Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2017., 10:08   #3001
Postoji li tablica koja pokazuje pravilni razmak između pločica (fuge), ovisno o njihovoj veličini i debljini? Pretpostavljam da nije isti razmak između pločica ako ljepimo pločicu 50X50 cm,50X20 cm ili 25X25 cm.

Što uvjetuje odabir nazubljenog gletera? Debljina pločice...veličina pločice...površina na koju se nanosi ljepilo..?
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 14:15   #3002
Quote:
zesa.og kaže: Pogledaj post
Našao sam ove pločice:

http://www.ceramicaartisticadue.com/en/ceramiche/l-d-l/

u Pevecu na akciji - sa 140 na 100 HRK kvadrat. Protukliznost R10, debljina 8 mm, dimenzija 15x90, navodno 1. klasa

Prije tog sam upikirao jedne druge u Špini:

http://www.blustyle.it/barrique/

lagerske po cijeni akcijskoj od s 215 na 175 kn kvadrat. Protukliznost R10, debljina 10 mm, retificirane, dimenzija 20x90, navodno 1. klasa

Izgledom je to tu negdje, treba mi 95 kvadrata za stan - imam podno grijanje i novu glazuru.

Mene malo strah kupiti u Pevecu, čini se prejeftino, al opet dosta toga treba kupiti. Ove iz Špine - jel opravdavaju cijenom, ne znam.

Kaže mi moj keramičar da sve one ili bar većina imaju mala ispupčenja i da se to da srediti pri postavljanju, ako se radi s kajlama. Da je to sve isti vrag, talijanski gres porculan i da nema tu velike filozofije i razlike, da je radio i sa skupima, a da su bile loše.

Kako se odlučiti, hoće li pucati, kakvi su kalibri, kolko je razlike među pločicama u dimenzijama.

Kakva fuga ide za te imitacije drveta na podnom grijanju?
E sad, ja sam zensko, nezz dal sam dobro pohvatala sve to ali (pa se nemoj cudit ako sam odgovarala na nesto sasvim deseto )..

Kad dodes u pevec, oni uopce ne drze 2 klasu? Nije to malo cudno? Ja bi dala obje ruke u vatru da to nisu plocice 1 klase.

E sad, mi smo isto obilazili okolo naokolo i na kraju uzeli Saime plocice 1 klase, postavljene su u 1 kupaoni, druga se jos radi. Mislim da samo odlicno izabrali! Plocice su tvrde ko kuga, znaci bas bas.. mislim da ju hitim sa drugog kata da nebi puknula. Keramicari su se hvatali za glavu kad smo to dofurali, ugl, tko ce ti rezat te plocice? Naravno da ce ti preporucit plocice koje se lakse rezu. Nama su sa dijamantnom krunom busili jednu rupu po 20-30 minuta. Sad se trenutno buse rupe samo izmedu fuga jer su ludi. A frend je sam postavljao gres iz peveca (isto navodno 1 klasa) i rezao ih je (za razliku od ovih) doslovno ko margarin i to bez profi alata. I da, nisu bile sve iste.

Sami smo isli u bauhaus po onaj cijeli set (kljesta, kajle i spone ) i inzistirali da rade samo sa kajlama jer plocice moraju bit savrseno u vagu i sa savrsenim fugama.

Mislim da to nemozes dobit bez kajla jer ih naknadno ljepilo povuce, u ovom slucaju ne.

Nije mi bitan rok, ni cijena pretjerano, samo da to izgleda odlicno : pacijentuduši:

Uzeli smo ove wenge

https://www.google.hr/search?q=saime...FX_itltQn0RzM:

I gore sive grip:

https://www.google.hr/search?q=saime...OVLeBvbJus3rM:


kod svake boje se moze birat izmedu glatkih i grip.

iako, grip su dosta teze za cistit tak da je dobro kaj ih nisam uzela za pod jer bi se danas pojela.

i vec sam napisala, nejdite slucajno po njih u onaj outlet u novoselec.
__________________
"When life gets rough and you only have a dime in your pocket, go get your shoes shined!"
suzuki750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:33   #3003
Quote:
davor1973 kaže: Pogledaj post
Postoji li tablica koja pokazuje pravilni razmak između pločica (fuge), ovisno o njihovoj veličini i debljini? Pretpostavljam da nije isti razmak između pločica ako ljepimo pločicu 50X50 cm,50X20 cm ili 25X25 cm.

Što uvjetuje odabir nazubljenog gletera? Debljina pločice...veličina pločice...površina na koju se nanosi ljepilo..?
Ne postoji, postoje eventualno preporuke ispod koje debljine fuge ne iči zbog odsupanja u veličini pločica koje znaju biti od desetinke do milimetra i jače, al to više kod ekstra jeftinih.
U principu, sve ratificiranje, one precizno kidane mogu na 1mm.
Kod nas dolazi keramika sve gora i gora čini mi se.
Razočarao sam se šta su jedoj stranki prodali u ferotermu, to nije kvaliteta niti za bangladeš. Plus to šta pločici od 200kn ne smije caklina pucati kad ih zarežeš. Za vc došlo 50% oštečenih, kidale su se pa su se iskoristile, 90cm dužine. Prvi put sam nakon 14 godina kupio onaj sistem kajli za polaganje, a trošak je oko 15 kuna po kvadratu s veličinom 60x60cm.
Njima je opravdanje da se to ionako na kajle postavlja. E pa poseren vas.
Dakle, u ferotermu budite pažljivi, obečao sam sam sebi da ču im pohvaliti keramiku pa moram ispuniti obečanje i upozoriti druge.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:04   #3004
Nisam planirala stavljat pločice na pod, ali izgleda da ću morat. Molila bi savjet kakve kupiti. Trebaju mi za kuhinju,blagavaonu i dnevni, to je sve u jednom nekih 20m2.
Najbitnije je da se ne kližu, a opet da ih lako očistim, jer one šta imam u kupaoni i nakon brisanja su kao prljave.
Bitan mi je naziv tj tip takvih pločica da znam šta kupiti
nera076 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 12:32   #3005
Quote:
hanadi kaže: Pogledaj post
Bila triput gore, jednom da vidim, drugi put da naručim, pločice sam preuzela osobno nakon tjedan dana čekanja da dođu na skladište. Svaki put su imali neke radove tako da sam samo mali dio pregledala. Velika zamjerka je ta što me uvjerio kako su pločice po cijeni kojoj ću ih dobiti mješana klasa 80:20 u korist prve klase. Pločice sam pregledavala netom prije dolaska keramičara svaku pojedinačno i na kraju je omjer bio obrnut, samo 20% bilo prva klasa a ostatak sa oštećenjima. Uglavnom manjima, ali pločica koja po cijeloj dužini ratificiranog ruba ima sitne rupice nije prva klasa. Možda to mogu nama na balkanu podvalit. Pločice su mi bile predivne i nisam bila spremna izdvojiti 400-500 kuna za prvu klasu, ali ne podnosim kad mi se prodaje magla. Na kraju je sve lijepo ispalo, jer su pločice zahvalne same po sebi bojom i materijalom, ali pripaziti i čim prije provjeriti preuzetu robu.
evo da i ja apdejtam na kraju balade... isporučena nam je 3. klasa pločica (lijepo piše na kutiji ) iako na računu piše 2. i on mi je isto govorio da je tu 20% loših a sve ostale savršene

kad sam se bunila lik mi je rekao da 'imaju oni svakave klase, što nisam rekla da želim prvu' - a dok smo bili u salonu ništa nije spominjao o cijenama od-do

uglavnom, mislim da oni treću klasu dobiju po 2 eura kvadrat

ono, ima paketa u kojima svaka pločica nema barem jedan ugao, ima paketa u kojima je razlivena boja preko - upečena u pločicu...i tako...lutrija. srećom uzeli smo ih puuuno više pa smo mogli skoro trećinu bacit i uz ludo pedantnog keramičara i mene koja sam tonu i pol pločica prevrnula kroz ruke i odredila točno koja ide kamo i koja se reže i koja se baca i sve....sad postavljeno izgledaju mrak... ali nikad više se ne bih u to upustila
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:11   #3006
Vecer, oprostite ako pisem dupli post nesto sam da prostite zakenjala priko moba.

Molim pomoc
Kako popravit ostecenu plocicu. Bijela visoki sjaj glatka.
Zidna plocica,zadnji red, ugao koji se spaja s drugom plocicom na zidu do.
Rupa je 5x5 mm, te dio slicne povrsine skinuta caklina i jedna duga crta napuknuto di je.
Nemam plocicu za prominit drugu, stan je u najmu.
Molim neki savjet kako to popravit ili bar prikrit da se ne vidi odma na prvu.
Hvala
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:20   #3007
Treba se igrati slikara ali mislim da je zasjajiti nemaš s čim.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:25   #3008
Fugamol masom? Gradjevinskim ljepilom? Silikon?
Bitno da se ne vidi ta rupa i ne siri pucanje cakline
anela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 00:16   #3009
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Treba se igrati slikara ali mislim da je zasjajiti nemaš s čim.
a nekim sjajnim lakom?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 09:16   #3010
Vrijedi pokušati.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:15   #3011
Molim preporuke/ideje za "rubne lajsne" ili što već..
Ne sviđaju mi se cokle a majstor kaže da ne može osati bez nečeg rubnog
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:49   #3012
Dijelim mišljenje s majstorom.
A šta fali coklama? Mogu biti 4-5 cm umjesto 7-8cm. I kad se fino ofarba do ruba cokle dobije se oštrina, i lijepo izgleda. jer...jebada je krojiti svaku milimetar od zida. Ali nije to največi problem jer to se može. Največi problem je šta se usere zid kad se čisti ako nema cokle. Neče odmah.
Nedavno sam na jednom poslu imao problem objasniti svrhu cokle. ......., jesi to ti?
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 22:58   #3013

Zašto misliš da sam pao s kruške?
Znam svrhu cokle i ...ostatak.
Pročitaj što sam napisao.

Ne sviđaju mi se.

Mora mi se sviđati što i tebi?
Ili mi se mora sviđati što je ostalima ili majstorima zgodnije?

Da okrenem priču?
Kako ti ta nakarada može lijepo izgledat?
Ti si jedan od onih koji nose cipele na trenirku (ili obratno)?

Da nastavim ili ti je jasno o čemu pišem?
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:07   #3014
U slučaju cokli funkcionalnost treba nekad staviti ispred sviđanja.
Alternativa su ti drvene lajsne, to ti stolar napravi. Dimenzije staviš koje ti pašu.
Uživaj ti meni
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 12:38   #3015
Fala, također!
Razmatram aluminijske lajsne ili knauf lajsnu bojanu perivom bojom.
Curiosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:00   #3016
Aluminij bi mogao biti "fensi", ali i skup. Ne znam kakvih dimenzija profil zamišljaš čisto me zanima. Knauf bih isključio, podove treba i tekučinom oprati ponekad a tekučina i knauf...na stranu periva boja.
Ja doma nikad ne kupujem prešane kartonske lajsne za laminat(nema veze šta je tema keramika), več kupim murale odnosno drvnu građu i odnesem kod stolara da mi nareže na 70-80mm x 15-20mm, zatiplam svakih 70-80cm, gore akril i ofarbam. Može drvo i poviše keramike viđao sam, bitno je uskladiti boje, a bijela ide na sve.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:47   #3017
je li netko mozda vidio slicne plocice za kupiti u zg? http://puu.sh/wSFpB/13e4425689.jpg
ili opcenito heksagon plocice, po mogucnosti da su na lageru (u keratermu ima par primjeraka od marazzija, za narudzbu) i jednobojne sive u bauhausu(pretpostavljam odmah dostupne)
frozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 22:47   #3018
Ima credo

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 01:27   #3019
Evo me opet na pločicama, opet mi trebaju. Molim lijepo, ako netko zna, gdje ima kupiti pločice raznih boja, naročito bijela u dimenziji 30x10, slagala bi ih na riblju kost, ili tako neka razlika u dimenziji, može i manje pločice. Znam da je bilo u Špini i da proizvodi CEsi, imaju li oni to još i tko još ima u Zg u?
Vidim još uvijek sve ogromne u obilju, a malih ni za lijek. Pa nemamo mi kupaonice kao Talijani, ogromne i prozračne.
Hvala
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 13:22   #3020
Evo ako je netko u potrazi plocicama ja sam ih prosli tjedan kupila u Zaprešiću, KSM promet ako se ne varam. Za koji dan budu na zidu ali sam zadovoljna ponudom, cijenom, popustom za gotovinu, dostavom....

Poslano sa mog SM-T800 koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.