Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2017., 13:43   #741
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
ne treba
članak 3
10. Na postojećoj zgradi koja nema više od tri stana, odnosno tri funkcionalne jedinice ili građevinsku (bruto) površinu koja nije veća od 600 m2, a kojima se:
dodaju, obnavljaju ili zamjenjuju dijelovi zgrade koji su dio omotača grijanog ili hlađenog dijela zgrade ili su dio tehničkog sustava zgrade, kao što su prozirni elementi pročelja, toplinska izolacija podova, zidova, stropova, ravnih, kosih i zaobljenih krovova, pokrova,.....

onak članak koji si ti pronašao se odnosi npr na poboljšanje statike i slično, tipa podebljaš nosivi zid, potkopašaš i podbetoniraš temelje i slično
Znači za kuće/zgrade s 4 i više stambenih jedinica triba.
Kakava je tu praksa, da li se za takve zgrade radi projekt? Za područje Split za koje me zanima, nije rijetkost da obiteljske kuće imaju 4 i više stambenih jedinica.
bukle is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 12:45   #742
Za više od 3 stambene jedinice treba glavni projekt kojeg moraš imati na gradilištu. Za prijavu građenja treba navesti broj projekta i tko ga je izradio, ali se projekt ne predaje.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 16:56   #743
Ako mi može netko potvrditi nešto vezano za cijenu fasade..

Npr, imamo 2 varijante, jedna sa 15 cm stiropora, druga sa 20.

Skela, ruke, ljepilo, mrežice, žbuka i ostali materijali svakako idu.

Onda bi razlika u cijeni trebala biti više manje smo kolika je razlika u cijeni stiropora?

+ troškovi za malo veći cokl, deblji XPS na temelju, eventualno nešto malo više ljepila i koja tipla?

Ili se to ipak ne računa tako?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:51   #744
Tak je. I idi na 20, nemoj se uopce saliti
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 21:02   #745
Ma 15 ili 20 nije za mene, samo me zanima, jer me netko sa strane pitao. Pa provjeravam da ne prosipam gluposti

Ja se zapravo nećkam da možda i na 25 podebljam. Po mojim proračunima, igrajući se u encertu, ispada mi povrat investicije 20->25 samo 7.45 godina. Što je jako dobro IMHO, ali naravno, to je vulgaris izračun, uzimajući u obzir samo zid, ne uzimajući u obzir druge koeficijente koji već idu. Ali zamolit ću da mi projektanti to izračunaju.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 10:50   #746
s obzirom na koeficjente, rekao bih da je sve iznad 12 predugi povrat..

pitanje je koliko encert uzima u obzir npr provjetravanje pa toplina koju brižno čuvaš sa 20cm ode u trenu.

a i vlaga teško da će ikada proći krz 20cm stiropora van...
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:40   #747
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
s obzirom na koeficjente, rekao bih da je sve iznad 12 predugi povrat..

pitanje je koliko encert uzima u obzir npr provjetravanje pa toplina koju brižno čuvaš sa 20cm ode u trenu.

a i vlaga teško da će ikada proći krz 20cm stiropora van...
ako je provjetravanje kako treba ,propuh na 5 minuta onda se temp ne spusti nešto jako a svježi se zrak zaćas zagrije od akumulirane temp u zidovima
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:53   #748
Ma zapravo sam to rucno racunao. Samo uzeo koeficijente materijala zida. Izračunao za naše podneblje za m2 iz pomnozio sa kvadraturom.

Plan je staviti rekuperator. Razvod svakako odmah, a uredaj se nadam da cemo imati para odmah.

O vlagi molim vas više nebi, nemam snage

Ali mislim da cu se zadovoljiti sa 20.
Po nekim grubim proracunima, sljedece najisplativije poboljsanje je u podu umjesto predvidenih 12 ici barem na 15.

I da, povrat je vise od kako sam rekao 7.45, jer nisam xps tu racunao, koji je skup. 20.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 12:48   #749
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post

Onda bi razlika u cijeni trebala biti više manje smo kolika je razlika u cijeni stiropora?

+ troškovi za malo veći cokl, deblji XPS na temelju, eventualno nešto malo više ljepila i koja tipla?

Ili se to ipak ne računa tako?
To se racuna onako kako ti izvođač napiše u ponudi. Ako i stavi 50 kuna razliku u cijeni od 15 i 20cm = njegovo pravo.

Na tebi je samo dali ces prihvatiti ponudu ili ne, ili ces traziti dalje. Je*** tako je to, s duznim postovanjem.

BTW ima tu jos troskova, duze tiple su i skuplje, teza je obrada debljeg stiropora, vise zauzima prostora pri prijevozu, špalete su deblje, itd itd
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 15:44   #750
Naravno da je ponuda koju imaš u rukama krajnje mjerilo. Ja se čisto pitam prije traženja ponuda da znam kolika će razlika biti.
Dok nemam završen projekt, ne mogu tražiti ponudu. A ne mogu završiti projekt dok ne specificiram debljinu izolacije. Začarani krug

Mislio sam da će se možda naći neki majstor ovdje, izvođač, pa reći što očekivati, ugrubo.

Kada budem imao ponude u rukama, krajem godine ili početkom sljedeće, okačit ću okvirne cijene za referencu.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:14   #751
Po onome koliko ja na dnevnoj bazi primjecujem, obicno je razlika u cijeni "razlika cijene razlicite debljine stiropora x 2"
Naravno ne uzimaj to zdravo za gotovo, svaki izvođač definira cijenik za sebe

Zadnje uređivanje robertinoo : 17.06.2017. at 16:54.
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 06:04   #752
Hvala.

To bi onda bilo ~30kn/m2. Nije strašno.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 13:56   #753
Ima tko iskustva sa fasadnim sustavom Weber?
linola is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 13:01   #754
Ovih dana sam testirao unutrašnju temperaturu poda, stropa i zidova u kući sa termo fasadom.

Kuća prizemnica 47 m2 unutrašnjeg prostora, fasada od stiropora 12 cm falcani, sokl kuće visine cca 50 cm 8 cm 3 cm stiropor i 5 cm xps vannski ulaz (veranda) komplet izolirana i strop sa 5 cm xps i stiroporom nema toplinskih mostova.

Estrih sa 5 cm stiropor, strop je komplet urađen sa stiroporom od 4 cm.
Tavan je izoliran sa 5 cm stiropora i 20 cm vune.
Pvc prozori i Alu ulazna vrata.
Unutrašnja temperatura bez hlađenja je 24.5c prozori na kipu.

Test unutarnjeg prostora.
Dnevni Boravak.



Slijedi dalje.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 13:04   #755
Nastavak.

Hodnik


Spavaća.


Slijedi dalje.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 13:12   #756
Nastavak.

Kupatilo.


U kuću od 47 m2 postavljena je klima Toshiba Daiseikai 8 neće biti potrebe za hlađenjem klima je namijenjena za grijanje.

Ovo testiranje sam napravio više radi davorradman-a on je u nedoumici koliko debelu fasadu da stavi na kuću.
Kuća se nalazi u Brčkom BIH.

Ovo su temperature bez kuhanja ako bi se kuhalo onda je potrebno hlađenje.
Planirao sam u kuću odraditi rekuperaciju zraka to sada vremenski nemogu odraditi ali ako stignem ove godine ako ne onda iduće sigurno.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 13:32   #757
Hvala Batman.

Nisam stručan, ali meni to izgledaju izuzetno dobre vrijednosti za odličan komfor, što se temperature tiče. Pokazuje koliko je izolacija super, ne samo zbog računa.

Ja sam nedoumice inače riješio na način da sam napravio model kuće u encertu i računao sa različitim varijantama. 20cm u odnosu na 10 mi je ispalo, gledajući predviđenu energiju potrebnu za grijanje, povrat investicije ~9 godina. Meni je sve ispod 10 godina isplativo. Pa sam se na to odlučio. 10 u podu, 20 na zidu, 30 na krovu.

Ali korisno je vidjeti crno na bijelo da je komfor po ljetu moguće postići i sa manje.

Jedino što naravno treba dehumidifikaciju raditi, pogotovo ako se kuha.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 15:38   #758
Da, obavezno je ventilacija prostora a ako se kuha prostor se brzo zagrijava.

Kad se odradi rekuperacija onda će biti savršeno.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 17:17   #759
Koja se boja fasade najbolje uklapa s antracit prozorima, a da se po mogucnosti ne prlja lako? I je li ikako moguce cistiti fasadu u tom slucaju ukoliko ipak padne odluka na bijelu?

Poslano sa mog HUAWEI P7-L10 koristeći Tapatalk
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 19:16   #760
Imaš na netu neke konfiguratore di možeš otprilike vidjeti boju.
Npr
http://konfigurator.aluplast.net/#wi...1&background=1

Ima ih još..
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.