Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2004., 20:31   #1
Radijatori

Imate li kupaonski rešetkasti radijator?
Kakva su vaša iskustva?

Zanima me, postoji li električni rešetkasti radijator ?

Hvala na komentrima !
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 20:36   #2
imam, ako mislis na onaj sa cijevima

Moj je od poda do stropa i daruje mi uvijek prekrasno tople rucnike

Samo je gnjavaza s njega brisati prasinu ali nitko nije savrsen.

Moj je kao i ostatak grijanja, na toplu vodu. Osim toga kad je frka radije na njemu posusim nesto na brzinu nego u susilici.

Ne znam postoji li elektricni
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 20:36   #3
Postoji
...mali...kupila u Deutschland
iwoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 20:59   #4
Vidio sam na bial-ovim stranicama. Imaju električni rešetkasti.

Još da mi je znati gdje se mogu nabaviti u ZG i po kojoj cijeni...
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 22:09   #5
Namjeravam ga kupiti, ali posto je tlaka spajati ga preko radijatora kupit cu elektricni...
Za ZG neznam, ali vjerovatno ga ima...
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 22:49   #6
zasto tlaka ? Nama se po cijeni ne bi mnogo razlikovalo od onoga da smo uzeli klasicni radijator.

Koliko takav veliki radijator trosi struje ? Jedan recimo od poda do stropa pa jos da je malo siri ( min. 1.5 m)
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2004., 23:02   #7
Quote:
Winona kaže:
zasto tlaka ? Nama se po cijeni ne bi mnogo razlikovalo od onoga da smo uzeli klasicni radijator.

Koliko takav veliki radijator trosi struje ? Jedan recimo od poda do stropa pa jos da je malo siri ( min. 1.5 m)
Ma kupatilo ima radijator (obicni), ali na malo nezgodnom mjestu.
Sad bi ja stavila uz njega resetkasti, ali ne na isto mjesto.
Znaci da kupim ovaj na toplu vodu morala bi ga i spojiti, sto znaci stemati plocice i sta ja sve znam, vec mi je muka od pomisli.
A elektricni bi bio idealan jer je uticnica na pravom mjestu.
Treba ga samo pricvrstiti na zid.
Nebi kupila veliki, vec mozda B/H 1 x 1,5 otprilike.
Cula sam da se jako brzo zagrije, vizualno mi je lijep i sluzio bi zapravo umjesto drzaca za rucnike.
Trosi navodno i dosta struje, ali ostavila bi i obicni radijator tako da mi nebi bilo potrebno uvijek ga paliti..
Hmmm...tako nekako sam ja zamislila....
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 17:35   #8
oke sad kuzim zasto je tlaka

Vizuelno izgleda savrseno, jako brzo ugrije prostoriju, mi smo ga ofarbali u boju kontrasnu od ostatka prostora pa bas "podigne" vizuelno cijeli interijer.

Isto sluzi za drzanje rucnika. Ali kako ima bezbroj resetki, ostane ih jos dovoljno za grijanje i ostalog prostora.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 19:16   #9
I ja ga mislim koristiti samo povremeno. Umjesto grijalice. Kako imam gradsko grijanje, mislim ga uključiti samo kada ne radi gradsko grijanje, a u kupaonici je prohladno za kupanje. (Recimo kada je vanjska temperatura cca 20 stupnjeva - gradsko grijanje jos ne radi, a dobro je malo zagrijati kupaonicu). A i dobro izgleda...
 
Odgovori s citatom
Old 06.03.2004., 19:17   #10
A jos mi nitko nije rekao gdje ga ima za kupiti (u HR)...

 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2004., 11:09   #11
Quote:
DJ_SOS kaže:
A jos mi nitko nije rekao gdje ga ima za kupiti (u HR)...

Nisam u HR.
Ubaci u trazilicu "radijator" i dobit ces par adresa kao npr.
http://www.dsk.hr/artikli.php?ggid=5&pod_show=121
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:22   #12
Quote:
Koliko takav veliki radijator trosi struje ? Jedan recimo od poda do stropa pa jos da je malo siri ( min. 1.5 m)
Winona,

nisam zločest, tek - nasmijalo me tvoje pitanje o potrošnji struje . Potrošnja se, naime, ne mjeri kao visina x širina pa još oko-puta-pi i puta cijena. To je nešto kao ... ah, "crveni auto, dvoja vrata - koliko troši benzina na 100 km?"

Na (svakom) strujnom trošilu trebala bi pisati snaga, izražena u kilovatima (kW). Npr., ako tvoj radijator ima snagu 2.5 kW, tada će za 1 sat potrošiti 2.5 kWh (kilovatsata). Cijena struje obično se izražava upravo po kWh-u. Ti nisi u Hrvatskoj, ako sam uspio dobro pokopčati prateći forum? Ovdje bi to, za (jeo ga patak i takav tarifni sustav) plavi tarifni model (staro jednotarifno mjerenje) bilo 55 lipa / kWh, pa je onda cijena za radijator koji ima snagu 2.5 kW x 0.55 kn/kWh 1.38 kn za jedan sat. Ukupna cijena će biti, naravno, veća ... ovdje se još dodaje stalna mjesečna naknada (15 kn mjesečno za kućanstvo), a na sumu se još obračunava PDV. Fala Bogu, snaga više nije obračunski element u kategoriji kućanstva ...

Inače, i mi imamo "lojtru" u kupaonici. Ne strujnu, doduše ... u sistemu je centralnog grijanja. Dušu dalo za sušenje ručnika i sl.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2004., 21:49   #13
nisi zlocest...samo ti meni objasni

Ja sam to zamislila ovako, mali radijator na struju trosi manje nego onaj od dva metra visine i metar i pol sirine

Ali kako nemam doma nis sto grije na struju, ne kuzim se posebno u to
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2004., 16:31   #14
Ja se ipak ne bi zaletavao sa tim električnim i mislim da nije tlaka namontirati ga bilo gdje u kupaoni, sve dok imaš centralno grijanje provedeno kroz kupaonu (a kolko sam shvatio, imaš).

Za premještanje cijevi do nove lokacije radijatora ne treba štemati zid, cijevi idu iznad pločica, a jedino što terba bušiti su rupe za nosače za radijator (što češ morati i za električni) i još par rupa za nosače za cijevi.

Mislim da će te to i jeftinije izači, a i dajle češ se grijati na gradsko grijanje i ne trošiti struju.

kaj ja znam....

To je moj prjedlog, pa ti vidi...

Ćao!
__________________
Nekada su konji vukli tramvaje, a danas se voze u njima
bdugorep is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 12:39   #15
U pravu si. Električni mi je svakako rezervna solucija - ako se baš nikako ne bude moglo izvesti spajanje klasičnog (rešetkastog) radijatora, ili ako procedura ispoštanja sustava grijanja zgrade bude preskupa.

Cijevi će ići ispod pločica...
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 10:40   #16
Koji radijator - grijanje iz toplane

S obzirom da imam tzv. gradsko grijanje, tj. grijanje iz toplane, zanima me koji se radijatori mogu postaviti u stanu (klasični i rešetkasti - kupaonski), s obzirom na to da takvo grijanje radi pod većim tlakom?

Hvala na informacijama!
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 10:44   #17
Stavi koji ti se više sviđa uz uvjet da ti dovoljno grije jer u kupaoni bi valjda trebalo biti najtoplije . Oni rešetkasti ti slabije griju u odnosu na prostor koji zauzimaju tj. trebaš što veći radijator ukoliko ti se takav više sviđa .
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 10:49   #18
Mislim da sam krivo postavio pitanje.

Dakle, znam gdje ću staviti koji radijator. Nego me zanima koji od klasičnih radijatora mogu raditi sa grijanjem iz toplane?

I također koji od kupaonskih rešetkasih mog raditi sa grijanjem iz toplane?

Stvar je u tome da je tlak vode nešto veći ako je grijanje iz toplane, nego god etažnog ili kućnog centralnog grijanja.

A znam da nisu svi radijatori predviđeni da rade sa grijanjem iz toplane (mislim da je tlak oko 5-6 bara).

Nadam se da sam bio jasniji.
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 10:56   #19
Imaš li toplinsku podstanicu u zgradi ? IMAŠ!!! NEMAŠ !!
Stavi koji ti se sviđa , mogu raditi na mnogo večim tlakovima od ovih koje spominješ . Još kaj ?
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2004., 11:01   #20
Hvala na odgovoru.

Inače, na dosta mjesta u trgovinama su mi rekli da ovi kupaonski rešetkasti baš i nemaju certifikat za takav režim rada (5-6 bara). Dok za ove klasične znaju da samo ovi od Lipovice mogu. A ti iz Lipovice mi i nisu baš najljepši...

A i mislim da ima toplinska stanica. Ako ne za zgradu, onda za naselje. U čemu je razlika ima li ili nema toplinske stanice?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.