Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 01:14   #41
spojlerčad

Baš je zabavan i kul film. Nisam gledala Unbreakable, tak da mi taj 'dio' nije baš napet, iako po ovom što sam pročitala vjerojatno objašnjava ~mogućnost~ postojanja 'hulkovskog' The Beasta (a doduše, nije ni da je to i takvo supostojanje 23 ličnosti baš sasvim utemeljeno u psihologiji, al kbkk. ) U McAvoya sam oduvijek malo zaljubljena i krasan je i ovdje (meni je možda, unatoč generalno odličnom perfomansu, najjači u sceni u kojoj shvati da psihijatrica kuži da Dennis glumi Barryja pa ju onako pogleda skeptično, a opet ranjivo po strani, sjajno.)
...
Baš mi je simpa Shyamalan, kako se ubacio u film u nekoj bezveznoj ulozi.

Btw, tko je psihijatrici ona baba koja je s njom gledala tv?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 03:44   #42
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
spojlerčad

a (a doduše, nije ni da je to i takvo supostojanje 23 ličnosti baš sasvim utemeljeno u psihologiji, al kbkk. )
Zapravo postoji zenska osoba sa 100+ licnosti i ima film (ili dokumentarac, nisam ziher) snimljen prema istinitom dogadaju.
Voldemort77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:10   #43
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post

Btw, tko je psihijatrici ona baba koja je s njom gledala tv?
Susjeda, valjda
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 15:50   #44
Jako jako dobar film. Očarala me gluma Mcavoyja, valjda bu ušao u konkurenciju za Oscar iduće godine, prečudesno je odglumio lika. 9/10.
El Nino9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 17:49   #45
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@nook
kojih 30 minuta bi rezala?

i visit uopce nije los film. necu reci da je dobar, ali los los - njah.
Visit kao komedija nije smiješan a kao horor nije strašan. Ustvari je prosječan found footage film, a ni sam ne zna što je točno.

Hm, izrezala bi recimo onu psihologinju. Par puta ju je posjećivao, i ona na kraju ničim nije doprinjela filmu osim malo ekspozicije. Može se reći da onda ne bi bilo one scene kad glavna zločesta ličnost glumi stereotipnu ličnost gay dizajnera, ali ta scena se mogla prebaciti na recimo interakciju s onom malom iz The Witch. I možda bi još koju ličnost izrezala, ili dala McAvoyu neku over-the-top ličnost pa neka skroz eksplodira, ili se više posvetila ostalim curama jer kasnije skoro pa nestanu. Također je upitno koliko oni flashbackovi pridonose priči jer film je McAvoyev a ne od te cure. Osim ako će se ona u nastavku pojaviti onda ima smisla.
Definitivno bi izrezala onu glupu scenu s M Nightom.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:04   #46
Quote:
Voldemort77 kaže: Pogledaj post
Zapravo postoji zenska osoba sa 100+ licnosti i ima film (ili dokumentarac, nisam ziher) snimljen prema istinitom dogadaju.
Ima Sybil ak na to misliš, ona ih je imala 16... gledala sam taj film čak, mislim. Ima ona neka žena sa 100 ličnosti navodno, a postoji baš i lista svih dosad utvrđenih.
Nije da mislim da je to nemoguće, samo imam problem s tim kako je interakcija tih ličnosti prikazana u filmu, nešto na tragu ovog što je gore napisala nook; cijelo vrijeme kao da su sve ličnosti u 'dosluhu' kao na grupnoj terapiji, mislim da to tak ne ide.

Quote:
nook kaže: Pogledaj post

Hm, izrezala bi recimo onu psihologinju. Par puta ju je posjećivao, i ona na kraju ničim nije doprinjela filmu osim malo ekspozicije. Može se reći da onda ne bi bilo one scene kad glavna zločesta ličnost glumi stereotipnu ličnost gay dizajnera, ali ta scena se mogla prebaciti na recimo interakciju s onom malom iz The Witch. I možda bi još koju ličnost izrezala, ili dala McAvoyu neku over-the-top ličnost pa neka skroz eksplodira, ili se više posvetila ostalim curama jer kasnije skoro pa nestanu. Također je upitno koliko oni flashbackovi pridonose priči jer film je McAvoyev a ne od te cure. Osim ako će se ona u nastavku pojaviti onda ima smisla.
Definitivno bi izrezala onu glupu scenu s M Nightom.
Psihijatrica ne može van jer je ona zapravo ključni element filma. Ne bi mi ništa saznali o Kevinu da nije nje, ili što - on bi o sebi pričao Casey? Niti bi se Kevina zapravo ikako prizvalo da nije bilo njenog hinta curama (a pitanje je, doduše, zašto ga sama nije prizvala čim je shvatila da drži cure u zatočeništvu).
Možda bi se cijela priča o njegovoj ličnosti dala sklepati iz videa koje je snimao, a cura kasnije našla, ali ovako, iz komunikacije sa psihijatricom, vidi se da je bio svjestan (tj. da su bili svjesni) problema i vidi se razina do koje je sukob pojedinih ličnosti u njemu uznapredovao. Bez psihijatrice nema nikakve psihološke analize lika, a kako je riječ o filmu u kojemu se stvari trebaju otkrivati brzo, a ne o nekoj profinjenoj seriji u kojoj se misterij lika razvlači, autor si baš ne može priuštiti da se gledatelju sve otkriva preko lika samog.

Ne slažem se ni što se tiče flešbekova, poanta je da se vidi odakle izvire Caseyna 'ranjenost' i sposobnost da razmišlja strateški i upušta se u nadmudrivanje s Kevinovim ličnostima. To mi je super dio filma, pogotovo jer film počinje s njenim zurenjem (inače se komotno može rezati i taj cijeli uvod koji djeluje kao tipični jeftini uvod u teen horor priču). Film nije samo njegov, nego je o dvoma 'slomljenim' ljudima koji se sa svojim traumama nose na različite načine.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:29   #47
Odi pogledati Unbreakable, jedan od najboljih filmova 2000.-ih, ako ne i najbolji.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:58   #48
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Odi pogledati Unbreakable, jedan od najboljih filmova 2000.-ih, ako ne i najbolji.
Dobro baš najbolji, ali definitivno fantastičan. Po meni i dandanas najbolji superhero film.
I posljednji film u kojem je Bruce Willis još želio glumit.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 01:51   #49
Evo upravo se vratih iz kina i jedan veliki naklon šamšablanonanu, svaka cast. Jeziv, smijesan, sve

btw. James McAvoy
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts

Zadnje uređivanje Ndreca : 03.02.2017. at 02:17.
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:27   #50
Mojih 5 lipa:

Napokon da se vratio Emnajt kakvog poznam i volim
McAvoyu bi trebao napraviti oltarić kako mu je dobro odradio film, bez nekakvog prese$avanja, bio je baš creepy
Naši su ga preveli "podvojen", a on u filmu ima 23 različite ličnosti. Podvadesettrojen je preduga riječ za poster?

https://www.youtube.com/watch?v=YZjcjbJ5jEQ
__________________
Osvrtnik - Filmski osvrti
Ammadeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 16:46   #51
A tako je mogao bit dobar film........... da se samo malo više držao McAvoya i njegovih ličnosti, a manje onih trećerazrednih klinkica, za koje sam poželjela da ih ubije već nakon 10 minuta, da nam okonča patnje i da možemo uživati samo u njemu i u njegovim ličnostima.

Imam osjećaj da sam gledala 2 filma u jednom.
Prvo je bio odličan psihološki thriler/ drama s James McAvoyem u fantastičnoj fenomenalnoj izvedbi, a drugo je bio neki petnaesti nastavak Mrak mrak filma iz kojeg su one 3 iritantne chickas iskočile. Scene s njima su mi bile užasne, višak u filmu.
Razmišljam koju bi izdvojila kao najgoru, ali ne mogu jer su SVE situacije u kojima su one same ili je samo dovoljno da nešto govore nevjerojatno loše.
Pri samom vrhu međutim mi je scena u kojoj ona latina pokušava vješalicom povući zasun na vratima, jer su se one najednom, nakon trećine filma, ničim izazvane sjetile da ipak u tim skladištima ima nečeg što bi im moglo pomoći. Damn, damn, damn.
Možda to stvarno i jest parodija koja meni nije sjela ili ju je moj mozak odbio shvatiti jer mi je bila previše u kontrastu s ostatkom filma?? Ne znam.

Zatim mi je loše izvedena i pozadinska priča kojom se nama, glupim gledateljima pokušalo pokazati kako je glavna chicka također bila zlostavljana i naučila pucati, što će joj (naravno) zatrebati u nekom trenutku, iako kad taj trenutak dođe ona mlati s tom puškom jednako bezveze kao što bi i bilo koji drugi prosječni zatočenik, koji nije proveo djetinjstvo s tatom u lovu na jelene. To mi je bilo baš nepotrebno crtanje nama, kao da ne bismo mogli drugačije to shvatiti.

Još dvije bitne sitnice koje su mi pokvarile film:
- Chickas su vječito svježe našminkane. Čak i nakon sati i sati ležanja na podu, padanja, plakanja, ribanja kupaone.......šminka je postojana. Yeah, right.
- Od 23 ličnosti, koje McAvoy vidno može iznjeti, jer je u svakoj bio savršeno umjeren, ZAŠTO mi samo vidimo par????
Toliki gušt, toliki melem ga je bilo gledati, iz scene u scenu, da sam ostala strašno razočarana što mu nije posvećeno još pažnje, još detaljnijih scena, još njega, a manje klinki, ili potpuno bez njih.
Što bi falilo da je ovaj film bio samo usmjeren na istraživanje njegovih ličnosti?? Shyamalan je napravio totalno bezvezan posao, da je neki lošiji glumac, a ne McAvoy ovo odradio, film bi bio totalno smeće.
Ovako, McAvoyu kapa dolje, isplati se samo utonuti u maestralnost ovih 10ak likova i uživati u njegovoj izvedbi, koliko je to moguće.
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 17:20   #52
Meni nije jasno kako netko ovaj film može u potpunosti doživjeti a da nije gledao Unbreakable. Svi pod hitno ponovo gledati taj film, ili neki po prvi puta. Ona muzika na kraju iz Unbreakablea kad se Zvijer gleda u ogledalo, savršeno.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:54   #53
Quote:
nook kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kako netko ovaj film može u potpunosti doživjeti a da nije gledao Unbreakable. Svi pod hitno ponovo gledati taj film, ili neki po prvi puta. Ona muzika na kraju iz Unbreakablea kad se Zvijer gleda u ogledalo, savršeno.
Zašto je to baš tako bitno za doživljaj samog filma?
Ok, da se iznenadiš na kraju, ali to je to..
Koliko god to trebalo izgledat kao plot twist, u mojoj glavi nije izazvalo taj WOW efekt, nego Ahhhaaaa efekt i nije mi ga poboljšalo jer scene koje nisu valjale i dalje nisu valjale, usprkos tome što je on na kraju ispao superhero negativac, dio buduće franšize....
Ja sam gledala Unbreakable, vjerojatno ću se morat prisjetit ponovno, fora mi je ajd što je to sad sve u istom univerzumu, vjerojatno će se u nastavku svi suočit....što god.... sama Zvijer kao lik i ostali unutar njega su super ali mi film kao film ne valja.
Mentta one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:21   #54
Quote:
Mentta one kaže: Pogledaj post


- Od 23 ličnosti, koje McAvoy vidno može iznjeti, jer je u svakoj bio savršeno umjeren, ZAŠTO mi samo vidimo par????
Objašnjeno je da oni imaju kontrolu.

A da ih je bilo više to bi bio čisti gimmick. Ovako su bar ove malo razradili.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:48   #55
Quote:
Mentta one kaže: Pogledaj post
Zašto je to baš tako bitno za doživljaj samog filma?
Pa ako voliš Unbreakable bitno je. Jer je konačno Shyalaman snimio nastavak filma kojeg je onomad zamislio kao trilogiju, i sad si uzbuđen jer će možda biti treći dio. A nisi to nikad očekivao jer je on kao redatelj propao zadnjih 10 godina.
Cijeli nadnaravna preobrazba ima smisla, pa čak i ono njegovo stavljanje cvijeća kod vlaka ima smisla jer je Mr. Glass indirektno kreirao Zvijer, odnosno The Horde. I David Dunn ga susretne mladog Kevina u Unbreakable ali mu ipak ne pomogne, tako da je i on djelomično odgovoran...
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 01:25   #56
Genijalno.

Poruka onima koje je shyamalan razocaravao proteklo desetljece, ovo je ono sto on najbolje zna. I jako bih volio da nastavi s tim low budget, originalnim superjunackim, cak i vise i dalje od trilogije.
Barem kao producent neka nastave on i drugi mladi i originalninredatelji istrazivat taj svijet. Mnogo je realnije (nolane, pokrij svoju superjunacku realnost i sebe usima). Mislim da bi villneuve mogao izvrsno prikazat takvu jednu pricu, recimo.
Ova prica sa stricem mora se zavrsit u nastavku.

A mcavoy... Ma film je izvan sezone oscara, ali sto se mene tice, mcavoy ovom ulogom ima oscara.

Opsirnije poslije.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 01:45   #57
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
Genijalno.



Poruka onima koje je shyamalan razocaravao proteklo desetljece, ovo je ono sto on najbolje zna. I jako bih volio da nastavi s tim low budget, originalnim superjunackim, cak i vise i dalje od trilogije.

Barem kao producent neka nastave on i drugi mladi i originalninredatelji istrazivat taj svijet. Mnogo je realnije (nolane, pokrij svoju superjunacku realnost i sebe usima). Mislim da bi villneuve mogao izvrsno prikazat takvu jednu pricu, recimo.

Ova prica sa stricem mora se zavrsit u nastavku.



A mcavoy... Ma film je izvan sezone oscara, ali sto se mene tice, mcavoy ovom ulogom ima oscara.



Opsirnije poslije.


Nebih volio nastavak, jebeno mi zavrsio. Mozda jos jednu pricu i onda cetvrti ili peti film kao nekakav zakljucak.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 02:18   #58
There's so much to like about this movie.

Ne znam gdje bih počeo...

Ali prije spojlera, samo još jedanput preporuka: ovo si morate pogledat! Ako itko još sumnja, kao što sam ja sve do danas sumnjao, da je Shyamalan uništio još jedan film, nije...


SPOJLERI!!!


McAvoyeva gluma je nešto najfascinantnije što sam vidio na ekranu u proteklih ne znam koliko godina. Ono, baš kad te glumačka izvedba toliko zgrabi da uopće ne vidiš glumca nego samo njegov lik (to jest likove). Sam uvod, doslovce onih par minuta u autu prije naslova, meni je bio dovoljan da kažem Wow!

Priča - a ovdje spada i poveznica s Neslomljivima. Recimo frend s kojim sam bio sjetio se Bucea, ali je zaboravio Mr. Glassa. I definitivno film ima manji punch kad ne znaš što je posrijedi. Dakle, onomu tko nije gledao Neslomljive to može bit: WTF trenutak. Ali za onoga tko je gledao taj film, i pogotovo za one kojima se taj film jako svidio, to je možda i najuzbudljiviji trenutak filma (ili barem jedan od jer ima ih toliko) jer najavljuje širenje priče o tom fantastično zamišljenom svijetu.

Stil - i vizualno je film ne trenutke jako fascinantan. Fantastični kutovi snimanja, scene, vizualne dosjetke... Jednostavno, vrlo dinamičan film i ni na jedan trenutak dosadan. Kao Hemigwayeva proza - Hard Boiled. Sve jasno i kratko, jedno za drugim, logično povezano. Ništa mi u filmu nije višak. Nijedna jedina scena.

Tema - uvijek me fasciniralo pitanje podvojenih i višestrukih ličnosti. Čak sam jedno vrijeme razmišljao napisati priču ili čak i roman o tome (mladost, ludost), no problem s time je što to, kako god ja napišem, ne bi bilo dobro koliko bi bilo kad to napiše tko je to iskusio (član obitelji, psihijatar) ili čak osoba koja pati od poremećaja. Uglavnom - jako fascinatan poremećaj koji je ovdje relativno površinski obrađen, ali i tako vrlo efektno. Bila bi fora da kao u Prometeju imamo online ili na Blurayu (da, definitivno kupujem Bloray ovoga) filmiće dnevnika koje je snimao u podrumu.

Philadelphia - obožavam taj grad, šteta što ga nisu malo više prikazali.

Shyamalan - drago mi je što se vratio iz onog nekog transa loših filmova (uključujući i Visit s glupim inzistiranjem na surprise twistu koji sam dosta rano i predvidio) napokon vratio na dobar put i samo neka tako nastavi. Očito je riječ o filmski vrlo kreativnoj individui i ako film od devet milijuna može izgledat ovako i bit ovako kvalitetan, zanimljiv, intrigantan... Jednostavno fantastičan... Kapa dolje.

Čak se malo dotiče i tih nekih teških/zabranjenih tema. Jel se spominje koliko curice imaju godina? Meni se čine barely legal. Ta priča s pedofilijom. ISprva misliš, ok, možda nije bilo baš toliko strašno, možda ju je samo dirao. Ali kad vidiš kako se samoozljeđivala, sve ti je jasno. Apsolutno nije potrebna scena zlostavljanja, pa čak ni neka eksplicitnija naznaka. Zbog čega me malo zbunjuju sise te ženskice u krupnom planu malo duže nego što bi trebalo. Šalje se malo mixed message. I moralno gledano, što mi malo smeta, razmislimo o tome koja je poruka filma - zlostavljana si, čista - dakle spašena? Malo weird, šta nije? Možda sam nešto pogrešno povezao, ali to me malo kopkalo kad ju je Zvijer poštedjela i reko joj to što joj je rekao. Zato me zanima hoće li se dotaknuti strica u nastavku - je li i on dio Horde? Nekako mi taj dio priče ostaje nedorečen.

Nadnaravni element - nema se tu što puno govorit. Očito nije riječ o umišljenom čudovištu nego nečem novom što se rađa i nastaje pred našim očima. U tako realnom okružju punch in the gut još je veći i jednostavno sjeda ko budali šamar.

Nisam znao puno o filmu jer me zapravo nije previše zanimao, tako da mi je Bruce i poveznica s Neslomljivima bila ugodno iznenađenje. Samo sam malo letimično prelijetao ovu temu i drago mi je da si to nisam spojlao.

Sviđa mi se i jer su oni trenuci "Daj nemoj me jebat" kad likovi rade neviđene i nelogične gluposti u ovoj situaciji svedeni na minimum (ima ih samo par, koliko sam primijetio - onaj dio s volki tokijem i betty i dio kad psihijatrica ne izgovori ime - imalo bi mi više smisla da joj je ozlijedio grlo ili tako nešto pa da ne može izgovorit - a vezano uz to, prvi put uspijeva, drugi put ne jer kevin "spava"- i to se moglo vjerojatno malo bolje riješit), ali osam toga nije mi nešto drugo previše smetalo.

Ma ono, ovo svakako mislim pogledat još koji puta. Pravo iznenađenje, pogotovo kad se pripremiš na najgore i onda te ovako iznenadi.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 02:37   #59
Znači ipak nisu bili passengersi

Da se ovo propustilo zbog njih jao
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 02:44   #60
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Znači ipak nisu bili passengersi

Da se ovo propustilo zbog njih jao
Definitivno ne, hvala 593 na preporuci, i još nekim recenzijama tu na temi, to je prevagnulo. Forum mi defnitivno pomogne u takvim nedoumicama.
Ali možda za vikend odgledam i Passengerse (ili odma još jednom Split :-)), Hacksaw Ridge (da i tu vidim jesu li pohvale opravdane) i možda još neki oskarovski koji se sad prikazuje u Cinestaru.

Sad sam išo pogledat, htio sam pogledat nekoć i Neslavno slavnu florcence, a sad vidim da je i lego batman u kinu (ali samo sinkroniziran i u dječjim terminima). Bit će eci-peci-sijeci.
__________________
Stop jednoumlju.
facersplaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.