Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2006., 23:57   #1
Question Opel Omega

Društvo, molio bih vaše mišljenje za Opel Omegu 2.3d. Hvala.
__________________
don Dario
don Dario is offline  
Old 10.08.2006., 00:24   #2
Quote:
don Dario kaže:
Društvo, molio bih vaše mišljenje za Opel Omegu 2.3d. Hvala.

imao 2.5.td. predobro auto- po meni. ne troši puno, dobro leži na cesti, motor je od BMW-a. mana mu je karoserija koja lako vata hrdju,ali i to ovisi od auta do auta. uglavnom ima sam ful opremu i bio totalno zadovoljan s njom.
usput koju god.gledaš i za koliko love?
rocco-spalato is offline  
Old 10.08.2006., 00:26   #3
Quote:
rocco-spalato kaže:
imao 2.5.td. predobro auto- po meni. ne troši puno, dobro leži na cesti, motor je od BMW-a. mana mu je karoserija koja lako vata hrdju,ali i to ovisi od auta do auta. uglavnom ima sam ful opremu i bio totalno zadovoljan s njom.
usput koju god.gledaš i za koliko love?

p.s. čini mi se da 2.3d ima 130 konja ili 115-nisam ti siguran
rocco-spalato is offline  
Old 10.08.2006., 00:33   #4
Quote:
don Dario kaže:
Društvo, molio bih vaše mišljenje za Opel Omegu 2.3d. Hvala.
Čekaj,Omega A je imala taj,atmosverski i sa turbom,stari od perkinsa,novi je su imale od Isuzu 2,2 i BMW 2.5 Ako je A onda je se boj paljenja zimi i lim nije čemu
Svicar is online now  
Old 10.08.2006., 00:50   #5
Quote:
Svicar kaže:
Čekaj,Omega A je imala taj,atmosverski i sa turbom,stari od perkinsa,novi je su imale od Isuzu 2,2 i BMW 2.5 Ako je A onda je se boj paljenja zimi i lim nije čemu

čini mi se da je i omega B imala 2.3-nisam siguran. ako se tu radi o omegi A-e tu se i nece baš usrecit. mislim da trabant ima kvalitetniji lim
rocco-spalato is offline  
Old 10.08.2006., 04:32   #6
Ja imao 4 godine omegu A 2.3td bio sam zadovoljan dobro mi je sluzila veliko auto za posa ko bog,trosila 9l nikad manje od tog a na auto putu kad bi vozio 160-170 onda i 11-12l Isla je dobro imao sam par sranja sa njom ali nista veliko,a sto se limarije tice tu je katastrofa kad sam poskidao lajsne i branik zadnji imao sam sto viditi trulezi ko u prici.Prominio sam rubnjake i zavario 1mkvadratni lima i bilo je ok za prodaju.
Ima (74kw)112ks 2.3td motor,a omege B imaju 2.5td one se ne prave sa 2.3 motorima.
A i djelovi nisu bas jeftini npr. vakum pumpa za kocnice dodje 1950.00kn ja je mjenjao.
Ali za tu lovu koliko kosta omega bolje ti je uzet nju nego golfa ili neko drugo govno.
__________________
Prije upotrebe promuckaj.
Whi$key is offline  
Old 10.08.2006., 14:06   #7
e taman ja mislio otvoriti temu na omegu )

rocco vidim da si je ti imao... baš mene interesira ista ta omega B sa 2.5td motorom! Gledam baš, i nikako mi jasno zašto tak gube na cijeni, eto osim zbog hrđe..
Kolka ti je bila potrošnja? Jel ta omega s pogonom na stražnje kotače ili..?
Ja gledam baš ove godine 95-96 za oko 4K Eura...
Pa ajd ako ti je nije teško napiši još koju o omegama, standardni problemi, šta pazit i sl!
Fala!!!
 
Old 10.08.2006., 18:53   #8
Quote:
getriba kaže:
e taman ja mislio otvoriti temu na omegu )

rocco vidim da si je ti imao... baš mene interesira ista ta omega B sa 2.5td motorom! Gledam baš, i nikako mi jasno zašto tak gube na cijeni, eto osim zbog hrđe..
Kolka ti je bila potrošnja? Jel ta omega s pogonom na stražnje kotače ili..?
Ja gledam baš ove godine 95-96 za oko 4K Eura...
Pa ajd ako ti je nije teško napiši još koju o omegama, standardni problemi, šta pazit i sl!
Fala!!!

auto ima 130kw. ima stražnji pogon ali dobro leži na cesti. s njom sam vata 170 bez najmanja problema a moga sam i više samo šta nisam tip koji jurca iznad 170-180.potrošnja se krece oko 9-10.na onom malom displeju ti pokazuje momentalnu potrošnju i sveukupnu. meni ti je pokazivalo po gradu da mi guta 9 i po litara i to kad mi je otišla grana.s obzirom na to koliko je auto, skroz malo troši. uglavnom auto za putovanja šta meni triba.
ja ti nisam ima nikakvih velikih problema sa njom tako da ti ne bi znam na šta posebno treba pazit. osim te karoserije auto mi je bilo super. uzmi ful opremu -i ja sam je uzea- i zaboli te kita.
šta se tiče da im pada cijena, to ti ne znam zašto. znam samo da u njemačkoj dosta cijene to auto i da unatrag par godina ih se i nije puno prodavalo.
ako je uzmeš neceš požalit . za 4 soma možeš i nac nešto dobro. eto i ja gledam da opet uzmem omegu (mislim se izmedju omege i lagune) samo šta ce o lovi ovisit dal cu uzet ovu novu omegu ili cu se opet vratit na B model
rocco-spalato is offline  
Old 10.08.2006., 19:48   #9
rocco fala na informacijama... sljedeći mjesec ću kupovati neš za 4k EUR-a, a pošto volim veće aute... omega mi je za sada među prvima na listi želja!!

p.s.
šta ne bi trebala imat 130KS a ne kW?
 
Old 10.08.2006., 21:42   #10
Quote:
getriba kaže:
rocco fala na informacijama... sljedeći mjesec ću kupovati neš za 4k EUR-a, a pošto volim veće aute... omega mi je za sada među prvima na listi želja!!

p.s.
šta ne bi trebala imat 130KS a ne kW?

a jebeš ga - uvik se zajeben. ne znam ni sam zašto ...
ma i ja isto volim velika auta a kad se nema love za nešto bolje i skuplje omega je najbolji izbor. viruj mi, neš se zajebat-bar ja nisam
rocco-spalato is offline  
Old 30.10.2008., 18:08   #11
vidim da je dosta prošlo od zadnjega posta....
ja imam omegu b 2.5td karavan,kod mene je taj auto treću godinu,dosada sam promjenijo na njoj hladnjak i vodenu pumpu,sve skupa sa radom oko 200€,o obzirom da sam napravijo s njom dosada oko 70000km znaći nikakvi veći problema nema.motor je super,ljepo ide,tezak je skoro 1700kg,auto je stvoren za daljna putovanja..
damir gsm-servis is offline  
Old 26.09.2011., 22:21   #12
Društvo bog ja sam novi pa mi je sve ovo nepoznato.imali tko možda ili zna gdje se mogu naći sheme,nacrti slike motora,ovjesa unutrašnjostii drugih djelova za opel omega a 2.0i cd.Ili možda zna stranicu gdje to ima.Malo sam van teme ali oprostite na tome.
đaka 2 is offline  
Old 26.09.2011., 23:02   #13
Probaj se registrirat na http://www.opelclub.hr/blog/ tamo sigurno ima
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Old 18.06.2012., 04:12   #14
opel omega

jedno pitanje za sve vas drugare kako da ga opravim 2.5 td omega 2001g kad pregreje i popuca glava na motor ??????? i cena ?????hvala puno
Stamat is offline  
Old 18.06.2012., 11:36   #15
Rasparcaj je i prodaji sve redom
El Mariachi is offline  
Old 12.09.2012., 14:32   #16
hbh

Molio bih ako je netko imao slican kvar da mi pomogne!opel omega 2.0 tdi pali mi se zuta lampica od motora i drzi obrtaje na 1500.....kad ga ugasim i ponovno upalim radi normalno.....dan ....dva......
zuza2503 is offline  
Old 12.09.2012., 16:59   #17
baš drži obrtaje na 1500 i nemože ni gore ni dolje? zanimljvo...meni je sa lampicom,paljenjem gašenjem bio dovod goriva...sad je u mene benzinac u tebe dizel,provjeri filtere prvo,pa dizne,kvar može bit banalan da ga rjesis za 2 minute
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is online now  
Old 12.09.2012., 19:30   #18
Quote:
don Dario kaže: Pogledaj post
Društvo, molio bih vaše mišljenje za Opel Omegu 2.3d. Hvala.
My frend ja sam imao 2,3td int. 100ks 90g. vozio je 5 god. prešao više od 100tkm (zlatna vremena loža i pl. disel) sa motorom nikakvih problema auto je bio kupljen na znano palila od prve na -18. E sad je to već stari auto tak da lako naletiš na mačka u vreći. Ak kupuješ obavezno mjeri kompresiju. Sve ostalo je kolega Wiskey rekao slažem se s njim. Potrošnja min. 6.5 max 12-13. Što se tiče lima ja mislim da omegi A hrdjaju i spajalice u manualu. Kad krene na očigled trune.
barun18 is offline  
Old 12.09.2012., 19:38   #19
Quote:
barun18 kaže: Pogledaj post
My frend ja sam imao 2,3td int. 100ks 90g. vozio je 5 god. prešao više od 100tkm (zlatna vremena loža i pl. disel) sa motorom nikakvih problema auto je bio kupljen na znano palila od prve na -18. E sad je to već stari auto tak da lako naletiš na mačka u vreći. Ak kupuješ obavezno mjeri kompresiju. Sve ostalo je kolega Wiskey rekao slažem se s njim. Potrošnja min. 6.5 max 12-13. Što se tiče lima ja mislim da omegi A hrdjaju i spajalice u manualu. Kad krene na očigled trune.
Pa zar ne vidiš da odgovaraš na pitanje postavljeno prije 6 godina...?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 12.09.2012., 19:40   #20
Quote:
Whi$key kaže: Pogledaj post
Ja imao 4 godine omegu A 2.3td bio sam zadovoljan dobro mi je sluzila veliko auto za posa ko bog,trosila 9l nikad manje od tog a na auto putu kad bi vozio 160-170 onda i 11-12l Isla je dobro imao sam par sranja sa njom ali nista veliko,a sto se limarije tice tu je katastrofa kad sam poskidao lajsne i branik zadnji imao sam sto viditi trulezi ko u prici.Prominio sam rubnjake i zavario 1mkvadratni lima i bilo je ok za prodaju.
Ima (74kw)112ks 2.3td motor,a omege B imaju 2.5td one se ne prave sa 2.3 motorima.
A i djelovi nisu bas jeftini npr. vakum pumpa za kocnice dodje 1950.00kn ja je mjenjao.
Ali za tu lovu koliko kosta omega bolje ti je uzet nju nego golfa ili neko drugo govno.
Imao si istr probleme kao i ja vak. pumpa visco vent. meni je strunul zadnji most prek zime malo lima i na tržište. trošila ti je puno moja je trošila 6.5 na otvorenom ono 70-80 al kad ju stisnem i do 13 a u gradu oko 9-10. Samo neznam koliko će se usrećit tim autom. 2.3d 72ks 2.3td90ks 2.3td intercooler 100ks. Bolje mu ja da kupi neki manji auto za iste pare ovo će mu bit vreća bez dna.
barun18 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:27.