Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2015., 12:54   #1
Je li moguće završiti studij elektrotehnike bez elektrotehnike u srednjoj školi?

Pozdrav,
ove godine sam maturant i htio bih stdirati elektrotehniku, ali problem je u tome što nemam elektrotehniku u redovnoj nastavi.
Imam li šanse da to uspijem ili bi to moglo biti jako teško.
Meni nije problem učiti pa sam mislio kroz ljeto malo te osnove naučiti.
Ima li to smisla ili nije vrijedno truda?
Želim vaša mišljenja u vezi toga?
Lp
bangaham is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 13:19   #2
Je, moguće je. Lakše je onome koji dolazi iz srednje škole s takvim znanjem, ali nije nemoguće niti nešto posebno teže za onog koji ne dolazi. Ljudi iz gimnazije dolaze na FER bez interesa za elektrotehniku pa se prebace na taj smjer i završe ga. (Doduše ima i obrnutih slučajeva.) Znam i za neke koji su padali Osnove a dolaze iz Ruđera itd.

Ne znam za druge fakultete. Znam na TVZ-u jednog lika iz gimnazije isto... Ne brini, fakultet samo podrazumijeva da znaš čitati i da imaš neke osnove matematike.

Definitivno bi bilo bolje da to malo pogledaš, ali nikakva panika.
pushthetempo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 13:33   #3
Hvala, onda nemam brige.
bangaham is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 11:35   #4
Naravno da je. Kako ucis tako ces i proc. Bitne su ti samo radne navike i podloga iz matematike, ali i ako je nemas nije strasno.
trofazni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 00:28   #5
lakse je zavrit fer ak dodjes iz matematicke nego ako dodjes iz strukovne, radne navike su bitne
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 17:57   #6
Quote:
randy101 kaže: Pogledaj post
lakse je zavrit fer ak dodjes iz matematicke nego ako dodjes iz strukovne, radne navike su bitne
Da, a i uži strukovni predmeti koji se kasnije uče idu od nule tako da ne propuštaš ništa.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:03.