Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2014., 19:43   #81
Zaboravih napomenuti, naš ventil ima oznaku od 0-4 ili zadnja točka
bi bila 5, valjda je označeno da lakše reguliraš radijator.
E sad, vrtiš ventil do 3 i ništa se ne događa kao da je zatvoren,
poslije 3 krene već famozni
šum i stvarno jako šumi, horor za audiofile, a ponekad ventil i rokće ko svinja( bez pretjerivanja)
Logično da staviš ventil da bude na najnižem broju...
I šo se dogodi ? Dogodi se da protok nakon nekog vremena stane i dođeš za pol sata sat, radijator hladan???
A na radijatoru se vrte brojke koje za dešifriranje ti uzmu sat vremena mozganja i kriptografije.
I opet na kraju nisi siguran jel to to.
Mislim da je to skupa sa današnjim stupnjem razvoja tehnologije, i tužno i smiješno u isto vrijeme. Kao ne može se pokazati trenutno po radijatoru kolika je potrošnja.A kad im se krenu kvarit wi-fi prijamnici
da i ne pomišljam.
Al djabe sve ovo bili oni i po novinama, i na televiziji.Žao mi je samo što nisam bio na sastanku kada je predstavnik
Ti-sana tvrdio da ventili ne šume, nego da šumi sistem jer je star i zbog pumpi!
Vjerojatno su to već prebacili na neku drugu firmu i zamuljali.
Baš smo jadni mi i naša država.
Valjda ni nismo za bolje.

Zadnje uređivanje Ćo Fiume : 27.01.2014. at 19:56.
Ćo Fiume is offline  
Old 28.01.2014., 09:43   #82
Dali zkaš na koji način uopče radi termoventil?
Mislim da neznaš zato pitaj google on će ti odgovoriti
mrgud10 is offline  
Old 28.01.2014., 10:29   #83
Imamo dvije teme sa ovim razdjelnicima, možda ne bi bilo loše da mod to spoji u jednu.

Zanimljiva je ova priča da u pravilu nakon ugradnje novih ventila i razdjelnika insalacija počinje šumiti. Kako to da prije toga nije ? Mislim priče o neizbalansiranosti sustava ne drže vodu , pa nije sustav od jučer u pogonu.
ssm is offline  
Old 28.01.2014., 14:40   #84
Kada se postigne temperatura 20 stupnjeva on se iskljući a što ti misliš da nije ta temperatura tvoj problem stavi termometar kod ventila pa prati

Grijanje pratim godinu dana prije ugradnje razdijelnika od sezone 2008/2009 evo rezultata

10 mjesec 2008. 17.160Mw, 11,MJ. 37.060 Mw, 12.mj. 47.770 Mw 1.mj.2009. 53.760Mw, 2.mj. 44560 Mw 3.mj. 45.090 Mw 4.mj. 20.130Mw

Razdjelnici su ugrađeni za sezonu 2009/2010 pa evo rezultata :

10.mj.2009. 12.450Mw 11.mj. 24.030Mw12.mj. 32.830Mw 1.mj.2010. 42.200Mw 2.mj. 33.010Mw 3.mj. 36.170Mw 4.mj. 11.360Mw

10mj. 2010. 16.610mw 11.mj. 20.150Mw 12.mj. 36.860Mw 1mj, 2011. 34.030Mw 2.mj. 32.960Mw 3.mj. 25.570Mw 4.mj. 7.580Mw

10.mj.2011. 10.600Mw 11.mj. 25.530Mw 12.mj. 26.430Mw 1.mj.2012. 28.130Mw 2.mj. 36.380Mw 3.mj. 13.410Mw 4.mj. 7.990Mw

10.mj.2012. 6.540Mw 11.mj. 15.650Mw 12.mj 31.360Mw 1.mj.2013. 30.910Mw 2.mj.25.130Mw 3.mj.25.460Mw 4.mj.10.930Mw

Energija se nije uštedila sama od sebe nego razmišljanje svakog pojedinca

Zadnje uređivanje fermina-daza : 27.03.2017. at 22:58. Reason: spajanje postova
mrgud10 is offline  
Old 28.01.2014., 15:49   #85
Thumbs up

Quote:
mrgud10 kaže: Pogledaj post
Kada se postigne temperatura 20 stupnjeva on se iskljući a što ti misliš da nije ta temperatura tvoj problem stavi termometar kod ventila pa prati
Nije u tome bit, (stvar ne funkcionira kako treba, šumi, rokće,i još i zrači)
nego kako je Borden gore naširoko
lijepo objasnio da ljudi prelaze na klime, drva...
Zašto prelaze? Jer štede )

Ima tu previše faktora da bi se uletilo u zgradu na trk, stavili ventili zanemarujući sve ostalo i pravit se mutav i grbav.

uživaj u "praćenju" grijanja
Ćo Fiume is offline  
Old 28.01.2014., 16:48   #86
kod mene su ugradili termoventile i naštimali u podtanici pumpe i nikakvog zujanja i roktanja
mrgud10 is offline  
Old 29.01.2014., 10:41   #87
Quote:
mrgud10 kaže: Pogledaj post
kod mene su ugradili termoventile i naštimali u podtanici pumpe i nikakvog zujanja i roktanja
Super, ti si očito rijedak primjer gdje je netko odradio posao kako treba (ako) . Zgodan je ovaj tvoj prikaz potrošnje. Da bi stvar bila relevantna trebalo bi navesti i prosječne temperature zraka za te mjesece.

Meni i dalje nije jasno slijedeće. Zgrada od 100 stanova, centralno na toplanu , sustav radi savršeno već 40 + godina. Dođe ekipa, ugradi termoventile/razdjelnike, sve počne brujati roktati, šumiti , i ekipa laganini kaže to vam instalacija ne valja. Gle čuda a kako je do ugradnje termoventila/razdjelnika sve savršeno tiho radilo ???

I ovo je zapravo pravilo, koliko čitam.
ssm is offline  
Old 29.01.2014., 11:27   #88
Quote:
ssm kaže: Pogledaj post
Meni i dalje nije jasno slijedeće. Zgrada od 100 stanova, centralno na toplanu , sustav radi savršeno već 40 + godina. Dođe ekipa, ugradi termoventile/razdjelnike, sve počne brujati roktati, šumiti , i ekipa laganini kaže to vam instalacija ne valja. Gle čuda a kako je do ugradnje termoventila/razdjelnika sve savršeno tiho radilo ???

I ovo je zapravo pravilo, koliko čitam.
Ovo i mene živo zanima.
Ako je ekipa na svoju ruku ugrađivala/izbacivala iz sustava radijatore i to je dovelo do tog famoznog disbalansa, kako je moguće da do ugradnje razdjelnika šumova nije bilo? I prije ugradnje razdjelnika zatvarala su se/otvarali ventili (koji nisu bili termostatski, al bogami ni ovi nisu) i nije bilo nikakvih šumova, a radijatori su grijali ko urice.
Nas nekoliko stanara u zgradi koji imamo stanove identične površine dobili smo identične račune za 12.mjesec Mogućnost za tako nešto je fakat velika
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Old 30.01.2014., 11:02   #89
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
Ovo i mene živo zanima.
Ako je ekipa na svoju ruku ugrađivala/izbacivala iz sustava radijatore i to je dovelo do tog famoznog disbalansa, kako je moguće da do ugradnje razdjelnika šumova nije bilo? I prije ugradnje razdjelnika zatvarala su se/otvarali ventili (koji nisu bili termostatski, al bogami ni ovi nisu) i nije bilo nikakvih šumova, a radijatori su grijali ko urice.
Nas nekoliko stanara u zgradi koji imamo stanove identične površine dobili smo identične račune za 12.mjesec Mogućnost za tako nešto je fakat velika
Znači imate razdjelnike a dobili ste iste račune ? Jako dobro.

Opet moje pitanje od prije. Tko kontrolira očitavače/programere razdjelnika, kome se mogu prijaviti takvi slučajevi ? HERA-i ?
ssm is offline  
Old 01.02.2014., 19:39   #90
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
Ovo i mene živo zanima.
Ako je ekipa na svoju ruku ugrađivala/izbacivala iz sustava radijatore i to je dovelo do tog famoznog disbalansa, kako je moguće da do ugradnje razdjelnika šumova nije bilo? I prije ugradnje razdjelnika zatvarala su se/otvarali ventili (koji nisu bili termostatski, al bogami ni ovi nisu) i nije bilo nikakvih šumova, a radijatori su grijali ko urice.
Nas nekoliko stanara u zgradi koji imamo stanove identične površine dobili smo identične račune za 12.mjesec Mogućnost za tako nešto je fakat velika
1. za FIUME - prestani po nekome drvlje i kamenje ako nisi educiran. Pogledaj kako radi koja firma, koja radi za suvlasnike, kojoj ne izlaze zgrade iz sustava, koje programiraju uređaje da se svi faktori koji utječu na potrošnju vide na ekranu, koje daju primopredajne dokumentacije - koje ne rade na mitologiji, koje rade transparentno...

2. objasnjenje zašto sad ne šume radijatori, cijevi ventili. Da svi razume - sada imate statički sustav grijanja - staru klasičnu pumpu koja vrti uvijek istom brzinom - stari ventili su zapečeni pa se ne mogu okretati ili svi imaju namjerno otvoreno pošto se dijeli grijanje a otvaranjem prozora reguliraju temperaturu u prostoru. Znači, pumpa gura, kroz sve radijatore imate protok i sve štima. Sad zamislite kad ugradite termostatske ventile i 50% radijatora stanari zatvore ili pritvore, a pumpa i dalje jednako gura i više nemate protok kao prije kroz sve radijatore - prešli ste u dinamički sustav i trebate izjednačiti tlakove na polazu i povratu (vertikalama) da ne bude šumova a regulirati protok prema stvarno instaliranom snagom radijatora po vertikali.
Pucketanje možete čuti u tom slučaju zbog hlađenja i grijanja materijala, pogotovo limenih radijatora (nosača).

Nadam se da je sad jasnije.
andrej01 is offline  
Old 03.02.2014., 10:46   #91
Quote:
andrej01 kaže: Pogledaj post
1. za FIUME - prestani po nekome drvlje i kamenje ako nisi educiran. Pogledaj kako radi koja firma, koja radi za suvlasnike, kojoj ne izlaze zgrade iz sustava, koje programiraju uređaje da se svi faktori koji utječu na potrošnju vide na ekranu, koje daju primopredajne dokumentacije - koje ne rade na mitologiji, koje rade transparentno...

2. objasnjenje zašto sad ne šume radijatori, cijevi ventili. Da svi razume - sada imate statički sustav grijanja - staru klasičnu pumpu koja vrti uvijek istom brzinom - stari ventili su zapečeni pa se ne mogu okretati ili svi imaju namjerno otvoreno pošto se dijeli grijanje a otvaranjem prozora reguliraju temperaturu u prostoru. Znači, pumpa gura, kroz sve radijatore imate protok i sve štima. Sad zamislite kad ugradite termostatske ventile i 50% radijatora stanari zatvore ili pritvore, a pumpa i dalje jednako gura i više nemate protok kao prije kroz sve radijatore - prešli ste u dinamički sustav i trebate izjednačiti tlakove na polazu i povratu (vertikalama) da ne bude šumova a regulirati protok prema stvarno instaliranom snagom radijatora po vertikali.
Pucketanje možete čuti u tom slučaju zbog hlađenja i grijanja materijala, pogotovo limenih radijatora (nosača).

Nadam se da je sad jasnije.
Ovo bi moglo štimati uz pretpostavku da je većina ventila u zgradi zaglavljena. Međutim , nedopustivo je da se ljudima "uvale" razdjelnici, ljudi to plate, pa onda slijedi otkrivanje tople vode i konstatacija da treba još investirati u toplinsku stanicu, promjenu pumpi, ventile itd. Ali to je kod nas uobičajeno, da ti nitko nikad ne kaže cijelu priču, e nebi li izvukao naknadno više love stavljanjem pred gotov čin. A onaj tko kaže da se to prije nije moglo znati zapravo je najobičniji fušer i trgovac razdjelnicima.

Drugi dio priče je da to sa ventilima nije nužno tako tako. Recimo imaš zgradu sa cca 180 stanova 750 radijatora.Ventili se redovno mijenjaju iz pričuve ali uzmimo da je 10% ventila zaglavljeno , teško da bi to izazvalo takav debalans sustava. Inicijalni projekt/konstrukcija toplinske stanice podrazumijeva da su ventili ispravni dakle sustav je inicijalno postavljen dinamički . I sad, umjesto ventila na "žgance" stavimo termostatske ventile i gle čuda sustav je perko noći postao statički pa treba ulupati još brdo novaca da bi se vratio u dinamički.
ssm is offline  
Old 03.02.2014., 14:52   #92
citam i ne vjerujem sto preko zakona pokusavaju uvaljati ljudima.s razdjelnicima i dalje ne placate svoju stvarnu potrosnju nego procjenu po ugrijanosti povrsine radijatora (koja ne mora nuzno biti topla od grijanja kroz radijatore). treba inzistirati na kalorimetrima koje bi trebalo financirati zajedno za gradskom toplanom i tek ce se ond aplacati stvarna potrosnja. ovo sa razdjelnicima je tek malo tocnija metoda od postojece preko kvadrata a nije jeftina.
jones85 is offline  
Old 04.02.2014., 01:12   #93
Razdjelnici grijanja

I kaj sad, Brunata il Siemens?

A ovo za šum radijatora i sistema općenito - pošto se radi o zadiranju u postojeće stanje-sustave s toplinskim (pod)stanicama na toplani, lepo im probat formalno-pravno u ugovor o ugradnji razdijelnika (i termoststskih ventila) unijet klauzulu po kojoj se i nakon zahvata osigurava i jamči puna operativnost i funkcionalnost sustava kao i dosad, bez neželjenih efekata i naknadnih posljedica ugradnje poput šuma/brujanja/buke cijevi (vertikala), radijatora tj. sustava u cjelini i sl.
Pa da vidimo ko bu od izvođača htel ugrađivat (makar o svom trošku imal naknadni balans ventila, pumpi itd.), a ko bu se odrical velkih poslića od po parstohiljada kn vrednosti.
Jebiga, ne vidim zašto je naša lova manje vredna od njihovog know-howa kojim de facto peru ruke od sveg neželjenog naknadnog i popratnog, a sve kakti pod krinkom "starosti i nepodešenosti sustava".
Jebeš ti to i takve dosege moderne tehnologije 21. st., daj vi nama "ugradite klimu u auto, al bez da moram menjat celi motor". Ili i auto sam. Bzvz.

Inače, u zgradi sam iz '82, 80 stanova je ulaz, i nikad nije bilo šumova i buke.
A zapečene ventile osobno nikad nisam imao, redovito su mijenjani i održavani, što privatno, što iz pričuve.
Druga je stvar kaj su od 3 "harmonike" čak 2 uvek zaprte jer je i ovak, i od onog jednog, najvećeg radijatora u dnevnoj + okolni stanovi iznad-ispod-pored + 4 vertikale kroz stan, uvijek dovoljno toplo, od 21-23*C.
Tak da ispada da sam ja već i sad "dinamičan u statici" , jedino bi mi po logici stvari računi onda jednom morali bit znatno manji neg sad, kad su 2 od 3 ionak iskopčana.
(zadnji rn za topli prosinac je bio čak 444 kn na tih niti 57 kvadrata)


iOS / Tt
DeeJay Dee is offline  
Old 04.02.2014., 10:13   #94
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
I kaj sad, Brunata il Siemens?

A ovo za šum radijatora i sistema općenito - pošto se radi o zadiranju u postojeće stanje-sustave s toplinskim (pod)stanicama na toplani, lepo im probat formalno-pravno u ugovor o ugradnji razdijelnika (i termoststskih ventila) unijet klauzulu po kojoj se i nakon zahvata osigurava i jamči puna operativnost i funkcionalnost sustava kao i dosad, bez neželjenih efekata i naknadnih posljedica ugradnje poput šuma/brujanja/buke cijevi (vertikala), radijatora tj. sustava u cjelini i sl.
Pa da vidimo ko bu od izvođača htel ugrađivat (makar o svom trošku imal naknadni balans ventila, pumpi itd.), a ko bu se odrical velkih poslića od po parstohiljada kn vrednosti.
Jebiga, ne vidim zašto je naša lova manje vredna od njihovog know-howa kojim de facto peru ruke od sveg neželjenog naknadnog i popratnog, a sve kakti pod krinkom "starosti i nepodešenosti sustava".
Jebeš ti to i takve dosege moderne tehnologije 21. st., daj vi nama "ugradite klimu u auto, al bez da moram menjat celi motor". Ili i auto sam. Bzvz.

Inače, u zgradi sam iz '82, 80 stanova je ulaz, i nikad nije bilo šumova i buke.
A zapečene ventile osobno nikad nisam imao, redovito su mijenjani i održavani, što privatno, što iz pričuve.
Druga je stvar kaj su od 3 "harmonike" čak 2 uvek zaprte jer je i ovak, i od onog jednog, najvećeg radijatora u dnevnoj + okolni stanovi iznad-ispod-pored + 4 vertikale kroz stan, uvijek dovoljno toplo, od 21-23*C.
Tak da ispada da sam ja već i sad "dinamičan u statici" , jedino bi mi po logici stvari računi onda jednom morali bit znatno manji neg sad, kad su 2 od 3 ionak iskopčana.
(zadnji rn za topli prosinac je bio čak 444 kn na tih niti 57 kvadrata)


iOS / Tt
Dobro, dobro , vidim da svijest stanovnika ove naše banane tj. kifle raste. Sviđa mi se ovo sa ugovorom iako je to sve po principu uzmi ili ostavi a zapravo moraš, tj donijeli smo zakon radi EU, i sad se vi j....


Meni je za 55m2 bio račun za 12 mjesec 500+ kn. I sad zanimljiva stvar, sve iste zgrade imaju račune +/- par kuna. Sad će statističari reći da je to u redu ali nije jer na cca 20 istih zgrada nemoguće je da je razlika par kuna. To je ko i sa vodom . Nemaju ti računi blage veze sa potrošnjom, nego koliko Supermanu treba toliko se očita , tj procijeni.

Zadnje uređivanje ssm : 04.02.2014. at 10:50.
ssm is offline  
Old 04.02.2014., 12:54   #95
Mi smo ugradili razdjelnike, šumovi su bili katastrofalni iako se pumpa promijenila, tzv. "pametna" pumpa, dok nisu donekle uspjeli "poštelati" ali bez obzira na novu pumpu, šumovi su i dalje prisutni. Firma koja je ugrađivala razdjelnike je Brunata, da smo zadovoljni, nismo, ali ne bi o tome. Možda će Brunata nekome odgovarati.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 04.02.2014., 13:06   #96
Pa daj podijeli dojmove, zato forum i služi.
Bit će lakše drugim korisnicima odabrati....
.pero vragec is offline  
Old 04.02.2014., 15:40   #97
Moje subjektivno mišljenje koje nije relevantno, ali dobro....vrlo su neprofesionalni, nikada nikoga ne možeš dobiti za nikakav upit, ja sam čekala tri tjedna odgovor, iako mi je bilo rečeno u roku 24h da će me netko kontaktirati, no do dana današnjeg mi se nitko nije javio pa sam situaciju riješila na drugačiji način. Čemu služi call centar, doista ne znam. Reklamacija je bilo dosta do sada, nakon n -tog poziva su se udostojili doći i reći da nije do njih. Ping ponganje sa Toplinarstvom.....
Proizvod znaju prodati, a dalje...
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Old 04.02.2014., 17:18   #98
dajte pogledajte zgrade, vani temp. ispod 0 a svi prozori na kip - tko to zatvara ventile dok svi dijele grijanje? rijetki pojedinci...stvarno rijetki...krenite od sebe...

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
I kaj sad, Brunata il Siemens?

A ovo za šum radijatora i sistema općenito - pošto se radi o zadiranju u postojeće stanje-sustave s toplinskim (pod)stanicama na toplani, lepo im probat formalno-pravno u ugovor o ugradnji razdijelnika (i termoststskih ventila) unijet klauzulu po kojoj se i nakon zahvata osigurava i jamči puna operativnost i funkcionalnost sustava kao i dosad, bez neželjenih efekata i naknadnih posljedica ugradnje poput šuma/brujanja/buke cijevi (vertikala), radijatora tj. sustava u cjelini i sl.
Pa da vidimo ko bu od izvođača htel ugrađivat (makar o svom trošku imal naknadni balans ventila, pumpi itd.), a ko bu se odrical velkih poslića od po parstohiljada kn vrednosti.
Jebiga, ne vidim zašto je naša lova manje vredna od njihovog know-howa kojim de facto peru ruke od sveg neželjenog naknadnog i popratnog, a sve kakti pod krinkom "starosti i nepodešenosti sustava".
Jebeš ti to i takve dosege moderne tehnologije 21. st., daj vi nama "ugradite klimu u auto, al bez da moram menjat celi motor". Ili i auto sam. Bzvz.

Inače, u zgradi sam iz '82, 80 stanova je ulaz, i nikad nije bilo šumova i buke.
A zapečene ventile osobno nikad nisam imao, redovito su mijenjani i održavani, što privatno, što iz pričuve.
Druga je stvar kaj su od 3 "harmonike" čak 2 uvek zaprte jer je i ovak, i od onog jednog, najvećeg radijatora u dnevnoj + okolni stanovi iznad-ispod-pored + 4 vertikale kroz stan, uvijek dovoljno toplo, od 21-23*C.
Tak da ispada da sam ja već i sad "dinamičan u statici" , jedino bi mi po logici stvari računi onda jednom morali bit znatno manji neg sad, kad su 2 od 3 ionak iskopčana.
(zadnji rn za topli prosinac je bio čak 444 kn na tih niti 57 kvadrata)


iOS / Tt
mozete sve dobiti - razdjelnici =x kuna, t. ventili (sa ili bez predregulacije) = y kuna, sustav daljinskog očitavanja = z kuna, pa posebno pumpa, te balans ventili. ali onda kazu stanari da prvo ugrade razdjelnike i t. ventile (pogotovo s predregulacijom), pa pumpu i onda ako je potrebno balans ventile

Zadnje uređivanje fermina-daza : 27.03.2017. at 22:58. Reason: spajanje postova
andrej01 is offline  
Old 05.02.2014., 10:02   #99
Quote:
andrej01 kaže: Pogledaj post
dajte pogledajte zgrade, vani temp. ispod 0 a svi prozori na kip - tko to zatvara ventile dok svi dijele grijanje? rijetki pojedinci...stvarno rijetki...krenite od sebe...

Moja zgrada se uklapa u ono što sam ja rekao. Uglavnom je sve zatvoreno. Možda nekoliko njih koji imaju preko 90g i tvrde mi da toplana regulira temperaturu i da njima ne treba mijenjati ventile.

Ma cijela priča je u tome da ljudi nešto plate i onda imaju neznatno manje račune plus ostali problemi. Opet smo krenuli u nešto da zamažemo ljudima oči i ispunimo formu , a stvarni učinak vrlo upitan. Povrat investicije također. Mislim, ne može sistem funkcionirati na solidarnosti tipa , ako svi ugrade pa će onda biti manji računi e itd. Pa nismo više u socijalizmu da se pozivamo na društvenu odgovornost. Stavi ti meni lijepo mjerač i kad je stanje na mjeraču =0 onda i moj račun treba biti nešto veći od 0 (naknada "spremnost sustava ). Pa nije to rocket science.
ssm is offline  
Old 07.02.2014., 11:36   #100
ja imam ugradjene razdjelnike i za sada sam zadovoljan sa računom. treba uzeti u obzir kod usporedbe računa sa prošlom godinom da je grijanje poskupilo od 15. prosinca 2012. godine. pa treba uzeti u obzir koliko je bila temperatura lani u tom mjesecu i slično. imam kolegu koji nije ugradio razdjelnike i dosadašnjih godina on je uvijek imao oko 5o kuna manji račun od mene jer ima nekih 5 kvadrata manji stan. ja sad dobim oko 120 kuna manje od njega. imam dvoje male djece i ne šparam na temperaturi i radijatori su nariktani na 21 - 22 stupnja non stop. ustvari toplinarstvo dere na zagrijavanju tople vode za tuširanje i kuhanje jer preko ljet dobimo oko 170 kuna samo za zagrijavanje vode plus vodu placamo mi. pa da bojler radi non stop nemoze potrositi 170 kuna struje mjesecno. mislim da je u tome problem
ngolubic1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.