Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2012., 13:20   #401
I dalje ostajem pri svom i potpisujem sto kaze surefire, za to ima prikladnijih pasmina.
Troshkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 15:37   #402
Mislim da svatko tko je povezan s svojim psom bilo kakve pasmine i upozna cijeli njegov karakter te taj pas boravi s njim u kući/stanu, nikad tu istu vrstu neće preporučiti za čuvara.. A opet ako i postoji prikladna pasmina za čuvara ja bi uvijek preporučila da se uzmu dva psa ako ne i tri. Moje mišljenje..

Jednom prilikom kad sam bila u Splitu, u velikom dvorištu neke luksuzne kuće na Marjanu su bila 4 ili 5 njemačka ovčara. Jedan do drugoga su sjedili i ležali. Kak je to bilo lijepo za vidjet. Eto mislim da takvi psi ni nemaju želju ići u kuću a ni nema potreba za tim i to mi je sasvim ok.
__________________
This world ain't exactly what my heart expected...
... but I know it will be ...
Aarie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 15:54   #403
Istina, par ili više pasa koji se drže vani često nemaju potrebe za kućom, ali uglavnom iz tog razloga što su učoporeni i čovjek im više nije toliko važan, osim kao pomoćno sredstvo koje donosi hranu i eventualno vodi u šetnju. To je posebno izraženo kod pasa iste dobi ako ih čovjek ne razdvaja i svakog ponaosob odgaja. Ili, što je još mudrije, uzeti jednog psa, dobro ga odgojiti, pa za koju godinu uzeti drugog i sve tako.
surefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 22:33   #404
Sretan Božić i Nova godina i pozdrav svim vlasnicima Bernskih planinskih pasa i Bernićima od Lexy Gray i nas koji ju imamo. Sad već ima preko 10 mjeseci, odrasli je pesonja-blesonja od 40kg, sterilizirana je, vesela, dobra, zaigrana, radoznala, pametna, pliva ko riba, spava s nama u krevetu, obožava se vozit u autu i sve super.
Kad se sjetim kolko me je grizla dok je bila mala i kakve su mi bile ruke od nje izgleda mi nevjerojatno da je sad tak dobra a jedina joj je mana što nekad skače po nekim ljudima kad mi dođu u goste al valda ce i to prestati.
Bok !
Prasožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2013., 19:06   #405
Quote:
Prasožder kaže: Pogledaj post
Sretan Božić i Nova godina i pozdrav svim vlasnicima Bernskih planinskih pasa i Bernićima od Lexy Gray i nas koji ju imamo. Sad već ima preko 10 mjeseci, odrasli je pesonja-blesonja od 40kg, sterilizirana je, vesela, dobra, zaigrana, radoznala, pametna, pliva ko riba, spava s nama u krevetu, obožava se vozit u autu i sve super.
Kad se sjetim kolko me je grizla dok je bila mala i kakve su mi bile ruke od nje izgleda mi nevjerojatno da je sad tak dobra a jedina joj je mana što nekad skače po nekim ljudima kad mi dođu u goste al valda ce i to prestati.
Bok !
Pridružujem se čestitkama
Neka su nam naši psi zdravi,veseli i zaigrani i ovu godinu
malena girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 00:24   #406
ljudi, evo mene s problemom. naime, Kalla ima 4 mjeseca, ona je do nedavno bila "normalna", al zadnja 3, 4 tjedna je jako promijenila svoje ponašanje. nama je to prvi pas i siguran sam da smo jednim dijelom i mi krivi, zato od sljedećeg tjedna ide u školicu. naime, u čemu je problem? kalla je jako zivahna, kad vidi psa uopce ju se en moze kontrolirati, to je pas od vec 20-ak kg pa ju vise nije ni lako zadrzati... danas kad smo dosli u skolicu upisati svi psi koji su stajali u redu u kojem su vlasnici cekali za upis u skolicu sjede normalno, kalla jedina nemirna, vuce, skace, svi su komentirali u stilu da je prelijepa, al je zlocka..

procitao sam na sto mjesta da je to pas koji se obozava maziti, kalla zadnje vrijeme ni to ne zeli, kad se dode do nje ona malo pusti da ju se mazi pa odguruje sapama. laje doma stalno, grize svako malo kad ju se krene maziti. uzroci tog problema nisu ni prehrana jer ju hranimo cesto i kvalitetnom hranom (RC), nije ni setnja (je da smo u stanu, al stan je poveci, a i secemo ju sigurno 3, 4 sata vani svaki dan) tako da ovo moje prakticki nije pitanje vec trazenje utjehe, bilo bi izvrsno kad bi mi netko rekao da je i vas bernski bio ovakav pa se promijenio
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 16:04   #407
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
ljudi, evo mene s problemom. naime, Kalla ima 4 mjeseca, ona je do nedavno bila "normalna", al zadnja 3, 4 tjedna je jako promijenila svoje ponašanje. nama je to prvi pas i siguran sam da smo jednim dijelom i mi krivi, zato od sljedećeg tjedna ide u školicu. naime, u čemu je problem? kalla je jako zivahna, kad vidi psa uopce ju se en moze kontrolirati, to je pas od vec 20-ak kg pa ju vise nije ni lako zadrzati... danas kad smo dosli u skolicu upisati svi psi koji su stajali u redu u kojem su vlasnici cekali za upis u skolicu sjede normalno, kalla jedina nemirna, vuce, skace, svi su komentirali u stilu da je prelijepa, al je zlocka..

procitao sam na sto mjesta da je to pas koji se obozava maziti, kalla zadnje vrijeme ni to ne zeli, kad se dode do nje ona malo pusti da ju se mazi pa odguruje sapama. laje doma stalno, grize svako malo kad ju se krene maziti. uzroci tog problema nisu ni prehrana jer ju hranimo cesto i kvalitetnom hranom (RC), nije ni setnja (je da smo u stanu, al stan je poveci, a i secemo ju sigurno 3, 4 sata vani svaki dan) tako da ovo moje prakticki nije pitanje vec trazenje utjehe, bilo bi izvrsno kad bi mi netko rekao da je i vas bernski bio ovakav pa se promijenio
Nemoj se bedirati ako ti kažem da je moja bila čista suprotnost odnosno nije imala ovakvih faza
Po mome mišljenju su psi kao i djeca te vjerujem da i oni imaju svoje mušice i faze kad ih ulovi "ludilo" a i imaju svoj karakter kao i ljudi protiv kojeg ne možeš. Tvoja Kalla je još beba koja se treba iživjeti i mislim da je super što ste je upisali u školu jer će je to disciplinirati a i vjerujem da neće biti takva stalno, iako moja koja ima 9 godina ima energiju i snagu ko da ima godinu dana, ponekad ne mogu pratiti njezin tempo kad smo u šetnji
malena girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:45   #408
bok ekipa, otvaram temu malo

ovaj, jednostavno pitanje za iskusne vlasnike bernskih koji su prosli puno ovakvih vrucih dana: kako se nosite s vrucinom? ima kakav tip rashlade koji koristite i tako to, malo nam pomognite, Kalla ce vam biti zahvalna
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 14:33   #409
Kakvi su bernski općenito po karakteru?

Namjeravam uzeti malenu mješanku koja bi bila pas pomagač (donošenje predmeta, podizanje stvari i sl.) pa me zanima jer znam da vole raditi koliko vole učiti trikove?
__________________
15 nisu godine
Labradorica15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 20:21   #410
Quote:
Labradorica15 kaže: Pogledaj post
Kakvi su bernski općenito po karakteru?

Namjeravam uzeti malenu mješanku koja bi bila pas pomagač (donošenje predmeta, podizanje stvari i sl.) pa me zanima jer znam da vole raditi koliko vole učiti trikove?
Karakterno su jako dobri psi, mirni, ako si voljna raditi s njim, mislim da bi bez problema mogla te stvari raditi, samo uzmi u obzir da to nisu border colliei koji su stvoreni za ucenje i doslovno zele raditi, bernski su malo usporeniji psi.
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 00:36   #411
Bernski psi su itekako voljni raditi i pomagati a da ne govorim kako su osjecajni. To su psi duše, doslovno. Ali pripazi sa ovim"mjesanac", moze biti idealan a s druge strane... tko zna...

Zadnje uređivanje Black ray : 26.03.2014. at 00:44.
Black ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:52   #412
Ekipa, zanima me da li itko svog bernskog u ovim ljetnim mjesecima podsisa malo? naime, znam da u zimskim mjesecima duga dlaka sluzi za grijanje, te takoder u ljetnim sluzi za hladenje, tako da nisam imao u planu podsisati sve, ali skratiti na 2, 3 cm... da li da to radim ili ostavim ovak kak je?
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 00:36   #413
Berneru nije preporucljivo sisati dlaku (osim one na sapama, madu prstima). Treba mu skinuti podlaku, kod mene je to bilo za dobrih tri jastuka napunit! Svakakve cetke ali jedino je furminator (zapravo kopija iz Pet centra) zavrsio posao.
Black ray is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 13:07   #414
ej, da li je netko ovdje ima bernskog planinskog psa, a da živi u blizini maksimira/dubrave?
Moja Pixie ima 3 mjeseca i već je velika za igru s malim psima a premala i nezanimljiva je za igru s velikim psima, pa tražim još bernića za igranje /šetnje
koraVoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 07:25   #415
Pozdrav!!
Imamo ženku planinskog bernskog, staru godinu dana. Trenutno ima 32 KG. Sreli smo u gradu mužjaka i ženku koju su duplo veći od nje. Mužjak ima 37 KG, ali u usporedbi sa našom berničkom izgleda kao da ima 100 KG . Stvarno su puuno veći.
Dali će naša pesica još rasti ili je to to?
zlayo83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2019., 13:59   #416
uzimanje bernskog planinskog šteneta od uzgajača

pokrećem ovu temu jer vjerujem da vas ima ovdje takvih koji su već uzeli od nekud,od nekog štene.Otvaram temu radi informiranja sa pitanjima
1.od koga uzeti?
2.kakav je transport u slučaju konačne odluke?

Jučer eto pričao po drugi put unazad nekoliko godina sa Mariom Šošićem koji me preko Facebuka procjenio kako je on skup za mene,koji me nije uživo vidio i upoznao.

Realno za papire manje/više mogu a i ne moram imati.Za izložbe mogu a i ne moram odlaziti radi dokazivanja.A razmišljam o uzimanju ženke koja je tek sa sise odvojena.Svaki savjet je dobro došao.
Iggy150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2019., 14:09   #417
dopuna uzgajačnica iz donje pušće i petrinje stoje brojevi koji nisu važeći.
Iggy150 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2019., 14:12   #418
Prvo, to što ti zoveš papiri nije bezvezan papir, nego dokaz da je pas od zdravih roditelja i da je leglo pregledao i po svim propisima ocijenio veterinar. Te fore o izložbama možeš zataknuti za uho. Savjet: prouči što je rodovnik prije nego pišeš gluposti.
Drugo, tek od sise odvojen pas je puno premlad da bi ga se dalo. Savjet: prouči što kaže zakon i što savjetuju iskusni i kvalitetni uzgajivači prije nego pišeš gluposti.

Očito se nisi uopće informirao ni o zakonima ni o drugim stvarima i psa si izabrao u slikovnici a ne preko njegovih osobina i potreba.

Tako da cijenim ovoga koji ti je rekao da ti ne da psa, samo trebao ti je reći i zašto ga ne da, ali možda mu se nije dalo s tobom natezati.

Toliko.

Edit: ako ti životinja s kojom ćeš dijeliti život narednih 10-15 godina nije dovoljno važna da sam odeš po nju, vidiš uvjete u kojima je odrasla itd., upoznaš osobno uzgajivača, koji će ti biti glavni backup za sve što se s psom bude događalo u njegovom životu, onda bolje da ga nemaš.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2019., 14:42   #419
Tek od sise odbijeno kako vi velite je sa mjesec dana, mjesec i tjedan - kada kreće nadohrana. I takvo štene NE SMIJETE uzimati.

Papiri su vam bitni, svakako da jesu. Moraju biti bitni.

Transport je takav da si po štene idete sami; jer realno je da želite vidjeti kako žive štenci, kako žive roditelji. Idete i pirje šteneta tamo da ih gledate...

Upoznala sam uzgajivače i prije nego li su pripustili kuju čijeg štenca sam kupila, bila kod njih u kući barem 6 uta prije nego li je štene bilo kupljeno.

Tako da.....

Čitajte još malo i pazite da ne pogriješite.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2019., 14:45   #420
e ovako jedno stoji,ne informiran sam što i jeste razlog otvaranja ove teme.Druga stvar jeste što prvi put gledam samostalno i tražim psa.Treća stvar ako mislite da mi je životinja nevažna gadno se varate jer sam imao ženku mješanca Bersnkog planinskog psa i hrvatskog ovčara.Unio sam u kuću kao štene,nerazdvojni bili te nakon 7 i pol godina koja mi je uginula sad 3eg 12og u 17h poslijepodne na mojim rukama.Životinja koja nije bila NESRETNA,kojoj sam dao i više nego sam mogao.Bila prihvaćena bez ikakvih predrasuda,te nije smjela dlaka pasti sa psa.Ovdje nisam da se natežem,svađam i prepucavam s ljudima koji me nikad nisu vidjeli u životu a osuđuju odmah u startu.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 06.12.2019. at 19:38. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
Iggy150 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.