Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2016., 23:33   #21
"Ako se ikada zaljubiš, zaljubi se u nekoga tko želi da zna tvoju omiljenu boju i kakvu kavu piješ.
Zaljubi se u nekog tko voli način na koji se smiješ i tko će apsolutno sve učiniti da te nasmije.
Zaljubi se u nekog tko stavlja glavu na tvoje grudi samo da čuje otkucaje srca.
Zaljubi se u nekog tko te ljubi u javnosti i sa ponosom te "pokazuje" drugima.
Zaljubi se u nekog zbog koga ćeš se pitati zašto si se u početku uopće bojao zaljubljivanja.
Zaljubi se u nekog tko nikada ne bi želio da te povrijedi.
Zaljubi se u nekog tko je zaljubljen u tvoje mane i misli da si savršen baš takav kakav jesi.
Zaljubi se u nekog tko misli da si ti baš ta osoba pored koje bi volio da se probudi svaki dan." Mika Antić
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 15:23   #22
Quote:
Mala Leona kaže: Pogledaj post
"Ako se ikada zaljubiš, zaljubi se u nekoga tko želi da zna tvoju omiljenu boju i kakvu kavu piješ.
Zaljubi se u nekog tko voli način na koji se smiješ i tko će apsolutno sve učiniti da te nasmije.
Zaljubi se u nekog tko stavlja glavu na tvoje grudi samo da čuje otkucaje srca.
Zaljubi se u nekog tko te ljubi u javnosti i sa ponosom te "pokazuje" drugima.
Zaljubi se u nekog zbog koga ćeš se pitati zašto si se u početku uopće bojao zaljubljivanja.
Zaljubi se u nekog tko nikada ne bi želio da te povrijedi.
Zaljubi se u nekog tko je zaljubljen u tvoje mane i misli da si savršen baš takav kakav jesi.
Zaljubi se u nekog tko misli da si ti baš ta osoba pored koje bi volio da se probudi svaki dan." Mika Antić
Predivno !
Gospod Bog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 17:37   #23
Uvijek postoji netko tko će te razočarati.Netko tko će te natjerati na plač i očaj.Zato budi pozitivna i znaj da će se opet naći netko tko će ti nacrtati osmijeh na lice, natjerati te da zaboraviš na svako razočarenje i opet nastaviš dalje kroz život,sa osmijehom.Samo treba imati vjere.Kad se najmanje budeš nadala,doći će osoba koja te zaslužuje,netko zbog koga će ti srce brže zakucati,netko uz koga želiš ostariti...
Doći će da zacijeli sve tvoje rane i da bude tvoj zaklon od svih oluja života !
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 00:22   #24
"Ne znaš što bi joj poklonio? Cvijeće ili nakit? Kažu da na to sve žene padaju.Ali, prijatelju, ona nije kao sve. Pa ona je tvoja. Što će joj cvijeće kada će već sutra biti samo suho lišće u vazi? I taj skupocjeni nakit od srebra i zlata, pa što će joj to? Ionako će s vremenom izgubiti sjaj.
Nemoj je pokušavati kupiti. Učini nešto za nju. Iznenadi je.
Kada hodate ulicama grada, zaustavi svakog prolaznika i reci mu: Ovo je moja djevojka! A onda pogledaj njezin osmijeh, nije li ljepši od onog kojeg ima na licu kada joj kupiš cvijet? Odvedi je u park i otjeraj djecu s ljuljački kako biste se vas dvoje ljuljali. Probaj iščupati cvijeće s gradskog trga i pokloniti joj pred svima. Osmijeh ne silazi s njenog lica, ha?
Kažem ti... sve materijalne stvari koje joj pokloniš proći će, zamijenit će ih neki bolji pokloni. A ovo, ovo ne prolazi. Svi ti događaji i zajedničke ludosti ostat će vječno u njezinom pamćenju. I znaš što? Svaki put kada ih se sjeti imat će onaj isti osmijeh. Osmijeh koji se ne može kupiti."
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 23:30   #25
Noć je ... nema te ...
Trebaš mi ... fališ mi ...
Daleko si ... nisi pokraj mene ...
Nedostaješ do bola ...
Dođi mi ... zagrli me ...
Mazi ... ljubi ...
... i ostani ...
Do kraja života samo s tobom bih ...
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 00:55   #26
Možeš biti kukavica na poslu, među prijateljima, ali u ljubavi nema mjesta kukavičluku.
U ljubavi jedino nikada ne smiješ biti kukavica i nikada nemoj voljeti kukavicu jer te nije vrijedan i neće te nikada bit vrijedan.
Njoj je najveća intima značila da mu zaspi na ramenu, sigurna u njegovu zagrljaju. Jer, da je... može svatko, ali da učini djevojku voljenom i sretnom malo tko
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 16:28   #27
Bio je bačen na pogrešan put
i otada se nije nikada uspio
vratiti na onaj pravi.
I tako su se njih dvoje našli.
On, demon koji je u potrazi za mirom,
a ona, anđeo željan kaosa.
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 22:43   #28
Prezireš i mene i moju ljubav.
U tebi sam stekla vječnog neprijatelja.
Tako mora biti.
Tako je najbolje za oboje...
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 01:11   #29
Ljubavi umiru i nestaju kada umre razumijevanje, suosjećanje i poštovanje.
Ljubav je kada se kraj nekoga osjećaš dobro.
U ljubavi se sluša, plače i smije.
Svijet pomiješanih emocija.
Divna igra zemlje i neba.
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 22:20   #30
Virtualno su svi hrabri za puno toga.
Ali realno,
većina nije sposobna
za apsolutno ništa.
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 16:18   #31
Ne bira se ljubav kao niti smrt.
Ne možeš usnuti tuđi san, niti gledati tuđim očima.
Ne možeš preskočiti današnji dan i otići u sutrašnji.
Voljela bih samo da ti nisi onaj koga trenutno volim.
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 12:46   #32
Nikada nemoj raspravljati s ljudima koji su te razočarali,
jer to nema nikakvog smisla,
već ih samo trebaš ostaviti u tišini i otići
jer znaš da zaslužuješ nešto puno bolje.
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 18:31   #33
Svaka žena je najljepša u očima muškarca koji ju iskreno voli.
Zato pronađi srce koje će te voljeti kad si najgora
i ruke koje će te čuvati kad si najslabija,
jer onaj tko te voli u najgorem izdanju
zaslužuje te imati kraj sebe i u onom najboljem!
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 12:11   #34
Srce mi je drhtalo za njim
i tražilo ga je
s beskrajnom čežnjom...
I nemoćno poput ptice slomljenih krila,
još uvijek je lepršalo
uzalud ga pokušavajući naći...
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:10   #35
U jesen sam joj predložio da se vjenčamo. Iskreno sam to želio, nisam mogao zamisliti da će biti nekako drukčije, ali sam pošteno rekao da sam rđava prilika, nemam ništa niti ima izgleda da ću ikad imati, i ne dobija mnogo udajom za mene. Možda nije ni pravo da joj to nudim, ali mi ljubav daje za pravo da budem nepravedan. Voljet ću je, i nećemo imati ništa, je li joj to dovoljno?

Ali ona je još luđa od mene. Voljet ćemo se, rekla je ozbiljno, a to je mnogo, to je sve. Ništa mi drugo ne treba.

Našalio sam se da će nam u početku sigurno biti lijepo, a poslije, kad joj dosadim, snalazit ćemo se kako znamo, osvježavat ćemo našu ljubav, kao stari Dzezar, koji se tri puta rastajao i ponovo vjenčavao sa svojom ženom.

– Bez potrebe je mučio i sebe i nju - pobunila se Tijana.
- Trebalo je da nađe ženu s kojom se neće nikada rastati. Ili da živi sam.
Ni haljinu ne valja krpiti, a kamoli ljubav. Bolje je otići.
– Ti bi otišla?
– Otišla bih.
– Zato što me ne voliš?
– Zato što te volim.

Nije mi sasvim jasna ta ženska logika, ali sam znao da govori istinu. I bilo mi je drago što to kaže, mada je zvučalo suviše ozbiljno i neopozivo. U tom trenutku ništa drugo nisam ni želio.
Meša Selimović
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 11:21   #36
Prije nego pustim sljedećeg muškarca u svoj život, želim bit sigurna da neću bit samo hrana za njegov ego. Jer ego će se prije ili poslije zasititi. I svi pokloni koje takva osoba daje, nisu za mene, to je za njega - kada vidi svoj odraz u ogledalu, onako pun sebe može reći "are you talking to me?"
Kažu da za vlakom kojeg si stigao nikada ne trčiš. Pustit ću u svoj život onoga koji će zaslužit bit dio moje stvarnosti.
Pokazat ću mu pravu sebe, ženu koja ima daleko više za ponuditi od kemije i više od samog izgleda. Ženu koja uz magnetizam ima i mozak. Nisu mi potrebni cvijeće i svijeće jer si to i sama mogu poklonit.
Neću dozvolit strahu od neuspjeha da vlada nad mojim životom jer vjerujem da ima i onih normalnih muškaraca kojima je stalo do djevojke i do njenih osjećaja. Želim samo onu čistu i iskrenu ljubav i na ništa manje od toga neću i ne želim pristati.
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 17:15   #37
Život me nije mazio, kao niti većinu od nas. Oduvijek sam bila nekako previše u snovima i djetinjasta a u isto vrijeme i toliko odrasla u želji da izbrišem svako "ne" s onoga "nemoguće."
Moja najveća mana je bila ta što sam bila previše iskrena i nježna u svijetu lažnih i grubih. I naravno da sam bila povrijeđena.
Ponekad bi mi lakše bilo da me je netko fizički ozlijedio. Otišla bih kod doktora i pokrpali bi me i rana bi nakon nekog vremena zacijelila. Ali one rane koje su mi određeni ljudi ostavili na duši... te rane jako teško zarastaju... Ponekad bi mi se oči napunile suzama koje sam uzalud pokušavala zadržati ali nisam uspjela. I plakala bih kao maleno dijete na svaku nepravdu koja bi mi bila nanesena...bila sam osjetljiva preko svake mjere... jedan pogled je bio dovoljan da me rasplače...
Bila sam preslaba da podnesem kiše i oluje ovoga svijeta.
Tada sam snagu našla u Bogu koji je svoj maleni cvijet obasjao svojim zrakama da bih se mogla naviknuti na život na zemlji. Svu toplinu i ljubav sam dobila upravo onda kada mi je bila najpotrebnija. Kako li On divno odmjeruje kušnje prema snagama koje nam daje!
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2016., 23:31   #38
Kao osjetljiva osoba imam urođenu sposobnost da volim i brinem o drugima na jednoj dubljoj razini, jer sam svjesna vlastite slomljene duše. Osjetljiva sam na tuđe osjećaje i želim učiniti sve što mogu za druge, jer time u biti sprečavam osjećaj boli koji sam proživjela u svojoj prošlosti.
Lako je voljeti onoga tko te voli, ali ajde voli onoga tko te ne voli, tko te ismijava, laže o tebi...
Shvatila sam da prava ljubav nikako nije i ne smije biti samo osjećaj. Jer ako je to samo osjećaj, proći će... Prava ljubav je nešto puno više od samog osjećaja...
Ako ljubimo i tražimo od drugog da nam to vrati, to nije ljubav, to je trampa:
- Eto, ja sam ti dala, pa i ti meni sad moraš tako vratiti.
Prava ljubav nikada ne očekuje apsolutno ništa zauzvrat. Najbolje objašnjenje one prave, iskrene ljubavi je ljubav jedne majke prema njenom tek rođenom djetetu. Dijete plače po noći i majka se digne i uzme dijete u krilo da bi ga svojim dodirom i zagrljajem umirila, i zna da joj dijete nema što za dati, ali ona voli svoje dijete iznad svega. To je to... To je ona prava ljubav
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 09:51   #39
"Ne treba čovjek da se pretvori u svoju suprotnost. Sve što u njemu vrijedi, to je ranjivo. Možda nije lako živjeti na svijetu, ali ako mislimo da nam ovde nije mjesto, bit će još gore.
A željeti snagu i bezosjećajnost, znači svetiti se sebi zbog razočaranja. I onda, to nije izlaz, to je dizanje ruku od svega što čovjek može da bude.
Odricanje svih obzira je prastari strah, davna suština ljudskog bića koje želi moć, jer se boji."

(Derviš i smrt)
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 15:33   #40
Neke stvari u mom životu su krenule loše, ali sam onda znala cijeniti i kada bi krenule nabolje. Hodala sam uz pogrešne osobe i tako sam upoznavala i one prave. I dobro i loše što mi se dogodilo u životu je jedno veliko iskustvo koje me naučilo nečemu novome.
Sreću sam pronašla u malenim stvarima: u šetnji prirodom gdje sam sasvim sama sa sobom i Bogom. Bez obzira na tmurne oblake koji su se pojavili u mome životu, stpljivo čekam ono sunce koje uvijek dođe i koje je uvijek gore, samo eto, ponekad malo manje obasjava moj život, ali je ipak snažnije od tmurnih oblaka. I baš je sve onako kako treba biti. Toliko ljepote ima oko mene i stvarno sam sretna i zahvalna zbog toga.
Nema boljeg lijeka u životu od optimizma.
Mala Leona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.