Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2013., 15:26   #5561
mi cemo vjerovarno nabavljati domace kravlje mlijeko od mm-ove familije.
kako vama izgleda taj nan2? moja pije nan ha 2, ima neke kao kristale kad se razmuti, kao secer, ne znam kako da to opisem. ali nikad se to ne rastopi do kraja. i nekako je masniji i ljepljiviji od jedinice. s tim da mi se ne stvaraju grudvice kao kod 1.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:12   #5562
[QUOTE=iva_4;45130200]da, tu smo negdi. A. je 31.10.
S je 23.10. , mi još ostajemo na novalac 1
dora0206 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:28   #5563
Kad sam prvi put smućkala BEBU (od Nestlea) isto tako sam prvi put vidjela "zrnca šećera" (optužila ukućane da šećere mlijeko )
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:52   #5564
Bas cu pogledat al fakat nisam primjetila nis cudno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:30   #5565
evo možda sam off,a možda ne....zanima me samo kad ste krenule s dohranom i kad su vam to pedijatri preporučili pošto su bebe na ad-u? meni je pedica dala zeleno svijetlo za dohranu.
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 21:50   #5566
Quote:
matijacip kaže: Pogledaj post
evo možda sam off,a možda ne....zanima me samo kad ste krenule s dohranom i kad su vam to pedijatri preporučili pošto su bebe na ad-u? meni je pedica dala zeleno svijetlo za dohranu.
Nisam ju ni pitala jer sam jednom cula kako dojenoj bebi preporucuje da sa 4,5. mj krenu sa kasicaa

Mi smo krenuli sa skoro 5 mj
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 23:01   #5567
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
tako sam nekako i mislila

i mene to zanima, prelazak sa jedinice na dvojku. mi smo presli tako sto smo jednu mjericu mijenjali.
a koja je razlika izmedju 1 i 2? sta to tacno u sastavu? vidim da su kalorijski isti.
Razlike između 1,2 i 3 je dosta velika, a djelomično ću ih komparirati sa kravljim mlijekom. Prva i po meni najglavnija razlika je omjer kazein-sirutka. U sirutki se nalaze visokokvalitetni proteini i što je veći postotak sirutke to je AM kvalitetnije odnosno probavljivije. U prosjeku jedinice svih proizvođača imaju oko 60% sirutke kao i majčino mlijeko. Za komparaciju KM ima samo 20% sirutke. Kazein je taj koji otežava probavu i on je uzročnik onog smrada kada dijete bljucne jer u kontaktu sa želučanom kiselinom uzrokuje sirenje mlijeka. Također je jedan od uzročnika grčeva.
Dvojke sadrže veći udio kazeina otprilike 50-60% pri ćemu se normalno smanjuje udio sirutke. Nadalje dvojke u svom sastavu sadrže osim laktoze i škrob (kojeg u većini jedinica nema). Povećava se udio proteina zbog potreba rasta djeteta, a smanjuju ugljikohidrati. Također, povećava se i količina željeza.
Trojke otprilike imaju isti postotak sirutke kao i dvojke (možda malo manje), povećava se udio škroba, proteina (zbog zasitnosti).

Ono što bih svakako savjetovao da se čita sastav AM jer se i među jedinicama znaju naći "uljezi" koji mogu sadržavati manje sirutke od 60%, koji mogu sadržavati škrob i čija je kalorijska vrijednost veća od one koje ima majčino mlijeko.
I za kraj, što te tiče miješanja jedinica i dvojki istog proizvođača i mog protivljenja mješanja mjerica. Nekom djetetu neće biti ništa, nekom će možda izazvati određene probleme. Iz gornjeg dijela vidite otprilike razlike u sastavu jedinice i dvojke, a ono što je najbitnije, pogledajte pri dnu kutije. Svaki bi proizvođač trebao napisati veličinu mjerice u gramima. Veličina mjerice u jedinici se razlikuje od veličine mjerice u dvojkama pa zaključite.
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 23:13   #5568
gamefreak svaka čast!! dali onda ima potrebe za 2 i 3,ako je beba zadovoljna s 1?
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 23:26   #5569
Quote:
gamefreak1 kaže: Pogledaj post
Razlike između 1,2 i 3 je dosta velika, a djelomično ću ih komparirati sa kravljim mlijekom. Prva i po meni najglavnija razlika je omjer kazein-sirutka. U sirutki se nalaze visokokvalitetni proteini i što je veći postotak sirutke to je AM kvalitetnije odnosno probavljivije. U prosjeku jedinice svih proizvođača imaju oko 60% sirutke kao i majčino mlijeko. Za komparaciju KM ima samo 20% sirutke. Kazein je taj koji otežava probavu i on je uzročnik onog smrada kada dijete bljucne jer u kontaktu sa želučanom kiselinom uzrokuje sirenje mlijeka. Također je jedan od uzročnika grčeva.
Dvojke sadrže veći udio kazeina otprilike 50-60% pri ćemu se normalno smanjuje udio sirutke. Nadalje dvojke u svom sastavu sadrže osim laktoze i škrob (kojeg u većini jedinica nema). Povećava se udio proteina zbog potreba rasta djeteta, a smanjuju ugljikohidrati. Također, povećava se i količina željeza.
Trojke otprilike imaju isti postotak sirutke kao i dvojke (možda malo manje), povećava se udio škroba, proteina (zbog zasitnosti).

Ono što bih svakako savjetovao da se čita sastav AM jer se i među jedinicama znaju naći "uljezi" koji mogu sadržavati manje sirutke od 60%, koji mogu sadržavati škrob i čija je kalorijska vrijednost veća od one koje ima majčino mlijeko.
I za kraj, što te tiče miješanja jedinica i dvojki istog proizvođača i mog protivljenja mješanja mjerica. Nekom djetetu neće biti ništa, nekom će možda izazvati određene probleme. Iz gornjeg dijela vidite otprilike razlike u sastavu jedinice i dvojke, a ono što je najbitnije, pogledajte pri dnu kutije. Svaki bi proizvođač trebao napisati veličinu mjerice u gramima. Veličina mjerice u jedinici se razlikuje od veličine mjerice u dvojkama pa zaključite.
jel znas koji su uljezi medu jedinicama
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 13:41   #5570
PRODAJEM

znam da nije tema, ali tu će "korisnici" najprije pročitati.
Prodajem HIPP BIO COMBIOTIK PRE. Imam 7 kutija, valjanost do 02.2014.
Nama ne odgovara, a malo smo se poigrali s količinama.
Cijena 40 kn/kutija.
Hvala
Sally Cinnamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 23:09   #5571
Quote:
matijacip kaže: Pogledaj post
dali onda ima potrebe za 2 i 3,ako je beba zadovoljna s 1?
Dobro pitanje.
Kada bih rekao da 2 i 3 nisu potrebne govorio bih kontra sebe, jer sam prije pisao o tome da, ako je dijete zadovoljno jedinicom, može ostati i dulje od 6 mjeseci te da odluku o prijelazu donosi roditelj u suradnji sa pedijatrom. Uloga 2 i 3 je ta da se postupno navikava na prijelaz na KM. Prijelaz sa 1 direktno na KM može, ali i ne mora izazvati određene probleme u probavi, prije svega tu mislim na opstipacije.
No, međutim, ja sam samo pokušao objasniti sastave 1, 2 i 3 jer je tako glasilo pitanje.



Quote:
Duga111 kaže: Pogledaj post
jel znas koji su uljezi medu jedinicama
Još jedno dobro pitanje.
Znam... ali ne bih govorio o imenima, jer bi se to možda krivo protumačilo. Zato sam i napisao na što bi se u sastavu trebalo gledati.
Mogu samo reći da i ja imam svoje favorite
gamefreak1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 23:29   #5572
ovo je forum ,ajde reci nam makar favorite među AM :znatiželjna: zanima me samo zato jer jako dobro znaš o tome,pa ono nek se nađe ako koja mama bude bila u nedoumici za AM :tražiizgovoredaizvučefavorite:
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 23:46   #5573
evo i mene isto zanimaju ti favoriti
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 23:47   #5574
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
evo i mene isto zanimaju ti favoriti
haha kad žene napadnu nema izvlačenja
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 09:08   #5575
Sigurno ce reci Nan

Gamefrik no hard feelings, its a joke.

Mene zanima ako mi mozes reci i znas nesto o AM 12+.. Ostati ja 2,3 ili prijeci na 12+?

Kravlje ne mislim uvoditi barem do 2 god.
__________________
Don't waste your talent
loveNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 10:35   #5576
Quote:
loveNY kaže: Pogledaj post
Sigurno ce reci Nan

Gamefrik no hard feelings, its a joke.

Mene zanima ako mi mozes reci i znas nesto o AM 12+.. Ostati ja 2,3 ili prijeci na 12+?

Kravlje ne mislim uvoditi barem do 2 god.


ajde reci

Moj je na Bebimilu i nisam imala nikakvih problema...samo me isto ta dvojka buni...ipak ću ja pričekati još malo, pa onda preći na dvojku ili...
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 12:04   #5577
Quote:
cheril kaže: Pogledaj post


ajde reci

Moj je na Bebimilu i nisam imala nikakvih problema...samo me isto ta dvojka buni...ipak ću ja pričekati još malo, pa onda preći na dvojku ili...
što nećeš ići na hipp ha2
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 12:38   #5578
Quote:
matijacip kaže: Pogledaj post
što nećeš ići na hipp ha2
...čekam nalaze

...na Bebimil 2 neću prelaziti sigurno (nisam baš čula nešto pozitivno o dvojci)..ako nalazi budu ok vidjeti ćemo na koju dvojku prelazim...

...s pedicom se moram dogovoriti, a rekla mi je prije 2 mjeseca nešto u stilu da slobodno koristim dvojku, a sada da joj se ipak javim
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 12:59   #5579
ah pedijatri
matijacip is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 14:52   #5580
Moja slabo dobiva na kilazi. Mozda bi nam bas trebalo neko mlijeko koje vise deblja? Danas zaboravih pitati pedijatricu dablibda predjem s AC- a na obicni Novalac, vidjet cu je opet sutra pa cu valjda pitati. Gamefreak, znas li je li AC formula manje kaloricna od obicne? Znam da AR jest, ali ne znam jesu li sve posebne formule manje kaloricne? Malecka mi se hitno mora malo udebljati.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.