Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2011., 09:36   #1
Nosač bicikla - tablice

Naravno, problemi sa HR administracijom.

Kupio sam nosač za bicikle koji se montira na kuku, sjajna stvar koju za par minuta monitram na automobil. Ima svoju prometnu signalizaciju i mjesto za tablicu. Logično, jer kad se montira prekriva svjetla i tablicu na automobilu.

E, sad kreću problemi. HR administracija ne prepoznaje i ne priznaje nosač bicikla kao zaseban element i sukladno tome nije moguće uređaj atestirati i dobiti treću tablicu. Naravno, u svim zemljama oko HR je upravo suprotno i riskirate kaznu ako idete bez dodatne tablice i atesta.

Trenutno rješenje za HR je skidati stražnju tablicu i premještati je na nosač bicikla što bi mi uzelo više vremena nego cjela procedura stavljanja nosača i bicikala.

Zanimaju me vaša iskustva s time problemom i posebno me zanima postoje li neki nosači tablica gdje je jednostavno skinuti i staviti tablice (npr. magnet ili slično)?
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 09:48   #2
skini tablicu i stavi je na nosac. manje posla nego zajebavanje s hrvatskom administracijom
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 10:21   #3
Pa bilo koji plastični nosač ti se otvori za 2 minute i izvadi tablica, u biti i inox nosači imaju onu jednu polugicu koja se gurne i nosač je otvoren. Ja zbilja ne kužim kako ti se da zajebavati s administracijom radi toga.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 10:49   #4
hmm.. odes na policiju i kazes da ti je ukradena jedna tablica i da ti treba nova, i zatim novu stavis na nosac. znam da nije bas legalno, al ja ne vidim drugi nacin da dobijes tablicu.. jedino, dal bi se za taj nosac trebala dobit i prometna, ili ne?
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 11:04   #5
Quote:
z_kc kaže: Pogledaj post
hmm.. odes na policiju i kazes da ti je ukradena jedna tablica i da ti treba nova, i zatim novu stavis na nosac. znam da nije bas legalno, al ja ne vidim drugi nacin da dobijes tablicu.. jedino, dal bi se za taj nosac trebala dobit i prometna, ili ne?
Nemam pojma, trenutno u Hr ne sigurno jer sam pitao na tehničkom pregledu.

A i ne želim se zezati sa nelegalnim tablicama, ako naletim na nekog nabrušenog policajca samo ću si navući probleme na vrat. Za HR ću probati pronaći nosače s kojih se najlakše skida tablica.

Zadnje uređivanje mestar : 23.05.2011. at 11:11.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 11:10   #6
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa bilo koji plastični nosač ti se otvori za 2 minute i izvadi tablica
Pa nemam baš takva iskustva, pogotovo sa umetanjem. A nije ni bitno kada to činiš svakih par godina jednom. Ali nije mi privlačna pomisao da moram stavljati i skidati tablicu svakih par dana. Sumnjam da plastika "voli" takva česta natezanja.
Pogledati ću te od inoxa koje spominješ.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 12:57   #7
gdje si kupio taj nosač i koliko košta??
veco009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 13:11   #8
Quote:
veco009 kaže: Pogledaj post
gdje si kupio taj nosač i koliko košta??
Standardno, Thule EuroWay 945, kupio sam ga skupa sa i30.
Ima ga i HAK (mada sam ja kupio preko firme od koje sam kupio auto):

http://shop.hak.hr/pd/374/pgoid/169/...Way-945.wshtml

Jednom sam ga stavio za probu i napravio probni krug, prilično se brzo stavi, mada mislim da ipak treba "muška ruka" za staviti ga na mjesto jer sam po sebi ima 20-ak kg.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2011., 15:28   #9
Imam susjeda koji je to stavio na nisam x-trail, sve super dok nije stavio rukom nacrtanu tablicu ali je valjd' imao sreće jer tako išao do Splita i nazad...

Najlakše ti je prebaciti tablicu od auta na prikolicu, one plastike, pogotovo ljeti su zagrijane i nema puno mučenja ni tebi ni njoj
__________________
Odlazak u crkvu ne čini vas kršćaninom. Isto kao što stajanjem u garaži ne postajete auto.
Spameripo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 11:27   #10
Ima šta novog po ovom pitanju? Može li se nekako i kako doći do treće tablice za nosač za bicikle?
njofra_888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 11:59   #11
Ne.

Kaj je tolki problem povremeno skinut tablicu? Ja još imam "tjun" krom okvire za koje treba alat.
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 13:33   #12
A mi stvarno imamo posla s kretenima. Koji je problem 3. pločice?

Jebeni kreteni zaostali iz vremena Juge.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 13:41   #13
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Ne.

Kaj je tolki problem povremeno skinut tablicu? Ja još imam "tjun" krom okvire za koje treba alat.
A povremeno... vrlo subjektivno šta je kome povremeno. I pitanje vremena kad će se razdrkat držač tablica. Jedna od prednosti nosača na kuku je valjda da se koristi sa što manje "koraka" u montiranju.

U švicarskoj i njemačkoj (provjereno) se može doći do dodatne tablice, mi smo valjda pametniji od njih jer je zabavno skidat i stavljat tablice.
njofra_888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 14:04   #14
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A mi stvarno imamo posla s kretenima. Koji je problem 3. pločice?

Jebeni kreteni zaostali iz vremena Juge.
Tko zna šta Balkancu može past na pamet i kakve gluposti može izvoditi s tom trećom tablicom?!
Nemoj ti sad tu bit pametan... NEMEŽE! I gotovo!
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 14:26   #15
Jawohl, Herr Obersturmbannführer!

Sam će se kazniti radi liberalnih misli, pa kamo bi nas dovelo da svi mislimo!
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 14:42   #16
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Tko zna šta Balkancu može past na pamet i kakve gluposti može izvoditi s tom trećom tablicom?!
Nemoj ti sad tu bit pametan... NEMEŽE! I gotovo!
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jawohl, Herr Obersturmbannführer!

Sam će se kazniti radi liberalnih misli, pa kamo bi nas dovelo da svi mislimo!
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A mi stvarno imamo posla s kretenima. Koji je problem 3. pločice?

Jebeni kreteni zaostali iz vremena Juge.
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Ne.

Kaj je tolki problem povremeno skinut tablicu? Ja još imam "tjun" krom okvire za koje treba alat.
Drzava u sluzbi gradjana, vidjao sam to kod Holandjana, ima cak i kod mene ali je druge boje… doduse tek pre koju godinu…
https://www.derbund.ch/jetzt-kommt-d...r-986601592285
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2024., 16:55   #17
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A mi stvarno imamo posla s kretenima. Koji je problem 3. pločice?

Jebeni kreteni zaostali iz vremena Juge.
Isto ko i "probLJem" da moraš imat sopstvenu kovnicu istih, dok recimo "nazadni" englez nakelji slova na komad plastike i vozi. Ne doma, naravno, al bogme nit u tvornici.
Quote:
njofra_888 kaže: Pogledaj post
A povremeno... vrlo subjektivno šta je kome povremeno. I pitanje vremena kad će se razdrkat držač tablica. Jedna od prednosti nosača na kuku je valjda da se koristi sa što manje "koraka" u montiranju.

U švicarskoj i njemačkoj (provjereno) se može doći do dodatne tablice, mi smo valjda pametniji od njih jer je zabavno skidat i stavljat tablice.
Naravno, ajmo sad razglabat kaj je nekom povremeno. Nema se tu kaj razjebat. Osim onih Thule kopči, no i tad se jako lako dade gore metnut drugi nosač. Zapravo, Zlovenci MORAJU metnut svoje nosače jer su im rege više od naših.

Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Tko zna šta Balkancu može past na pamet i kakve gluposti može izvoditi s tom trećom tablicom?!
Nemoj ti sad tu bit pametan... NEMEŽE! I gotovo!
Nekad si i prikolicu mogel regat na broj od auta.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jawohl, Herr Obersturmbannführer!

Sam će se kazniti radi liberalnih misli, pa kamo bi nas dovelo da svi mislimo!
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.