Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2017., 15:10   #8641
Kako sad kolega sappyka piše da je puno bolji ovaj novi firmware a kolega Balki piše da nema razlike,kome da vjerujemo?
kesonja is offline  
Old 10.05.2017., 15:15   #8642
Ima još jedan kompatibilan ROM za isprobat - RUPA Mini MX9 - po svim parametrima je to isti Box, no za ovu Rupu svi kažu da bi je rado imali...

Ili sa GB Bloga

No pošto sam dosta toga probao, rezultat se nije bogznašto popravio na bolje..., ajd recimo taj FW od Banggooda sa Lolliopop-om je nešto bolji od 6.-tice.. i +ZDMC - pa to ima neku jadnu trojčicu ili bolje recimo +2 ocjenu...
sappyka is offline  
Old 10.05.2017., 15:18   #8643
Quote:
kesonja kaže: Pogledaj post
Kako sad kolega sappyka piše da je puno bolji ovaj novi firmware a kolega Balki piše da nema razlike,kome da vjerujemo?
Meni naravno i njemu isto...

Zato što nisu svi NexBoxovi A95X R1 došli s istim komponentama - neki već rade donekle "pristojno" i nema potrebe za flešanjem tj. spuštanjem na Lollipop...

Dok eto kod mene su završili krajnje fuj primjerci koji zahtijevaju flešanje i Boxovi rade bolje sa Lollipopom....

Bolje (no daleko od zaista dobrog) radi: Youtube, Google trgovina, Kodi (tj. ZDMC).., a to je manje-više to što se i većinom koristi na ovim Boxovima...
sappyka is offline  
Old 10.05.2017., 15:26   #8644
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Meni naravno i njemu isto...

Zato što nisu svi NexBoxovi A95X R1 došli s istim komponentama - neki već rade pristojno i nema potrebe za flešanjem tj. spuštanjem na Lollipop...

Dok eto kod mene su završili krajnje fuj primjerci koji zahtijevaju flešanje i Boxovi rade bolje sa Lollipopom....

Bolje radi: Youtube, Google trgovina, Kodi (tj. ZDMC).., a to je manje-više to što se i većinom koristi na ovim Boxovima...
točno tako, meni je valjda u startu bio bolji.. sad još samo čekam da instaliram zdmc, pa da odem testirati wifi, u prizemlje, da vidim da li se što promijenilo s novim softverom, sa starim je dobro radilo preko dva zida čak (ako uopće FW ima veze, ili je samo radi ili ne radi)
Balki is offline  
Old 10.05.2017., 15:44   #8645
Balki - naruči si ovaj Wifi extender - Xiaomi Mi WiFi 300M Amplifier 2 - odličan je..., staviš ga na pola puta između rutera i potrošača.. i imaš brzinu gotovo kakva ti je kao da ti je uređaj u istoj prostoriji s ruterom...
sappyka is offline  
Old 10.05.2017., 16:39   #8646
Quote:
Balki kaže: Pogledaj post
bome mi je dobro spustio Sebastian s banggoda :

Thanks for your email and sorry for your inconvenience,

Regard to your problem , we have to say that this box with a low price configuration. So that when you used the box to operate Apps it's easy to crashed and be laggy. If you wan to buy another one box with a better one RAM , Please just search "TV box " wiht out site, you will find many kinds of good box. Hope this message is helpful for you.

best regards
Sebastian
Nemas sta cekat, odma zalba paypalu, dobio si uredaj koji kriminalno radi, nebi uopce razbija glavu s tim zasto tako ocajno radi, a nebi ni probava romove drugih boxeva, vecina ljudi otprilike moze znat sta se ocekuje od uredaja u skladu sa specifikacijama.

Tako ti lipo pusti Sebastiana nek prica, a ti djeluj.

Moj Amlogic s805 box sa gigom rama radi skroz solidno, s obzirom na hardver, ja sam prezadovoljan, a skoro mu i 2 godine, tako da su to price za malu djecu.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
Tommy21 is offline  
Old 10.05.2017., 17:58   #8647
Oni sad mogu prati ruke da su poslali zamjenski ROM.
kesonja is offline  
Old 10.05.2017., 18:16   #8648
Ne zna svatko flešat i to nije posao kupca već samo dobra volja...
sappyka is offline  
Old 10.05.2017., 19:30   #8649
Quote:
Tommy21 kaže: Pogledaj post
Nemas sta cekat, odma zalba paypalu, dobio si uredaj koji kriminalno radi, nebi uopce razbija glavu s tim zasto tako ocajno radi, a nebi ni probava romove drugih boxeva, vecina ljudi otprilike moze znat sta se ocekuje od uredaja u skladu sa specifikacijama.

Tako ti lipo pusti Sebastiana nek prica, a ti djeluj.

Moj Amlogic s805 box sa gigom rama radi skroz solidno, s obzirom na hardver, ja sam prezadovoljan, a skoro mu i 2 godine, tako da su to price za malu djecu.

Poslano sa mog Lenovo P70-A koristeći Tapatalk
Prvo ipak treba probat problem riješiti s prodavateljem...
Ako mu dokažeš da Box radi loše i on to zapravo nesvijesno prizna.., tako što je poslao link za drugi (bolji) FW - nije tvoja krivica što Box niti s drugim FW ne radi bogzna kako...

Nakon toga tražiš odštetu u punom iznosu od prodavatelja, ako se ovaj izmotava i pokušava umanjiti odgovornost te nudi neku crkavicu za odštetu to se onda može smatrat da ne možeš s prodavateljem riješiti problem i tek onda se obračaš Paypalu s time da imaš prepisku sa prodavateljem... i dokaz da nisi mogao problem riješiti mimo Paypala (to je + za onoga tko podiže dispute)...

Otvoriš dispute na Paypalu i dalje u disputu pregovaraš s prodavateljem do trenutka kad neka od strana pristane na nagodbu ili ideš na "claim" ako nisi zadovoljan prijelogom rješenja... i onda imaš prilično dobru šansu da dobiješ punu odštetu..., no ponekad je i kupac izgubio spor, a sve je izgledalo idilično za dobit punu odštetu...

Zadnje uređivanje sappyka : 10.05.2017. at 19:41.
sappyka is offline  
Old 10.05.2017., 20:32   #8650
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Balki - naruči si ovaj Wifi extender - Xiaomi Mi WiFi 300M Amplifier 2 - odličan je..., staviš ga na pola puta između rutera i potrošača.. i imaš brzinu gotovo kakva ti je kao da ti je uređaj u istoj prostoriji s ruterom...
a to se šteka u struju, pa ide preko naponske mreže ili kuda?
Balki is offline  
Old 10.05.2017., 21:04   #8651
Jel isprobao netko ovaj tv box?

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-...ml?vip=1316173

Meni treba samo da preko hdmi spojim mojima na telku da mogu neki 1080p film tu i tamo pogledati.. nista fensy, pa ne znam jel se isplati...
Poggiali is offline  
Old 10.05.2017., 23:23   #8652
Quote:
Balki kaže: Pogledaj post
a to se šteka u struju, pa ide preko naponske mreže ili kuda?
Pa na usb... Recimo u punjač od mobitela ili powerbank ili bilo što što ima usb s napajanjem...
sappyka is offline  
Old 11.05.2017., 00:38   #8653
Evo rezultata testa brzine čitanja pisanja za a95x-r1
Sandisk 1 - 21.36/9.39
Sandisk 2 - 20.47/9.45
Toshiba - 21.89/12.67
Iako Toshiba ispada brža, box koji je sa njom je osjetno sporiji i ima zastajkivanja.
Ja sam na ovim boxevima prvo deinstalirao
-browser
-tv store
-tvmc

Onda instalacija
-zdmc
-popcorn
-mx player
-youtube for android tv
- complete kodi setup wizard

Kopiram backup kodija od mog boxa napravljem sa complete kodi... aplikacijom, i sa njom na novom boxu restoram sve. Obrišem taj backup, maknem komplete kodi, stavim testni google account, update aplikacija, play store-a i servisa, podešavanje dodatno ostalih aplikacija, update zdmc pluginova, brisanje google accounta, i spreman je za korištenje.

Poslano sa mog ONEPLUS A3003 koristeći Tapatalk
Hermetis is offline  
Old 11.05.2017., 01:58   #8654
Ja sam dobio za sada 2 Boxa sa onom NoName memorijom - i oni su katastrofa... i dobio sam jedan Box sa Toshiba memorijom - i taj mi je R/W - 22/13.50 - stavio sam 5.1 FW koji je dao Banggood i sada taj box sa Toshiba memorijom radi pristojno...

Ova 2 sa NoName memorijom - ni sa 5.1 FW nisu toliko bolji da se ne bi napravila reklamacija..., za poklonit nekome jesu pa da koristi samo ZDMC (Kodi) koji ne radi loše..., ali za prodat hmmm...
Čekam još jedan, valjda će biti taj SanDisk...
sappyka is offline  
Old 11.05.2017., 09:25   #8655
Ja sam dva otvorio i oba imaju toshiba memoriju ali dosta se različito ponašaju. Jedan je ono srednja žalost, a drugi za testirat živce. Ono što me muči i dalje je da ne mogu ubacit FW. Probao na 2 kompa, 2 boxa, 2 kabla i svejedno ne prepoznaje uređaj kad ubacim kabel u USB. Ne kužim kaj radim krivo. Prvo drivere instaliram, pa resetiram komp. Onda pokrenem batchtool i ubacim FW (napiše loading firmware), onda stavim čačkalicu i držim reset tipku. U međuvremenu stavljam USB kabel u onaj slot bliži stražnjem dijelu boxa i još uvijek držim čačkalicu. I držim je i dalje... nakon cca 60ak sekundi već opako boli prst od držanja čačkalice i puštam ju ali ne zeleni se meni ništa na batch tools. Zanimljivo je da mi se tek kad pustim čačkalicu upali plava ledica na boxu. Onda se opet nakon par sekundi ugasi, pa upali i tak... Al na kompu nema reakcije.
MRCINA2102 is offline  
Old 11.05.2017., 09:27   #8656
Quote:
Poggiali kaže: Pogledaj post
Jel isprobao netko ovaj tv box?

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-...ml?vip=1316173

Meni treba samo da preko hdmi spojim mojima na telku da mogu neki 1080p film tu i tamo pogledati.. nista fensy, pa ne znam jel se isplati...
To ti je solidan Box.., no na njega ćeš vjerojatno platiti još i PDV.., probaj uzeti neregistriranu poštu.., možda ti prođe bez....
sappyka is offline  
Old 11.05.2017., 09:35   #8657
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Ja sam dva otvorio i oba imaju toshiba memoriju ali dosta se različito ponašaju. Jedan je ono srednja žalost, a drugi za testirat živce. Ono što me muči i dalje je da ne mogu ubacit FW. Probao na 2 kompa, 2 boxa, 2 kabla i svejedno ne prepoznaje uređaj kad ubacim kabel u USB. Ne kužim kaj radim krivo. Prvo drivere instaliram, pa resetiram komp. Onda pokrenem batchtool i ubacim FW (napiše loading firmware), onda stavim čačkalicu i držim reset tipku. U međuvremenu stavljam USB kabel u onaj slot bliži stražnjem dijelu boxa i još uvijek držim čačkalicu. I držim je i dalje... nakon cca 60ak sekundi već opako boli prst od držanja čačkalice i puštam ju ali ne zeleni se meni ništa na batch tools. Zanimljivo je da mi se tek kad pustim čačkalicu upali plava ledica na boxu. Onda se opet nakon par sekundi ugasi, pa upali i tak... Al na kompu nema reakcije.
Ja ima Windows 10 i napravio sam točno sve kao i ti, no meni prepozna Box nakon 2-3 sekunde...

Instalirao sa drivere sa bocnutim Boxom u komp..., ne znam da li to čini razliku.., ali eto to mi jedino pada na pamet...

..............
Izgleda da uopće nije bitna brzina unutarnje memorije već iskorištavanje radne memorije te nastajanje uskih grla kad jednostavno Box na nečem zapne i nešto sebi vrti u pozadini da popizdiš...

Imam dojam da do ažuriranja Google servisa još i radi nekako - nakon tog epsko dugog ažuriranja - sustav postaje zagušen i preopterećen...

Box je rootan pa treba instalirati SuperSu i nakon toga neki od Memory Managera - recimo OVAJ - dati mu root ovlasti, ukinuti autopokretanje nekih nepotrebnih aplikacija, te poštimati vrijednosti da brže gasi pozadinske procese i aplikacije koje rade u pozadini...(ne baš na Extreme opciju) te da postavke primjeni pri bootanju..., mislim da to čin Box malo življim..., tj. ne više mi ne iskaču upozorenja.., "program ne reagira da li ga želiš zatvoriti"...

Zadnje uređivanje sappyka : 11.05.2017. at 09:48.
sappyka is offline  
Old 11.05.2017., 09:40   #8658
BTW..., javio mi se moj lega Sebastian sa Banggoda i kaže opet da bi mi dao 10$ odštete...., no ja njemu kažem da je Box teško upotrebljiv i tražim ipak puni povrat..., nekako mi smrdi da će tu biti i Paypala..., no opet.., do sada s Banggoodom nikad nisam imao problema.., štoviše oni su prvi čajna šop s kojeg sam išta kupio (SuperSjecko.., - još uvijek radi ko zmaj)...
sappyka is offline  
Old 11.05.2017., 10:14   #8659
Jel netko ovo uzeo found a very interesting good in Gearbest:Khadas Vim An Open Source TV Box https://gearbest.app.link/5sjdxybx3C
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 11.05.2017., 12:36   #8660
Stigao alfawise a95x r1 s gearbesta. Javim dojmove navečer kad se malo poigram s njim.
MRCINA2102 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.