Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 09:29   #321
Ali je vjerojatno potrebna suglasnost ostalih stanara.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:31   #322
nije potrebna suglasnost stanara

pa kaj misliš da neki mali dućan u prizemlju mamutice treba suglasnost svih stanara za staviti rešetke ?
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:50   #323
Normalno da treba..bilo kakvi zahvat na vanjskoj fasadi koja odskace od ostatka zgrade treba suglasnost svih ostalih stanara. To ti je normala.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 08:16   #324
i sada ide moje vječno pitanje : a gdje to piše ?
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 10:48   #325
Nemam ti pojma ali znam da kada je punac htio mjenjati stolariju tada je morao imati suglasnost ostalih stanara. On je stavio pvc a ostali prozori zgrade su klasika od drveta.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:17   #326
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
i sada ide moje vječno pitanje : a gdje to piše ?
Ima u Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima raznih odredbi koje se dotiču zajedničkih stvari.

Članak 41. i članak 59.


ALI

Članak 82. daje neke iznimke.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 08:22   #327
članak 41 govori o izvarednim poslovima
članak 59 je nešto sasvim drugo

ja tu rešetku na vratima shvaćam u skladu sa pravilnikom o jednostavnim....

Članak 3.
Bez građevinske dozvole i glavnog projekta, mogu se izvoditi radovi:
......
3. Na postojećoj zgradi kojima se:
....
– zamjenjuju vanjski i unutarnji prozori i vrata,
.....

problemi može nastati kod na neki način zaštičenih zgrada gdje u teoriji arhitekt može zaštititi svoje djelo i ne dozvoljava promjene svojeg uratka
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:58   #328
Ako je građevinski inspektor još prije dvije godine donio rješenje o uklanjanju nekog objekta, koliko vremena još mora proći prije negoli se taj objekt i ukloni?

Hvala.
Pilica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 09:52   #329
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
članak 41 govori o izvarednim poslovima
članak 59 je nešto sasvim drugo
Poslovi reodvite uprave su oni koji su nužni za održavanje zgrade (č.40 i č.86. malo detaljnije). Ostali poslovi koji premašuju okvire redovitog upravljanja su izvanredni poslovi. Zakon o vlasništvu č.41 nabraja nekoliko primjera, ali ne vjerujem da je namjera zakonodavca da taj popis bude konačan. Na tom popisu su, između ostalog i dogradnja, nadogradnja i preuređenje. Postavljanje rešetki na fasadu definitivno mijenja izgled fasade.

Prema Uredbi o održavanju zgrada č.3 fasada je zajednički dio zgrade pa se zato pojavjuje č.59

Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
ja tu rešetku na vratima shvaćam u skladu sa pravilnikom o jednostavnim....

Članak 3.
Bez građevinske dozvole i glavnog projekta, mogu se izvoditi radovi:
......
3. Na postojećoj zgradi kojima se:
....
– zamjenjuju vanjski i unutarnji prozori i vrata,
.....
Ali tu se ne mijenjaju postojeći prozori i vrata, već se dodaju elemnti pročelja.

Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
problemi može nastati kod na neki način zaštičenih zgrada gdje u teoriji arhitekt može zaštititi svoje djelo i ne dozvoljava promjene svojeg uratka
Mali ispravak, ne samo kod "na neki način zaštićenih zgrada" već kod svih zgrada, čak i obiteljskih kuća koje je projektirao arhitekt, a u njemu živi vlasnik koji je svojim novcima platio projekt, dozvole, komunalije, izgradnju i plaća održavanje zgrade, prema Zakonu o autorskom pravu arhitekt ima pravo ne dozvoliti promjene na svom autorskom djelu. Ovdje ne citiram članke zakona jer ih ne znam, ali sam o ovome čitao negdje (je li to bio časopis Čovjek i prostor, ili na stranici vizkultura ili pogledaj.to - ne sjećam se više)
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 12:43   #330
Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
Ali tu se ne mijenjaju postojeći prozori i vrata, već se dodaju elemnti pročelja.
Pa rešetka se stavi kao dio vrata ?

Ostalo je sve siva zona

Quote:
Veleuceni kaže: Pogledaj post
čak i obiteljskih kuća koje je projektirao arhitekt, a u njemu živi vlasnik koji je svojim novcima platio projekt, dozvole, komunalije, izgradnju i plaća održavanje zgrade, prema Zakonu o autorskom pravu arhitekt ima pravo ne dozvoliti promjene na svom autorskom djelu.
Ne funkcionira za obiteljske kuće u praksi
Ja preporučam uvijek ljudima da u startu od projektanta dobiju izjavu kojom se dozvoljavaju radovi na izmjeni zgrade bez kasnijih dozvola

Nebi vjerovao, ljudi ju dobiju i mirni su zauvijek
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 22:03   #331
Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
Pa rešetka se stavi kao dio vrata ?

Ostalo je sve siva zona
Siva zona je dosta rizična stvar u građevinarstvu. Ja imam običaj kad sam u sumnji ići na nepovoljnije tumačenje zakona pa sam miran. Kad tumačiš zakone tako da idu tebi na ruku postoji mogućnost da npr.inspekcija protumači drugačije, opali kaznu koju moraš platiti, a ti se poslije žali i na sudu dokazuj da ti trebaju vratiti novce.

Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
Ne funkcionira za obiteljske kuće u praksi
Istina, nisam nikada čuo za takav slučaj gdje se za neku obiteljsku kuću arhitekt stvarno pozvao na svoje autorsko pravo i zabranio ljudima da dograđuju. Ali zakonski imaju pravo na to.
__________________
Should I use clipless or flats? No one cares and it doesn't really matter.
Veleuceni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 17:09   #332
Da li treba kakva dozvola za postavljanje montažne garaže za auto?
Nešto ovako LINK.
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 17:33   #333
Ne znam jeste li saznali odgovor ali:
Pravilnik o jednostavnim radovima kaže
Članak 4.

Bez građevinske dozvole, a u skladu s glavnim projektom može se graditi:

1. Pomoćna građevina koja se gradi na građevnoj čestici postojeće zgrade za potrebe te zgrade i to:

– pomoćna zgrada koja ima jednu etažu do 50 m² tlocrtne površine,
Filip Steković is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 19:45   #334
Tako je i meni rekao arhitekt. Sa tim da nebitno da li je montažna ili klasična zidana.
Uz to, a možda nebitno za ovu temu, kaže da je i dozvoljeno direkt na međi to raditi.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 07:53   #335
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Tako je i meni rekao arhitekt. Sa tim da nebitno da li je montažna ili klasična zidana.
Uz to, a možda nebitno za ovu temu, kaže da je i dozvoljeno direkt na međi to raditi.
To ovisi o prostornom planu.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:31   #336
Komunalna naknada!!!

Posjedujem građ.parcelu te izhođenu pravomocnu građ.dozvolu koja je nazalost zbog smrtog slucaja (prijasnji vlasnik parcele)ostala neiskoristena. Uplacena su sva davanja prema vodnom i komunalnom doprinosu. Na doticnoj parceli postoji nezakonito izgrađen objekat koji bi buduci je produljena mogucnost legalizacije isti legalizirao i zatrazio novu građ.dozvolu za dovrsetak gadnje buduci ista gađevina podignuta do prve deke. Mene sada zanima dali mi se prizna uplacena sredstva za kumunalno i vodni doprinos (u opcini vir kazu da ne)te kako da iskoristim uplaceno jer mi nema smisla buduci da je puno novaca u igri propadn,molio bih nekoga da mi da savjet sto da napravim.
Hvala
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 15:54   #337
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
Posjedujem građ.parcelu te izhođenu pravomocnu građ.dozvolu koja je nazalost zbog smrtog slucaja (prijasnji vlasnik parcele)ostala neiskoristena. Uplacena su sva davanja prema vodnom i komunalnom doprinosu. Na doticnoj parceli postoji nezakonito izgrađen objekat koji bi buduci je produljena mogucnost legalizacije isti legalizirao i zatrazio novu građ.dozvolu za dovrsetak gadnje buduci ista gađevina podignuta do prve deke. Mene sada zanima dali mi se prizna uplacena sredstva za kumunalno i vodni doprinos (u opcini vir kazu da ne)te kako da iskoristim uplaceno jer mi nema smisla buduci da je puno novaca u igri propadn,molio bih nekoga da mi da savjet sto da napravim.
Hvala
Gotovo sam siguran da uplata komunalnog i vodnog ne propada. Ako ćeš ponovo pokrenuti postupak dobivene građevinske , ako nećeš ništa mjenjati, ne vidim razlog zašto bi 2x platio vodni i komualni.
Sigurno u nekom pravilniku piše u NN.
Radi se o velikim novcima pa se dobro raspitaj.
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 07:27   #338
Ne propada , obrati se Ministarstvu Graditeljstva ako općina Vir misli drugačije. Pravomoćna građevinska dozvola traje iako je istekao rok za izgradnju građevine. Potrebno je podneskom reaktivirati, produžiti valjanost građevinske dozvole, jer postoje opravdani razlozi
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 11:59   #339
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Ne propada , obrati se Ministarstvu Graditeljstva ako općina Vir misli drugačije. Pravomoćna građevinska dozvola traje iako je istekao rok za izgradnju građevine. Potrebno je podneskom reaktivirati, produžiti valjanost građevinske dozvole, jer postoje opravdani razlozi
Eto
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 16:42   #340
Hvala Vam na odgovorima
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.