Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2017., 00:49   #141
Quote:
Sam633 kaže: Pogledaj post
Jbm mu, pogledaj makar jednom u životu Alabamu (Barber).
Krajem 90-ih sam gledao zbog Grega Moorea. Ali uvijek sam molio boga da nije oval. Pokušao sam i zbog Montoye gledat posljednjih sezona. Ali bezuspješno. Negledljivo.
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:52   #142
Quote:
Sam633 kaže: Pogledaj post
Jbm mu, pogledaj makar jednom u životu Alabamu (Barber).
Indycar (odnosno,USAC, IRL, CART,CCWS i sve ostale poviesne variante) je prvenstvo za prave vozače.

Zamisli samo kako bi one mičkice iz F1 cmizdrile da moraju voziti po ovakvoj stazi

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 00:54   #143
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Krajem 90-ih sam gledao zbog Grega Moorea. Ali uvijek sam molio boga da nije oval. Pokušao sam i zbog Montoye gledat posljednjih sezona. Ali bezuspješno. Negledljivo.
Kako si molim te, uopće spoznao za postojanje Grega Moorea kad imaš toliku repulziju naspram indycara. Gdje si ti to primjetio Grega Moorea -pa si samo zbog njega išao gledati Indycar. Ajte molim te. Ne prodaj nam priče.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:08   #144
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Kako si molim te, uopće spoznao za postojanje Grega Moorea kad imaš toliku repulziju naspram indycara. Gdje si ti to primjetio Grega Moorea -pa si samo zbog njega išao gledati Indycar. Ajte molim te. Ne prodaj nam priče.
Tad sam pratio svašta od motosporta. Pa mi je tako zapeo svijetloplavi bolid, koji je prije vozio Jacques Villeneuve. I jopet ga je vozio Kanađanin.
Pratio sam i rally. Vlažio sam se na Burnsa.

Danas nemam ni vremena ni živaca. Samo F1 i F-E
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:13   #145
@Đoz... dobro si zatrola sa slovom J. Sad sam poveza dok sam čitao ovu temu. A onaj masakar na tumačenju snova mi je jedan od jačih monenata na forumu općenito.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:44   #146
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
kočnicu pikaju samo kada su u zavjetrini drugog bolida. Jer bez zavjetrine današnja kastrirana varijanta indycara ide pun gas kroz sva četri zavoja (ako je setup dobar)

a kočnicu pikaju umjesto abgasanja, da im ne padnu okretaji.

Isto ti je i u NASCAR-u na Talladegi i Daytoni. Pikaju kočnicu umjesto abgasanja da im ne padnu okretaji

A do prije par godina su pikali kočnicu i iz razloga što bi sa abgasanjem napunili cilindre neizgorenim gorivom obzirom da su još do 2011 koristili karburatore
Nisam na to mislio, donekle si u pravu ali ne skroz sinek, pri punoj brzini kada je bolid na limitu abgasanje bilo kakvo momentalno mjenja balans, moment bolida .

To je posebno nepreporucljivo kada se sa ravnog djela prelazi u zavoj tj nagib, NAGIB je izuzetno ovdje bitan, abgasanje kod prijelaza na NAGIB salje zadnji kraj bolida direktno u zid zato jer je bolid na limitu ,gume su na limitu, pikanje kocnice je znatno ucinkovitije i sigurnije rijesenje od abgasanja jer bolid ostaje u vinklu ,ostaje balansiran.

I u kvalifikacijama kada su sami na stazi to rade.

Veliki Schumacher je to radio u Suzuki u prvom sektoru u sekciji brzih zavoja , balansirao je bolid sa kocenjem pod gasom flat out

U Indianapolisu ako je set-up dobar nejdu pod punim gasom , barem 2 puta u krugu piknu kocnicu i to do 30% maksimalnog pritiska na pedalu pod punim gasom
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"

Zadnje uređivanje mario550 : 05.05.2017. at 01:57.
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 01:59   #147
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Nisam na to mislio, donekle si u pravu ali ne skroz sinek, pri punoj brzini kada je bolid na limitu abgasanje bilo kakvo momentalno mjenja balans, moment bolida .

To je posebno nepreporucljivo kada se sa ravnog djela prelazi u zavoj tj nagib, NAGIB je izuzetno ovdje bitan, abgasanje kod prijelaza na NAGIB salje zadnji kraj bolida direktno u zid zato jer je bolid na limitu ,gume su na limitu, pikanje kocnice je znatno ucinkovitije i sigurnije rijesenje od abgasanja jer bolid ostaje u vinklu ,ostaje balansiran.

I u kvalifikacijama kada su sami na stazi to rade.

Veliki Schumacher je to radio u Suzuki u prvom sektoru u sekciji brzih zavoja , balansirao je bolid sa kocenjem pod gasom flat out

U Indianapolisu ako je set-up dobar nejdu pod punim gasom , barem 2 puta u krugu piknu kocnicu i to do 30% maksimalnog pritiska na pedalu pod punim gasom
bedastoče
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 02:05   #148
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post

U Indianapolisu ako je set-up dobar nejdu pod punim gasom , barem 2 puta u krugu piknu kocnicu i to do 30% maksimalnog pritiska na pedalu pod punim gasom
ne kenjaj gluposti

tu imaš od 1:05 nadalje kvalifikacijske krugove sa pripadajućom telemetrijskom grafikom od prošle godine i niti jednom ne pika kočnicu, niti jednom

__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 02:08   #149
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
bedastoče
Pogledaj ovaj video npr od 3.00 do 4.40min.

Drugo nikaj nisam uspio naci, obrati paznju da donji ljevi dio ekrana.

https://youtu.be/Jp-sswvTLPY

Inace u motosportu je sasvim normalno da se koriste gas i kocnica u isto vrijeme, tako se stabilizira bolid , na ovalu je zanimljivo sto se to radi pod punim gasom a ne kordinirano kao kod recimo kocenja i saltanja u nizu i sl.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 02:17   #150
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovaj video npr od 3.00 do 4.40min.

Drugo nikaj nisam uspio naci, obrati paznju da donji ljevi dio ekrana.

https://youtu.be/Jp-sswvTLPY
pogrešil je putanju pa je moral prikočiti u tome zavoju. pogledaj kasnije krugove, prolazi bez kočnice
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 02:22   #151
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
Indycar (odnosno,USAC, IRL, CART,CCWS i sve ostale poviesne variante) je prvenstvo za prave vozače.

Zamisli samo kako bi one mičkice iz F1 cmizdrile da moraju voziti po ovakvoj stazi

Ah, legendarna staza u San Joseu, priča se da su bolidi više vremena provodili u zraku nego na stazi zbog silnih grba.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 02:26   #152
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Zakaj Alonso ne kupuje u Konzumu?

Jer ga blagajnice podjebavaju: "Skupljate bodove??"
Dobar, dobar!
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 02:30   #153
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
pogrešil je putanju pa je moral prikočiti u tome zavoju. pogledaj kasnije krugove, prolazi bez kočnice
Gledaj malo bolje !, uglavnom nebitno uz savrsen set up moze proci bez pikanja i uz dobre uvjete na stazi, poanta je da nema abgasanja niti milimetra ali ima diranja kocnice.

Btw onaj tvoj video ne prikazuje nis, ona grafika nema veze sa nicim, prikazan je samo zeleni prikaz gasa tj okretaja ili kaj god ono je, okretaji padaju lagano u zavoju znaci da nije rijec o gasu jer je cijelo vrijeme pod full gasom.

Dakle nema veze sa vozacevim nogama i senzorima na pedalama.

Btw aosolutno nigdje nemogi naci onboard footage nogu sa ovala pa da vidis pomake nogu.

Njihova grafika je za kurac i prikaz je za kurac i tko zna kolima je preciznost tih grafika.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 08:57   #154
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
I fala dragom Odinu da je tako!
Fala jer su u F1 timovi razdvojeni i bilo bi dosadno na ovalu.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:11   #155
Quote:
Alonso otputovao za Indijanapolis

Španac nije uspeo da dobar rezultat iz kvalifikacija pretvori u bodove, a odmah nakon trke je privatnim avionom otputovao u Ameriku gde ga sutra čeka novi trening u Indy Caru.

„Jučerašnji dan je bio veliki plus za nas. Ceo vikend je generalno bio pozitivan. Završili smo trku, ali na žalost van bodova. Nadam se da smo napravili dobar pomak u pogledu pouzdanosti i trke u šampionatu“, izjavio je Alonso.

Upitan, da li razmišlja o pobedi na trci za 500 milja indijanapolisa, Španac je rekao: „Ne, ne za sada. Umoran sam nakon ove trke i razmišljam samo o tome kako ću odmoriti u avionu, pošto me sutra ujutru već čeka novi slobodan trening u Indijanapolisu“, rekao je Alonso.
Uz tebe smo Fernando

Jedva cekam 28.
dmw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 21:11   #156
Bogami i ja jedva cekam taj nastup, jebote fakat se ne sjecam kad sam zadnji put bio tako zainteresiran za nesto
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:03   #157
a je uklet opet crko motor
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:07   #158
Nisam gledao ali mi ga žao, da je završio pogledao bih utrku cijelu u snimci.
Zbilja pegula.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 23:27   #159
Pogledajte sliku po sliku Dixonovog spektakularnog sudara!

Ovdje možete vidjeti kako su podigli flapovi ispod stražnjeg krila (narančasto) koji slično Nascaru bi trebali zadržati bolid na stazi kad se bolid okrene unazad.





Ispod letećeg Dixona je Castroneves koji je očito udario u neki komad koji je otpao prilikom sudara što je bilo dovoljno da podigne prednje kotače!

Edit: nije otpali dio nego grba na tom dijelu zbog tunela ispod staze.
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.