Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2012., 14:36   #361
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
... 2 male plažice na rtu Kamenjak kod Pule;
Pošto ovog ljeta namjeravamo na Kamenjak, možeš li mi otkriti koje su ti to najdraže plaže tamo?
Malo sam gledala na netu fotkice tih uvala i stvarno su sve ovako na slikama prekrasne.
Možda bih izdvojila Pinižule i Plovanije
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 15:10   #362
Quote:
*darcy* kaže: Pogledaj post
Pošto ovog ljeta namjeravamo na Kamenjak, možeš li mi otkriti koje su ti to najdraže plaže tamo?
Malo sam gledala na netu fotkice tih uvala i stvarno su sve ovako na slikama prekrasne.
Možda bih izdvojila Pinižule i Plovanije
ovisi kakve volis, pinizule i plovanije su dosta slicne plaze, znaci kamencici.
debeljak izvana plaza bezveze, unutra pijesak, stvoreno za djecu
za mene uz plovanije i pinizule najljepsi sami rt i škare, nikako al nikako nemojte ne posjetit safari bar koij je na samoj spici...
ukoliko zelite skakat tu su velika i mala kolumbarica

dodao bi jos plazu njive, koja je slicna pinizulama i plovanijama, al po meni previse al fakat previse djece...
naravno postoje i jos dosta skrivenih uvala do kojih nije bas lako doc a i nemoze se autom

Zadnje uređivanje eric the king : 28.05.2012. at 15:26.
eric the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 15:22   #363
-otok Krk-Potovošće
-Crna Gora-Drobni pijesak
-Žaborić-Mrzla Vala
TGE is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 15:26   #364
eric je sve odgovorio i s njim dijelim isto misljenje. s tim da bih ubacila i uvalu portic (to je uvala, prva sjevernjije od uvale debeljak). plaza nije pjescana ali je morsko dno pjeskovito i sa strane uvala imate minijaturne pjescane plazice. picigin najvise volim u uvali debeljak (stvarno plaza izgleda tak tak, kao sljunak ali kad udjes u more, divota).
u uvali portic ima i puno hlada.
karta i nazivi svih uvala vidi ovdje:
http://www.kamenjak.hr/uvale.html
i svakako safari bar posjetiti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 15:29   #365
Quote:
TGE kaže: Pogledaj post
-otok Krk -Potovosce -
-Crna Gora-Drobni pijesak
Potovosce i Drobni pijesak
a znas li za onu pjescanu malu uvalicu izmedju krka i risike? sljuncana je ali morsko dno je pijesak..predivno a nikog zivog ne bude tamo
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 15:33   #366
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
eric je sve odgovorio i s njim dijelim isto misljenje. s tim da bih ubacila i uvalu portic (to je uvala, prva sjevernjije od uvale debeljak). plaza nije pjescana ali je morsko dno pjeskovito i sa strane uvala imate minijaturne pjescane plazice. picigin najvise volim u uvali debeljak (stvarno plaza izgleda tak tak, kao sljunak ali kad udjes u more, divota).
u uvali portic ima i puno hlada.
karta i nazivi svih uvala vidi ovdje:
http://www.kamenjak.hr/uvale.html
i svakako safari bar posjetiti.
meni se portic jedino ne svidja jer ima dosta brodica, al zato kad se ide brodom uvijek se tamo ide...

i neznam kako mi je promaknulo spomenut Kršine, koja je uvijek bila prikazviana u top 10 plaza hrvatske...
nije bas za malu djecu i neplivace(jer struje znaju bit dosta jake) al cistoca mora i plaza je meni
eric the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 15:45   #367
Thanks Eric & nasmijano

Dakle imam dobro oko, a i Njive i Škare mi se tkđ sviđaju

Ma mi čemo biti dosta dugo tamo tak da ću vjerojatno obići svaku uvalicu do koje je moguće doći bajsom.
I Safari i Kolumbarice su naravno u planu
A stranica javne ustanove Kamenjak mi je već odavno među favoritesima
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 15:51   #368
Quote:
*darcy* kaže: Pogledaj post
Thanks Eric & nasmijano

Dakle imam dobro oko, a i Njive i Škare mi se tkđ sviđaju

Ma mi čemo biti dosta dugo tamo tak da ću vjerojatno obići svaku uvalicu do koje je moguće doći bajsom.
I Safari i Kolumbarice su naravno u planu
A stranica javne ustanove Kamenjak mi je već odavno među favoritesima

nema na cemu, ako imas jos koje pitanje za taj dio samo pucaj
eric the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 16:01   #369
darcy, svakako odi i do najjuznije tocke rta kamenjak. ide se tako da se prodje kraj uvale debeljak (debeljak je onda sa lijeve strane te staze) i krenes prema jugu (poslije debeljka ima jos jedno "raskrsce", ali vi samo odite juznije). na toj stazi (makadamska uska pjesacka staza, moze i bicikl proci ali ima i dosta krupnog kamenja pa je bolje pjeske) sa lijeve strane, a prije najjuznije tocke (stijene, ravne ploce, predivno) je malo brdasce/gradina, ne mozes fulati. nije više od 5-6 m visine. (kao recimo neka mala gradina). odatle puca najljepsi pogled nadaleko i nasiroko ..jedno od najdrazih mi mjesta na jadranu.
i da, s te "gradine" kod najjuznije tocke rta kamenjak mozes vidjeti cak i lubenice na cresu golim okom (nakon bure za vedra dana).
kupanje kod tih najjuznijih stijena ne preporucujem, prejake su struje koje se sudaraju.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 16:52   #370


Probat ću se probiti i do tamo ako ništa drugo onda za jedno panoramsko fotkanje
*darcy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:01   #371
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Potovosce i Drobni pijesak
a znas li za onu pjescanu malu uvalicu izmedju krka i risike? sljuncana je ali morsko dno je pijesak..predivno a nikog zivog ne bude tamo


nisam bila-ali ako dobijem još malo bliže objašnjenje....eto me tamo ,vrlo skoro!
TGE is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 16:44   #372
ljudi, pomoć!
postoji li u hr plaža na sj. jadranu ali da je šljunčana s postepenim ulazom u more i da ima prirodnog hlada?
otoci otpadaju...

postoji li takvo mjesto?
pišite! čekam!
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 16:53   #373
Rovinj (uvala Lone najljepsa), par uvala kod lungomara u Puli, neke uvale na rtu Kamenjak kod Pule, Duga uvala, Medveja kod Opatije, Šimuni na Pagu (ne mislim na plazu kampa, nego na plazu kraj kampa) (je otok, ali ima most do Paga)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 17:06   #374
nasmijano nebo, hvala!
stvarno si brza.

idem sad proguglat to što si mi napisala.
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 09:55   #375
Pozdrav. Zanima me na koja mjesta na jadranu je najbolje otici ako trazimo mir, znaci negdje gdje postoje plaže na osami i slično, bez puno ljudi i buke. hvala unaprijed.
__________________
. Ludo moja, zar ne znaš : divno je nemati plan.
twistedLollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 10:45   #376
Quote:
twistedLollipop kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zanima me na koja mjesta na jadranu je najbolje otici ako trazimo mir, znaci negdje gdje postoje plaže na osami i slično, bez puno ljudi i buke. hvala unaprijed.
Ako ti TZ Zadar uspije pronaći smještaj, toplo preporučam otok Olib.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 13:09   #377
Quote:
twistedLollipop kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zanima me na koja mjesta na jadranu je najbolje otici ako trazimo mir, znaci negdje gdje postoje plaže na osami i slično, bez puno ljudi i buke. hvala unaprijed.
Xsjeverna strana peljesca, cres-ispod ustrina, juzne strana paskog zaljeva,neke plaze makarske rivijere itd itd.sve su to divne plaze skoro bez ljudi,neke i bez ljudi,lako dostupne.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 20:06   #378
Meni najljepše plaže:
1. Slanica na Murteru- takvu boju još nigdje nisam vidjela
2. Port el Kantaoui- Tunis

Bila sam prošle godine na "Kraljičinoj plaži" u Ninu i to je ..., neki žuti riječni pijesak, mutna voda, hodaš po travi u vodi....
U Makarskoj mi se sviđa što ima puno borova (hlada), ali more mi je koma, napraviš 3 koraka i voda ti je do grla, ko da sam na Čiču (umjetnom jezeru u Velikoj Gorici).+ šljunak....Čiče, Čiče!
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 23:09   #379
tema najljepse plaze na jadranu a tebi druga najljepsa port el kantui koja je u tunisu

meni maldivi najljepsa plaza u hrvatskoj
eric the king is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 23:10   #380
Ime topica
" Najljepse plaze na Jadranu (i u inozemstvu)"
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:33.