Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 15:08   #41
Quote:
SpeedRider kaže: Pogledaj post
Što je bolje?
Kombinacija je uvijek najbolja.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 15:34   #42
de mi posaljite link za skidanje air alerta ako se moze skinut
play1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 00:30   #43
Evo za vas koji ne vjerujete koliko olimpijsko dizanje utega može doprinjeti skočnosti
http://www.youtube.com/watch?v=UoCZne0g-e8
Čovjek ima 160kg.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 20:39   #44
Quote:
lone rider kaže: Pogledaj post
Pliometrija stari i Olimpijsko dizanje utega (nabačaj, izbačaj, trzaj, polučučanj - skok, step na sanduk - startna brzina)
A onaj tip kaj je imao 132 cm odraz Earl the goat Manigault. Tip je zakucao 36 puta iza glave za okladu od 50 dolara, zakucao jednom rukom, uhvatio ispod mreže loptu drugom i zakucao opet sve u jednom skoku, skidao novčanice naljepljene žvakom na vrh table (oko 4 metra visine). Ima film o njemu. Zove se Rebound - legenda o Earlu the goat Manigaultu. Glumi ga Don Cheadle. Bio je oko 179 cm visok i oko 50 - 60 kila težak, pa si ti misli koji je to odraz čovječe. Koja je to eksploziva.
Ko da ima raketu umjesto kurca.
Ima jedna prica iz kosarke jos dok je kukoc bio u bullsima....kao ima sprava na kojoj je lopta stavljena na 4 m visine i za vjezbu se treba skocit gore do lopte...Uglavnom kao Jordan je skakao do gore jedanput, al jednom doso neki crnjo hakler i skoknuo iz mjesta par puta zaredom bez po frke...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 12:16   #45
Imam 16 godina i evo vec 7 godina treniram kosarku. Uradio sam do kraja Air alert 2 i odraz mi se strasno povecao. Ako netko zeli da pocete sa radom moze mu povoci ovaj blog www.air.bloger.hr

Meni je pomogao puno.

airman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 14:01   #46
http://www.youtube.com/watch?v=8r54Q...eature=related
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 23:31   #47
ljudi visok sam 185 cm nisam nikad mjerio odraz ali mogu komotno zakucat na kos 3.05 .....pa sad neznam hocul sa air alert om dobit jos veci odraz ..... sta vi mislite???'
bird-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 04:51   #48
Air alert je veoma koristan za povecavanje odraza, no medjutim, koljena i zglobovi jako jako stradavaju kod takvih treninga
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 00:48   #49
ja imam dobre genetske predispozicije za skočnost i uvjek sam bio dobar skakač. i radio sam prije 2-3 godine na odrazu,ali nisam koristio nikakve programe,nego sam sam sebi složio program i mogu reć da sam dobio malo više od mjesec dana bliže 15 cm odraza...sad već jako dugo ne radim na odrazu,jer kad odem na koš i zakucavam malo duže,za dva dana osjetim da sam dobio malo na odrazu,tako da nema potrebe ubijat se još dodatnim vježbama...

nije stvar u tom hoćete li vi kupiti najskuplji program za odraz,nijedan program za odraz nije dobar. odraz je jako individualna stvar. nemože vama neko reć da napravite 3 serije po 10 ponavljanja neke vježbe ako to vas nimalo ne umara. kažem,to je jako individualna stvar.
i svakako preporučam pliometriju,a izbjegavajte teretanu koju sve više i više treneri pokušavaju uvest u vježbe za dobivanje odraza.
mightynorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 14:14   #50
Quote:
mightynorman kaže: Pogledaj post
ja imam dobre genetske predispozicije za skočnost i uvjek sam bio dobar skakač. i radio sam prije 2-3 godine na odrazu,ali nisam koristio nikakve programe,nego sam sam sebi složio program i mogu reć da sam dobio malo više od mjesec dana bliže 15 cm odraza...sad već jako dugo ne radim na odrazu,jer kad odem na koš i zakucavam malo duže,za dva dana osjetim da sam dobio malo na odrazu,tako da nema potrebe ubijat se još dodatnim vježbama...

nije stvar u tom hoćete li vi kupiti najskuplji program za odraz,nijedan program za odraz nije dobar. odraz je jako individualna stvar. nemože vama neko reć da napravite 3 serije po 10 ponavljanja neke vježbe ako to vas nimalo ne umara. kažem,to je jako individualna stvar.
i svakako preporučam pliometriju,a izbjegavajte teretanu koju sve više i više treneri pokušavaju uvest u vježbe za dobivanje odraza.
Za to postoje kondicijski treneri
Naravno ako nešto znaju. Nije dovoljno završit kineziologiju i mislit da si sa diplomom steka svo znanje svijeta.
Nagleda sam se takvih.
Pročita sam postove na ovom topicu,velika većina je za zaborav,ima ih nekoliko koje imaju smisla a jedino bih se složio sa Lone riderom,on je jedini 100% u pravu. Dizači utega imaju apsulutno najveći odraz ako u obzir uzmemo sportove u kojima odraz nije specifika.
Naravno,nećete trenirati dizanje utega,već elemente iz dizačkog treninga.
Imao sam sreću u životu da upoznam Ivaniševića,Rađu,Tabaka,Kukoča Blanku,čak da im treninge gledam (trenirali su u "mojoj" dvorani),poprilično razgovara s njima,pa mogu reć da sam steka poprilično iskustvo.
Pliometrija je vrhunska stvar ali treba bit izuzetno oprezan s njom,jer osim mogućih ozljeda postoji veeeelika šansa da se pretrenirate.
BTW,ispast će da se hvalim ali nije mi namjera,samo ću navest ka primjer.
Sinoć sam posložio 6 prepona (na visinu 108 ili 110,ne znam točmo) i "povezao" ih,preskočio u 6 vezanih skokova,bez pauze.
Kad bih zna kako s mobitela stavit na komp,rado bih stavio ali...
Usput,nisam baš mladac,43-ća je na leđima.
__________________
Kako vrijeme prolazi,lova me ne nalazi
prije mi je mislit dala,sada više ne.
subhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 18:30   #51
Quote:
subhunter kaže: Pogledaj post
Za to postoje kondicijski treneri
Naravno ako nešto znaju. Nije dovoljno završit kineziologiju i mislit da si sa diplomom steka svo znanje svijeta.
Nagleda sam se takvih.

Pročita sam postove na ovom topicu,velika većina je za zaborav,ima ih nekoliko koje imaju smisla a jedino bih se složio sa Lone riderom,on je jedini 100% u pravu. Dizači utega imaju apsulutno najveći odraz ako u obzir uzmemo sportove u kojima odraz nije specifika.
Naravno,nećete trenirati dizanje utega,već elemente iz dizačkog treninga.
Imao sam sreću u životu da upoznam Ivaniševića,Rađu,Tabaka,Kukoča Blanku,čak da im treninge gledam (trenirali su u "mojoj" dvorani),poprilično razgovara s njima,pa mogu reć da sam steka poprilično iskustvo.
Pliometrija je vrhunska stvar ali treba bit izuzetno oprezan s njom,jer osim mogućih ozljeda postoji veeeelika šansa da se pretrenirate.
BTW,ispast će da se hvalim ali nije mi namjera,samo ću navest ka primjer.
Sinoć sam posložio 6 prepona (na visinu 108 ili 110,ne znam točmo) i "povezao" ih,preskočio u 6 vezanih skokova,bez pauze.
Kad bih zna kako s mobitela stavit na komp,rado bih stavio ali...
Usput,nisam baš mladac,43-ća je na leđima.
iako sam mlad,mogu reć i ja isto
mightynorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 15:56   #52
Kako povecati odraz

Zdravo,

Imam 15 godina, 2.0 metra i oko 110KG. Treniram kosarku, fali mi oko 15-ak centimetara da zakucam. Kako da povecam svoj skok ? Brzo ali efikasno

hvala.
theanis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 22:22   #53
odraz

Iam nekih 189,a sa šuzama 194 cm,mogu doc do obruca do skoro kraja dlana,a nemrem zakucat -.-
osim toga loptu nemrem drzat normalno u ruci,jel neam tolko veliku saku jos uvjek,a neki moji frendovi od 185-180 cm je mogu
ugl da poradim na vecem odrazu ili da promjenim tehniku? zato jer sa rukometnom loptom i ovim nekim manjim mogu bez pol beda zakucat....
grobavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2012., 16:42   #54
Jeste li ikad culi za air canada 2006,radi se 6 nedelja a povecanje odraza je zagarantovano,meni se povecao odraz za duplo skakao sam 45 cm sad skacem bez muke 90 cm,trazite po google air canada2006 i trenirajte skakacete kao vince carter,air alert3 da usput nesto o njemu kazem.air aler je dobar program ali puno steti koljenima i zglobovima a odraz se poveca par centimetara tako da radite air canada,pomoci ce vam i pored skoka razvicete brzinu,agilnost snagu
ceco24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 19:52   #55
Ima li netko da je probao "The Jump Manual"? Zanima me kakav je...
prijavnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 18:07   #56
jel probao jos tko air canada 2006, htio bi pocet s tim slijedeci tjedan pa me zanima jel stvarno djeluje i koliko otprilike poboljsava odraz
webshop112 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.