Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2010., 03:03   #101
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
U govoru običnog nam puka (pripadnik sam izumrlog zapadnog novoštokavskog ikavskog govornog područja) postoji izreka: "A jesi i navalijo, k'o Tatar." Pretpostavljam da se radi o navalama Tatara tijekom 12. i 13. stoljeća u Europi. Koliko se sjećam, Džingis-kan je osvojio Kinu, a osvajanja sve do Jadranske obale su nastavili njegovi nasljednici, među njima, i Džingis-kan. Dakle, po nekakvoj logici, to bi trebali biti Mongoli i ako sam dobro shvatio sve one činjenice u našim knjigama, "Tatari" je europski naziv za mongolske osvajače sa Istoka. Međutim, nedavnom sam gledao u dnevnoj emisiji "TV Kalendar" nekakav masakr nad Tatarima nakon Drugog svjetskog rata, počinjen od strane Staljina i njegove sovjetske komunističke vlasti. Dakle, koje su razlike između ova dva naroda? Jesu li Džingis-kanovi nasljednici pokupili i nekoliko naroda uza se i nastavili napadati Europu, te radi li se o dva različita naroda, ili su Tatari zapravo nastali pod utjecajem Islama, koji su potom porazili turskog sultana Bajazida I. kod Angore 1402. godine, kada je odveden i sramotno odjeven u žensku odjeću?
Tatari je naziv za Tursko pleme koje je iz Azije krenulo na zapad ka evropi kad ih je Kina rasturila.
10000 B.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 04:14   #102
Quote:
10000 B.C. kaže: Pogledaj post
Tatari je naziv za Tursko pleme koje je iz Azije krenulo na zapad ka evropi kad ih je Kina rasturila.
Znači, tko god bude poražen kod Kineskog zida, pođe prema Zapadu. Sličan je slučaj i s Hunima. Usput, jesu li pošli samostalno i slučajno upali u savez s Mongolima (nasljednicima Džingis-kana) ili su ih Mongoli poveli sa sobom?
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 07:30   #103
Osobnog sam misljenja,da Mongoli,oni kosooki,nisu nikada dolazili cak ovamo
no je narod pomijesao nesto,tj,povijesni znanstvenici onog vremena

Tatari,to Tursko pleme...kao sto su i Seldzuci,koji sui pohodili evropu su jedno,i podrijetlom su sa teritorija dansnjeg Uzbekistana,Kazahstana,Turkmestana,Azerbejdzana,Ce cenije...kao i Turci

Dok su Dzingis kan i njegovi kosooki,zapravo sa teritorija danasnje sjeverne Kine,i Kineskog su podrijetla,Mongoli,tj,ono sto mi ovdje mislimo da su Mongoli,onog doba,sa gl gradom Ulan Batorom je nenaseljeno prakticno
to je zapravo pustara

Mongoli iz povijesti su sa teritorije koji danas pripadaju Kini,a provincija se i danas zove Mongolija,naravno,sve sjeverne provincije su cinile taj savjez

Dakle Mongoli,oni kossoki su se bavili osvajanjem Kine,Koreje,Japana
dok su Turko-Tatari isli na zapad

Cak i u bici kod angore,1402,povijest biljezi sukob dva ista naroda i po krvi i po vjeri

Turci i Tatari...

Mislim da su kossoki Mongoli u tu skupinu upali greskom
VI??
__________________
pisem pismo tinta mi se proli,daleko je onaj tko me voli
visa_sila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 09:06   #104
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
Mislim da su kossoki Mongoli u tu skupinu upali greskom
VI??
Vidiš, ja sam mišljenja, sudeći po povijesnim knjigama, da je najveće carstvo u povijest bilo carstvo Džingis-kana i njegovih nasljednika. A i poznajem neke ljude koji su tog mišljenja. Mislim da je i korisnik Dilberth naveo na takvo razmišljanje kada je spomenuo da su određeni turkijski narodi najgore prolazili u mongolskoj vojsci, jer su imali funkciju "prvi u napadu, zadnji u povlačenju." A mislim da smo utvrdili i da su Tatari kosooki, poput ostatka turkijskih naroda koji se nisu miješali. Dakle, ako su bili dominantni u mongolskoj vojsci i ako se nisu puno razlikovali od samih Mongola, nije teško da ih je nepismeni puk mogao zamijeniti za kinezoidne Mongole koji su bili na čelu te vojske. Ispravke ili nadopune? Bez sarkazma, molim.
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 15:25   #105
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja sam mišljenja, sudeći po povijesnim knjigama, da je najveće carstvo u povijest bilo carstvo Džingis-kana i njegovih nasljednika. A i poznajem neke ljude koji su tog mišljenja. Mislim da je i korisnik Dilberth naveo na takvo razmišljanje kada je spomenuo da su određeni turkijski narodi najgore prolazili u mongolskoj vojsci, jer su imali funkciju "prvi u napadu, zadnji u povlačenju." A mislim da smo utvrdili i da su Tatari kosooki, poput ostatka turkijskih naroda koji se nisu miješali. Dakle, ako su bili dominantni u mongolskoj vojsci i ako se nisu puno razlikovali od samih Mongola, nije teško da ih je nepismeni puk mogao zamijeniti za kinezoidne Mongole koji su bili na čelu te vojske. Ispravke ili nadopune? Bez sarkazma, molim.
Magor je bio taj koji je rekao da su Tatari imali funkciju "prvi u napadu, zadnji u povlacanju", i ja se takodjer s tim potpuno slazem.
Slazem se i s idejom da su vecina vojnika u mongolskoj invaziji bili raznovrsni turkijski narodi koji su za nas bili "Tatari". Vrhovno vodstvo je ipak bilo mongolsko. Vodja invazije na Madjarsku i Hrvatsku je bio Batu-kan, Dzingis-Kanov unuk. Kao kuriozitet htio bih spomenuti da je Batu-Kanov otac bio najstariji Dzingis-Kanov sin, Joshi. Dzingis-Kan ustvari nije bio njegov bioloski otac jer se je Joshi rodio kad je Dzingisova zena #1, Borte bila kidnapirana od strane nekog susjednog mongolskog plemena. Dzingis ga je primio, odgojio i dao mu sve povlastice kao i svim drugim sinovima sa Bortom. Dakle Batu-Kan nije uopce ni bio Dzingisov unuk.

Koliko su u to vrijeme Mongoli i Turkijci (Tatari) bili kosooki i u kolikoj mjeri, to necemo nikad znati za sigurno. Mongoli su se naveliko mijesali s Kinezima, ali prema nekim zapisima Dzingis Kan je imao crvenkastu (ridju) bradu! Malobrojne crteze koje vidimo su uradili kineski slikari. Jednom Kinezu tog vremena vjerovatno je cijeli svijet bio kosook!

Zadnje uređivanje Dilberth : 17.07.2010. at 15:34.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 17:21   #106
Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja sam mišljenja, sudeći po povijesnim knjigama, da je najveće carstvo u povijest bilo carstvo Džingis-kana i njegovih nasljednika. A i poznajem neke ljude koji su tog mišljenja. Mislim da je i korisnik Dilberth naveo na takvo razmišljanje kada je spomenuo da su određeni turkijski narodi najgore prolazili u mongolskoj vojsci, jer su imali funkciju "prvi u napadu, zadnji u povlačenju." A mislim da smo utvrdili i da su Tatari kosooki, poput ostatka turkijskih naroda koji se nisu miješali. Dakle, ako su bili dominantni u mongolskoj vojsci i ako se nisu puno razlikovali od samih Mongola, nije teško da ih je nepismeni puk mogao zamijeniti za kinezoidne Mongole koji su bili na čelu te vojske. Ispravke ili nadopune? Bez sarkazma, molim.
Turkijski narodi su negdje bili kosooki,negdje nisu,ovisno o geografskom prostoru rasprostranjenosti,tj. ovi dublje u srednjoj aziji i južnom sibiru su bili kosooki,ovi zapadnije,prema kaspijskom jezeru,nisu bili kosooki(ili u mnogooo manjoj mjeri od istočnijih,par posto).Nijedni turkijci nisu genetski čisti žuti,kao što su to npr. Korejci,Japanci ili većina sibirskih naroda.Kod Ujgura,Turkmena i Uzbeka vidjeti će da su(iako definitivno nisu bijelci i imaju kose oči,rijetke ravne brade i slične znakove genetike žutih)tipično mješanci bijele i žute rase,drugačiji uočljivo od Kineza ili Mongola.Ta ne-mongolska komponenta u njihovoj mješanoj genetici dolazi od prvotnih Turkijaca,koji su bili Irano-Afganske rase i širili se oko početka nove ere na istok i sjever,prema Tien-Shanu,Mongoliji i jugu Sibira. Zna se da je uzgoj prosa i ječma i domaća stoka(ovce,koze,konji)porijeklom sa srednjeg istoka,a u zabitnije istočne djelove srednje Azije i Mongoliju ih je netko mora dopremiti sa zapada,tj. krajeva gdje su prvi put uzgojeni.Turkijski jezici su se prošili na istok do Mongolije i juga Sibira preko širenja uzgoja domaćih životinja i prvotne Turkijce(najvećim dijelom ne-mogolskog izgleda tada)asimilirali su razni autohtoni stanovnici žute rase kroz proces prihvaćanja nove ekonomije i mješanja s ljudima koji su je donijeli.Zapadniji Turkijci tipa Azera i iračkih Turkemena, koji nisu selili prema istoku,još uvijek su totalno ne-kosooki.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 21:31   #107
Nisam siguran, ali mislim da je Borte otelo pleme Merkiti.
Ja sam čuo za verziju da je Joshi rođen taman negdi oko 9 mj. nakon otmice, tako da nije sigurno je li mu otac bio Džingis kan ili poglavica Merkita, ali ko što kažeš to nije ni važno, jer je ga Džingis priznao za sina....

Istina je to i za turkijska plemena. Izvorna turkijska(turska) plemena su bila kosooka, ali ne ko što europljani zamišljaju Kineze ili Japance, već su to bili ljudi na kojima ste mogli vidjeti i neke "europske" karakteristike.....
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 17:46   #108
Evo i nesto iz engleske Wikipedije:
Quote:
...The Mongols pursuit of Béla IV continued from Zagreb through Pannonia to Dalmatia. Mongols under the leadership of Kadan (Qadan), in March 1242 at Klis Fortress in Croatia, experienced a major military failure, while in pursuit for the head of Béla IV.[13] The Mongols pursued Béla IV from town to town in Dalmatia. Croatian nobility and Dalmatian towns like Trogir and Rab helped Béla IV to escape. After failure against the Croatian soldiers, the Mongols retreated and Béla IV was awarded Croatian towns and nobility. Only the town of Split did not aid Béla IV in his escape from the Mongols. Some historians claim that the mountainous terrain of Croatian Dalmatia was fatal for the Mongols, because they suffered great losses when attacked by the Croats from ambushes set up in mountain passes.[12] Most historians claim that the death of Ögedei Khan (Croatian: Ogotaj) was the primary reason for retreat. In any case, much of Croatia was plundered by looting and destruction that was done by the Mongols...
Dakle Mongoli su pokorili i razorili ogromna carstva i kraljevstva, kinesko, rusko, perzijsko, poljsko, madjarsko...dok nisu naletili na Hrvate!

Da nije bilo Hrvata i kralj Bela IV bi zavrsio kao i svi drugi kraljevi i carevi pokorenih naroda. Mongolski obicaj je bio da pod svaku cijenu uhvate vladara osvojene zemlje i da ga zamotaju u jorgan i uguse. Mongoli nisu htjeli prolijevati krv neprijateljskih vladara jer su vjerovali da ce im tako ti vladari sluziti i na "onom svijetu".
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 18:22   #109
Quote:
visa_sila kaže: Pogledaj post
Osobnog sam misljenja,da Mongoli,oni kosooki,nisu nikada dolazili cak ovamo
no je narod pomijesao nesto,tj,povijesni znanstvenici onog vremena

Tatari,to Tursko pleme...kao sto su i Seldzuci,koji sui pohodili evropu su jedno,i podrijetlom su sa teritorija dansnjeg Uzbekistana,Kazahstana,Turkmestana,Azerbejdzana,Ce cenije...kao i Turci

Dok su Dzingis kan i njegovi kosooki,zapravo sa teritorija danasnje sjeverne Kine,i Kineskog su podrijetla,Mongoli,tj,ono sto mi ovdje mislimo da su Mongoli,onog doba,sa gl gradom Ulan Batorom je nenaseljeno prakticno
to je zapravo pustara

Mongoli iz povijesti su sa teritorije koji danas pripadaju Kini,a provincija se i danas zove Mongolija,naravno,sve sjeverne provincije su cinile taj savjez

Dakle Mongoli,oni kossoki su se bavili osvajanjem Kine,Koreje,Japana
dok su Turko-Tatari isli na zapad

Cak i u bici kod angore,1402,povijest biljezi sukob dva ista naroda i po krvi i po vjeri

Turci i Tatari...

Mislim da su kossoki Mongoli u tu skupinu upali greskom
VI??
sam oda ne bude zabune, i turkijci su oriđiđi kosooki. to što je dio turkijskih naroda kasnijim mješanjem izgubio ta obilježja je druge prirode.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 18:37   #110
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Evo i nesto iz engleske Wikipedije:


Dakle Mongoli su pokorili i razorili ogromna carstva i kraljevstva, kinesko, rusko, perzijsko, poljsko, madjarsko...dok nisu naletili na Hrvate!

Da nije bilo Hrvata i kralj Bela IV bi zavrsio kao i svi drugi kraljevi i carevi pokorenih naroda. Mongolski obicaj je bio da pod svaku cijenu uhvate vladara osvojene zemlje i da ga zamotaju u jorgan i uguse. Mongoli nisu htjeli prolijevati krv neprijateljskih vladara jer su vjerovali da ce im tako ti vladari sluziti i na "onom svijetu".
nemoj mi reći da to nisi prije znao! pa recimo na bitci na rijeci Šajo samo su hrvatske čete se disciplinirano se borile, dok su Mađari bježali ko muhe bez glave....zahvaljujući živom štitu koji su od svojih tijela "napravile" hrvatske čete i templari, Bela je uspio pobjeći sa bojišta.....

inače malo je poznata činjenica da je Bela od hrvatskih plemića ustrojio gardu koja ga je štitila od Mongola dok je "boravio" u Hrvatskoj....

treba napomenuti da je Bela mnogim manjim hrvatskim plemićima dao zemljište u Mađarskoj i to većinom baš oko rijeke Šajo....tako da ako sretnete nekog Mađara s slavenskim prezimenom u središnjoj Mađarskoj, znat ćete otkud mu prezime
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 18:38   #111
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Turkijski narodi su negdje bili kosooki,negdje nisu,ovisno o geografskom prostoru rasprostranjenosti,tj. ovi dublje u srednjoj aziji i južnom sibiru su bili kosooki,ovi zapadnije,prema kaspijskom jezeru,nisu bili kosooki(ili u mnogooo manjoj mjeri od istočnijih,par posto).Nijedni turkijci nisu genetski čisti žuti,kao što su to npr. Korejci,Japanci ili većina sibirskih naroda.Kod Ujgura,Turkmena i Uzbeka vidjeti će da su(iako definitivno nisu bijelci i imaju kose oči,rijetke ravne brade i slične znakove genetike žutih)tipično mješanci bijele i žute rase,drugačiji uočljivo od Kineza ili Mongola.Ta ne-mongolska komponenta u njihovoj mješanoj genetici dolazi od prvotnih Turkijaca,koji su bili Irano-Afganske rase i širili se oko početka nove ere na istok i sjever,prema Tien-Shanu,Mongoliji i jugu Sibira. Zna se da je uzgoj prosa i ječma i domaća stoka(ovce,koze,konji)porijeklom sa srednjeg istoka,a u zabitnije istočne djelove srednje Azije i Mongoliju ih je netko mora dopremiti sa zapada,tj. krajeva gdje su prvi put uzgojeni.Turkijski jezici su se prošili na istok do Mongolije i juga Sibira preko širenja uzgoja domaćih životinja i prvotne Turkijce(najvećim dijelom ne-mogolskog izgleda tada)asimilirali su razni autohtoni stanovnici žute rase kroz proces prihvaćanja nove ekonomije i mješanja s ljudima koji su je donijeli.Zapadniji Turkijci tipa Azera i iračkih Turkemena, koji nisu selili prema istoku,još uvijek su totalno ne-kosooki.
turkijski narodi izvorno jesu kosooki i potjeću s tih područja, u središnjoj aziji i na kaspijskim obalama poajvljuju se kansije u povijesti, gdje se miješaju s kavkascima, pa često gube ta obilježja.
no čitava ta jezična grupa potjeće iz sjevroistoka i središnje azije i sibira.
prvotni turkijci nisu bili irano-afganci.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:05   #112
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
turkijski narodi izvorno jesu kosooki i potjeću s tih područja, u središnjoj aziji i na kaspijskim obalama poajvljuju se kansije u povijesti, gdje se miješaju s kavkascima, pa često gube ta obilježja.
no čitava ta jezična grupa potjeće iz sjevroistoka i središnje azije i sibira.
prvotni turkijci nisu bili irano-afganci.
Nisu izvorno kosooki,to varira ovisno o tome jesu li stigli iz zapadnih ili istočnih dijelova srednje Azije.Turkijske jezike su donijeli ljudi s kojima je stigao uzgoj stoke,prvotno pripitomljene u zapadnoj Aziju,na istok,a pomješanost s žutom rasom kod Turkijaca postoji zbog asimilacije,kroz preuzimanje stočarstva i mješanje s Turkijcima,od strane domaćeg stanovništva dublje u Aziji,po Altaju i Sibiru.U slučaju da Turkijci i njihovi jezici potječu iz Altaja i Sibira,ne bi u tim krajevima imali ovce,koze i goveda(pripitomljene na zapadu Azije i donesene s migracijom prvotnih Turkijaca na Altaj i jug Sibira),uzgajali bi se samo jak i sobovi,niti bi skoro svi Turkijci bili mješane rase toliko duboko u Aziji da je to mješanje povijesno novije i prisutno samo na zapadnih rubovima
njihove današnje rasprostranjenosti
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:44   #113
Quote:
Sergej Lavrov - ruski političar:
Lavrov je napola jermenin rodom, zato se ne radi u njegovom slučaju sa dugotrajnim ukrštanjem rusa sa raznoraznim azijatskim narodima na koje su nailazili šireći se na istok i jug, kojeg je nažalost bilo jako mnogo
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:51   #114
Quote:
Kontraktnik kaže: Pogledaj post
Lavrov je napola jermenin rodom, zato se ne radi u njegovom slučaju sa dugotrajnim ukrštanjem rusa sa raznoraznim azijatskim narodima na koje su nailazili šireći se na istok i jug, kojeg je nažalost bilo jako mnogo
Svi ti azijski narodi koje su Rusi susretali šireći se na istok,brojali su,u odnosu na Ruse,jedan razred iz osnovne škole,toliko su bili brojni.Nikad se tu nije radilo
o gusto naseljenim krajevima ni milijunskim narodima.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:03   #115
Džingis-kan je dobio ime Temudžin po vođi susjednog mongolskog plemena, koji je umro/poginuo baš na dan njegovog rođenja. Davanje njegovog imena je proizišlo iz vjerovanja da snaga tog ratnika ulazi u duh tog djeteta. Kada je Džingis-kan umro, njegovi podanici su u njegovu čast ubili veliki broj ropkinja (ne znam radi li se o tisućama ili stotinama) ukrašenih zlatom i konja.
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:05   #116
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Magor je bio taj koji je rekao da su Tatari imali funkciju "prvi u napadu, zadnji u povlacanju", i ja se takodjer s tim potpuno slazem.
Slazem se i s idejom da su vecina vojnika u mongolskoj invaziji bili raznovrsni turkijski narodi koji su za nas bili "Tatari". Vrhovno vodstvo je ipak bilo mongolsko. Vodja invazije na Madjarsku i Hrvatsku je bio Batu-kan, Dzingis-Kanov unuk. Kao kuriozitet htio bih spomenuti da je Batu-Kanov otac bio najstariji Dzingis-Kanov sin, Joshi. Dzingis-Kan ustvari nije bio njegov bioloski otac jer se je Joshi rodio kad je Dzingisova zena #1, Borte bila kidnapirana od strane nekog susjednog mongolskog plemena. Dzingis ga je primio, odgojio i dao mu sve povlastice kao i svim drugim sinovima sa Bortom. Dakle Batu-Kan nije uopce ni bio Dzingisov unuk.

Koliko su u to vrijeme Mongoli i Turkijci (Tatari) bili kosooki i u kolikoj mjeri, to necemo nikad znati za sigurno. Mongoli su se naveliko mijesali s Kinezima, ali prema nekim zapisima Dzingis Kan je imao crvenkastu (ridju) bradu! Malobrojne crteze koje vidimo su uradili kineski slikari. Jednom Kinezu tog vremena vjerovatno je cijeli svijet bio kosook!
Sve je to prekrasno, no je li carstvo Džingis-kanovih nasljednika bilo najveće ikad u dosadašnjoj povijesti čovječanstva?

P.S. Je li Kublaj-kan bio u izravnom srodstvu s Džingis-kanom?
LostWisdom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:16   #117
Quote:
Zagorski Križar kaže: Pogledaj post
nemoj mi reći da to nisi prije znao! pa recimo na bitci na rijeci Šajo samo su hrvatske čete se disciplinirano se borile, dok su Mađari bježali ko muhe bez glave....zahvaljujući živom štitu koji su od svojih tijela "napravile" hrvatske čete i templari, Bela je uspio pobjeći sa bojišta.....

inače malo je poznata činjenica da je Bela od hrvatskih plemića ustrojio gardu koja ga je štitila od Mongola dok je "boravio" u Hrvatskoj....

treba napomenuti da je Bela mnogim manjim hrvatskim plemićima dao zemljište u Mađarskoj i to većinom baš oko rijeke Šajo....tako da ako sretnete nekog Mađara s slavenskim prezimenom u središnjoj Mađarskoj, znat ćete otkud mu prezime
Nisam znao. Mora da sam i taj sat povijesti prespavao u staroj Jugi.
Ako imas vise podataka o tim borbama, postavi.

Mislim da ti dogodjaji sa Mongolima u Madjarskoj i Hrvatskoj najbolje ilustriraju hrvatsko-ugarski odnos tog vremena. Hrvati nisu sebe vidjeli kao neki potlacani narod nego kao ravnopravni partneri sa Madjarima pod jednom krunom. Da je bilo isto drugcije, sigurno da ne bi skrivali kralja Belu i konsekventno navukli mongolski bijes na sebe. To vrijeme je takodjer bilo idealno da se Hrvatska odvoji od Madjarske i postane samostalna kraljevina, ali koliko ja razumijem, takvog pokusaja uopce nije bilo.


Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Sve je to prekrasno, no je li carstvo Džingis-kanovih nasljednika bilo najveće ikad u dosadašnjoj povijesti čovječanstva?

P.S. Je li Kublaj-kan bio u izravnom srodstvu s Džingis-kanom?
2 X Da


Quote:
LostWisdom kaže: Pogledaj post
Džingis-kan je dobio ime Temudžin po vođi susjednog mongolskog plemena, koji je umro/poginuo baš na dan njegovog rođenja. Davanje njegovog imena je proizišlo iz vjerovanja da snaga tog ratnika ulazi u duh tog djeteta. Kada je Džingis-kan umro, njegovi podanici su u njegovu čast ubili veliki broj ropkinja (ne znam radi li se o tisućama ili stotinama) ukrašenih zlatom i konja.
Samo one starije.

Zadnje uređivanje Dilberth : 18.07.2010. at 20:31.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:30   #118
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Svi ti azijski narodi koje su Rusi susretali šireći se na istok,brojali su,u odnosu na Ruse,jedan razred iz osnovne škole,toliko su bili brojni.Nikad se tu nije radilo
o gusto naseljenim krajevima ni milijunskim narodima.
Pa tko je onda drzao Ruse u 200-godisnjem ropstvu?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:39   #119
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Nisu izvorno kosooki,to varira ovisno o tome jesu li stigli iz zapadnih ili istočnih dijelova srednje Azije.Turkijske jezike su donijeli ljudi s kojima je stigao uzgoj stoke,prvotno pripitomljene u zapadnoj Aziju,na istok,a pomješanost s žutom rasom kod Turkijaca postoji zbog asimilacije,kroz preuzimanje stočarstva i mješanje s Turkijcima,od strane domaćeg stanovništva dublje u Aziji,po Altaju i Sibiru.U slučaju da Turkijci i njihovi jezici potječu iz Altaja i Sibira,ne bi u tim krajevima imali ovce,koze i goveda(pripitomljene na zapadu Azije i donesene s migracijom prvotnih Turkijaca na Altaj i jug Sibira),uzgajali bi se samo jak i sobovi,niti bi skoro svi Turkijci bili mješane rase toliko duboko u Aziji da je to mješanje povijesno novije i prisutno samo na zapadnih rubovima
njihove današnje rasprostranjenosti
Da, jednu stvar moramo priznati svim Turkijcima. Kad se radi o seksu i otimanju i zarobljavanju zena, nisu uopce bili rasisti.

Kad nije bilo white pussy, yellow je bila OK.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:52   #120
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Pa tko je onda drzao Ruse u 200-godisnjem ropstvu?
Mongoli,a ne neki sitni narod iz Sibira koji su Rusi osvojili.Valjda u 200-godišnjoj okupaciji,ropstvo je ono u čemu su bili crnci u Alabami.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.