Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2014., 12:52   #2181
Vozni red je u stvari dosta dobro usklađen s voznim redom (jedinog preostalog) vlaka ZG-BG, osobito u odlasku. (U povratku se može nekoliko sati i BG razgledat te doručkovat.)
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 17:28   #2182
na kraju krajeva ima nekoliko autobusa dnevno (iako ovaj koji odgovara dolazi 4h prije polaska vlaka...)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 19:13   #2183
Ma jasno sve.
Samo ako ide skuterom pretpostavljam da će biti umorni da nastave odmah put dalje. Mada ima dosta mazohista koji mogu biti u transsibirskoj cijelom dužinom puta u vlaku bez da izađu i naprave pauzu od dan dva sedam
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 19:37   #2184
Nije to problem ako cemo tako.lani smo skuterom iz ita se vracali nocnim brodom bari-dubr pa dva h pauze u dubr do broda du-split (iz du krece oko 8h ujutro, a u St je oko 18h
), pa dva h pauze u st do nocnog vlaka st-zg i ja onda u zg drito s vlaka na posao ..inace bi prespavali u st ili du ili bilo di, laganini danima do zg,jer volimo slow travel, ali meni se zurilo u zg na posao, a htjela u ita ostati sto duze..ma navikla sam ja tak putovati kojekuda.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 00:16   #2185
Ima li itko info kako najjeftinije iz lausanne u zagreb vlakom?
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 10:07   #2186
Mora bit' na HŽ stranicama osim ako nisu ukinuli. Pokusaj iskombinirati neku kartu do Frankfurta pa od tamo imas hrpu vlakova prema Svicarskoj, posto su cesti zna se naci dosta povoljnih karata.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 17:05   #2187
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Mora bit' na HŽ stranicama osim ako nisu ukinuli. Pokusaj iskombinirati neku kartu do Frankfurta pa od tamo imas hrpu vlakova prema Svicarskoj, posto su cesti zna se naci dosta povoljnih karata.
A zašto ne bi direkt iz Zuricha u Zagreb..
29 EUR Sparschiene karta u jednom smjeru..
Pa od tam nek traži direkt do Lausanne..
Babybus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:15   #2188
Ja putujem iz lausanne u zg.babybus hvala ,malo sam googlao al ocito sam smotan,dakle moze link na neki website di mogu vidit i raspored vlaka i rezervirati tu kartu od 29eur?unaprijed zahvalan:-)
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 22:13   #2189
Quote:
Babybus kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi direkt iz Zuricha u Zagreb..

29 EUR Sparschiene karta u jednom smjeru..

Pa od tam nek traži direkt do Lausanne..

Pa da ali pitanje je - postoji li više to u eri kreativnog piljenja grane na kojoj HŽ-ovci sjede: putničkih linija.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 22:19   #2190
Putovanja željeznicom - željeznicke karte, kako doći vlakom nekuda...

Quote:
Hitretz84 kaže: Pogledaj post
Ja putujem iz lausanne u zg.babybus hvala ,malo sam googlao al ocito sam smotan,dakle moze link na neki website di mogu vidit i raspored vlaka i rezervirati tu kartu od 29eur?unaprijed zahvalan:-)


Tebi onda treba karta SBB-a jer ju iz Svicarske ne mozes kupiti od HZ-a.
Niti bi tako lako dosao do nje.

Odi na njihove (SBB) stranice pa klikni Travelcards&tickets, FROM switzerland to Europe, Other countries, Slovenia, Croatia & Serbia.Book offer now online.

C'mon...

Iako je mozda brze (ali ono fkt jer ovo putovanje traje vise od pol dana) je avion Easyjet na Budimpestu pa vlakom do ZG.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 23:24   #2191
Merci:-)
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 11:55   #2192
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Pa da ali pitanje je - postoji li više to u eri kreativnog piljenja grane na kojoj HŽ-ovci sjede: putničkih linija.
Postoji, to začudo nisu skresali..

Iz HR prema Zurichu bi trebala biti cifra 29 EUR po smjeru. Al to je ograničen broj karata po vlaku, znači kad se rasproda, ode cijena na normalnu. Zato treba to kupiti čim prije.
Na SBB stranicama nigdje ne piše cifra kolko košta karta za natrag, al bi po svemu sudeći trebala biti ista kao i Zagreb - Zurich, pošto sa svima taj Sparschiene/Sparnight funkcionira u oba smjera (Njemačka, Austrija), onda bi trebalo biti i prema Švicarskoj.

Iduća opcija ti je bus, direkt iz Lausanne do Zagreba, cijena sitnica 130 CHF, jedan smjer, 200 povratno..
Babybus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 12:28   #2193
Baby - kužiš zakaj to velim. Vjerojatno nisu jer to ne ovisi o njima :P

Ako putuje iz Švicarske onda je logičnije da će kartu tražiti i kupiti kod SBB-a ne HŽ-a da ne spominjem kadgod sam pitala za te karte bile su "rasprodane" po 2,5 mjeseca unaprijed: how yes no...)

Ima i opcija da potegne do Frankfurta pa onda prema tužnom jugu iako to već spada u dugopruzna putovanja. Ja bih čak avionom na BP pa onda vlakom uzvodno-niz kartu.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 12:56   #2194
Ako ideš sa Spar kartom Zg-Zurich, onda je kartu Zurich-Lausanne najbolje kupiti na SBB sajtu pod tabom Supersaver. Može ih se naći po 15-30ak franaka, inače je ~70 chf, što je skupo za hrvacke prilike i 1,5 sat putovanja. Karte su ograničene i kupuju se za određeni vlak.
Iz Zg dođeš u 9:20 ujutro, a vlakovi voze svakih pola sata, pa računaj.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:04   #2195
A obrnuto Afrika?? - zar nitko ne primjećuje da se on/ona želi VRATITI u Zg (kolikogod to nerazumno zvučalo al' to je već drugi par rukafcof).
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:50   #2196
Pa obrnuto je isto. Imaš Supersaver i Spar kartu na obje relacije, samo ih moraš ranije kupiti jer su ograničene, obje možeš kupiti u SBBu.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:30   #2197
Koliko je karta Zagreb-Beograd-Zagreb, dakle povratna?
Koliko za 1 a koliko za 2 osobe? Znam da je prije bilo nekih popusta ako broj putnika raste. Za običnu me zanima, bez popusta za mlade i sl.

I jel to jeftinije ili autobusom?

Nisam lijen nazvati kolodvore, ali nitko se ne javlja...
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:34   #2198
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Tebi onda treba karta SBB-a jer ju iz Svicarske ne mozes kupiti od HZ-a.
Niti bi tako lako dosao do nje.

Odi na njihove (SBB) stranice pa klikni Travelcards&tickets, FROM switzerland to Europe, Other countries, Slovenia, Croatia & Serbia.Book offer now online.

C'mon...

Iako je mozda brze (ali ono fkt jer ovo putovanje traje vise od pol dana) je avion Easyjet na Budimpestu pa vlakom do ZG.
hvala tebi i svima ostalima,sutra ujutro idem u sbb pa cu ih tamo utlacit za sve te informacije:-)
__________________
Svijet je lopta šarena..
Hitretz84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 20:29   #2199
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Pa obrnuto je isto. Imaš Supersaver i Spar kartu na obje relacije, samo ih moraš ranije kupiti jer su ograničene, obje možeš kupiti u SBBu.

Ne jer kartu iz ZG do Zuricha neces moci kupiti u SBB i obratno. Znam - pokušala ali me SBB ljubazno uputio našim stočarima...
Ali čini mi se da ne kužiš kaj pišem.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 20:55   #2200
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ne jer kartu iz ZG do Zuricha neces moci kupiti u SBB i obratno. Znam - pokušala ali me SBB ljubazno uputio našim stočarima...
Ali čini mi se da ne kužiš kaj pišem.
Daj se smiri, pa ne radi se o životu i smrti.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.