Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2009., 12:04   #61
U Neuronu se predbilježila na listu sredinom srpnja, dobila navodno tremin koncem godine , radi se o djetetu, no nakon provjera ovih dana dobila info da nema više do kraja godine na uputnicu jer su potrošili lovu za to već samo uz plaćanje, s obzirom da imaju još uvijek najjači aparat i da se radi o djetetu moramo privatno, pa dobili termin odmah no i dalje su preko tel. dosta neljubazni. nadam se da će pregled uprkos svemu proći ok
lucija1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:51   #62
mr lumbosakralne kralježnice- molim pojašnjenje nalaza

Nakon učestalih bolova u doljnjem dijelu leđa, doktor me je uputio na MR kralježnice. Danas sam dobio nalaze pa prije nego odem specijalisti, molim ako mi tko može objasniti na temelju nalaza što u biti ne štima.

MR LUMBOSAKRALNE KRALJEŽNICE

Tehnika snimanja: SE T1, FSE T2, GRE T2*

Na seriji sagitalnih, transverzalnih i koronarnih MR presjeka lumbosakralne kralježnice primjenom različitih tehnika snimanja nalazi se normalan intenzitet signala koštanih struktura, intervetebralnih diskova i leđne moždine u različitim ravninama
Nema znakova hernijacije intervetebralnih diskova, kao niti kompresije subarahnoidalnog prostora.

Na razini L4-L5 i L5-S1 vidi se početno dorzomedijalno izbočenje i.v. diska koje se na razini L5-S1 širi ulijevo te diskretno reducira širinu lat. recesusa sa lijeve strane.
Korjenovi spinalnih živaca su intaktni.
Konus medulare vidljiv u razini L1 kralješka.
Ne nalazi se znakova intra ili ekstraduralnog tumora.

DG

MP4 -


Ispričavam se ako sam Vas ovim "zadavio", ako ima tko da mi pojasni nalaz bio bi mu zahvalan.
medionthedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:34   #63
Poliklinika Neuron

Evo, i meni trebaju informacije o poliklinici Neuron...trebam napraviti magnet glave, a doktorica mi je rekla da idem tamo jer su, kao, najbolji...zanimaju me iskustva, jer sam poprilično razočarana pristupom preko telefona, a cijena nije mala...

I koliko su uopće bolji od ostalih
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 17:22   #64
ja sam tatu bas jucer vodila na snimanje vratne kraljeznie u polikliniku drinkovic, preko uputnice, ljubazni su i pristupacni, drze se termina i sve je bilo brzo gotovo.
i jucer kad su ljudi narucivali se preko telefona, cula sam da ih sestra narucuje od 21.12. nadalje..
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 14:47   #65
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
ja sam tatu bas jucer vodila na snimanje vratne kraljeznie u polikliniku drinkovic, preko uputnice, ljubazni su i pristupacni, drze se termina i sve je bilo brzo gotovo.
i jucer kad su ljudi narucivali se preko telefona, cula sam da ih sestra narucuje od 21.12. nadalje..

znaš li možda koje je jačine njihov aparat ?
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 14:50   #66
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
znaš li možda koje je jačine njihov aparat ?
ne znam...
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 15:04   #67
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
ne znam...
nema veze, nazvat ću ih sutra i provjeriti...thnx na info
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 09:02   #68
Smile

Pozz ljudi imam pitanje..dakle nedavno sam imala 2 operacije uha i mozga....puštena iz bolnice i sad mi je specijalista nakon pregleda rekao da moram napravit MR mozga,umjesto CT-a posto sam mlada i radila sam ga 3 puta u 2 mjeseca i donjet mu nalaz MR-A za 2 mjeseca...pa me zanima koliko se čeka na MR i gdje bi bilo najbolje pokušat...kakva je cijena ako ću morat radit privatno...unaprijed hvala
tamy_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 11:31   #69
ja sam se u medikolu prošli mjesec naručila za svibanj.

ako ti je napisano da za dva mjeseca moraš doći na kontrolu sa slikama onda napraviš slijedeće:
naručiš se na mr uz plaćanje, pa kad obaviš pregled pošalješ hzzo-u zahtjev za povrat novčanih sredstava. tu na forumu se negdje spominjalo da postoje obrasci za to. ja sam prošle godine pisala na običnom papiru zahtjev za povrat, kopirala medicinsku dokumentaciju, priložila original račun i za tri mjeseca dobila lovu.

mr mozga sa spektroskopijom platila sam u poliklinici neuron 3200kn.
samo s kontrastom je 300kn manje.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 19:20   #70
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
mr mozga sa spektroskopijom platila sam u poliklinici neuron 3200kn.
samo s kontrastom je 300kn manje.
ups, pogriješih, cijena je bila 3300kn.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 21:05   #71
imam pitanje..koliko se otprilike čeka u privatnoj poliklinci ako se ide na uputnicu na MR glave?
prilično je hitno, a mamu su naručili tek za 6 mj. u Vinogradskoj


tnx
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 00:47   #72
U Medikolu u Splitu možeš doći na red za mjesec dana, možda i prije ako kažeš da je hitno, nemaju gužvu, a zbog zdravlja se isplati i putovati
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 13:54   #73
Koliko dugo se čeka nalaz MR

Koliko dugo se čeka nalaz MR?

Jeli bude odma isti dan, ili treba da neko to fino sroči prostudira pa utipka.... Pa zavisi kojom brzinom tipka...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 14:27   #74
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo se čeka nalaz MR?

Jeli bude odma isti dan, ili treba da neko to fino sroči prostudira pa utipka.... Pa zavisi kojom brzinom tipka...
Moje iskustvo sa Rebra je da mi je doktor nakon snimanja očitao snimke i usporedio sa starim snimkama jer sam ja bila jako prestrašena da li je sve u redu(bila sam operirana) te stoga ne znam da li je to bilo pravilo ili izuzetak i usmeno mi je rečeno da je sve . Radiološki nalaz sam dobila nakon par dana poštom na kućnu adresu.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 16:00   #75
Nalaz MR- a se gotovo svugdje (ja sam bila na 3 različita mjesta) dobije odmah, sačekaš možda 15-ak minuta
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 18:13   #76
Hvala vam
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 19:47   #77
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo se čeka nalaz MR?

Jeli bude odma isti dan, ili treba da neko to fino sroči prostudira pa utipka.... Pa zavisi kojom brzinom tipka...
ja sam u državnoj bolnici radila mr mozga, a nakon pregleda mi je radiolog odmah rekao da je sve okej. i rekao je da dođem po nalaz i slike za 2 dana.
__________________
*Ako si licem okrenut prema suncu, sve će sijenke biti iza tebe!*
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 08:46   #78
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo se čeka nalaz MR?

Jeli bude odma isti dan, ili treba da neko to fino sroči prostudira pa utipka.... Pa zavisi kojom brzinom tipka...
poliklinike nemetova, neuron i medikol - 15-tak minuta.
__________________
"neidem gore po pečat ali to nazivam planinarskim orgazmom, kad ga lupim u hpo il svoj dnevnik" by osbourne
C71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 10:47   #79
Quote:
C71 kaže: Pogledaj post
poliklinike nemetova, neuron i medikol - 15-tak minuta.
Koliko cepaju?
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 11:07   #80
[QUOTE=8472;26574872]Koliko cepaju?[/QUOT

Medikol 2.000 kn za MR mozga. Ja sam uspjela dogovoriti na uputnicu pa me neće koštati ništa. Inače su me na Rebru naručili u 3.mj. ove godine za 2.mj 2011.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.