Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak

Muški kutak Za poklonike piva, daljinskog i muških spika...
Podforum: Pivnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.07.2011., 19:04   #41
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Ovako:

Imam 45 g., i pušim 24 godine 2 i pol kutije na dan. U par pokušaja probao prestajati, nikako. Najviše izdržao 1 dan. Probao sa Nicorette, ništa. Čak sam i dalje pušio dok sam ih žvakao.
Jednostavno ne znam pronaći način kako bi prestao. Ako pokušam odjednom sve sasjeć u korjenu, znam da ću po****t i počet sve terat u p*** m*** radi nervoze. Ne znam...

Ima li tko kakav savjet?
Neka se i jave bivši pušaći sa svojim iskustvima odvikavanja.
Sve je to stvar volje, jako čvrsta volja... meni je 26 godina a pušim od 19-e, nisam se ni pokušavao ostaviti ali razmisljam o tome, kad odlucim treba bit hebeno čvrst u toj odluci, druge nema...

Naravno teže se ostaviti baš zbog oni trenutaka poslije večere, ručka, za kavom i slično... ali ako se to izdrzi... bit ce dobro.
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 19:07   #42
Quote:
malo misto kaže: Pogledaj post
Ja san pogleda onaj film sa Keanu Reevesom (Constantine) i presta sam u roku od odma (prije 5 godina..)
Kod mene bija kontra efekt, nakon filma se umislio da sam Konstantine na 10 minuta
Caesar_Augustus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 14:11   #43
Jedna žena u ulici do kaže da je prestala pušit nakon što je jedno vrijeme sama motala duhan i to onaj domaći, kupila ga od nekog dilera na placu.

Kaže da taj izaziva daleko manju naviku od onog kupovnog. Jako me podsjetilo na staru USA aferu kad je pronađen amonijak, između ostalog u cigaretama tih godina.
Futhark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:05   #44
pušim od svoje 15te, imam 26. trenutno kombiniram nicorette i cigarete. pušim samo dvije uz jutarnju kavu i pos ručka koju, ostatak dana mahnito žvačem i za sada funkcionira.
sa kutije i pol došao na 5 cigareta dnevno, nije prestanak, al je uspjeh .

p.s.: samo se nadam da nije istina da od nicoretta oće kosa otpadati kak se priča po netu....
__________________
<<<<<<V0x P0pul1-V0x D3I>>>>>>

Odgovor na 90% postova
caesar-caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 11:11   #45
Quote:
Mr. Relentless kaže: Pogledaj post
Ovako:

Imam 45 g., i pušim 24 godine 2 i pol kutije na dan. U par pokušaja probao prestajati, nikako. Najviše izdržao 1 dan. Probao sa Nicorette, ništa. Čak sam i dalje pušio dok sam ih žvakao.
Jednostavno ne znam pronaći način kako bi prestao. Ako pokušam odjednom sve sasjeć u korjenu, znam da ću po****t i počet sve terat u p*** m*** radi nervoze. Ne znam...

Ima li tko kakav savjet?
Neka se i jave bivši pušaći sa svojim iskustvima odvikavanja.
Pa ako imas nekog frenda il frendicu sa kojim si na "ti" u komunikaciji vjerojatno moze pomoci. Dva lika koja ja znam prestali su pusiti cigare bar kako oni kazu zbog razgovora sa mnom, jer dokle god smo se zahebavali, druzili i razgovarali o svemu mogucem dogodilo se da po par sati nisu ni pomislili na cigaretu pa nisu ni dimili. Sa vremenom eto obojica su prestala pusiti.

a ak nemas nekog sa kim mozes razglabati o svim mogucim "pizdarijama", imas one flastere koji ti doziraju nikotin. ili reci nekome da te svaku zimu kad zelis zapaliti posalje na balkon u obicnoj odjeci bez icega, bude ti nakon jednog tjedna dopizdila hladnoca i budes prestao pusiti. tako sam ja svoje ukucane rjesio cigareta i nitko vise ne pusi.

na ti, uzivaj:

Kako prestati pusiti?

Zadnje uređivanje PositiveMind : 12.08.2011. at 11:25.
PositiveMind is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2011., 20:36   #46
i ja sam trenutno u procesu prestanka.

evo nekoliko pravila koja meni pomažu:
- zabrani si rauhanje doma, bezuvjetno. kad poželiš zapaliti izađi van iz zgrade/kuće. bez iznimaka. umorit ćeš se i uskoro izgubiti volju za stalnim izlascima. (p.s. pušenje kroz prozor ili na balkonu se ne računa)
- uzmi tabakeru (u tvom slučaju dvije, hah), napuni ih cigaretama i to neka bude tvoja jedina doza kroz dan. bez postupnog smanjivanja nema šanse da potpuno prestaneš.
- dvije riječi: Fisherman's Friend. jedna ili dvije svejedno, svaki put kad ti se puši a ne da ti se izaći iz kuće. pročistit će ti dišne puteve, osjećat ćeš da nekako dublje dišeš.
- smanji druženje s pušačima i okruži se društvom/situacijom kod koje ćeš manje misliti na pušenje ili neće biti prikladna, tj nećeš imati priliku za zapaliti
- svaki dan nađi sat vremena za brzu šetnju (min), tijekom koje možeš zapaliti ako hoćeš ali bez usporavanja ritma.


sretno svima
Gina Jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 00:03   #47
prestao sam nakon 8 godina.

najlakše je u danima gripe. smrdjele su mi cigarete i 5 dana ih nisam mogao vidit, i onda si mislim pa hajde da prestanem i eto svaki dan sam ponosniji.

samo sam si utuvio u glavu da ako sad zapalim ću upropastit svih tjedan dana koje nisam, pa mjesec, dva... tri...

najteže je zadržati karakter kad se popije, nekoliko puta sam skoro popustio a pogotovo kad te neko "jebe" sastrane jer vidi da si pijan pa te nudi cigarama.. najvažnije je tu ne popustit!

nema ljepšeg osjećaja nego se probudit ujutro i znati da si pijan odbio cigaretu


evo ne pušim već 10 mjeseci, ni nemam namjeru ikad više :klap:


nemože se opisat osjećaj kad se voziš s nekim u autu, i kad ti kaže stani da kupim 2 kutije cigara i gledat ga kako vadi 50 kuna iz novčanika..

ili kad se probudiš ujutro i udahneš svjež zrak na balkonu bez žute pljuvačke i jebenog kašlja koji ti probudi pol susjedstva



netreba vam to smeće koje skupo plačate da trujete sebe i ljude oko sebe koji vas vole i koje vi volite

Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:15   #48
to je vrlo teško, zadnja je uvjek zadnja do sljedećeg vikenda i izlaska, uz cugu se mora zapalit očeš nečeš, srećom nisam bio vani već dva tjedna pa nisam ni pušio
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 22:28   #49
Nakon ovog događaja https://www.forum.hr/showthread.php?t=145143&page=34 post 677 ja reko sam seb, e od danas više ne pušiš, u znak zahvalnosti i evo
ne pušim, a patile me te cigarete godinama i znao sam da su zlo i da nose pare u dim, ali više NE
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 15:26   #50
ljudi ja probavao nekoliko puta..ne ide..kad me živci stisnu, ja za pljugu...isto kao i mnogi na forumu tražim način al sve se bojim da ga neću naći..jednostavno uživam u nikotinu..kutija dnevno....
inspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 10:21   #51
Thumbs down

muškarac koji ne puši, pa još ne može popit, pa ako je i vegetarijanac, u čemu se s takvim može uživati?
Sorei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2011., 00:48   #52
evo men sutra 7dana bez benstona, zato nadoknađujem grickalicama,kiki bombonima,3put grabim kad je ručak, slabije spavam,visim u pivu po forumu češće nego rjeđe i tako to........možda da i češće nego rjeđe oprobam sex sa vlastitom suprugom
__________________
:-)
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 23:18   #53
Quote:
Petar P. kaže: Pogledaj post
pomodno sranje, ja bih rekao.

zaista glup čovjek može nešto NOVO naći u toj knjizi.
al ko voli da mu se kaže ono što već zna...neka mu.
Ne blatiti ono što nisi čitao niti znaš o čemu se radi. Naravno da u toj knjizi nećete saznati ništa novo i niti je to cilj te knjige. Cilj te knjige je izvršiti obrnuto pranje mozga tj. suprotno pranje od onoga što je uzrokovalo da se zakačite na cigarete. Po svom iskustvu knjiga je odlična i svakome je preporučujem, ako ništa drugo bar ćete se tu i tamo nasmijati na neke dogodovštine autora a i sami ćete se prepoznati u tim događajima.
Oko 15 godina sam pušio 1,5 kutiju na dan, imao 2 neuspjela pokušaja prestanka dok nisam naletio na ovu knjigu preko preporuke bivšeg pušača. Sada sam nekih 2 i pol mjeseca bez cigarete i bez i jednog kriznog dana, jednostavno me pušenje više ne privlači. Doduše tu i tamo mi padne na pamet cigara kojih sekundu dvije, ali tu želju ubijem sa takvom lakoćom da je to fantastično, i ispijanje veće količine pive i kava bez cigarete funkcionira fantastično.
Zokonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 22:18   #54
Ovako,pusim vec par godina kutiju nekad i dve dnevno crvenog marlbora.Pokusavam prestat,i uspio sam vise puta na par dana.Jedine cigarete sto volim su crveni marlboro tako da mi je cak i lako izdrzat iskusenja kad me kolege na poslu dave da zapalim jer nitko na poslu nepusi crveni.Al onda nakon par dana uvijek se vrati ista misao,toliko volim crveni i uzivam u njemu da nema smisla nezapalit uz kavu

Al najveci mi je ovo problem,evo danas nisam zapalio od jutra,neke potrebe za cigaretom i nemam,al ako nezapalim npr bar 10 sati u ustima mi se javlja jak okus marlbora,i da nepricam kolika je euforija zapalit nakon duge stanke al najvise me ubija taj okus jer jednostavno tjera da zapalis,al toliko volim crveni da ako i nezapalim dugo necu uzet drugu cigaretu jer jednostavno to nije to.

Također me strah ako prestanem pusit da cu se ukrmit jer navodno nikotin ubrzava metabolizam...

Podijelio sam par misli s vama jer cekam da zatvori kiosk preko puta kuce koji zatvara u 11,vec sam navukao carape obukao se al probat cu izdrzat
rackupacku is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 22:29   #55
Čim postavljaš ovakvo pitanje milijunu nepoznatih ljudi odgovor je: Nikako.
__________________
Ženske gaće, vel'ke daće, črni cucek, lepi pucek, pokraj plota jaši popa, je'na pura, dva pandura, svakom dojde smrtna vura.
Guy Gadbois Dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 22:33   #56
Quote:
rackupacku kaže: Pogledaj post
Ovako,pusim vec par godina kutiju nekad i dve dnevno crvenog marlbora.Pokusavam prestat,i uspio sam vise puta na par dana.Jedine cigarete sto volim su crveni marlboro tako da mi je cak i lako izdrzat iskusenja kad me kolege na poslu dave da zapalim jer nitko na poslu nepusi crveni.Al onda nakon par dana uvijek se vrati ista misao,toliko volim crveni i uzivam u njemu da nema smisla nezapalit uz kavu

Al najveci mi je ovo problem,evo danas nisam zapalio od jutra,neke potrebe za cigaretom i nemam,al ako nezapalim npr bar 10 sati u ustima mi se javlja jak okus marlbora,i da nepricam kolika je euforija zapalit nakon duge stanke al najvise me ubija taj okus jer jednostavno tjera da zapalis,al toliko volim crveni da ako i nezapalim dugo necu uzet drugu cigaretu jer jednostavno to nije to.

Također me strah ako prestanem pusit da cu se ukrmit jer navodno nikotin ubrzava metabolizam...

Podijelio sam par misli s vama jer cekam da zatvori kiosk preko puta kuce koji zatvara u 11,vec sam navukao carape obukao se al probat cu izdrzat
O da, nadebljat ćeš, to je zicer k'o pobjeda Hrvatske prekosutra protiv Tunisa. Ja sam se u 6 mjeseci nadebljao 13 kg (s 93 na 106 kg). Sad mi je 8 mjeseci i počeo sam ih skidati s kombinacijom un dijete, trčanja i plivanja (u 12 dana 5 kg dolje). U svakom slučaju zajebano do jaja, ne znam koji mi q bi da sam prestao pušit', hhh. Stoga pamet u glavu i pljugu v gubec dečki.
__________________
Ženske gaće, vel'ke daće, črni cucek, lepi pucek, pokraj plota jaši popa, je'na pura, dva pandura, svakom dojde smrtna vura.
Guy Gadbois Dva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 23:34   #57
Quote:
Guy Gadbois Dva kaže: Pogledaj post
O da, nadebljat ćeš, to je zicer k'o pobjeda Hrvatske prekosutra protiv Tunisa. Ja sam se u 6 mjeseci nadebljao 13 kg (s 93 na 106 kg). Sad mi je 8 mjeseci i počeo sam ih skidati s kombinacijom un dijete, trčanja i plivanja (u 12 dana 5 kg dolje). U svakom slučaju zajebano do jaja, ne znam koji mi q bi da sam prestao pušit', hhh. Stoga pamet u glavu i pljugu v gubec dečki.
Izbacuješ vodu iz organizma, ne masnoću
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 01:00   #58
Za prestat pušit treba početi pit alkohol.
hotel11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 14:15   #59
Quote:
rackupacku kaže: Pogledaj post
Ovako,pusim vec par godina kutiju nekad i dve dnevno crvenog marlbora.Pokusavam prestat,i uspio sam vise puta na par dana.Jedine cigarete sto volim su crveni marlboro tako da mi je cak i lako izdrzat iskusenja kad me kolege na poslu dave da zapalim jer nitko na poslu nepusi crveni.Al onda nakon par dana uvijek se vrati ista misao,toliko volim crveni i uzivam u njemu da nema smisla nezapalit uz kavu

Al najveci mi je ovo problem,evo danas nisam zapalio od jutra,neke potrebe za cigaretom i nemam,al ako nezapalim npr bar 10 sati u ustima mi se javlja jak okus marlbora,i da nepricam kolika je euforija zapalit nakon duge stanke al najvise me ubija taj okus jer jednostavno tjera da zapalis,al toliko volim crveni da ako i nezapalim dugo necu uzet drugu cigaretu jer jednostavno to nije to.

Također me strah ako prestanem pusit da cu se ukrmit jer navodno nikotin ubrzava metabolizam...

Podijelio sam par misli s vama jer cekam da zatvori kiosk preko puta kuce koji zatvara u 11,vec sam navukao carape obukao se al probat cu izdrzat
Ovisnost o nikotinu vrlo je jaka i skidanje nije tek takvo.

Ako si želiš smanjiti apstinentsku krizu, pokušaj s nikotinskim flasterima. Prilično su djelotvorni. To ne znači da ti neće trebati snaga volje da ne zapališ i da se nećeš udebljati (doduše, ako budeš grickao mrkvu i slične stvari umjesto da se trpaš čipsom, neće to biti tako strašno), ali će ti omogućiti da ne posustaneš kad te tvoj vlastiti mozak počne najebavati da zapališ podsjećanjem na okus cigarete; dobivat će nešto nikotina i manje će te jebati da zapališ na sve moguće načine.

U principu, jednom kad se skineš s cigarete, moći ćeš skinuti i kile ako ih pritom nabiješ. Ali rješavaj jedan po jedan problem.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 16:59   #60
Quote:
hotel11 kaže: Pogledaj post
Za prestat pušit treba početi pit alkohol.
a i po potrebi se malo drogirat težim drogicama
__________________
the clairvoyant
alenkr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger