Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2006., 18:12   #1
Kako se odnositi prema njegovoj djeci

Ne znam ide li ova tema ovdje.

Upoznala sam od decka djecu. Zadnji put su bili jucer. Proveli su cijeli dan, a na kraju su ostali i prespavati.
Radi se o tome, da su oni prilicno hiperaktivni, mozda cak i zlocesti. Jucer je bilo cijeli dan dreke, igrali su se po cijelom stanu, nereda je bilo Onda su se svađali...pa se on cesto derao na njih. Meni to ne smeta na nacin da mi idu na zivce ( ne pretjetrano ), ali smatram da se tako ne smiju ponasati. Previse su ziva djeca i cini mi se i da su neposlusna.
Moje je misljenje, da se tako ne bi trebali ponasati, da takvo ponasanje nije u redu. Cini mi se da je on vec navikao na to, pa se izdere na njih, a onda ubrzo oni opet po starom

Znam da to djeca moraju obavljati, ali neke granice moraju postojati.
Zeljela bih mu reci da to nije u redu i da ih pokusa smiriti ili da se drugacije postaviti prema njima, ali nekako mi je bed.
Roditelji vole svoju djecu i prilicno su osjetljivi kada im se nesto kaze za njih, tako da ne bih zeljela da pomisli nesto lose kada bih ja to njemu rekla.
Da mu kazem ili da sutim? Jos uvijek mi je i bed reci im da se smire, a znam da cu to morati kad tak reci. Najbolja prijateljica kaze da mu nista ne govorim, jer su to njegova djeca.
Vrckava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 18:41   #2
a živa si !
znaš moj ti je savjet da se slijedećiput pokušaš nekeko izvući
pa da on ostane s njima sam pa ako ti se požali ti ga savjetuj!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 18:47   #3
Pametnije ti je šutjet i trpjet
__________________
This cat is cat a cat good cat way cat to cat keep cat an cat idiot cat busy cat for cat 20 cat seconds cat! Now read it all without the word cat.
*sanja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 19:09   #4
Bi li ti da se neka nepoznata cura bez djece (pretpostavljam) jednog dana dere na tvoju (istraumatiziranu razvodom, vrlo vjerojatno) djecu....?
Ja ne bih
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 19:24   #5
Prije bih rekla da cu ja od njih postat istraumatizirana
Vrckava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 20:24   #6
Quote:
Vrckava kaže:
Prije bih rekla da cu ja od njih postat istraumatizirana
jbg ti imaš izbora, djecu nitko ništa ne pita...jel tako?
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:10   #7
Quote:
Vrckava kaže:
Ne znam ide li ova tema ovdje.


Roditelji vole svoju djecu i prilicno su osjetljivi kada im se nesto kaze za njih, tako da ne bih zeljela da pomisli nesto lose kada bih ja to njemu rekla.
Da mu kazem ili da sutim? Jos uvijek mi je i bed reci im da se smire, a znam da cu to morati kad tak reci. Najbolja prijateljica kaze da mu nista ne govorim, jer su to njegova djeca.

o Vrckava, napokon neke vijesti od tebe! Moj savjet ti je APSOLUTNO SUTJETI!!!!! Ja sam svom u petak nesto prigovorila oko njegovih decki tj samo jednog, a u subotu je Mr.Big odlucio vratiti se zeni! Ona su njegova djeca, uvijek ce biti, bila ti uz njega ili ne,stoga pusti neka ih ON i njihova mama odgajaju kako smatraju da treba. U ducanu sportske opreme imas za plivace cepise za usi, pa trk po njih prvom prilikom! Djeci se samo smjeskaj, kupi sladoledcic, sokic, i grickalice, a mozes i napraviti pizzu....naravno da naprave nered i svinjac, ali jednog dana cete valjda imati zajednicku djecu pa se pripremaj, neka ti je ovo generalna proba

A sem toga i ako mu kazes, bez obzira na ljubav moze ti samo " zaljepiti" da ti nemas svoju djecu te da stoga ne znas kako treba s njima. Dakle, njegovu prepusti njemu i suprugi, a svoju zajednicku, ako ih budete imali odgajaj kako smatras da treba.
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.


Zadnje uređivanje me_and_myself : 25.06.2006. at 22:41.
me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:16   #8
A KOLIKO SU STARA?
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:16   #9
Talking od decka ili ljubavnika, ups, sori sori

vrckava znas koji je tvoj problem - NISI ISKRENA prema :
1.) sebi (a to je ono najvaznije)
1.) njemu - ocito je da te klinci izluduju, sto je i razumljivo jer nisu tvoji
2.) nama tu na forumu – nebitno, ali da jesi dobila bi prave odgovore

2.teme sa istom spikom «kako/kaj... cu ja sa njegovim klincima???»
2. teme = 1. problem=djeca (njegova i njezina, al ne moja)

medutim postoji mala ali bitna razlika - u temi br:
1.) klinci su «prekrasni» - znaci namece se zakljucak da ih znas
2.) ti ih tek upoznajes
koje je od ovog dvoje istinito?

-------------------------------------------
al dobro zaboravimo to jer odgovra ocito nece biti, vratimo se na temu br.2

za djecu je normalno da se igraju, skacu i deru - nema tu niceg loseg, super, nisu bolesna, imaju dosta energije blabla, kaj bi trebali biti ko mumije??

mene bi tu vise smetalo kaj se on dere na svoju djecu – jer promatrajuci njegov odnos prema djeci dosla bi do zakljucka , kako ne zelim da se tako odnosi prema mojoj/jednog dana eventalno nasoj djeci
(al dobro to sam ja, ti bi bila ocito stroga mama)

zasto se niste zajedno igrali sa njima?
pa ti to ne bi tako smetalo, a mozda bi se klinci malo i smirili

znaju li klinci tko si ti?
razvod je za njih trauma, jer najcese tako mali klinci - krive sebe
malo treba misliti kako je i njima, a ne samo tebi

----------------------------------------------------------
znas kaj si ja mislim, nadam se da nisam u pravu, ali eto filing-moguci ishod ove price biti ce:
a) da ces ti kad tad odustati od svega, i fino zeznut decka(ljubavnika)
tj. ostaviti i njega i klince
b) biti zlocesta maceha
--------------------------------------
i jos nesto, dok se ne odlucis sto ces, odnosno dok ne postanes iskrena prema sebi i znas tocno sto zelis a sto ne zelis, najbolje bi bilo da prihvatis savjet frendice i «ne velis nista»
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:26   #10
Quote:
emanuela kaže:
...

medutim postoji mala ali bitna razlika - u temi br:
1.) klinci su «prekrasni» - znaci namece se zakljucak da ih znas
2.) ti ih tek upoznajes
koje je od ovog dvoje istinito?

...
Da, vjerojatno je ispalo to nerazumljivo. Kada sam rekla da su prekrasni itd. to sam mislila po onome sto mi je on pricao o njima. Kako provale neku glupost, neke njihove događaje. Vidjela sam ih na fotkama, pa su mi bili prekrasni
Uglavnom po onome sto je on meni o njima pricao, ja sam stekla takav dojam. Znaci, nisam ih tada poznavala.

Ali, oni su i dalje prekrasni, ne znam zasto mislis da nisu, samo su malo zlocesti, nestasni.
Vrckava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:40   #11
Djecu ucis zavoljeti.

Ti si ih jednom vidjela (tako sam razumijela) i logicno je da te nerviraju. Mene moja malecka nervira ponekad jako, sto sam ju ja rodila, ne pa tudza djeca. Naviknes se uz svu tu buku i njihove zahtjeve... ako mislis da tvoj decko je vredan toga.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 22:52   #12
Vrckava,
Emanuela ti je prilično precizno izanalizirala situaciju.
Ti imaš mali problem, to je očito.
Da je Ona moja još uvijek tu... mogla bi ti dati "upute" kako u roku od godinu, dvije pridobiti djecu, naviknuti se na njih, utjecati na njih... (al evo - nije, pa ću ti ja)

ali osnova bi trebala doći iz tvoje ljubavi prema Njemu.
Ako ga voliš na takav način da možeš zavoljeti djecu samim tim što su njegova - to bi bio početak
Onda dolazi dugačak period dokazivanja i truda

Ako te već sada nerviraju - imaš problem
Moraš učiti
Ako imaš volje
A imaš li volje - to moraš znati sada

Djeca su problem i roditeljima. Ti si, naravno u lošijem položaju, jer ne možeš tek tako dignuti glas. On može.
E, dok dođe vrijeme da i ti digneš glas, trebaš se pošteno namučiti
A jebi ga, život je surov na razne načine
Evo, ti si se susrela s ovim
smallnumber8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:09   #13
Quote:
emanuela kaže:
vrckava znas koji je tvoj problem - NISI ISKRENA prema :
1.) sebi (a to je ono najvaznije)
1.) njemu - ocito je da te klinci izluduju, sto je i razumljivo jer nisu tvoji

----------------------------------------------------------
znas kaj si ja mislim, nadam se da nisam u pravu, ali eto filing-moguci ishod ove price biti ce:
a) da ces ti kad tad odustati od svega, i fino zeznut decka(ljubavnika)
tj. ostaviti i njega i klince
b) biti zlocesta maceha
--------------------------------------
i jos nesto, dok se ne odlucis sto ces, odnosno dok ne postanes iskrena prema sebi i znas tocno sto zelis a sto ne zelis, najbolje bi bilo da prihvatis savjet frendice i «ne velis nista»

emm dobro zbori! mogla bi ti na kraju dignuti sidro! Ali budi strpljiva. Djeca su fakat izuzetno zahtjevna. ja sam bila spremna od svog u slucaju zajednickog zivota preuzeti djecu, cak sam mu i govorila da ih trazi, a vjerujem da nisam bila svjesna silne odgovornosti i obaveze . Iako ja imam itekakvog iskustva sa djecom, od malih tek rodjenih bebaca do onih koje drma pubertet, ali covjek nekad ne moze na kraj izaci sa svojom djecom, a tudjom pogotovo. Neko ti predlozi igranje, upravu je, takodjer, dakle monopoli , covjece ne ljuti se i mnoge tome slicne, a s vremenom ces ako uistinu volis njega, zavoljeti i njegovu djecu, pa ti nece smetati ni da ti skacu po glavi a ni da ti se izrigaju na pod
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:20   #14
Cool

Quote:
Vrckava kaže:
..Ali, oni su i dalje prekrasni, ne znam zasto mislis da nisu, samo su malo zlocesti, nestasni.
ne znam ja
ja samo citam ono kaj pises i na temelju toga donosim zakljucke
koji mogu biti tocni, ali i ne, premalo informacija...

mislim da te je prerano opteretio klincima, a i klince sa tobom,
premala su to djeca za tako ozbiljnu situaciju
to je jako neozbiljno od njega

nedavno si napisala da je rekao zeni za tebe i da se rastaje, dobro..
ne mislis li da je mogao pricekati barem neko vrijeme, sa upoznavanjem tebe i klinaca??
i ti i klinci ne bi dozivjeli tako stresan dan


dio koji ja ne razumijem kod tebe je - zasto se mucis??

i ima jos nesto, u onoj br.1. rekla si da "on zeli sa tobom djecu, a ti da ne zelis.." -zasto nisi iskrena prema njemu
pa to su jedne od kljucnih stvari za planiranje zajednickog zivota

ali dobro to je tvoj zivot!
pazi sto zelis moze ti se i ostvariti (vrijedi za sve, pa tako i za tebe)
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:31   #15
[QUOTE]
Quote:
emanuela kaže:
ne znam ja
ja samo citam ono kaj pises i na temelju toga donosim zakljucke
koji mogu biti tocni, ali i ne, premalo informacija...

mislim da te je prerano opteretio klincima, a i klince sa tobom,
premala su to djeca za tako ozbiljnu situaciju
to je jako neozbiljno od njega

nedavno si napisala da je rekao zeni za tebe i da se rastaje, dobro..
ne mislis li da je mogao pricekati barem neko vrijeme, sa upoznavanjem tebe i klinaca??
i ti i klinci ne bi dozivjeli tako stresan dan
Pa cekaj. Ako smo mi poceli zivjeti zajedno, gdje su ta djeca trebala dolaziti? Naravno da ce doci kod nas u stan. Sto je tu nerazumljivo?
Kako da priceka, kada mu djeca dolaze i zeli se viđati s njima, a i oni stalno navaljuju da zele biti kod tate.
Naravno da ce onda i mene upoznati, ako sam ja u tom stanu. Mozda ti mislis da bih ja trebala otici negdje kada oni dođu?
I oni nisu jucer prvi put bili kod nas.

Quote:
dio koji ja ne razumijem kod tebe je - zasto se mucis??
Ja se ne mucim.

Quote:
i ima jos nesto, u onoj br.1. rekla si da "on zeli sa tobom djecu, a ti da ne zelis.." -zasto nisi iskrena prema njemu
pa to su jedne od kljucnih stvari za planiranje zajednickog zivota

ali dobro to je tvoj zivot!
pazi sto zelis moze ti se i ostvariti (vrijedi za sve, pa tako i za tebe)
Kako ti znas da ja nisam iskrena prema njemu? Gdje sam ja napisala da mu nisam rekla kako ne zelim djecu?
Pa naravno da covjek zna da ja ne zelim djecu! On to zna odavno, a to ne znaci da on ne smije reci kako bi zelio da imamo dijete. Jel sada jasnije?
Vrckava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:36   #16
Quote:
Vrckava kaže:
...Upoznala sam od decka djecu. Zadnji put su bili jucer...
Ovo sam napisala. Znaci jucer su bili zadnji put, sto ne znaci da su bili prvi put. Da su bili prvi put, onda bih napisala. Jucer su bili prvi put.
Vrckava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:42   #17
Quote:
Vrckava kaže:
Ovo sam napisala. Znaci jucer su bili zadnji put, sto ne znaci da su bili prvi put. Da su bili prvi put, onda bih napisala. Jucer su bili prvi put.


Opet.. trebat ce ti jos puno puta da se bar malo naviknes.
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:44   #18
Quote:
emanuela kaže:
...zasto se niste zajedno igrali sa njima?
pa ti to ne bi tako smetalo, a mozda bi se klinci malo i smirili ...
On se s njima malo zabavljao, ne znam ja sa djecom.
A i ne volim te igre, covjece, monopol, pa neke koje oni izmisle. To mi je strasno dosadno.
A i ne mozes se cijeli dan s njima igrati.

Slijedeci put kada dođu igrat cu se sa njima.
Vrckava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2006., 23:51   #19
emanuela

Da komentiram ovo sto si napisala: od decka ili ljubavnika, ups, sori sori

On meni vise nije ljubavnik. Zivimo zajedno. A znamo sto se najcesce podrazumijeva pod nazivom ljubavnik/ljubavnica
Vrckava is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2006., 00:07   #20
Talking

[QUOTE=Vrckava]
Quote:
3.) Pa cekaj. Ako smo mi poceli zivjeti zajedno, gdje su ta djeca trebala dolaziti? Naravno da ce doci kod nas u stan. Sto je tu nerazumljivo?
Kako da priceka, kada mu djeca dolaze i zeli se viđati s njima, a i oni stalno navaljuju da zele biti kod tate.
Naravno da ce onda i mene upoznati, ako sam ja u tom stanu. Mozda ti mislis da bih ja trebala otici negdje kada oni dođu?
I oni nisu jucer prvi put bili kod nas.

2.) Ja se ne mucim.

1.) ...Jel sada jasnije?
krecem od kraja
1.) je sad je vec jasnije, puno puno jasnije
2.) ok, onda u cemu je problem ??? ista tema, samo malo drukcije poslozena
3.) ne ne mislim, mislim da bi trebala ostati u stanu

ali isto tako mislim da se netko, u ovom slucaju tvoj dragi, prvo treba rastati pa tek onda upoznavati klince sa svojom novom curom/zenom..
ako nista dr. zbog klinaca...
moze se naci solo sa njima, odfurati ih na bazen, kod vinceka, itd. i kvalitetno provesti vrijeme
bez tebe, barem dok se smiri situacija kod njihove mame koja je u soku, barem pretpostavljam , i kao takva negativnu energiju prenosi na klince

to sto klinci zele biti kod tate - to bi mogla biti klasicna spika, za takvu situaciju, oni su krivi, i govore tati "tata vrati se"....

-----------------------------
sad smo na temi br.2 vise nisi ljubavnica sad si cura, ono smo zaboravili..
__________________
život je lijep !
emanuela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:29.