudi moji...kako kažu ...tek kad si u problemu i trebaš pomoć tek tada u biti shvatiš tko su tvoji pravi prijatelji,kojima je stalo dok si u krizi.(V)hvala ti si pravi prijatelj, (I)podigla si me i neizmjerno sam ti zahvalna.a (G) tebi hvala što si pokazao svoje pravo lice.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2016., 20:35   #31
ŽiVoT NiJe SiV

Ovo je za tebe,koja se osjećaš usamljenom, ako se sama boriš kroz dan. Ovo je za tebe koja izvana izgledaš kao lavica, jaka, snažna, a iznutra si slaba i krhka. Za tebe koja počinje vjerovati u svoj lažni osmjeh. Ovo je za tebe draga, koja nikada ne odustaješ. Ovo je za tebe koja se pakleno boriš, bez obzira na sve što ti život donosi. Ovo je za tebe koja se digneš svaki put nakon što padneš. Za tebe koja ne pristaješ na ništa manje nego što zaslužuješ.Ovo je za svaku ženu koja se zalaže za nešto veće od sebe. Za ženu koja vrisne “iskušaj me“, umjesto da šapće “zašto ja.” Ovo je za hrabru ženu koja se ne osjeća uvijek odvažnom.Ovo je za ženu koja se smiješi tijekom dana, a plače prije spavanja. Za tebe koja ne misliš da si dovoljno dobra, dovoljno lijepa, dovoljno pametna. Ti koja misliš da ne zaslužuješ sreću.Ovo je za ženu koja se osjeća neprivlačnom, nevoljenom.Za tebe koja se ponekad osjećaš da je previše. Tebi koja previše brineš, tebi koja se previše drugima daješ, tebi koja se previše trudiš, tebi koja predobro poznaješ razočarenja.Ove riječi su za tebe koja voliš previše, posebno one koji to ne zaslužuju. Tebi koja toliko pružaš, a na kraju te ostave sa srcem na komadiće. Tebi koja si toliko slomljena da bi ikada više voljela. Tebi koja se boriš sama sa sobom i nepotrebno se stalno tjeraš prema dolje.Za ženu koja živi svoj život kroz citate, držeći se za sve što pomaže kako bi se osjećala manje usamljenom.Ovo je za tebe koja vjeruješ da možeš promijeniti svijet, za strastvenu ženu. Za tebe koja se voliš, koja ne treba nikoga da brine o njoj. Za tebe koja možeš sve sama, za tebe koja si neovisna i snažna.To je za tebe koja nikako da pobjediš. Za tebe koja si postala bliska prijateljica s bolom i odbijanjem. Koja se trudi i trudi i na kraju bude povrijeđena. Za tebe koja ne stigne uzeti predah, koja ne može osvojiti uspjeh.Za svaku ženu koja je u sebe sumnjala. Koja još uvijek svoje sposobnosti dovodi u pitanje. Tebe koja se ponekad mrziš.Ovo je za onu ženu koja točno zna što želi od života. Za ženu s velikim ciljevima i još većim snovima. Za onu ženu koja neće dozvoliti da joj išta stane na put.Za tebe koja uvijek kaže što joj je na umu, tebi koja se ne boji zauzeti za sebe.Ovo je za tebe koja zna kakav je osjećaj biti potpuno uništena od strane drugog ljudskog bića. Za sve žene koje su bile emocionalno ubijene i uspjele su ponovno naći ljubavi za one koji su je iznevjerili.Ovo je za tebe da znaš da nisi sama, ima nas još. Ovo je da znaš da si vrijedna, da postojiš jer imaš svrhu. Postojiš jer ćeš uvijek nekome biti sve. Da se podsjetiš da si dovoljna, da si divna, da si dovoljno pametna, dovoljno dobra, da možeš postići sve što želiš postići.Zaslužuješ biti voljena. Zaslužuješ ljubav koju si oduvijek sanjala.Nisi sama i nikada nećeš biti.Znaj da nakon kiše uvijek dođe sunce.Dođe da...uvijek ...

Zadnje uređivanje Ms. Ella : 25.07.2016. at 20:54.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 11:02   #32
kLjUč ŽiVoTa

Legla je u krevet i pokušavala zaspati,ali nije uspjela.Sjećanja su navirala...
Sad je došlo vrijeme da se sama pomiri sa svojim prošlim životom, zahvali
ljudima koji su tada bili uz nju i krene naprijed...u novi život...Još je ostalo
detalja s kojima se treba pozabaviti jer je tek djelomično razriješila svoju
prošlost ali tako to ide...ona bi htjela sad i odmah sve riješit ali zna da to nije
moguće...
Zahvalna je beskrajno ljudima koji su sada tu uz nju...Nakon dugo godina vratila
se u roditeljsku kuću iz koje je već odavno otišla...Tada je bila jedna velika buntovnica
koja se stalno svađala i jedva čekala da započne svoj život negdje daleko od njih...a sada
nakon toliko godina shvatila je da su sva ograničenja izlazaka bili u biti za njezino dobro i
zahvalna im je za to...
Ušla je u roditeljsku kuću i zastala u hodniku slušajući tišinu.Kako li je samo bila sretna...
Sve je ostalo isto...samo je ona sada postala žena... Žena koja je ovoga puta preuzela kormilo svog života ...
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 12:19   #33
“Znaš prijatelju, ja sam nju voleo. Ono mislim, baš voleo. Istinski, ludo i bez razmišljanja. Bila mi je jedina. Moja tajna, ona najveća. Sa mnogima sam bio, ali uvek sam nju nosio u srcu. Najviše mi je trebala, a eto.. Baš njoj sam najviše bola donosio. Nisam mogao da prihvatim činjenicu da volim, pa sam je terao od sebe. Stalno joj se vraćao, a ustvari bežao od nje. U jednom trenutku pokazao bih joj da mi je stalo, a u sledećem dokazao da sam djubre. I najgore od svega, kad god bih se vratio, ona je bila tu. A sada…
-A šta sada? Preboleo si je?
-Ma kakvi! Ima trenutaka kada je zaboravim na tren, ono kad alkoholom ubijem zadnji komad mene.
–Zašto sada ne odeš i kažeš joj sve?
-Eh, vidiš… Uspeo sam šta sam hteo. Otišla je od mene. Sad kad se vratim, više je nema. Kažu da voli drugog, znam da to nije istina.. Ali...
–Idi do nje onda.
-Ne mogu.
–Zašto?
-Uključila je razum. Shvatila je da sam, ipak, preveliko đubre i da je ne mogu voleti nikad. Voleti onako, klasično. Ne mogu biti tu za nju, a uvek ću očekivati da ona bude tu za mene. Ne mogu kad joj bude najteže doći i zagrliti je, mada znam da ona meni bi.
-Tebe je nemoguće shvatiti!
-Eh prijatelju, znam.. To čujem često. Samo jedna osoba mi je rekla da me razume..
-Ko!?
-Pa, ona, druže…”

Balašević
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 19:53   #34
JeDaN čOvJeK i JeDnA žEnA

Smogla je napokon snage.Otišla je u svoj dotadašnji dom i skupila svoje stvari.Sva sreća da je s njom išla njena najbolja prijateljica.Ona je nakon sat vremena probirući po stvarima već bila vidno uznemirena jer vise nije znala što treba a što ne treba uzeti.Ipak je tamo proživjela svojih 14godina.Vratila su se sjećanja nekih lijepih dana a i onih manje lijepih jer to je bio život.E ovo je bio jako težak emocionalni trenutak za nju.Kada su napokon završile,zastala je još jednom,osvrnula se oko sebe i rekla zbogom svom dotadašnjem životu.Jako je dobro znala da je ovo jedini ispravan korak koji mora učinit jer već dugo nije bila sretna...To nije bio život već puko preživljavanje...Kada je došla napokon u svoj novi dom samo je izvadila sve stvari iz auta i stavila u sobu,legla u krevet i plakala...Suze su nezaustavljivo tekle...Morala je isplakati sav svoj život,svoje boli,svoja razočarenja...
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 11:30   #35
uN-bReAk My hEaRt

Rekla je da nikada ne bi mogli biti niti prijatelji i da u njenom životu
nema mjesta za njega, a trebala ga je više nego ikad ikoga.
Rekla je da ga ne želi u svom životu, a željela ga je svim svojim bićem.
Otišao je.
Ovo joj je bila škola... naučila je da govori ono što misli i osjeća...
...ali...postojao je jedan problem...
...više nikoga nije bilo briga za njene osjećaje, a samo ju je jedna odluka
dijelila od potpuno drugačijeg života.
Shvatila je da ono što čovjek stvarno voli,tome ne dozvoljava
da pati...
On je bio njen najveći ulog kojeg je prokockala...
Izgubila je ljubav ...
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 08:12   #36
vLaK- zAnA

Vani je bio mrak i kasnio je vlak 
od suza curi nos, u noći juri voz.
Gorka kafa bez sećera, bajat sendvič ko večera.
Sa dve reći si razbio sve, kad rekao si da me ne voliš.
Naglas ću plakati,kroz prozor skočiti,
pred svim tim ljudima, šta koga zanima.
Prvog koji naiđe tu, držat ću u naručju svom,
 i sa sebe skinut ću sve, samo da zaboravim te.
U reku tvoja pisma bacit ću, tvoje slike spalit ću,
neka ide s vragom sve, sve kad ne voliš me.
Vani je bio mrak i kasnio je vlak 
od suza curi nos, u zoru stiže voz.
Sve je bolje od gomile te, bežim i zaboravljam sve
sve te torbe i kofere jer željna sam i muka mi je.
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 01:37   #37
dAnAs SaM LuDa

Predivan si i hvala ti na ovome....
Hvala ti što si tu ♥
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2016., 09:29   #38
BeZdAn

Jel bila s onim s kim je željela ili s kim je mogla?
Svi su bliski onoliko koliko mogu, a ne onoliko koliko ustvari žele.
To je u biti život odraslih ljudi koji previše razmišljaju
i ne žele se prepustit da ih srce vodi.
Ona...ona je imala i jedno i drugo...
...a u biti nije ništa imala...
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 02:20   #39
JeBi Se

Stvarno ju je jako razočarao...voli kada žene pate...ima za svaku drugačiju spiku...
...jedno se samo podudara a to je rečenica koju je naučio iz knjiga i misli da je svu pamet
svijeta pobrao...rečenica koju svakoj ženi kaže:"Nemoj mi se javljati do tad i tad i ja držim do riječi....držiš ti do svog ku.... odje...kretenu šugavi....očajan si....f_C_ Y_U ....Budhalo retardirana...odjebi!!!!!!Sve će ti se ovo vratit sigurno ...iima Boga... odigrao si svoju igru al više njoj nisi zanimljiv...naći će
si ona nekog tko će ju zaista voljet baš zbog nje same...upravo takvu kakva je...
P.S.Nju nikada sigurno nisi je.... niti ćeš je...jer si kreten!!!!
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."

Zadnje uređivanje Ms. Ella : 09.08.2016. at 02:31.
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 09:57   #40
Našla je sreću u malim stvarima i ispunjena je.Shvatila je da je jedan period života proživjela u oblacima.To joj je bilo potrebno da bi izašla iz začaranog kruga u kojem je dugi niz godina bila.On se našao tu u pravom trenutku.Čovjek koji je njena sušta suprotnost.Ali to nema apsolutno nikakve veze s ničim.Njoj je trebao netko koga je izmislila u glavi da će bit tu za nju uvijek.Dobro ga je zamislila...I napokon sada stvarno uživa u svom životu.Počela je disat punim plučima.Kada uđete u srce i dušu nekome,skinite cipele i hodajte na prstima.Sveta mjesta treba poštivati.Ona si je priznala da nikada ne bi u pravom životu mogla voljet takvog čovjeka.Za nju je ljubav svetinja, i kad uistinu voli onda voli tu jednu osobu svim svojim srcem.On je pak,jedna nemirna duša koja leti s cvijeta na cvijet i uživa u tome.I neka.To je njegova stvar.Ali svaki taj cvijet nazivati svojom pravom ljubavlju je ludo.Najgore je kada se netko cijelo vrijeme poigrava tvojim osjećajima.Ona je shvatila da baš to on i radi.
Sada se probudila.
Otvorila je oči.
Čovjek kojeg je imala u mašti više ne postoji.
Nema ga.
Sada može hrabro krenuti kroz život.
__________________
"Tijek događaja u životu ne zavisi od nas, nikako ili vrlo malo,
ali način na koji ćemo te događaje podnijeti, u dobroj mjeri zavisi od nas."
Ms. Ella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.