Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2014., 14:07   #21
Quote:
Chiro kaže: Pogledaj post
Evo u nas se igra do 21 s odbijancima, ako ima više od četiri ekipe, onda igramo do 16. Dva na dva se igra zimi, kad nema pasa.
Ma 2 na 2 je ekstra. Tko zna igrati pick n roll, milina je tako igrat. A i rijetkost 2 na 2 je da će ti netko zabušavat.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:10   #22
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Prekida se u 2 navrata, kad je koš i kad protivnik skoči, a u normalnom haklu se prekida jednom, a to je kad je koš. Plus, kakve su to nagrade protivniku za lošu obranu? Dobije koš i ima loptu? Nema mi to nekog smisla, osim da se izjednači prilika za pobjedu slabijih i jačih ekipa, a za nekakva natjecanja gdje se plaća kotizacija ekipa je to puno bolje nego da uopće ne prime loptu u tekmi. Za terene je to loše.
Tko je govorio o nagrađivanju za lošu obranu? Ako tvoja ekipa zabije koš naravno da je opet lopta u vašem posjedu.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:11   #23
Quote:
Pierce34 kaže: Pogledaj post
Tko je govorio o nagrađivanju za lošu obranu? Ako tvoja ekipa zabije koš naravno da je opet lopta u vašem posjedu.
Na običnom haklu da, ali na streetball haklu se mijenja posjed zabijanjem koša. Prati malo.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:15   #24
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Na običnom haklu da, ali na streetball haklu se mijenja posjed zabijanjem koša. Prati malo.
Grunfe, nikad nisam igrao na streetball turniru pa ne znam kako se igra, ja sam čitavo vrijeme govorio kako sam ja igrao i da mi se ta varijacija najviše svidjela.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 14:21   #25
Quote:
Pierce34 kaže: Pogledaj post
Grunfe, nikad nisam igrao na streetball turniru pa ne znam kako se igra, ja sam čitavo vrijeme govorio kako sam ja igrao i da mi se ta varijacija najviše svidjela.
A ne znam, nisam to probal ni čul. To su neke čudne varijacije. U svakom slučaju mi to izlaženje van trice nema smisla. To i mijenjanje lopte je zapravo igra na 2 koša prilagođena situaciji kad postoji samo jedan koš. Nemrem i nemrem to probaviti.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:09   #26
Haha uopće ne kužim čemu prepirke i dokazivanje koji je način bolji. Dogovoriš se prije početka kak se igra i udri. Igrao sam i sa odbijancem i sa čišćenjem i tak mi svejedno, basket je basket, bitno da se igra. Na odbijanac dobiješ i podijeliš više batina pod košem, na čišćenje se više natrčiš i duže traje. Ajmo reć da mi ovo prvo trenutno više paše

Nego, mene zanima kakva pravila imate za koš-faul? Priznajete li koš ako se zvao faul na šutu ili ne?
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:46   #27
Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
Haha uopće ne kužim čemu prepirke i dokazivanje koji je način bolji. Dogovoriš se prije početka kak se igra i udri. Igrao sam i sa odbijancem i sa čišćenjem i tak mi svejedno, basket je basket, bitno da se igra. Na odbijanac dobiješ i podijeliš više batina pod košem, na čišćenje se više natrčiš i duže traje. Ajmo reć da mi ovo prvo trenutno više paše

Nego, mene zanima kakva pravila imate za koš-faul? Priznajete li koš ako se zvao faul na šutu ili ne?
Kakav koš faul? Kod nas ako želiš napravit faul, nema teroije da će uspjet i koš zabit.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:50   #28
Quote:
Pierce34 kaže: Pogledaj post
Kakav koš faul? Kod nas ako želiš napravit faul, nema teroije da će uspjet i koš zabit.
A šta u slučaju ako ne želiš napravit faul, a tražen je?
Sve puno komedijaša btj
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:56   #29
Quote:
Pierce34 kaže: Pogledaj post
Kakav koš faul? Kod nas ako želiš napravit faul, nema teroije da će uspjet i koš zabit.
Al većinom ljudi žele obraniti napad pa se koš-faulevi događaju. Isto kao i u pravoj košarci.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:57   #30
Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
A šta u slučaju ako ne želiš napravit faul, a tražen je?
Sve puno komedijaša btj
Ne moraš odmah na nož.
Priznaje se koš i lopta sa strane za ekipu koja je postigla koš.
__________________
"Mental toughness in general isn’t being the most physical or just being able to make the big shot. It’s being able to do your job on the next play every single time. That’s hard to do. That consistency isn’t for everyone. And that’s why it’s the mark of really good players." Brad Stevens
Pierce34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 22:59   #31
Quote:
malchik kaže: Pogledaj post
Nego, mene zanima kakva pravila imate za koš-faul? Priznajete li koš ako se zvao faul na šutu ili ne?
A zakaj ga ne bi priznali? To je kao da pitaš priznajete li korake ili duple ili auteve ak su bili? Normalno da priznajemo, ali na haklu je ipak malo jači kriterij. Ne sudi se sve kaj bi inače bilo faul ili ne sude se lagani koraci i takve stvari.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2014., 23:03   #32
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
A zakaj ga ne bi priznali? To je kao da pitaš priznajete li korake ili duple ili auteve ak su bili? Normalno da priznajemo, ali na haklu je ipak malo jači kriterij. Ne sudi se sve kaj bi inače bilo faul ili ne sude se lagani koraci i takve stvari.
Pa recimo mi smo uveli pravilo da ukoliko zoveš faul na šutu, ne priznaje ti se koš. Razlog je baš to da nije bilo lako utvrdit kriterij pa su ljudi znali zvat svaki kurac. Sad se razmisli prije nego vikneš faul.
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 19:59   #33
Cuo sam da se u Zadru(?) "po pravilu" igra tako da ako zoves faul, kos ti ne vrijedi
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 23:17   #34
Quote:
LeGriffio kaže: Pogledaj post
Cuo sam da se u Zadru(?) "po pravilu" igra tako da ako zoves faul, kos ti ne vrijedi
Evo ja sam iz Zadra i to potvrđivam, naravno da se ne priznaje koš ako je faul, pa sad da je eto iz čistog kontakta faul pri izbačaju na koš

Isto tako, mi ovdje za razliku od Šibenčana, Splićana a očito i od ostatka Hrvatske igramo basket do 42, u smislu da su dva poena dva poena, trica je tri poena, kao u pravoj košarci, znači nema ono da je dvica 1 poen a trica dva.

Ostatak Hrvatske (barem većina ja mislim) igra do 11 ili do 22, ali dođe ti na isto, mi samo ovdje eto računamo koševe onako kao u košarci što se računaju.

Basket nam se izričito igra 3 na 3, igramo 2 na 2 samo onda kad eto nema još dvojice za 3 na 3, ali smatramo 2 na 2 dosadom teškom, i igramo kako rekoh 2 na 2 samo kad nema još nekog da bude 3 na 3.
Dragon007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 00:22   #35
Mi ovdje isto ne čistimo loptu, tj. možemo odmah pucat ako uhvatimo promašenu protivnikovu loptu. Iako po meni više smisla ima izlaženje na tricu.
f.gibbs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 06:34   #36
Quote:
LeGriffio kaže: Pogledaj post
Cuo sam da se u Zadru(?) "po pravilu" igra tako da ako zoves faul, kos ti ne vrijedi
To pravilo je i kod nas uvedeno nakon što smo čuli priče zadrana. Zato sam i pitao. Uglavnom, jako dobra fora po mom mišljenju.
__________________
Don't blame us if we ever doubt you, you know we couldn't live without you...
malchik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 11:26   #37
Čekaj, netko stvarno igra na koš-faul, tj da ima pravo na bacanje nakon koša? Možda sam glup pa sam sve krivo skužio. Kod nas smiješ zvat faul u zraku, ako je koš nikom ništa, ako nije lopta za tebe. S tim da se đubrad koja zovu sve i svašta tjeraju nakon 3-4 glupo zvana faula
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 11:42   #38
...

Quote:
Sahta kaže: Pogledaj post
Čekaj, netko stvarno igra na koš-faul, tj da ima pravo na bacanje nakon koša? a
Krivo si skužio.
Nigdje se, barem koliko ja znam, ne igra tako da ako si zabio uz faul imaš još i pravo na nekakvo dodatno slobodno bacanje. Ovdje se govori isključivo o tome da ako si na uličnom haklu zvao faul i uz to zabio - u Zadru ti se za razliku od drugdje koš ne priznaje, već samo i dalje imaš posjed lopte.
Inače, živio sam u Zadru par godina, tako da sam dosta igrao i po njihovom sistemu. Uz to pravilo o faul košu (koje prilično usporava i djelomično eliminira sve one haklere koje svi mrzimo. One koji zovu svaki, pa i najmanji kontakt) osnovna razlika je u tome da u odnosu na drugdje trica zapravo ima manju vrijednost. Vrijedi 1,5 put u odnosu na bilo kakav drugi koš, za razliku od 2x koliko vrijedi na svim drugim mjestima gdje sam igrao. Tako da ako igraš u Zadru nekakvom serijom trica tamo ne stičeš baš toliko veliku prednost kao što je time napraviš u naprimjer Splitu ili Zagrebu.
__________________
to embody/
/soy este/
EcStAsY//X

Zadnje uređivanje 16 shells : 31.08.2014. at 11:52.
16 shells is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 12:10   #39
Sahta opet pijan dolazi na forum

Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Ostatak Hrvatske (barem većina ja mislim) igra do 11 ili do 22, ali dođe ti na isto, mi samo ovdje eto računamo koševe onako kao u košarci što se računaju.
A nije bas skroz isto.

Edit:

Vidim da je vec covjek iznad napisao, pa da ne ponavljam (ovo za vrijednost trice).

Btw do 11 ili 21 se igra, bar kod nas na kopnu
LeGriffio is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 13:17   #40
Igrao sam basket u par gradova, i svugdje se igralo bez čišćenja, uglavom do 11 ili 21 ovisno o broju ekipa koje su na hlađenju, 3v3 je jedini dobar basket, nakon koša lopta ide ekipi koja je zabila.

Što se tiče čišćenja, to jedino ima smisla ako igraš s nekim 1v1 a to nije basket.
Ikstomi is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:16.