Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2006., 17:49   #201
Quote:
znatiželja kaže:
ovako, dermatologinja mi je to rekla nakon što sam ju pitala. ti stvarno misliš da bi se clarins zafrkavao s nekom liječnicom u Hrvatskoj na čiju će preporuku (i to tek kad ju pacijenti pitaju) možda netko nešto kupiti? Milim da je to paranoično.
potpuno se slazem. ipak su to doktori. ne kazem da je takvo nesto iskljuceno, ali koji bog onda da idemo dermatologu ako vec unaprijed mislim da bi me mogla slagat i zeznut? jedino u sto sam se ja uvjerila da znaju suradjivat s odredjenim ljekarnama, npr. meni je dala recept za napravit neku mast protiv alergije na sunce, i uputila me u tocno odredjenu ljekarnu, tek kad sam sve obavila sam skuzila da sam mogla pitat da mi da nesto i na "obicni" besplatni recept, a ne placat 70kn, a i ta se mast moze vjerojatno napravit u bilo kojoj ljekrani. to je sve sto se toga tice, ali aj bog da mi je pomogla, ne zamjeram te sitne dogovore na relaciji dermatolog-ljekarna.
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 19:34   #202
Quote:
amber kaže:
gdje ima za kupiti proizvoda PHYRIS u zagrebu (ili splitu)?? kakve su cijene??
u zg mueller, a mislim da je jos netko spominjao jedno drugo mjesto (procackaj malo, sigurno ces naci).
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2006., 20:43   #203
Thanks.
amber is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2006., 09:13   #204
hm, mozda nije vezano za temu, ali bilo bi mi drago da mi se javi netko tko je isprobao Avonov stick protiv bora... namjeravam ga uzeti, pa bi htjela cuti vasa misljenja.....
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 14:38   #205
bore oko usta

bore oko očiju me ne brinu, ali imam paranoju da će mi oko usta biti one usječene, a to mi je strašno za vidjeti. upotrebljavate li kakvu kremu protiv bora za to područje?
trenutno koristim YSL lisse expert koji je i za oko očiju i za oko usta (to i bih, jednu kremu za oboje), ali nekako mi se ne sviđa. ne pitajte zašto, jer ne znam.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 17:55   #206
Pogledaj u roditelja na kojeg licis i pogledaj kakve su njihove bore oko usta. Intrinzicke faktore (kao starenje je teze kontrolirati, ali vjerojatno se daju ublaziti retinolima i sl).

Vanjski faktori se lakse kontroliraju i mogu se preventirati: ako pusis, prestani jer kazu da je pusenje glavni krivac za duboke bore oko usta. Redovito svaki dan nosi SPF, izbjegavaj zadimljene prostore, izbjegavaj slatkise, jedi vise svjezeg voca i povrca, uzimaj multivit preprate na dane kad ne stignes jesti bas najzdravije ...
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 21:04   #207
joj, da, to mi je kao kad mi doktor kaže da izbjegavam stres - ne mogu ja to.
milsim, ne živim tako strašno loše, ali ni ne mogu izbjegavat sve. roditelji mi nemaju neke probleme s borama, ali ću si ipak nabavit nešto nakon YSL-a, ali ne znam još što.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 02:33   #208
Quote:
znatiželja kaže:
bore oko očiju me ne brinu, ali imam paranoju da će mi oko usta biti one usječene, a to mi je strašno za vidjeti. upotrebljavate li kakvu kremu protiv bora za to područje?
trenutno koristim YSL lisse expert koji je i za oko očiju i za oko usta (to i bih, jednu kremu za oboje), ali nekako mi se ne sviđa. ne pitajte zašto, jer ne znam.
e tu ti draga moja ni jedna krema nece pomoci.ovisno ti je sve kakve cube imas-tanje prije postanu nagrespane nego pune...ovisno dal pusis,zvaces kaogumu,kako pricas...genetika...i meni je to grozno.pa kad zenama ude ruz u one crte pa se razlije prema nosu...joooooj,bas grozno.znate na kome to najmanje vidim,zapravo skoro pa nikada-crnacke babe.jer su im cube drugacije gradene nego nama bjelima.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 02:37   #209
Quote:
znatiželja kaže:
joj, da, to mi je kao kad mi doktor kaže da izbjegavam stres - ne mogu ja to.
milsim, ne živim tako strašno loše, ali ni ne mogu izbjegavat sve. roditelji mi nemaju neke probleme s borama, ali ću si ipak nabavit nešto nakon YSL-a, ali ne znam još što.
sad cu ti ja reci sto-odi kod dermatologa i zatrazi retin-a...to je zapravo lijek-krema ali je pravi retinol...pa stavi to ali uzasno malo jer od samo malko vise nego je recimo glavicica od spenadle(za oko usta)ti moze samo odmoci-sprziti te,guliti se,peci jako.ali retin-a je i za oko ociju i za oko usta.isto kao i tazorac.
a najeftiniji preparat koji mozes preko noci stavljati je petrolatum jelly.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 07:56   #210
ovaj vitamin e koji sam ja kupila (holyplant, prije sam probala i natural wealth) pise da je protiv bora svugdje po licu, al posebno oko ociju i usta. ja si stavim malo oko usta svaku vecer kad se mackam. moja jedna frendica ga nosi na posao i svako malo si tracka tam di su joj vec postojece borice.

ja ga sad mazem svaku vecer po cijelom licu kao tretman. i onda kad se upije jos jednom nanesem mrvicu po boricama.

jako mi pase licu, a za bore - tek trebam vidjet ucinak.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 11:36   #211
Meni taj vitamin e od holyplanta nije nešto. Koristim ga ispod očiju za borice ali mi ne pomaže osim što nahrani kožu.

Što se tiče bora oko ustiju s tim nemam problema, ali sam primijetila da ih osobe koje rade ružne grimase dok govore imaju najviše, odnosno ružno su urezane.
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 14:41   #212
hvala afro i cookie.
e sad, ja pojma nemam o tome. je li retina preagresivna za kožu staru 30. godina? gdje tazorac nađem /je li to sastojak?), a petrolatum jelly?
inače, imam punija usta, ali pušim pa valjda otud paranoja, a još nemam snage prestat.
na mom vitaminu E - 200 (natural wealth) uopće se ne spominju bore, ali mogla big probati s tom kapsulicom namazat lice.
znatiželja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 17:27   #213
meni su isto to najodurnije bore.Ne bojim se onih oko očiju čak su mi i simpatične, ali ove oko usta su brrrr.
Ne pušim, ne žvačem gumu(to nisam znala da ima veze) imam puna usta pa se nadam da će me zaobići.Ali nisam sigurna da to ima neke veze kakva su usta.Moja mama ima male usne i sa 63 g nema ni jedne borice oko usana tako da nisam sigurna da je stvar u njihovoj punoći.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 18:03   #214
Quote:
znatiželja kaže:
hvala afro i cookie.
e sad, ja pojma nemam o tome. je li retina preagresivna za kožu staru 30. godina? gdje tazorac nađem /je li to sastojak?), a petrolatum jelly?
inače, imam punija usta, ali pušim pa valjda otud paranoja, a još nemam snage prestat.
na mom vitaminu E - 200 (natural wealth) uopće se ne spominju bore, ali mogla big probati s tom kapsulicom namazat lice.
PA prvo potrazi retin-a...to je zapravo isto.oboje su dermatoloske kereme koje mozes dobiti samo na recept.kak se tazorac kod ns zove,to bi ti mozda dermic znao reci.a retin-a je retinol.petrolatum jelly ti je ona masna krema,petroleum...kao recimo melem.melem je na tu foru napravljen ali nije masni kao 100 postotni petrolatum.neznam kak se to kod nas zove.neko valjda zna ovdje.

kad kazem pune usne,ne mislim zapravo na debljinu,nego napucenost.neko ima onak vise napucene cube-te teze dobe borice a one manje napucene,lakse.jer kao pogledas profil-vidis dal ti je cuba onak napucena...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 22:34   #215
petrolatum jelly je vazelin. i ja sam čula da to baš nije preporučljivo mazati.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 23:15   #216
Quote:
Lali Puna kaže:
petrolatum jelly je vazelin. i ja sam čula da to baš nije preporučljivo mazati.
PA CUJ,ako je za djecju kozu onda je valjda ok i za odraslu gubicu.dapace,najbolji je od svih...a tek u derm svrhe...neznam kakav se prodaje u zg ali ovaj tu nades na baby odjelu.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 11:08   #217
KREMA PROTIV BORA, AL DA RADI

Dakle, treba mi preporuka za kremicu za koju možete reći da ste fakat vidjele neke rezultate. stvaraju mi se dvije ruužne bore na čelu i moram ih unuštit sad u nastajanju hajde pliz recite kaj preporučate
woman1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 16:31   #218
vitamin e ulje. imas od holyplanta i natural wealtha. samo namazes boru i - voila!
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2006., 17:42   #219
Bore na celu se obicno pojavljuju medju prvima. Uglavnom su posljedica mrstenja ili grimase koju ponavljas. Postoji brdo krema koje pomazu u sprecavanju bora, napominjem samo pomazu, nista takvoga ih ne moze izbrisati. Prvo pokusaj otkriti koju to grimasu radis najcesce i probaj se svladati. Nece biti lako, ali s vremenom ces se nauciti i odviknuti. Naravno kupi si i najbolju kremu ili samo serum te tretiraj "bore". Kremu je tesko preporuciti jer vazno je koliko imas godina i kakva ti je koza.

Ukoliko si u 30-tima i imas normalnu ili suhu kozu najtoplije preporucam Shiseido Future Solution i Shiseido Wrinkle lifting complex
Za zakamuflirati bore meni je najbolji Shiseido Smoothing Veil ili la prairie Rose Illusion Correcteur Rides

Malo agresivniji ali najefektivniji pristup tome ti je botox. Dobijes injekciju dvije i nema bora.

Sretno i ne sekiraj se!
__________________
Did you lost your mind?
No, I sold it on e-bay!
stefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2006., 19:37   #220
Quote:
woman1 kaže:
Dakle, treba mi preporuka za kremicu za koju možete reći da ste fakat vidjele neke rezultate. stvaraju mi se dvije ruužne bore na čelu i moram ih unuštit sad u nastajanju hajde pliz recite kaj preporučate
Primavera life ulje divlje ruže. Skupo je ali stvarno djeluje! Dobro je i ulje jojobe, isto od primavera life.
__________________
Maltezeri
Lela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:47.