Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 22:46   #3821
prilika, ako ćeš za energent koristiti struju, novi klima uređaji inverteri troše tri do četiri puta manje struje za istu toplinu od klasičnih grijalica. kraj te nove tehnologije besmisleno je kupovati išta staro.

za točan savjet koje uređaje i gdje ih montirati trebao bi tlocrt stana, kvadrati i visina prostorija te orjentacija u zgradi (sjever istok... )

ako je stan u zoni tramvaja, zašto ga ne bi iznajmila i zaradila? za takvu svrhu možeš čak i dobiti kredit, ako si trenutno totalno švorc i nemaš za to osnovno uređenje.

vjerujem čak i da bi našla podstanare koji bi preuzeli to uređenje a da im ti taj trošak odbiješ od najamnine prve godine. prostor zvuči kao da bi poslužio i kao poslovni, ovisi o lokaciji naravno.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:20   #3822
Hvala puno za savjet za klimu. Doma imam samo klimu sa hlađenjem koja radi ljeti pa nemam osobna iskustva sa klimom za grijanje. Bila sam jednom u gostima na moru u rano proljeće i zagrijali su mi vrlo brzo sobu sa uljnim radijatorom. Nekako mi se to činilo praktičnije. Ne bi baš dala nepoznatim ljudima da uređuju stan, pa da im ne naplatim najamninu. Pa to mogu i preko ove udruge. Naravno da mi je jasno da se moram poslije toga obavezati da će koristiti stan određeno vrijeme. Ako odlučim prodati stan nakon 5 godina, naravno da će uzeti kućanske uređaje i aparate, ali bojleri, ventili i pipe ostaju meni. Nekako mi se to čini bolja varijanta jer ti ljudi ipak imaju svoj dom, ovdje su samo privremeno na smještaju, više će čuvati stan kada se uredi. Jedna starija gospođa koja je iznajmljivala stan u Zagrebu kaže da je imala totalnu štetu u stanu nakon podstanara. Koliko vidim ovdje podstanari su i dosta zahtjevni, pa bi svakako i balkon i perilicu i internet i ovo i ono. Mislim i da malo previše traže. Zar ne mogu sami kupiti najjeftiniju perilicu pa je uzeti sa sobom kada se sele. Drugi slučaj tu u Zagrebu, tatin kolega mi je rekao da on svaki mjesec plaća račune i tek nakon što ih je platio traži novce od podstanara jer je jedino tako siguran da su računi plaćeni. To mi je stvarno neprihvatljivo.Mislim da bi udruga ipak redovitije plaćala račune, tako da bi sa te strane bila sigurnija.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:26   #3823
u svakom području života postoje ekstremni loši primjeri, pa se ipak ne vodimo njima. svaki tjedan netko pogine na cesti, pa opet hodaš vani, zar ne? ima tisuće uspješnih poslovnih odnosa najma, zašto se ne ravnaš po njima.

jednostavno je. zahtjevnost podstanara je direktno povezana sa cijenom. ako je stan slabo opremljen, ne možeš dobiti vrhunske pare za njega. ako ga daješ povoljno u odnosu na isti rang kvalitete, lako ćeš ga iznajmiti.

tkogod bude u stanu morat će plaćati struju, koja k tome stalno poskupljuje - zato ti se ne isplati stavljati uljne radijatore, ni za tebe ni za udrugu ni za podstanare, kad postoji znatno efikasnije grijanje.

svaki od problema koje si navela ima rješenje, ali bojim se, iskreno, ako napišem plahtu em je nitko neće čitati em nema smisla jer ti već znaš šta želiš napraviti.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:59   #3824
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da udruga Krijesnica traži stan...
Pitanja su ti donekle na mjestu iako su ti stajališta prilično površna... U svakom slučaju napisano na krivom mjestu. Kontaktiraj tu udrugu i vidi je li njima to tvoje uopće opcija, jer meni osobno ne bi bila... To što tražim jeftin i privremen smještaj nekom ne znači da bi ga bila spremna staviti u derutnu šupu bez adekvatnog hlađenja i grijanja, bez tople vode, dobre pećnice/kuhala i hladnjaka za pripremiti hranu itd... pogotovo ako se radi o smještaju teško bolesne djece. Što se tiče uređivanja tuđeg stana, ne bih potrošila kunu ni na uređivanje nečeg što je "moje", ali ne 1/1, kamo li na tuđi prostor, pa i po cijenu najamnine. Tegliti namještaj i aparate sa sobom pri seljenju je nepratično iz hrpe razloga, između njih različiti prostorni uvjeti, mogućnost oštećenja pri selidbi, nepraktičnost rastavljanja/gašenja/onesposobljavanja namještaja i aparata...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 21:48   #3825
Student!
Trazim stan (garsonjeru) u Puli za jednu osobu, ako je moguce blizu Centra ili Sveucilista J.D.
__________________
Da nebi malo bi!
rektozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:01   #3826
Iznajmljujem stan, zasad kao jednosobni, kasnije dvosobni, u Zagrebu, blizu Trga žrtava fašizma.
Može i na kraće vrijeme.

Druga soba ima odvojen ulaz pa su moguće razne kombinacije (trajni najam 1-sobnog stana, podnajam 2. sobe, kao poslovni prostor itd.).

Troškovi grijanja su niski jer stan "gleda" na jug. Veliki balkon/terasa.

Namješten.
Detaljnije na Privatne poruke.
Baltik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 18:29   #3827
Quote:
Baltik kaže: Pogledaj post
Iznajmljujem stan, zasad kao jednosobni, kasnije dvosobni, u Zagrebu, blizu Trga žrtava fašizma.
Može i na kraće vrijeme.

Druga soba ima odvojen ulaz pa su moguće razne kombinacije (trajni najam 1-sobnog stana, podnajam 2. sobe, kao poslovni prostor itd.).

Troškovi grijanja su niski jer stan "gleda" na jug. Veliki balkon/terasa.

Namješten.
Detaljnije na Privatne poruke.
Najamnina za 1-sobni stan (cca 37 m2) je 200 E.
(To je soba, cca 18 m2, kuhinja i kupanica. Upotreba kupaonice i kuhinje je isključiva, ništa se ne dijeli se sa stanarom druge sobe. Potpuno odvojen dio stana).

Plaća se polovica iznosa režija, oko 500 kn zimi. Dakle max 2000 kn.
Na ugovor, s pologom jedne najamnine.

Moguć dogovor oko detalja u vezi namještaja, slika na zidu itd.
Baltik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 09:56   #3828
ispravak i dodaci

Quote:
Baltik kaže: Pogledaj post
Najamnina za 1-sobni stan (cca 37 m2) je 200 E.
(To je soba, cca 18 m2, kuhinja i kupaonica. Upotreba kupaonice i kuhinje je isključiva, ništa se ne dijeli se sa stanarom druge sobe. Potpuno odvojen dio stana).

Plaća se polovica iznosa režija, oko 500 kn zimi. Dakle max 2000 kn.
Na ugovor, s pologom jedne najamnine.

Moguć dogovor oko detalja u vezi namještaja, slika na zidu itd.
Ispravak: soba je površine 20 m2 (20.64).

Dodaci:
Protuprovalna vrata.
Mogu unijeti računalo.
Veliki balkon.
4. kat, zgrada s liftom.
Baltik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 17:59   #3829
Tražim garsonjeru

Pozdrav,

tražim pet friendly garsonjeru (dva macka).

Do 1640 kn najamnina + režije.

Veličina garsonjere nije bitna, od lokacije se samo traži povezanost tramvajima.

Svaka pomoć je i više nego dobrodošla
Jab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 20:26   #3830
Tražim stan u Osijeku, po mogućnosti nenamješten (imamo sav namještaj, uključujući kuhinju). Bračni par, oboje zaposleni.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 04:00   #3831
Iznajmljujem stan na Lanistu a ispred zgrade je besplatan parking. Stan ima 42 kvadrata +balkon.Stan ima spavacu sobu,dnevni boravak sa kuhinjom,hodnik sa ostavom.Takoder u podrumu zgrade stan ima svoju ostavu.Stan je opremljen za stanovanje a vecina stvari je nova od perilice u kupatilu da kuhinje.Sadasnja stanarka ga napusta zbog odl
aska u drugi grad.Prijava obavezna a stan ce biti slobodan od pocetka 10 mjeseca.Grijanje je gradsko sa ugradenim mjeracim potrosnje sto znaci da placas onoliko koliko potrosis.Najam bi bio dugorocan i neodgovorne osobe molim da se ne javljaju.Svako moze doci i pogledati stan poslije radnog vremena i pitati samu stanarku kakav je bio odnos prema njoj.
Detaljnije u PP.
selvedin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 20:26   #3832
Quote:
Baltik kaže: Pogledaj post
Ispravak: soba je površine 20 m2 (20.64).

Dodaci:
Protuprovalna vrata.
Mogu unijeti računalo.
Veliki balkon.
4. kat, zgrada s liftom.
Stan je iznajmljen do 31.12.
Baltik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 10:05   #3833
[Zagreb] Stan za najam

Bok,
mladi par, oboje zaposleni, trazimo stan za najam izmedu Knezije i Savice (ukljucujuci), izmedu 30-60 m2, do 350 eura mjesecno.

Ako imate/znate nesto takvo, javite u privatne poruke.

Hvala
msantl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:13   #3834
Trazim stan u osijeku!!
Stambena zgrada,garsonjera ili jednosobni s plinskim centralnim ili toplana do 1000kn.
Prednost jug 2 ,vbk,sjenjak.
Mladi par.. javiti se u inbox
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 17:24   #3835
Varaždin

Studentica FOI-a traži garsonijeru ili sobu u Varaždinu po mogućnosti u blizini navedenog fakulteta.
Nidalee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 09:26   #3836
Stan u najam na dulje vrijeme

Mlađi par, zaposleni, nepušači, uredni i odgovorni, bez djece, bez kućnih ljubimaca, tražimo manji stan na području Knežije, Srednjaka, Gredica ili Jaruna, s odvojenom spavaćom sobom.
Do 300 (max.350) EUR. Na dulje, uz prijavu.
Terpsihorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 14:00   #3837
Mladi zaposleni par trazi stan na potezu Tresnjevka-Vrbani. Prizemlje iskljuceno te bi bilo lijepo kad bi stan imao odvojenu spavacu sobu. Do 300€+rezije. Sve ponude na pp, hvala !
__________________
...hip hop is all about feelin' and flow...
kishaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:21   #3838
23 godine, uskoro 24, zaposlen u banci i trenutno živim u Samoboru u svojoj kući, tražim najam manjeg stana u Zagrebu cca 150-200 eura.

Bitno mi je samo da liči na nešto odnosno da nije prastari namještaj i sanitarije, što se mene tiče može i bez namještaja (svog imam na bacanje). Pušač, bilo bi dobro kada bi mogao imati mačka te da je bez telefona i interneta (imam homebox, pod ugovornom obvezom).

Lokacija bilo gdje u Zagrebu gdje se s autom dođe do centra za 15-20 minuta, blizina tramvaja poželjna, ali nije uvjet. Bitno da ima parking.

Za kontakt poslati u PP.
Mackomir is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 03:38   #3839
Trazim stan ili garsonjeru ili ako netko trazi cimericu od 1.10. na duze razdoblje za 1500 kn s rezijama na prostoru Tresnjevke, Jaruna, Vrbika, Savice i okolnih kvartova, bitno da je u tramvajskoj zoni. Ponude na pm
Bumbili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 11:52   #3840
Tražim stan u širem centru Zagreba na 3 mjeseca.

Za dvije strane studentice do kraja godine. (Na studentskoj razmjeni su). Može jednosobno dvokrevetni ili dvosobni. Mogu platiti pristojnu najamninu.
Ako i nije širi centar, javite se.
Kontakt na PP.
Baltik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.