Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2009., 18:47   #221
nisam jos provala salatu, strah me
salata mi je stvarala prije strasne probleme
jedem blitvu i tikvice su mi najbolje
evo juce sam bas pazila i nije bilo nikakvih smetnji
hvala svima na odgovorima
zaista znaci kad netko tko je kroz ovo proso moze dati neki savijet
mene jos muci WC, doduse idem cesce, jer jedem lanene sjemenke samljevene,
ali ... tvrdo
nisam stigla poci uzeti sto mi je doktor dao
znam moram,
jos jedno pitanje, jeste imali problema sa kozom poslije, moja je jako jako suha, a inace je masna i izlazi mi puno bubuljica, velikih i bolnih po licu i vratu (godina 39 dakle nije pubertet)
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 11:22   #222
Nea,ja nisam imala nikakvih problema s kožom,ne znam da li bi to moglo biti povezano s ovim.
Tebi odgovaraju tikvice,a meni nisu,i karfiol mi je jako smetao.Stvarno je to kod svakog drugačije.
Probaj za stolicu popiti malu žličicu maslinovog ulja,ali nemoj pretjerivati da ne bi dobila proljev.Ma,vratit će se i to sa stolicom u normalu,kažeš i sama da je već bolje.
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 11:32   #223
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
nisam jos provala salatu, strah me
salata mi je stvarala prije strasne probleme
jedem blitvu i tikvice su mi najbolje
evo juce sam bas pazila i nije bilo nikakvih smetnji
hvala svima na odgovorima
zaista znaci kad netko tko je kroz ovo proso moze dati neki savijet
mene jos muci WC, doduse idem cesce, jer jedem lanene sjemenke samljevene,
ali ... tvrdo
nisam stigla poci uzeti sto mi je doktor dao
znam moram,
jos jedno pitanje, jeste imali problema sa kozom poslije, moja je jako jako suha, a inace je masna i izlazi mi puno bubuljica, velikih i bolnih po licu i vratu (godina 39 dakle nije pubertet)
Bubuljice imaju veze inače osim s genima, i sa ishranom, te hormonskim statusom.

Sad ne jedeš masno, vjerojatno si prije više jela masniju hranu...Još da znaš, masna koža uvijek ostaje masna, ili mješovita, sada ti je ona dehidrirana. Dakle, ne fali joj masnoće, nego vlage.
Uzmi dobru hidratantu kremu, (ne masnu!) i probaj piti više vode.
Kad bi te koža svrbjela, to bi onda imalo veze s jetrom.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 11:34   #224
Doty, ni ja ne mogu karfiol!
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 11:42   #225
Simon3,ja sam operaciju obavila prije 7 godina,a karfiol mi smeta sve te godine.Povremeno ga napravim i pojedem,isto tako i tikvice,čisto onako kako bi se reklo "za želju".
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 16:23   #226
Quote:
doty kaže: Pogledaj post
Simon3,ja sam operaciju obavila prije 7 godina,a karfiol mi smeta sve te godine.Povremeno ga napravim i pojedem,isto tako i tikvice,čisto onako kako bi se reklo "za želju".
A ja prije...ček' da izračunam16 godina!
Imala sam 22, ej oba djeteta sam nosila bez žuči!
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 18:32   #227
karfiol nisam jos provala a i necu,
ma to s kozom je cudno
cak mi se i obrve gule, i stomak je cijeli onako u sitnim ljuspicama, noge, ledja
a opet s druge strane izlaze ti bolni ko cvorovi
evo imam danas novi kraj oka i na vratu, ovi ozada na vratu se suse, ma to nikad nisam imala
a sto se tice prehrane, nije mi nikad bila ovako lagana, pa ne vjerujem da je od hrane, mozda hormoni
sto se dogadja s hormonima kad izvadimo zuc, nisam mislila da tu ima nekih promjena
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 23:02   #228
Evo dragi moji forumaši da se i ja javim nakon danas napunjenih mjesec dana od operacije žući.Eto čitao sam sve postove vaše vidim da nekom smeta neka hrana nekom ne i tako dalje sve je to individualno.Iskreno da va,m kažem evo ja polako počinjem jesti sve ne primječujem nikakve bolove osim što imam poroblem čim nešto pojedem odmah ako mi nešto smeta protjera me na WC.Nekad kad se naslonim na stol te rubom tola pritisnem na mjesto gdje su bili šavovi malo me boli,što bi po mom trebao bit možda znak da je to još sve friško jer ni nešto teže nemogu raditi jer čim se malo napregnem trbušne mišiće malo me zateže na mjestima gdje su bile rupe.Eto neznam što da vam kažem al buni me jedno to nemogu shvatiti kako hrana može naštetiti tj iozazvati opet neku bol ako žući nema,dali se to odnosi na tupu bol koja se pojavljuje u obliku nekog stezanja neke praznine na mjestu gdje je bila smještena žuć-Meni se to zna događati kad sam gladan da na tom mjestu osjetim kao da me nešto štipa grči,pa nekad pomislim da mi to možda ne izaziva ta štipaljka,eto još puno mi je stvari tu nejasno a niko mi nije to objasnio nažalost.To grčenje na mjestu gdje je bila žuć osjetim i čim nešto pojedem odmah mi stane a što se tiče bolova neznam na što se to odnosi kako izgledaju ti bolovi ma sve mi je to nejasno.Eto znam da neki od vas imaju puno više iskustva pa se nadam da ću izvući puno toga što če mi pomoći u daljnjem življenju bez žući.Hvala svima te vam svima želim puno zdravlja i što manje tegoba.
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 23:07   #229
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
nisam jos provala salatu, strah me
salata mi je stvarala prije strasne probleme
jedem blitvu i tikvice su mi najbolje
evo juce sam bas pazila i nije bilo nikakvih smetnji
hvala svima na odgovorima
zaista znaci kad netko tko je kroz ovo proso moze dati neki savijet
mene jos muci WC, doduse idem cesce, jer jedem lanene sjemenke samljevene,
ali ... tvrdo
nisam stigla poci uzeti sto mi je doktor dao
znam moram,
jos jedno pitanje, jeste imali problema sa kozom poslije, moja je jako jako suha, a inace je masna i izlazi mi puno bubuljica, velikih i bolnih po licu i vratu (godina 39 dakle nije pubertet)
Nea meni se stomak perutao poslije operacije tj kad sam došao kući to sam primjetio al predpostavljam da je to od brijanja prije operacije što se tiće bobuljica neznam možda je neki osip koji bi vam bio nevezan sa operacijom
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 23:18   #230
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
evo mene opet
evo i ja sad osjecam lagano tu tupu neugodu s desne strane
meni se cini dobro ako ne jedem i sad to polako prelazi i na ledja
isla sam u kirurga rekao je sve ok i nakon sto smo se malo natezali dao mi je jos 10 dana bolovanja
neki dan sam skuhala juhu od povrca i stavila orza
hm to je bila greska, dakle orzo ne ne
tocno kazete to nije bol vec neugoda, i prodje do sutra dan
i apsolutno se ne moze uporediti sa onim prijasnjim ludilima
hoce li to vremenom prestati, je li to zato jer je tek proslo 3 sedmice
cini mi se da i reagira na neku hranu a i kolicinu
dobro je dok jedem juhice i leso,
doktor ovdje kaze jedi sve, a to njima znaci, pice, burgere, cipsove, jer je to hrana broj 1
meni nije nikad ni bila, pa me to ne mori
ali cini mi se kukuruz, orzo, kafa, ima li jos nesto da mi mozete reci da izbjegavam od normalne hrane
http://www.gallbladderattack.com/gal...allbladderdiet
cini mi se ovaj site nije los za prehranu
Da Nea o toj nelagodi i nekoj tupoj boli kao nekoj šupljini ili nekom zatezanju s desne strane imam i ja taj osjećaj,isto mi prestaje kad pojedem,a isto trako mi reagira i kad previše pojedem ma neznam ni ja više kako da se postavim prema svemu a ujedno me stran uopće i počimat jesti neku hranu jer se bojim da me nebi nešto zabolilo.Ma u biti iskreno puno stvari me zanima a niko mi nije objasnio a teško je to ovako shvatiti a doktori baš i nemaju volje objašnjavati ,a ujedno sam i ja ljen iči kod njih i pilati ih što je ovo što je ono,jer nažalost sa svojih 40 god imam problem veći od žući a to je kralješnica tako da i nemogu baš previše obraćat pažnju na ove detalje koji su vezani uz žuć al isto me zanimaju,jer te sitnice me malo živciraju imam osjećaj da mi stomak nije kao prije kao da su mi izmješali mišiće crijeva ćim nešto počmem raditi strah je prisutna da nebi nešto krivo napravio.Eh ta žuć kažu mi svi prijatelji ma nije to operacija,a ja potvrđujem post
Duoba koji je rekao da smo izbužani kao sa sačmom i da je ipak to operacija ma kako god svi vikali da nije.
?skorpion? is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 05:20   #231
jeste li mozda uzimali kakve vitamine nakon operacije
ja bi trebala nazad na posao 27, ali sve me strah kako cu
evo danas sam isla u kupovinu i nakon 45 min, noge su mi se pretvorile u gumu, ni sama ne znam kako sam dosla do auta
po kuci sam u redu, i odem vani u lagane setnje, ali evo danas smo zurili, pa sam malo brze hodala, sto se rana tice sve 5, ali umor i ta neka treskavica,
a moj posao je 8 sati na nogama, cesto bez pauze, i uz i niz skale, ni sama ne znam koliko puta dnevno i to sve u ludom ritmu, a da i ne spominjem podizanje i saginjanje
a kirug kaze da mi je dao bolovanje do gornjeg limita
koji bi vitamini bili dobri je li ko zna,
da li trebam ici opet na kakve pretrage krvi
izvinjavam se ako puno davim, ali ne znam sto bi
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 10:04   #232
Nea, ti si operirana laparoskopskom metodom, kao i većina ovdje?

Ja nisam, jer '93 su još uvijek većinom operirali klas.metodom (rezanje trbuha od pupka naviše). Ja sam imala zbilja velik rez, od pupka do vrha trbuha, jer su sumnjali i na pankreatitis. I oporavak mi je bio dosta težak, jer sam prije operacije bila oslabljena od dijete u bolnici, imala sam samo 52 kg na 168cm visine, i još me štufala gripa pred samu operaciju...

I uz to sam bila i psihički u g.ovnima, u inozemstvu, bez ikog svog, a doma rat...
Ma ne volim se toga ni sjetiti...Nisam ni ja imala snage, i samo mi se spavalo kad sam izašla iz bolnice. Pokušaj cjelovite žitarice za doručak, one daju energiju,
a i tijelu treba malo vremena da povrati snagu.

To s ljuštenjem kože meni govori i dalje da si dehidrirana, tvoja koža a i ti.
Žuč nema veze ni sa kakvim hormonima.

Sretno...Čini mi se da smo generacija?
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 15:04   #233
da laparaskopski,
ma ja sam u biti zadovoljna s cijelom operacijom, jer kako mi je bilo ovih zadnjih mjeseci je strasno
to je sve iza sada, i svi su savovi zarasli, i dobro se osjecam, ali nemam snage
ujutro jedem zlicu bran nekih cereal, pa malu zlicu samljevinh lanenih sjemenki i zlicicu salbe (whoe chia seeds) sa O% jogurtom i bananu
e rucam povrce i bijelo meso od koke i juhe razne, lagane bez ikakvih creams i ta sranja
ma hranim se zdravo ko beba
mislim da trebam neke vitamine ako idem radit jer necu izdrzati ritam, a nikog nece biti briga mogu li
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 15:51   #234
Quote:
nea kaže: Pogledaj post
da laparaskopski,
ma ja sam u biti zadovoljna s cijelom operacijom, jer kako mi je bilo ovih zadnjih mjeseci je strasno
to je sve iza sada, i svi su savovi zarasli, i dobro se osjecam, ali nemam snage
ujutro jedem zlicu bran nekih cereal, pa malu zlicu samljevinh lanenih sjemenki i zlicicu salbe (whoe chia seeds) sa O% jogurtom i bananu
e rucam povrce i bijelo meso od koke i juhe razne, lagane bez ikakvih creams i ta sranja
ma hranim se zdravo ko beba
mislim da trebam neke vitamine ako idem radit jer necu izdrzati ritam, a nikog nece biti briga mogu li
Meni se čini da ti i jedeš za bebu..A odrasla si osoba.

Treba ti više kalorija. Malo više masnoća, ipak. Spomenula sam žitarice, jer sam gledala nedavno nekakav pokus na televiziji vezano za tjelesni napor, meso i ugljikohidrate.

Nema veze. Proći će to. Moja mama je operirala žuč u mom rodnom gradu, u 42.godini, i sjećam se da su joj rekli da mora držati dijetu dva mjeseca, da bi dala jetri vremena da se prilagodi. To su i meni rekli. Spomenuh ove prostore zato što baš u mom rodnom gradu puno ljudi ima problema sa žuči, te liječnici s tim imaju iskustva.

Mama i dan danas, dvadeset i četiri godine nakon operacije, nema nikakvih problema.

Pomalo počni uvoditi u ishranu ono što ti je davalo energiju ranije.
Ja sam primijetila kod sebe da su to, ne znam zašto, ćevapi.A jedem ih doista rijetko, na žalost, ali kad pojedem pet ćevapa, mogu cijeli dan trčkarat naokolo, i ne bit gladna.

Lanene sjemenke s jogurtom su odličan izbor za doručak.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2009., 21:01   #235
Nea,i ja sam bila bez snage i energije dosta dugo.Isto se sjećam kad sam išla prvi put u trgovinu nakon operacije da sam jedva čekala da dođem kući i legnem(a inače volim ići u šoping).Valjda su to stresovi za organizam,operacija,anestezija,a da ne govorim o dijetama koje su i prije operacije bile dugotrajne,bez obzira što je to jedna od kako kažu najlakših operacija.
Ja sam pila šumeće multivitamine koji se otapaju u vodi i tako piju.
Jela sam isto kao i ti,plus griz,žgance s jogurtom,voćni jogurt,one suhe pti-ber kekse,slane štapiće.Najviše sam bila željna kolača,pa sam probala štrudlu s jabukama,pa kasnije sa sirom, ali u sir nisam stavljala jaja.I tako pomalo sam ubacivala druge namirnice.
Molim vas operirane da mi odgovorite da li nakon operacije žuči imate problema sa žgaravicom,gastritisom,kiselinom?
doty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:39   #236
hej simon
ja sam ti zena s mora, odrasla u familiji gdje je riba zakon, a ovdje gdje sam ribu jedem 1 sedmicno i to ne bas s velikim gustom
ali se veselim ovom ljetu jer idem doma
moja prehrana je slicna prehrani kao i prije, samo ne jedem kupus i slicno povrce, i grah (zrno) i kukuruz
a sto se tice cevapa, ja sam ti poslije njih gladna
moj muz mi nije vjerovo dok se nije naucio,
ma nemam ni ja nekih problema, tek je proslo 3 sedmice od operacije
eto juce sam se skoro onesvjestila od umora, a danas sam bila u parku, setali s psom, dosli kuci napravila rucak (ja jela juhicu sa griz kuglicama) i sve super
valjda je i do dana, a mozda je juce bila i nervoza jer je moj dragi muzic isao sa mnom
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 00:49   #237
doty ja sam sigurna da bez obzira kakva operacija bila to je stres i organizmu treba vremena da se vrati pod staro
ja sam imala isto laparaskopsku operaciju ciste prije 2.5 godine
i nakon 6 sedmica sam isla raditi tri dana sam se na poslu tresla od umora i ondapoz su krenule jedna prehlada za drugom, jer je tijelo oslabljeno
i to je cinjenica jer ja mogu reci da u zadnjih 8 godina tih par mjeseci je bio jedini put da sam dobila prehladu ili smrknula,
kad je zima i kad na poslu svi smrcu i kisu i cijepe se protiv gripe, ja nista
zato i pitam za vitamine, jer idem na odmor za mjesec dana i necu da mi imuni sistem bude skroz down
pozdrav svima
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 04:59   #238
Ma hajte babe jedne...oprostite, mislio sam bebe jedne, pa ne može se raditi od tri rupice slona!? OK, onaj malo veći rijez je ipak vrijedan poštovanja, ali svejedno! I to će zarasti... Dajte malo optimizma! Možda sam ja bio psihički jak jer se i sam slažem da sam "bonkulović" (zna ona s mora što to oće reći!) ali nisam se uopće dvoumio "smijem-ne smijem", nego sam lijepo u svašta (jestivo) zagrizao i ako je prošlo ok - fino. Može opet. A sve je, baš sve prošlo bez problema!

Dobro, dajte sebi ako treba nešto više dana, ali onda prestanite sebe gledati kao teške ranjenice. Kakva iscrpljenost ako fali nekakva mala kesica?? Ma neće ići! Treći dan nakon bušenja sam uteko iz bolnice i doma (ležeći) uzeo tipkovnicu, trebalo je odraditi da se posao ne gomila. Ma nedajte se bebe!!
__________________
Sve gore...
dUbO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 14:10   #239
Talking

Draga Nea normalno je da se osjećaš umorno i da su ti noge gumene. I ja sam se tako osjećala nakon operacije, a kad me doktorica nakon 21 dan poslala na posao mislila sam da nije normalna i da ću ja nakon par dana na bolovanje. Međutim kad sam počela raditi ,život se odjednom nastavio tamo gdje je stao Iako teško na početku s vremenom je postalo sve bolje. Nemoj samo dizati teške terete neko duže vrijeme i sve će biti u redu. Možeš ti to, a ako ne budeš mogla onda opet na bolovanje. Nekad je strah zafrknuta stvar. Općenito kad se čovjek vrati u kolotečinu, život se nekim čudom nastavi i puno se manje razmišlja o prehrani, rupicama, koži i ostalim stvarima koje nam se dok smo na bolovanju čine od životne važnosti. Najbolje ćeš sama procjeniti što možeš jesti i što ti ne škodi. Od moje operacije je prošlo 2 godine, a ja to još uvijek otkrivam. Moj savjet, nemoj brzati s mliječnim proizvodima i mahunarkama.
Kikašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2009., 00:24   #240
Quote:
dUbO kaže: Pogledaj post
Ma hajte babe jedne...oprostite, ! Treći dan nakon bušenja sam uteko iz bolnice i doma (ležeći) uzeo tipkovnicu, trebalo je odraditi da se posao ne gomila. Ma nedajte se bebe!!
tek treci dan, ja sam nakon 5 sati bila doma, aaa, a sto sad
da ti nije tipkovnica bila malo teska
izgleda da ste me krivo shvatili, ja pitam, a kad covjek pita i ne pita odredjeno i ne dobija odredjene odgovore

ja se sve u svemu osjecam dobro i sretna sam jer je sve iza mene, pa ljudi moji zadnjih mjesec dana prije operacije me bilo muka i trepnut, jer bi zavrsila na hitnoj, i to takvim bolovima da je muz pito doktora je li on siguran da nije srce ili nesto slicno, jer nisam mogla doci ni do daha

i ja pomalo ucim cuda tijela, koje vise kao da i nije moje i zato i pitam
recimo ja pojedem picu i mahune i sve super
i manje vise jedem ko i prije, lagano
a idem doma ovo ljeto na ribu na ribu
__________________
We are on the only Planet that has Chocolate, so let's look after it !
nea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:43.