Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 12:18   #3701
jako dugo sam na ovom forumu pa bi iskoristio prigodu za jednu molbicu,voljan sam izmijeniti iskustvo grijanja na pelet (sve što uz to ide) i to još i platiti uz minimalni uvijet,nije zajeba.cija za ozbiljno je,dakle,tražim smještaj na obali (može i na 800 m od obale) od 17.07. do 24.07. , za troje djece ,sebe i ženu (moju), ponude primam na 098/745-020,mail i na pp, hvala
, eto da netko ne misli da zlorabim forum,u pitanju je/nudim izlaganje mojeg iskustva grijanja na pelet čije troškove sam plaćam uz minimalni uvjet

Zadnje uređivanje mbukal : 27.06.2017. at 12:35.
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:05   #3702
Nabava peleti / rezervacija

Kupnja peleti i rezervacija za god. odmor imaju sličnosti.
Po meni poželjno ih realizirati ( dogovoriti ) van sezone grijanja , odnosno prije turističke sezone, a sve glede " ucjenjivanja " pri formiranju cijene.
Pogledaj ima na Facebooku ponuda soba i apartmana i da se dogovoriti.
Mislim da je Dalmacija najpovoljnija ??

Lipi pozdrav svima ma gdje bili ,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:19   #3703
pec na pelet 25kw

pozdrav svima !
vjerujem da ste vec puno puta podjelili svoja iskustva vezano za peci na pelet ali eto, ako vam nije problem da mi skratite muke u trazenju i citanju stranica i stranica.
trenutno sam na centrometalovoj peci na kruta goriva i odlucio sam preci na pec na pelet.
potrebna mi je pec za kucu povrsine 200 m2 (ako sam dobro upucen pec od 25kw je ono sto mi treba).
kuca ima plasticnu stolariju i stiropor 8cm tako da je izolacija rjesena.
stari bi najrade uzeo kombiniranu pec (i na drva i na pelet) dok sam ja vise samo za pelet... cisto da maknem muku isusovu s drvima.
zelio bi preporuku kvalitetnije peci, kako bi smanjio potencijalne probleme vezane uz kvalitet sistema, uz sto manje djecjih bolesti i potencijalnih gluposti.
budzet je recimo cca 2 soma eu bez pdv-a..uvijek cu rade dodati koju kn vise ali da je to opravdano kvaklitetom.
termoflux? toby? CM? nesto drugo?
gogzzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 21:34   #3704
Napravi proračun gubitaka! Čini mi se da je spomemuta peć prejaka za tu kuću i takvu izolaciju.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 11:15   #3705
Za te novce PelTec18,ima kvalitetnu modulaciju,veliku mogučnost upravljanja,veliku iskoristivost,veliku komociju kod čišćenja,osiguran servis i podršku,nazovi centrometal i dogovori susret u 4 oka i sve riješi u detalje,kako-zašto-zbog čega i loliko saznat češ iz prve fuke i od stručne osobe-profesionalca a neče te koštati ništa
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:38   #3706
Pozdrav. Adaptiram stan i namjera mi je staviti u dnevni boravak ugradbeni kamin na pelete s ventilacijom za ispuh topline u ostale prostorije za dogrijavanje i ugođaj, ne spajati za centralno. Koje proizvođače bi za moj slučaj preporučili?
tomaklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 06:42   #3707
Vrati se u nazad, bilo o tome!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:48   #3708
Nabava peleta za novu sezonu? Iskustva?
Mrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 21:11   #3709
Da li je netko koristio M Green Dragon pelete?
Sastav: 100% jelovina
Promijer: 6 mm
Snaga: 5,2 kw/kg
Vlaga : < 10%
Udio pepela: < 0,7%

Kakva su iskustva?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 11:23   #3710
@DBobo, post ti je premješten na temu Neprekidno napajanje na pdf-u Sam svoj majstor.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 09:32   #3711
Quote:
ZorcJ kaže: Pogledaj post
Da li je netko koristio M Green Dragon pelete?
Sastav: 100% jelovina
Promijer: 6 mm
Snaga: 5,2 kw/kg
Vlaga : < 10%
Udio pepela: < 0,7%

Kakva su iskustva?
Trošio prošlu sezonu nisam previše zadovoljan. Sve ovisi o sarži jedna dobra druga loša.
LP
Grobnik300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 06:20   #3712
Quote:
Grobnik300 kaže: Pogledaj post
Trošio prošlu sezonu nisam previše zadovoljan. Sve ovisi o sarži jedna dobra druga loša.
LP
Hvala! Ima li nesto za preporuku?
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 08:32   #3713
Novi sistem

Novogradnja, kuća cca. 140 m2 (netto) - katnica.
Pošto radim na novo, odlučio sam na kombiniranu peć (peleti-drva).

Molim savjet/preporuku, za buđet od cca. 30.000 kn, koju peć , kolko kilovata, i spremnik odabrati.

razmišljao sam o Combitherm 24kW (cca. 22.000 kn) ili Slimpel 25kW (cca. 22.000 kn)
Centromet ? Buderus ?
Ima tko kakvu kombinaciju za napraviti ?

Ujedno, razmišljao sam spremnik tople vode uzeti kombinirani (struja), za recimo u mjesecima kada se ne grije (4-10 mj) da se peleti uoće ne koriste nego se topla voda dogrije s strujom (??)
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:13   #3714
Ako je novo, moraš imati i strojarski projekt u kojem ce biti izračunato koliko kw ti treba.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 09:33   #3715
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Ako je novo, moraš imati i strojarski projekt u kojem ce biti izračunato koliko kw ti treba.
Nemam strojarski projekt, jer nije potreban za građevinsku dozvolu.

Kad sam računao za plinski kondenzacijski boiler, proračunska veličina bila je 21kw. Pa smatram da bi 25 bilo ok.
Moje mišljenje.
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 12:25   #3716
Quote:
nidi kaže: Pogledaj post
Novogradnja, kuća cca. 140 m2 (netto) - katnica.
Pošto radim na novo, odlučio sam na kombiniranu peć (peleti-drva).

Molim savjet/preporuku, za buđet od cca. 30.000 kn, koju peć , kolko kilovata, i spremnik odabrati.

razmišljao sam o Combitherm 24kW (cca. 22.000 kn) ili Slimpel 25kW (cca. 22.000 kn)
Centromet ? Buderus ?
Ima tko kakvu kombinaciju za napraviti ?

Ujedno, razmišljao sam spremnik tople vode uzeti kombinirani (struja), za recimo u mjesecima kada se ne grije (4-10 mj) da se peleti uoće ne koriste nego se topla voda dogrije s strujom (??)
Spremnik za PTV posebna pumpa, odvojiti od grijanja i istu kontrolirati ugrađenim termostatom u bojleru. Tako ne trošiš energiju kad ne treba i ne griješ vodu više od 65°C ili koliko namjestiš termostatom. Za ljeto bolje naložiti kotao na pelet pa iz istog od 50 litara vode u kotlu, grijati spremnik za PTV. Ako je PTV do 80 litara tada bi grijanje na struju bilo dobro, sve preko toga 200 do 300 litara spremnik treba od 10-15 KWh za zagrijat vodu od 20 do 65°C, najbolje spremnik sa 2 spirale pa može i solarno. Kotao mi je nepoznanica, koristim drva.
pzec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 13:37   #3717
Quote:
nidi kaže: Pogledaj post
Novogradnja, kuća cca. 140 m2 (netto) - katnica.
Pošto radim na novo, odlučio sam na kombiniranu peć (peleti-drva).
Molim savjet/preporuku, za buđet od cca. 30.000 kn, koju peć , kolko kilovata, i spremnik odabrati......
Po staroj metodi proračuna za kuću u kontinentalnom djelu trebaš 100W/kvadratu.
Zaokruži na 15 kW/satu.
Tome dodaj toplu vodu i imaš 20 kW "u vrh glave"!
A ako imaš još izolaciju na kući
Da li si razmišljao o kotlu na drva kojem bi se sa vratima mijenjao način loženja - drva, pelet plamenik, plamenik na ložu....?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 13:51   #3718
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Po staroj metodi proračuna za kuću u kontinentalnom djelu trebaš 100W/kvadratu.
Zaokruži na 15 kW/satu.
Tome dodaj toplu vodu i imaš 20 kW "u vrh glave"!
A ako imaš još izolaciju na kući
Da li si razmišljao o kotlu na drva kojem bi se sa vratima mijenjao način loženja - drva, pelet plamenik, plamenik na ložu....?


Pozdrav,
Jesam. Upravo je takav ovaj Combitherm koji sam spomenuo. S time da on ima prednost što ima dva ložišta pa nemoraš prebacivati plamenik od peleta i vrata kad kombiniraš goriva.
E sad, neznam nikog tko bi imao iskustva s time.
Prvo sam gledao Centrometalove komponente, ali me dosta majstora odgovara od njih da nisu baš nešt kvalitetni. E sad neznam.

Da tako sam i izračunao nekih 20,7 kW, ali onda bolje uzeti jednu kategoriju iznad, a to je 25kw. Barem tako si mislim , da ne radi peć na maximali.
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 14:38   #3719
pozdrav dobri ljudi!

mama planira kupiti ovu pec na pelet, ona planira zagrijavati dnevni boravak + hodnik (cca 40m2), tj samo prvi sprat kuce.. nemamo izolaciju, tj stiropor, stolarija je plasticna malo slabija, trebaju nam vase preporuke koju i kakvu pec uzeti, koliko kW i sve sto uz to ide, hvala unaprijed
mrBin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 15:23   #3720
Dobar dan zelim. Naime , razmisljam o kupnji Z12 ili Z20 za stan u kući od 80m2. Fasada i prozori rijeseni! Zadar. E sad imam Valiantov radijator koji ima mogućnost rada na struju ali i kad se odvoji taj dio za struju da se radijator koristi za centr.grijanje. Ja bih na peć na pelete cijevima spojila taj radijator za jednu sobu i dodala jos 2 za jos dvije sobe. Imam 2 dimnjaka. U jedan bi spojila za odvod dima. U drugi bi dovod zraja. Koja pec bi odgovarala gledajuci na kvadraturu stana i na moje prohtjeve. Mozete li mi pomoci savjetom? Hvala unaprijed. Sanja��
Borna100hr is online now Proslijedi poruku Odgovori s citatom

Oglas
--------------------------------------------------------------------------------



Borna100hr
Pogledaj profil korisnika
Pošalji privatnu poruku korisniku Borna100hr
Nađi još postova od Borna100hr
Stavite Borna100hr na vaš popis prijatelja


Quick Reply
Poruka:
Ukloni oblikovanje teksta Podebljano Kurziv Podcrtano

Dobar dan zelim. Naime , razmisljam o kupnji Z12 ili Z20 za stan u kući od 80m2. Fasada i prozori rijeseni! Zadar. E sad imam Valiantov radijator koji ima mogućnost rada na struju ali i kad se odvoji taj dio za struju da se radijator koristi za centr.grijanje. Ja bih na peć na pelete cijevima spojila taj radijator za jednu sobu i dodala jos 2 za jos dvije sobe. Imam 2 dimnjaka. U jedan bi spojila za odvod dima. U drugi bi dovod zraja. Koja pec bi odgovarala gledajuci na kvadraturu stana i na moje prohtjeve. Mozete li mi pomoci savjetom? Hvala unaprijed.
Borna100hr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.