Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2009., 11:57   #61
Thumbs up

Quote:
cartmann kaže: Pogledaj post
Split je karakterističan zato što je na poluotoku pa mu je prostor za širenje ograničen. Pomalo se širi prema istoku, ali je taj dio (mejaši, pazdigrad,..) ili neugledan ili ima očajno rijesenu infrastrukturu, ili oboje. A cijene su 2000+, ispod toga se moze dobit podrumski stan. Dio problema leži i na gradjevinskom lobiju koji zna da manja ponuda uz konstantu ili porast potražnje rezultira porastom cijene. Zbog manjka prostorau u Splitu su i Kaštela skuplja nego prije (1700-1800+), ali vjerujem da bi se tu dalo pregovarati o cijeni jer kao što i sam kažeš nemaju kanalizaciju, a dobar dio nema ni papire.
Ne bi se tu s tobom složio, mislim da su u ovom trenutku Mejaši odlično rješenje za kupnju stana jer je cijela infrastruktura rješena i dosta se novca ulaže a cijena stana se kreće od 1800 - 2100 €.
Na mejašima je trenutno 4-5 investitora i izbor je veliki...a kome je i ova cijena visoka neka krene u Solin tamo je isto tako urbanistički sve dovedeno do savršenstva (Mezanovac) a cijena je od 1700-1900 €.
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 12:03   #62
Quote:
Van_Helsing kaže: Pogledaj post
ima li itko kakve linkove za novogradnje u splitu?
hvala...
www.elanija.hr
www.romic.hr
www.hering-split.hr
www.manas.hr
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:29   #63
Novogradnja u Splitu

Ima li tko kakva iskustva s novogradnjom...Sve o novogradnji...
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:32   #64
Thumbs up

Quote:
Majestic kaže: Pogledaj post
splicani

ako netko zna da mi kaze gdje banka ima akciju u prodaji stanova u novogradnji u Splitu odnosno gdje je banka financijer ili partner.

hvala
Mislim da ti Hypo daje povoljnu kamatu za novogradnju.
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2009., 13:53   #65
Quote:
orchis kaže: Pogledaj post
mana je sto vec sad tamo postoji 4-5 gradilista i pretpostavljam da ce ih u buducnosti biti jos i vise..
To nikako nebi trebala biti mana. Mejaši će u naredne 3-4 god. sigurno dobiti na vrijednosti upravo zbog te gradnje i urbanističke uređenosti koja je u tijeku a i privatne kuće će će se legalizirati ( o tome se pedlažu razna riješenja ).

ovo nikako neće odmoć mejašima...

http://www.slobodnadalmacija.hr/O-ku...6/Default.aspx
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:18   #66
Cool

Evo mene baš zanima dali je to na Zenti novogradnja ili se radi op starom objektu.
Tu treba biti vrlo oprezan oko papira. Što se tiče Zente nema govora da drugi ili treći red realno vrijedi 2500 €. Cijena Zente bilo da se radi o trećem redu za novogradnju je 3000-3500€.Prednost je što ipak nije zagušeno i ima zelenila + miran kvart, a ne kao Žnjan ili Pazdigrad a tamo su sve mastodonti, moglo bi se reć da će ono vrlo brzo postat get.
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 17:01   #67
stanovi manje kvadrature se prodaju i u ovo vrijeme na Zenti 3500€ (nove gradnje od 2001-2009.)....
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:38   #68
Jel tko zna šta o cijenama u zgradi koju gradi Nitor na sućidru?

Pretpostavljam da to neće ispod 2200, mislim da su Bila jidra išla po 2000 otprilike.
lauracc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:22   #69
Novogradnja je. I da na Zenti se prodaju stanovi po 3500eur pa na vise, novogradnja, da li ce se prodati to je drugo. Ne znam zasto iscudjavanje.

Zasto kazes za papire? Mislim treba biti oprezan ko i svugdje, ali ne vidim neki poseban razlog za brigu, osim ako ne mislis na Kraljicu Jadrana koja je u problemima.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:48   #70
Aha, al to je zakon ponude i potraznje, oni imaju pravo ponudit po cijeni koju zele a kupci ponuditi svoju, barem smo mi tako.

Meni je Zenta ok, puno 'debilnije' mi je da se daje 2000-3000 eur za lokacije koje su bogu iza nogu ili neku trosnjavu starogradnju....da se razumijemo mislim da su cijene u splitu za m2 generalno previsoke, ali barem je zenta centar, a mirna, blizu mora, baca, malo duza setnja do rive itd. meni je npr izvan svake pameti da su jedne meje no.1 i da se tamo stanovi prodaju po 4-5.000 eur, ceste ajme, nabacano, zgusnuto, kad je tunel zatvoren mozes se slikat itd. ili da se daje 2.000-2.500 na mejasima?!
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:08   #71
Lightbulb

Quote:
lauracc kaže: Pogledaj post
Jel tko zna šta o cijenama u zgradi koju gradi Nitor na sućidru?

Pretpostavljam da to neće ispod 2200, mislim da su Bila jidra išla po 2000 otprilike.
Postoji mogućnost i da bude ispod, ali to će biti stan lošije orjentacije i vjerovatno stan u suterenu...
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:10   #72
Smatram da su Meje što se tiče stambenjaka svakako neopravdano skupe, dok privatne vile mogu imati cijenu do iznemoglosti.
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:56   #73
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Aha, al to je zakon ponude i potraznje, oni imaju pravo ponudit po cijeni koju zele a kupci ponuditi svoju, barem smo mi tako.

Meni je Zenta ok, puno 'debilnije' mi je da se daje 2000-3000 eur za lokacije koje su bogu iza nogu ili neku trosnjavu starogradnju....da se razumijemo mislim da su cijene u splitu za m2 generalno previsoke, ali barem je zenta centar, a mirna, blizu mora, baca, malo duza setnja do rive itd. meni je npr izvan svake pameti da su jedne meje no.1 i da se tamo stanovi prodaju po 4-5.000 eur, ceste ajme, nabacano, zgusnuto, kad je tunel zatvoren mozes se slikat itd. ili da se daje 2.000-2.500 na mejasima?!
Na Mejašima se cijene kreću od 1700 do 2100€ i to je cijena Krizna i to nevidim razloga zašto bi bilo puno jer nekome nije isto platiti stan od 70m2 140.000€ i 300.000 radi lokacije i ništa više..
Ja planiram kupnju stana na Mejašima i sve sam bliže odluci.
Sada živim u stanu nove gradnje na dobroj lokaciji, stan mi ima 45m2 a ja kad ga prodam gore dobijam stan od 70m2 za te novce i novi stan iz kojeg iz garaže idem liftom do stana i sve super.Dobio sam djete sada ulazim u trosoban stan i ja sam miran...
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:59   #74
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
Reci to Ivaniševiću koji je tražija 57 milijuna kuna. Ima dvi godine da nije proda a može čekat do iznemoglosti da to proda.
Kad bi se to tako prodavalo svi bi bili pametni, ali sigorno da Meje imaju svoju cijenu (govorim o privatnim kućama)
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 18:01   #75
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Novogradnja je. I da na Zenti se prodaju stanovi po 3500eur pa na vise, novogradnja, da li ce se prodati to je drugo. Ne znam zasto iscudjavanje.

Zasto kazes za papire? Mislim treba biti oprezan ko i svugdje, ali ne vidim neki poseban razlog za brigu, osim ako ne mislis na Kraljicu Jadrana koja je u problemima.
Pa ova nova gradnja dole mislim da spada pod apartmane...
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 18:11   #76
Cool

Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
evo gradi se pokraj mene na bačvice stambena zgrada. cijena kvadrata je samo 4300 E
Nije malo ali stvarno to je kalkulacija izbacila kada sve troškove uvrstiš to ti se desi i to je cijena koja teško prolazi.BTW to je možda stan u nadgrađu oni niže su jeftiniji dosta...
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:11   #77
Quote:
stmomak kaže: Pogledaj post
Nije malo ali stvarno to je kalkulacija izbacila kada sve troškove uvrstiš to ti se desi i to je cijena koja teško prolazi.BTW to je možda stan u nadgrađu oni niže su jeftiniji dosta...
Ma koja kalkulacija? Jel ona di si reka da na zenti kvadrat zemlje vridi 5900 kuna? Ispuši taj zemljišni balun pa i onda nekretninski pa dođi do realne cifre. Da te podsjetim na Trst: centar uređen stan 2000-2500 ojera, neuređeni do 1000 ojera.
Di vidiš kupce stanova po 2,3,4000 ojera? To je ljuta manjina koja može kupiti. Stavi na papir bračni par koji ima po 6000 kuna i vidsi koliko kvadrata oni mogu kupit. Posli vidi koliko u splitu ima takvih obitelji.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 03:17   #78
Stmomak, ne moras odma u napad na svaki post Lipo citaj, ja sam rekla da je suludo davati 2000eur na Mejasima i vise, vjeruj znam neke, a ne cijenu koju ti placas.

Slazem se za privatne kuce na Mejama, al ja pricam o nabacanim i zgusnutim malim zgradama sa stanovima do kojih vode jedva ili nikakvi putevi.

Zenta , pojas uz more kao i znjan je cijela apartmanska, osim sta cu jednom mozda morati placati veci porez sto je i uredu, ne vidim razlog za brigu. policija uredno daje prebivaliste znaci nece nas niko na ulicu izbacit, kvaliteta gradnje je bolja jer tako zahtjevaju propisi kod izgradnje apartmana, to vjerovatno sve znas s obzirom na struku. dakle, mislim da je cijena od cc.2500eur za 50m od mora sasvim ok kad se svrsta i splitske okvire.
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 11:41   #79
Talking

Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
mislim da je cijena od cc.2500eur za 50m od mora sasvim ok kad se svrsta i splitske okvire.
To je cijena izvanredna!!!

Nije da napadam nego pokušavam bit kratak i direktan, ako sam koga napao nije bila namjera....
stmomak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 11:58   #80
Quote:
Mznatizeljna kaže: Pogledaj post
Zenta , pojas uz more kao i znjan je cijela apartmanska, osim sta cu jednom mozda morati placati veci porez sto je i uredu, ne vidim razlog za brigu. policija uredno daje prebivaliste znaci nece nas niko na ulicu izbacit, kvaliteta gradnje je bolja jer tako zahtjevaju propisi kod izgradnje apartmana, to vjerovatno sve znas s obzirom na struku. dakle, mislim da je cijena od cc.2500eur za 50m od mora sasvim ok kad se svrsta i splitske okvire.
Ajde molim te objasni mi te "okvire". Meni su ti okviri građevinski mešetari i mafija u kombinaciji sa ljudskom pohlepom a sve začinjeno sa "splitskim stanjem uma".
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.