Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2011., 19:26   #3741
Evo danas sam bila u Žajinoj pa da vam kažem što su me tražili:
1. zahtjev za doplatkom (ispunila onaj njihov doma na računalu)
2. kopija rješenja HZZO-a o produljenom porodiljnom
3. kopija izvatka iz matice rođenih za dijete za koje se traži doplatak (zvala sam prije nego što sam krenula broj mirovinskog 0800 63 63 63 i žena mi je rekla da mi treba original kad se prvi put predaje, ali mi nije trebao)
4. kopiju moje i muževe osobne (inače svih članova koji su punoljetni a u istom su kućanstvu)
5. kopiju kartice tekućeg računa

I rekla mi je da to vrijedi do 28.02. i da odmah poslije nove godine donesem samo novi zahtjev (ne treba ponovo prilagati ništa od starih papira). Eto, to je to.
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 00:07   #3742
Pozdrav svima, molila bih vas za malu pomoć. Pročitala sam prije par postova da se na rješenje čeka 6-8 tjedana. Moj je problem što nemam toliko vremena... Za nešto više od mjesec dana bi trebala počet raditi, a bebač je naručen tek za dva tjedna na kontrolu na kojoj bi nam fizijatrica trebala napisat preporuku za produljenje porodiljnog. Prije mjesec dana su nam otrkili smetnje u razvoju (problemi sa motorikom), idemo na vježbice itd. U mom slučaju su doktori očigledno prekasno shvatili da sa djetetom nešto nije u redu... (da ne pričam o tome kako sam sama sto puta rekla doktorici da ne radi neke stvari koje bi prema svojoj dobi trebao raditi... a ona meni mama, bude on to već sve nadoknadio, nije svako dijete isto!!! )
Ako za dva tjedna predam papire za produljenje da li mogu na to eventualno vještačenje donijeti neke dodatne, u međuvremenu obavljene nalaze...? Ako ne dobijem rješenje na vrijeme, šta ću onda...? Tnx!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 09:53   #3743
Thumbs up

Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molila bih vas za malu pomoć. Pročitala sam prije par postova da se na rješenje čeka 6-8 tjedana. Moj je problem što nemam toliko vremena... Za nešto više od mjesec dana bi trebala počet raditi, a bebač je naručen tek za dva tjedna na kontrolu na kojoj bi nam fizijatrica trebala napisat preporuku za produljenje porodiljnog. Prije mjesec dana su nam otrkili smetnje u razvoju (problemi sa motorikom), idemo na vježbice itd. U mom slučaju su doktori očigledno prekasno shvatili da sa djetetom nešto nije u redu... (da ne pričam o tome kako sam sama sto puta rekla doktorici da ne radi neke stvari koje bi prema svojoj dobi trebao raditi... a ona meni mama, bude on to već sve nadoknadio, nije svako dijete isto!!! )
Ako za dva tjedna predam papire za produljenje da li mogu na to eventualno vještačenje donijeti neke dodatne, u međuvremenu obavljene nalaze...? Ako ne dobijem rješenje na vrijeme, šta ću onda...? Tnx!
S obzirom na manjak vrimena, mislim da bi najbolje bilo da ti pedica napiše pismo preporuke tzv. očitovanje i tamo lipo napiše da ste naručeni u fizijatra i sve što je ditetu sa motorikom.
A šta se tiče komisije njima ionako možeš naknadno donit tražene papire koje nemaš sada.
Sretno
mamamare is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 11:24   #3744
Quote:
mamamare kaže: Pogledaj post
S obzirom na manjak vrimena, mislim da bi najbolje bilo da ti pedica napiše pismo preporuke tzv. očitovanje i tamo lipo napiše da ste naručeni u fizijatra i sve što je ditetu sa motorikom.
A šta se tiče komisije njima ionako možeš naknadno donit tražene papire koje nemaš sada.
Sretno
Znači to može i sama pedijatrica napisati na temelju prvog nalaza??? Puno ti hvala!!!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 11:42   #3745
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Znači to može i sama pedijatrica napisati na temelju prvog nalaza??? Puno ti hvala!!!
Govorim iz vlastitog iskustva. Nasa pedica svaki put napiše svoje očitovanje vezano za traženje produženja njege. Tako da ne vidim razloga zašto ti tvoja nebi isto to napisala pogotovu šta ti je pregled tek posli nego predaš zahtjev za njegu. I još nešto, nek napiše doslovno kad ste naručeni kod specijalista zbog ekipe u komisiji....
mamamare is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 11:50   #3746
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, molila bih vas za malu pomoć. Pročitala sam prije par postova da se na rješenje čeka 6-8 tjedana. Moj je problem što nemam toliko vremena... Za nešto više od mjesec dana bi trebala počet raditi, a bebač je naručen tek za dva tjedna na kontrolu na kojoj bi nam fizijatrica trebala napisat preporuku za produljenje porodiljnog. Prije mjesec dana su nam otrkili smetnje u razvoju (problemi sa motorikom), idemo na vježbice itd. U mom slučaju su doktori očigledno prekasno shvatili da sa djetetom nešto nije u redu... (da ne pričam o tome kako sam sama sto puta rekla doktorici da ne radi neke stvari koje bi prema svojoj dobi trebao raditi... a ona meni mama, bude on to već sve nadoknadio, nije svako dijete isto!!! )
Ako za dva tjedna predam papire za produljenje da li mogu na to eventualno vještačenje donijeti neke dodatne, u međuvremenu obavljene nalaze...? Ako ne dobijem rješenje na vrijeme, šta ću onda...? Tnx!
Ovako, mi smo imali samo preporuku neuropedijatrice jer smo fizijatru išli nakon što sam već predala zahtjev za produljenje porodiljnog. Znači, predala sam ja nalaze i od fizijatra (išli smo 2x kod nje prije) ali je tek treći put napisala da se preporuča majci omogućiti ostanak kod kuće radi vježbanja. I na temelju toga smo dobili godinu dana.U međuvremenu sam nabavila i preporuku fizijatra ali im nisam naknadno donosila nego sam čekala da vidim što će odlučiti. Da su odlučili negativno, onda bih se žalila i priložila i preporuku fizijatra. Ja ti preporučujem da pokušaš otići ranije ako ikako ide, a ako ne, predaj kad nabaviš preporuku i čekaj rješenje kad dođe. Nadam se da to možeš riješiti sa šefom. Ako ne, uzmi bolovanje.


Znači, predala sam papire 01.09. Komisija je vještačila 23.09. a ovim pravnicima je trebalo do 14.10. da napišu rješenje, s tim da je meni stiglo poštom tek 24.10. Znači, nakon tri tjedna počni zvati urudžbeni, oni će ti reći jel stiglo s komisije. Kad dođe s komisije, onda odi k pravniku koji ti je dodijeljen da ti barem kaže što su odlučili da možeš reći šefu, a rješenje ćeš onda čekati.

Zadnje uređivanje Corney : 27.10.2011. at 11:57.
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 12:18   #3747
Puno vam hvala svima!!! Prvo ću otići zamoliti fizijatricu da me primi prije i da mi napiše preporuku, a ako ne uspijem onda ću morat otići pedici.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 19:39   #3748
evo samo da vam javim što se meni desilo u klovićevoj ... naime ja sam predala papire u klovićevu za produljenje i to 6.10. zovem ja danas i vele vratilo se .... prvo mi pravnica nije htjela reć šta je rekla komisija ... već da nek čekam red ... kasnije sam iskopala vezu da saznam šta je bilo .. naime moja vrla pravnica u klovićevoj ... je moj predmet uputila na krivu komisiju ... tako da je moj predmet TRI F... TJEDNA SJEDIO NA KRIVOJ KOMISIJI .....


eto tek toliko ... i DA TEK JE DANAS NAKON TRI TJEDNA UPUĆENO NA PRAVU KOMISIJu ... bagra nesposobna
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2011., 19:44   #3749
wellisia, uvijek možeš otići privatno fizijatru, njihova preporuka isto vrijedi, a termin možeš dobiti maltene sutra
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 12:29   #3750
Zna li itko da li za vrijeme njege, produženi porodiljni može preći na oca a da majka ide na posao?
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:15   #3751
ako je i otac u radnom odnosu, puno radno vrijeme, mislim da može
ako ne radi, ništa od toga
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:24   #3752
Da li je za produljenje dopusta za njegu djeteta obavezno mišljenje/ preporuka nadležnog pedijatra? Mene je ona uputila da to zatražim od neuropedijatrice a znam da mi je prvi put ona pisala- to kod nje traje par dana pa da inzistiram da napiše ako mora...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 14:47   #3753
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
ako je i otac u radnom odnosu, puno radno vrijeme, mislim da može
ako ne radi, ništa od toga
Ma da, oboje smo u radnom odnosu samo je moja plaća veća od njegove, pa zato pitam.
Corney is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 16:11   #3754
Corney, onda vam je bolje da on ide na njegu. A najbolja opcija, ako ju naravno možete koristiti (ovisno o djetetu i čuvanju itd.), bila bi vam pola radnog vremena za tebe- onda dobivaš punu plaću.
__________________
Always look on the bright side of life....
Majalena512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 21:03   #3755
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
wellisia, uvijek možeš otići privatno fizijatru, njihova preporuka isto vrijedi, a termin možeš dobiti maltene sutra
Ma da, ja sam mislila da HZZO ne prizna nalaze privatnika. ??? Hvala na info!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 23:28   #3756
Ako netko zna:

- može li se za vrijeme njege raditi na ugovor o djelu?
__________________
moji albumi
Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 22:04   #3757
Quote:
Jelsa kaže: Pogledaj post
Ako netko zna:

- može li se za vrijeme njege raditi na ugovor o djelu?

Ili možda honorarno?
__________________
moji albumi
Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 12:35   #3758
Quote:
Jelsa kaže: Pogledaj post
Ako netko zna:

- može li se za vrijeme njege raditi na ugovor o djelu?
Quote:
Jelsa kaže: Pogledaj post
Ili možda honorarno?
koliko ja znam ne smiješ. i ne zafrkavaj se s tim jer bi ti mogli ukinut rjšenje.
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 12:42   #3759
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
koliko ja znam ne smiješ. i ne zafrkavaj se s tim jer bi ti mogli ukinut rjšenje.
Potpisujem...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 15:03   #3760
Cure hvala vam na odgovoru.

Čula sam za jedan slučaj gdje je mama bila honorarno zaposlena na par sati. Izgleda da i tu vrijedi pravilo da nema pravila.
__________________
moji albumi
Jelsa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.