Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2014., 20:35   #9621
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Takve je stvari radio prof. Kalogjera. Poanta je donekle reducirati hrskavićni skelet nosne valvule ali ne ugroziti funkciju.
Ali, koliko znam - operacije radi u bolnici kao i preglede u prepretrpanoj ambulanti svaki tjedan.
Kako je moguce doci na pregled do tog dr. ako niste iz Zagreba, radi li negdje i privatno?
cica5 is offline  
Old 28.11.2014., 20:41   #9622
Quote:
cica5 kaže: Pogledaj post
Kako je moguce doci na pregled do tog dr. ako niste iz Zagreba, radi li negdje i privatno?
I mene zanima.
Ivana991 is offline  
Old 29.11.2014., 00:37   #9623
Iskustva sa Ivo Dzepina ili Bojan Ignatovski?
tessiee is offline  
Old 29.11.2014., 14:29   #9624
Quote:
zan35 kaže: Pogledaj post
Bok, u vinogradskoj za sinuse ti je dr. tomislav boudoin tako nesto, cudno prezime, inače je za djecu, ali operira i odrasle,, probaj tamo

Zapravo je prof. Baudoin istaknuti rinolog te uz prof. Kalogjeru jedini sa ovih prostora koji sudjeluje aktivno u razvoju smjernica za liječenje (ne)alergijskog rinitisa kao i polipoze.
Djeca su mu se orirpala jer ima izuzetan interpersonalni odnos sa ljudima. Ambulanta mu je pretrpana mjesecima unaprijed.
Radi dakle funkcionalne endoskopske kirurške postupke paranazalnih sinusa, funkcionalne rinoplastike i dječju kururgiju flave i vrata. Zadnje što he uveo na ovim prostorima je navigacijska endoskopska sinusna kirurgija na ovim prostorima koja se redovito, a ne za ukras radi.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 29.11.2014., 14:31   #9625
Quote:
cica5 kaže: Pogledaj post
Kako je moguce doci na pregled do tog dr. ako niste iz Zagreba, radi li negdje i privatno?

Ne znam, ali ima 2 ambulante tjedno popodne u Vinogradskoj.
Naručite se ili osobno ili Vas mogu Vaši doktori opće medicine preko e-naručivanja.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 29.11.2014., 14:37   #9626
Quote:
školjkaš kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Od lipnja sam po bolnicama - rockefellerova, vinogradska i to zbog problema sa disanjem. Dijagnoza je all. rhinitis uz all.astmu. na koncu sam posjetio i otorinolaringologa koji me poslao na CT PNS-a. Na snimci se vidi polipozno zadebljanje sluznice u desnom maksilarnom sinusu do 1 cm u području krova, a u lijevom do 0,8 cm u dnu. Hipoplazija desnog frontalnog sinusa, oba održane transparencije. Doktor me stavlja na avamys - kortikosteroidnu terapiju koju sam koristi prije nekog vremena i nije urodila plodom. Teško dišem a inače se bavim sportom, san mi je katastrofa a danju sam mrtav umoran. Takvo stanje (problemi) me prati više od 15 godina. vjerujem da je do zadebljanja sluznice i polipa u nosu došlo prvenstevno zbog alergena - bor, prašina, ambrozija, crkvina su neki od njih. organizam bi reagirao astmom a nos je konstantno curio. malo je reći je da su alergeni za mene poput bojnog otrova. uglavnom problem vućem jako dugo vremana i konačno znam u čemu je stvar i vjerujem da proces mogu okrenit unatrag počevši od operacije nosa. znam na što reagiram, imam terapiju za sezonu alergija, znam što i kada trebam izbjegavati ali bi volio napravit operaciju jer de fakto mi je to trenutno najveći problem živjet ne mogu. koga preporučate za operaciju, kakva su iskustva polsije koje se metode koriste? HVALA!

Ovo što navodite je isključivo u maksilarnim sinusima koji Vam ne mogu smetati u disanju. Postoji više pitanja kod Vas:
1. stanje nosne pregrade,
2. alergični ste na prašinu koja je de facto stalno oko Vas - koliko dugo u kontinuitetu koristite Avamys?
3. na Vašem mjestu pitanje je ev. postojanja apneje u snu čemu u prilog govore problemi spavanja te bi svakako trebalo napraviti i tzv. polisomnografiju, ispitivanje koje će zabilježiti postojanje apneje te odrediti signifikantnost.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 29.11.2014., 23:20   #9627
Pozdrav svima

zanima me jel ima netko da je radio operaciju nosa, a ima problema s kroničnim rinitisom? Jel se stanje sa rinitisom poslije operacije kome pogoršalo?

također, ako ima ekipe koja je bila u skorije vrijeme operirana na Rebru, jedna stvar mi nije s papirima jasna, na ORL nalazu upisana mi je septorinoplastika, a na narudžbenici od bolnice submukozna rekonstrukcija septuma? Why?

Ajmo, pomažite ljudi
Angie24 is offline  
Old 30.11.2014., 13:39   #9628
Doktorice, hoćete li odgovoriti? Radi li prof. Kalogjera platične operacije smanjivanja nosa i vrška?
Ivana991 is offline  
Old 30.11.2014., 18:34   #9629
LikeABoss is offline  
Old 01.12.2014., 02:06   #9630
Hvala na odgovorima. Evo da nastavim : RTG PNSa opisuje kronično promijenjenu, zadebljanju sluznicz maksilarnog sinusa, hipoplaziju frontalnog sinusa...ima toga još. Za nosnu pregradu u nalazu ništa ne piše. To je dio koji razdvaja nosne školjke? Ako me pamčenje služi nepravilna je, iskrivljenja, oblikuje slovo "S". Dobio sam drugu turu Avamysa iako sam ga već ranije koristio - ima nekoliko godina. Da se mene pita terapiju tim lijekom bi najradije preskočio jer koliko vidim to je kortikosteroidni lijek sa kontraindikacijama od kojih za sada jedino osjetim svrbez po licu, vidljivo je i crvenilo. Uglavnom nije mi ugodan i ne ulijeva neku sigurnost.
Kako sam već napisao, jako dugačak period se psihički i fizički ne osjećam 1/1, rekreativno se bavim sportom i svjesatn sam probelema sa plućima i alergijama ali uza sva saznanja i terapije ne uspijevam ostvarit pomak u vidu zdravlja da bi mogao reć "to je to". Profa fiziologije je tijekom studija primijetila da pričam kroz nos, odem na pregled i tamo opet ništa ovo jer su radili preglede kao i prije - pluća-alergije, da bi dolaskom u Zg napokon possjetio i ORLa. Nekako mi se čini da sam napokon na pravome tragu, sit terapija najradije bi odma pod nož (endoskopiju i završio sa time. Međutim, jedini je problem što stanje moga nosa nije toliko grozno da bi bilo za operaciju (ili jest) nego opet udaram po terapijama. Ne znam više sam, samo bi volio s time završiti.
školjkaš is offline  
Old 01.12.2014., 09:56   #9631
Upravo tako kako zaključujete - prema napisanom, stanje nosa ne govori u prilog potrebi za operacijom. Ipak, treba stvari sagledati na pregledu - RTG se danas u evaluaciji paranazalnih sinusa vrlo ograničeno i sve manje i manje koristi - CT je tu daleko informativniji.

Nasuprot Vašem
Laičkom mišljenju kortikosteroidni sprejevi su odlična stvari - ordinirani intranazalno imaju minimalnu sistemsku raspoloživost.
Vaš problem nije moguće za svagda kirurški riješiti već dugotrajnom (uz prekide) intranazalnom terapinim.

Ali naravno, najprije treba ustanoviti koliko je klinički signifikantna ta devijacija septuma.

Ovo su sve pravci razmišljanja ali bez pregleda teško je donositi definitivne odluke,
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 01.12.2014., 14:25   #9632
Pitanje za UglyKidJoe
Naime, ja sam dva puta bila na operaciji nosa. Rezultat skoro isti nos, sa grbom iz profila i nejednakim kostima sa lijeve i desne strane... Ni jedan put mi nije rađena osteotomija samo raspanje i sad na drugoj mi je rađena statika nosa. E sad posto ja svoj nos ne volim zato sam ga i isla operirat mene zanima koliko je sigurno ic na treću operaciju i da li je to sad teško posto su dvije iza mene? Da li ima veze to sto se nije puno dirao izgled tj da li ce to olakšat operaciju ili nije bitno?
Hvala
druga sreca is offline  
Old 01.12.2014., 15:54   #9633
Pozz,
Nisam sigurna zašto bi izgled bio bitna odrednica u broju operacija, ali njihov broj svakako ima ulogu zbog količine postoperativne fibroze.

No, koliko pratim priču - to je još svježe nakon operacije.
Što točno treba napraviti je stvar odluke operatera odnosno kliničkog pregleda. Osteotomije su većinom indicirane ako je piramida skoliotična dok za samu kifozu često je dovoljna kifektomija ako je hrskavićni dio problem ili minimalne paramedijalne osteotomije za koštanu piramidu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 01.12.2014., 17:37   #9634
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Pozz,
Nisam sigurna zašto bi izgled bio bitna odrednica u broju operacija, ali njihov broj svakako ima ulogu zbog količine postoperativne fibroze.

No, koliko pratim priču - to je još svježe nakon operacije.
Što točno treba napraviti je stvar odluke operatera odnosno kliničkog pregleda. Osteotomije su većinom indicirane ako je piramida skoliotična dok za samu kifozu često je dovoljna kifektomija ako je hrskavićni dio problem ili minimalne paramedijalne osteotomije za koštanu piramidu.
Je svjeze je, spustio se dosta i poprima svoj oblik, ali jednostavno je prevelik za moje lice i još te nejednake kosti ma boze mi pomozi sta sam ja radila dva puta. Zao mi je same sebe kako nisam dopala u prave ruke. Jednostavno me strah da li ce se moći on bar malo smanjiti i popraviti ove kosti neravne, jer sama pomisao na treću me uznemiri, pa se malo raspitivam koliko je to sigurno i koliko je izvedivo.
druga sreca is offline  
Old 01.12.2014., 20:43   #9635
Sve je izvedivo samo strpljenja da se vidi što je krajnji rezultat ove op - 6 mjeseci minimalno da tkivo dodje k sebi.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 01.12.2014., 21:40   #9636
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Sve je izvedivo samo strpljenja da se vidi što je krajnji rezultat ove op - 6 mjeseci minimalno da tkivo dodje k sebi.
Znam da moram cekat i vise od toga... ma bitno da se sve završi kako treba. Hvala puno
druga sreca is offline  
Old 02.12.2014., 00:42   #9637
Pozdrav,
operirana sam prije mjesec dana i dišem bolje nego ikad.
Nos je još dosta natečen kako se radila otvorena tehnika, a i imam debelu masnu kožu , s tim da primjećujem da je na neke dane ipak manji u odnosu na druge. Od danas (točno mj. dana nakon) mi se čini da mi se pojavila blaga grbica na mjestu gdje je doktor rašpao nos (gdje je bilo slomljen), ali je poprilično neznatna te me ne smeta toliko. S druge strane, ono što me smeta je dosta očita nejednakost dviju nosnica- jedna je normalna, dok druga izgleda kao da je netko uštipnuo (npr. kao Severinine nosnice) S te iste strane unutrašnjosti nosa (pri vrhu) imam malu izbočinu za koju mi doktor nije znao reći što je na prošloj kontroli, pa sam se zabrinula. Ima li tko kakvu ideju? Samo je provjerio radi li se o šavu, ali je ispalo da nije taj slučaj.
Rađena mi je i statika nosa, što me isprva smetalo jer se činilo da ću zapeti s prasećim nosićem, ali sada mi se čini da mi columella nekako visi, a dosad mi nije bila ispod razine nosnica.

Trudila sam se zasad ne analizirati previše jer je premalo vremena prošlo, i vidim i sama da ide nabolje, samo bih se htjela riješiti nekih pitanja i briga, teško mi je dočekati iduću kontrolu za 20 dana.
dawn davenport is offline  
Old 02.12.2014., 01:10   #9638
Quote:
dawn davenport kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
operirana sam prije mjesec dana i dišem bolje nego ikad.
Nos je još dosta natečen kako se radila otvorena tehnika, a i imam debelu masnu kožu , s tim da primjećujem da je na neke dane ipak manji u odnosu na druge. Od danas (točno mj. dana nakon) mi se čini da mi se pojavila blaga grbica na mjestu gdje je doktor rašpao nos (gdje je bilo slomljen), ali je poprilično neznatna te me ne smeta toliko. S druge strane, ono što me smeta je dosta očita nejednakost dviju nosnica- jedna je normalna, dok druga izgleda kao da je netko uštipnuo (npr. kao Severinine nosnice) S te iste strane unutrašnjosti nosa (pri vrhu) imam malu izbočinu za koju mi doktor nije znao reći što je na prošloj kontroli, pa sam se zabrinula. Ima li tko kakvu ideju? Samo je provjerio radi li se o šavu, ali je ispalo da nije taj slučaj.
Rađena mi je i statika nosa, što me isprva smetalo jer se činilo da ću zapeti s prasećim nosićem, ali sada mi se čini da mi columella nekako visi, a dosad mi nije bila ispod razine nosnica.

Trudila sam se zasad ne analizirati previše jer je premalo vremena prošlo, i vidim i sama da ide nabolje, samo bih se htjela riješiti nekih pitanja i briga, teško mi je dočekati iduću kontrolu za 20 dana.
Koja je dijagnoza postavljena prije operacije? Pitam zato što me zanima neki minimum koji treba "zadovoljit" da bi došao do operacije.
školjkaš is offline  
Old 02.12.2014., 02:01   #9639
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Upravo tako kako zaključujete - prema napisanom, stanje nosa ne govori u prilog potrebi za operacijom. Ipak, treba stvari sagledati na pregledu - RTG se danas u evaluaciji paranazalnih sinusa vrlo ograničeno i sve manje i manje koristi - CT je tu daleko informativniji.
Moj problem sa sinusima je u većoj mjeri očit dok se bavim fizičkim aktivnostima, npr trčanjem. Tada nailazim na barijeru preko koje ne mogu upravo zbog neprohodnosti kanala. Život sam u velikoj mjeri posvetio bavljenju sportom zbog čega ovaj problem za mene ima veći značaj. Naprosto se ne mogu baviti time čime se bavim u onolikoj mjeri u kojoj bi htio, ili ne uspjevam biti na određenoj respiratornoj razini na kojoj bi mogao biti da su kanali zdravi. Zbog toga smatram da mi je operacija potrebna. Doktorova je naravno uvijek zadnja iako bi rado potražio drugo mišljenje ukoliko naiđem na zatvorena vrata. Izuzev toga poteškoće sa disanjem osjetim i navečer, san mi je loš, spavam otvorenih usta. Začepljenosti sam nakon slikanja i pregleda jednostavno postao SVJESTAN što prije nisam bio. Ovakva stvar svakome čovjeku remeti kvalitetu življenja što bi trebao biti dovoljan uvjet za operaciju. Ne znam kakve pacijente doktori običavaju uzimaju za operaciju odnosno kakvi su im kriteriji i jesu li oni u svakoj bolnici i kod svakog doktora isti.


Quote:
Nasuprot Vašem
Laičkom mišljenju kortikosteroidni sprejevi su odlična stvari - ordinirani intranazalno imaju minimalnu sistemsku raspoloživost.
Nisam ljubitelj "steroidnih" supstanci makar bili i lijekovi. Zbog svega skupa prihvatljivija opcija mi je operacija, nego terapija lijekovima. Kroz desetak godina sam se najeo inih, sada ih izbjegavam koliko god mogu.

Zadnje uređivanje školjkaš : 02.12.2014. at 02:10.
školjkaš is offline  
Old 02.12.2014., 02:23   #9640
Quote:
dawn davenport kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
operirana sam prije mjesec dana i dišem bolje nego ikad.
Nos je još dosta natečen kako se radila otvorena tehnika, a i imam debelu masnu kožu , s tim da primjećujem da je na neke dane ipak manji u odnosu na druge. Od danas (točno mj. dana nakon) mi se čini da mi se pojavila blaga grbica na mjestu gdje je doktor rašpao nos (gdje je bilo slomljen), ali je poprilično neznatna te me ne smeta toliko. S druge strane, ono što me smeta je dosta očita nejednakost dviju nosnica- jedna je normalna, dok druga izgleda kao da je netko uštipnuo (npr. kao Severinine nosnice) S te iste strane unutrašnjosti nosa (pri vrhu) imam malu izbočinu za koju mi doktor nije znao reći što je na prošloj kontroli, pa sam se zabrinula. Ima li tko kakvu ideju? Samo je provjerio radi li se o šavu, ali je ispalo da nije taj slučaj.
Rađena mi je i statika nosa, što me isprva smetalo jer se činilo da ću zapeti s prasećim nosićem, ali sada mi se čini da mi columella nekako visi, a dosad mi nije bila ispod razine nosnica.

Trudila sam se zasad ne analizirati previše jer je premalo vremena prošlo, i vidim i sama da ide nabolje, samo bih se htjela riješiti nekih pitanja i briga, teško mi je dočekati iduću kontrolu za 20 dana.
I meni su bile nejednake nosnice i sad su nakon mjesec dana još uvijek malo različite ali čini mi se da ide na bolje jer je vjerovatno zbog šavova unutra se malo iskrivila. E sad ne znam sta je kod tebe kolumela ti ne bi trebala visiti ako je rađena statika nosa jer se onda u nju stavlja hrskavica da bude čvrsta. Jel ti puno visi ili je moguće da je radi otoka takva ili radi drugačijeg izgleda nosa? Ako te tješi imam i ja grbicu i još svasta nešto gdje si se operirala ako smijem pitat?
druga sreca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.