Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2005., 11:03   #61
Moja je frendica prije desetak godina, sa sobom na plažu furala limenku spreja Evian vode i time se špricala. Ne znam koja je to voda bila.
Predpostavljam da te termalne vode isto moraju biti mineralne, jer sigurno izviru iz dubokih slojeva zemlje i tvore termalna vrela poznata po svojoj "iscjeljiteljskoj" moći, tj. blagodatima. Jer, čim nešto dolazi iz dubine zemlje, ovisno o sastavu tla, sigurno ima jako puno otopljenih minerala.
Prirodne izvorske mineralne vode izviru sa velikih dubina, one su sterilne, i pune se direktno na izvoru, nema pročišćavanja.
E sada, da li mineralna može biti termalna; vjerojatno da.
Sad će me to kopat, pa ću ić iskopat odgovor.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:13   #62
Aha, jesam rekla da ću iskopat
Dakle, bila sam u pravu; termalna voda je mineralna a tako se zove jer tremalni izvori imaju temp. veću od 20 stup. C.
Termalna voda cirkulacijom dođe u dublje slojeve litosfere i tamo se zagrije i onda vjerojatno naiđe na neku prepreku dok teče pod zemljom i onda šikne van kao izvor iliti termalni izvor.
Imaju otopljeno jako puno mineralnih tvari pa su zato ljekovite.
Cure
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:40   #63
kae sad ovo ovo nije onaj topic
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:44   #64
Quote:
Nina-01 kaže:
onak za torbicu i da je furaš sa sobom...to je oko 20 kuna.
zakaj bih ju furala sa sobom
našpricam se ujutro ili navečer ili jedno i drugo i to je to...

ne znam koju imam
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 11:51   #65
Moderatori su spojiti topice..valjda je stara tema bila termalna voda,pa su nuvu premjestiti u tu staru.Bolje je tak ,nego da tražimo ...
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 13:16   #66
Quote:
key_4 kaže:
sve je to super, ali možda i mineralna voda ima neku "primjenu" na kožu lica... reci nam nešto o tome... kako ti natrij, kalcij, kalij, magnezij, klorid, jodid, fluorid koje si nabrojala utječu na kožu? da li uopće utječu? govorim isključivo o vanjskoj primjeni, naravno...
E ovako, drago mi je da sam prije par godina kupila knjigu Beauty, iz koje sam puno naucila.
Tako ima i o mineralnoj i termalnoj vodi.
Termalna voda se uglavnom koristi za fiksiranje make-up, tako da se posprica i onda se lice lagano potapka rupcicem.
Moze se koristiti i mineralna voda, ali ne gazirana. najbolje ju je staviti u bocicu s rasprsivacem i koristiti kao termalnu, zista nema potrebe davati novce za termalnu.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:06   #67
Quote:
Nina-01 kaže:
Moderatori su spojiti topice..valjda je stara tema bila termalna voda,pa su nuvu premjestiti u tu staru.Bolje je tak ,nego da tražimo ...
skužila...
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:07   #68
Quote:
Xavi kaže:
Moze se koristiti i mineralna voda, ali ne gazirana. najbolje ju je staviti u bocicu s rasprsivacem i koristiti kao termalnu, zista nema potrebe davati novce za termalnu.
mineralna voda koja nije gazirana?
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 14:40   #69
Quote:
key_4 kaže:
mineralna voda koja nije gazirana?
Ne znam sto je tu cudno.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 15:16   #70
Idem sad u dućan pokupovat sve mineralne vode..negazirane,pa vidjet koja najbolje djeluje.Javim rezultate....
Nina-01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 21:48   #71
Quote:
Xavi kaže:
.
Termalna voda se uglavnom koristi za fiksiranje make-up, tako da se posprica i onda se lice lagano potapka rupcicem.
Moze se koristiti i mineralna voda, ali ne gazirana. najbolje ju je staviti u bocicu s rasprsivacem i koristiti kao termalnu, zista nema potrebe davati novce za termalnu.
Eto, što sam vam ja rekla?!

BTW. mineralna negazirana, ima ih kolko oćeš...to su ti sve izvorske bez mjehurića...studena, jana, bistra...bla...bla..
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 12:18   #72
Quote:
club delicious kaže:
Eto, što sam vam ja rekla?!

BTW. mineralna negazirana, ima ih kolko oćeš...to su ti sve izvorske bez mjehurića...studena, jana, bistra...bla...bla..
Upravo tako. Zaista je istin a da ne treba davati novce na tremalne vode. A glede mineralne vode, mislim da se te Francuskinje malo prave vazne s tim svojim vodama tipa Evian, Volvic...U Hrvatskoj su mineralne vode isto odlicne, samo sto nisu poularne u svijetu. Sve je to propaganda.
Mislim da sam prosle godine negdje procitala, da je jedna nasa mineralna voda, ne mogu se sjetiti koja, dobila na nekom testiranju najbolje ocjene , znaci sve te Francuske vode su bile ispod, sto govori da se radi o cistoj propagandi. Zasto bi nesto iz Hrvatske bilo popularno?! Nadam se da nece dugo biti tako.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2005., 13:55   #73
jana je dobila eauscara
Nanusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 11:34   #74
Quote:
Xavi kaže:
A glede mineralne vode, mislim da se te Francuskinje malo prave vazne s tim svojim vodama tipa Evian, Volvic...
nije li jana dobila nagradu zbog okusa?
i da, mnoge hrvatske vode su dobre. ali nisu francuske vode (od kojih su mnoge stvarno dobre, barem po mojem kriteriju (kolicine Na, Ca i Mg) ) krive sto hrvatske vode se ne populariziraju u svijetu...

i kako to mislis da se prave vazne? pa zene piju vodu i umivaju se (ako imaju suhu i osjetljivu kozu jer je voda iz vodovoda tvrda) onom vodom koju imaju u supermarketu npr Evian sprej se moze kupiti prakticki u svakom ducanu.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 20:58   #75
Quote:
luca kaže:
nije li jana dobila nagradu zbog okusa?
i da, mnoge hrvatske vode su dobre. ali nisu francuske vode (od kojih su mnoge stvarno dobre, barem po mojem kriteriju (kolicine Na, Ca i Mg) ) krive sto hrvatske vode se ne populariziraju u svijetu...

i kako to mislis da se prave vazne? pa zene piju vodu i umivaju se (ako imaju suhu i osjetljivu kozu jer je voda iz vodovoda tvrda) onom vodom koju imaju u supermarketu npr Evian sprej se moze kupiti prakticki u svakom ducanu.
To i mislim, Hravtska treba raditi na tome da reklamira svoje proizvode u svijetu.
Znam, zivim vani i u supermarketima ima kojekkavih voda. ma mislim ono, znam dosta Francuskinja i stalno mi nabijaju na nos kako su Francuski proizvodi za njegu najbolji, pa tako i voda, pa sam im ja rekla ima i u Hrvatskoj mozda i bolje vode nego u Francuskoj, samo nisu popularne.
Naravno da i ja pijem ono sto mi je dobro, ovdje Hrvatsko ne mogu ni kupiti, ali ne nabijam to svakom na nos, a umivam se inace zelenim cajem.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 09:45   #76
Quote:
Xavi kaže:
ma mislim ono, znam dosta Francuskinja i stalno mi nabijaju na nos kako su Francuski proizvodi za njegu najbolji, pa tako i voda, pa sam im ja rekla ima i u Hrvatskoj mozda i bolje vode nego u Francuskoj, samo nisu popularne.
cinjenica je da su mnogi francuski proizvodi dobri i cinjenica je da je Francuz ponosan na svoj proizvod (jezik, kultura, hrana, kozmetika...)
oni svoje iskreno vole, iskreno koriste i reklamiraju...
za razliku od Hrvata kojima je cesto casnije kupiti francuski/americki/... proizvod nego hrvatski...

hocu reci, ne treba kriviti Francuze sto Hrvati ne valoriziraju svoje proizvode. razumijem da neka Francuskinja misli da u Hrvatskoj nema dobre npr vode, kad nije za nju nikad cula ni vidjela ju u ducanu...
donesi joj uzorke kad odes doma
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2005., 16:51   #77
Quote:
luca kaže:
cinjenica je da su mnogi francuski proizvodi dobri i cinjenica je da je Francuz ponosan na svoj proizvod (jezik, kultura, hrana, kozmetika...)
oni svoje iskreno vole, iskreno koriste i reklamiraju...
za razliku od Hrvata kojima je cesto casnije kupiti francuski/americki/... proizvod nego hrvatski...

hocu reci, ne treba kriviti Francuze sto Hrvati ne valoriziraju svoje proizvode. razumijem da neka Francuskinja misli da u Hrvatskoj nema dobre npr vode, kad nije za nju nikad cula ni vidjela ju u ducanu...
donesi joj uzorke kad odes doma
Ne znam o cemu ti pricas. Malo si me pogresno skuzila, nemam ja nista protiv Francuza, samo kazem da znam par zena koje se prave zato jer su iz Francuske. Dok znam isto dosta Japanaca koji bi se mogli praviti jos vise, ali su tako skromni.
Naravno da su Francuski proizvodio jako dobri, ali hocu reci da mozda ima i boljih iz nekih drugih zemalja pa ljudi to toliko ne nabijaju na nos.
To nije ni bitno, tema je nesto sasvim drugo.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 09:41   #78
Quote:
Xavi kaže:
Ne znam o cemu ti pricas.
meni se cini skroz jasno, ali nije bitno.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2005., 17:56   #79
Quote:
luca kaže:
meni se cini skroz jasno, ali nije bitno.
To se samo tako kaze, kad te netko skuzi krivo. U ovom slucaju ti mislis da ja mislim da su po meni Francuzi krivi sto nasa voda nije tako popularna. Ne mislim ja da nam je itko kriv, mislila sam nesto sasvim drugo, mislim da sam bila jasna, ali nema veze, dogadaj se cesto u ovakvom obliku komunikacije da ljudi skuze nesto drugo. Nema veze.
__________________
I am just a prisoner of your love
Xavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2005., 11:05   #80
Quote:
Xavi kaže:
U ovom slucaju ti mislis da ja mislim da su po meni Francuzi krivi sto nasa voda nije tako popularna.
ma ne mislim to samo znam francuskinje, pa sam komentirala zasto je njoj normalno da kaze to sto kaze
nije bitno
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.