Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 10:09   #1
Ne znam više što želim i kako dalje. Molim za mišljenja i savjet

Dobar dan

Zivim u Svicarskoj i u braku sam sa strancem koji se nakon vjencanja prije 5 godina preselio kod meine. Imamo zajednicku cerku od skoro 4 godina.

Muz mi cesto izlazi sa drustvom. Ne prodje tri veceri i on izadjadje, nekada i svake veceri. Inace radi non stop a od toga ne vidimo puno ni ja ni cerka. Pomoze svoje u domovini. Renovirao im je kucu i ulozio velike novce bez dogovora samnom, ja sam to naknadno saznala. Cesto se zali da cerka ne prica njegov jezik a sa njom nije provodio skoro nista vremena. Ona i nije moja cerka kad ne poznaje moje (njegovi su daleko i djete poznaje te koje gleda svakodnevno) ali on to tako ne svaca.

Ja radim 100% to je stvarno previse. On mi je rekao da radim toliko koliko je dovoljno za troskove meine i cerke. Hrana, osiguranja, vrtic itd.
A on placa stan, svoje osiguranje i za druge novce ne zeli da ga pitam. To je mozda 1/4 troskova koje on ima.

Ponekad bi pozeljela da se razvedem, ponekad vidim kako druge zene koje imaju djete mog uzrasta sad ocekuju drugo ili ga vec imaju pa i ja to pozelim.

Molim za misljenja i sta bi vi uradili????? Hvala.
LenaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:48   #2
Quote:
LenaSi kaže: Pogledaj post
Molim za misljenja i sta bi vi uradili????? Hvala.
Definitivno ne bih imala još jedno s njim:


Quote:
LenaSi kaže: Pogledaj post
Ponekad bi pozeljela da se razvedem, ponekad vidim kako druge zene koje imaju djete mog uzrasta sad ocekuju drugo ili ga vec imaju pa i ja to pozelim.
Ako bi se razvela, kako biste riješili skrbništvo, gdje bi tko živio, bi li ti mogla sama uzdržavati sebe i dijete u slučaju da on bude izbjegavao plaćanje alimentacije?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:28   #3
Quote:
LenaSi kaže: Pogledaj post
u braku sam sa strancem
Upravo tako.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:59   #4
Nica: Ja bi imala skrbnistvo i mogla bi izdrzavati i cerku i sebe. U Svicarskoj ti drzava unaprijed da alimentaciju ako ne plati redovno i onda ga oni gone... to tako ide.

Hvala punoooo na misljenju.
LenaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:51   #5
Čovjek živi svoj momački život, financira samo stanarinu i dijete ne doživljava svojim... Taj se od tebe već razveo, samo ne na papiru...

Počni se osamostaljivati do kraja i kad sve budeš imala posloženo samo mu daj da potpiše papire. Nekako sumnjam da će se buniti.

Koji je "njegov" jezik? Govoriš li ga ti? Šteta da malu ne učiš za njeno dobro, sad je u fazi kad najbolje upija jezike. Šteta da joj to ne omogućiš pogotovo u multijezičnoj državi. Mimo njegovih gluposti, njena dobrobit neka ti bude na prvom mjestu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 18:39   #6
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Koji je "njegov" jezik?
Nekako slutim... Možda se varam, ali nije prva koja je došla s problemom kako muž stalno izlazi s prijateljima, a ona ne smije ništa prigovoriti niti pitati.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 10:33   #7
Njegov jezik je Albanski. Ja mogu sa tim jezikom da se sluzim donekle, jer sam ga donekle naucila ali ne da pricam sa djetetom koje tek uci jezike.

Mogu sa djetetom da pricam Hrvatski ili Njemacki. To su jezici koje znam, prvi zato sto mi je maternji a drugi jer sam rodjena blizu Ciriha. Tu se prica Njemacki i ucila sam skolu na njemackom jeziku.

Hvala puno na misljenju :-)
LenaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 12:02   #8
On kao roditelj je odgovoran za prihvacanje svog jezika kod djeteta. U multikulturalnim brakovima dijete identificira roditelja s jezikom koje prica, i radi izbjegavanja konfuzije kod djeteta preporuka je da jedan roditelj prica samo jedan jezik s djetetom...

U konkretnom slucaju da si i ti pricala albanski, to bi bilo lose po dijete...

vasi nazalost problemi su puno veci od toga.... njegovo ponasanje nije obiteljsko konstruktivno, i vjerujem da je za tebe i malu bolje otici. Modza bi njemu bilo draze da je dijete musko ... ali neovisno o tome vjerujem da bi se slicno ponasao.

On je odgovoran sto ga dijete ne poznaje, sto ne govori njegov jezik. Vjerujem da to nece spoznati ili nikad ili sa 80, lakse je drugog kriviti za svoje probleme.
Tutankhamon is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:02   #9
Quote:
LenaSi kaže: Pogledaj post
Cesto se zali da cerka ne prica njegov jezik a sa njom nije provodio skoro nista vremena. Ona i nije moja cerka kad ne poznaje moje (njegovi su daleko i djete poznaje te koje gleda svakodnevno) ali on to tako ne svaca.
Jesi li ti sigurna da ta njegova obitelj u Albaniji zna da on ima ženu u Švicarskoj, tj. tebe? Možda njega čeka neka njemu namijenjena doma?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:06   #10
Ja njih poznajem i oni mene. Sve je moguce, nikad se nezna...
Vise ne vjerujem u nista mozda i to sto si napisao moze biti istina.

Ali ne mogu da shvatim da covjek se nekad ponasa kao da je zena nitko i nista govore danas jesam sutra nisam a onda zeli potomstvo. Dali je to normalno? Covjek ili hoce nesto ili nece, kakvi su to ljudi koji se tako ponasaju?????

Hvala na misljenju
LenaSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 21:14   #11
Kultur shock. Albanka bi mu dala papra.
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:14   #12
s druge strane bolje zivis nego vecina onih koje su na balkanu. zapadni svjet od malih nogu prakticira opijanje u drustvu svaku vecer. ako je dobro stojec, vjerovatno ima i ljubavncu.

ostani s njime jos, radi na svom stabilitetu. izades kad budes spemna. ima muskaraca koliko hoces. dosta ti je da podes na ljetovanje na more he he
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 00:19   #13
ja mislio svicarac. a ono..

u tom slucaju nema komprimisa. druzio se u tim zajednicama. to je total brain wash. ti su u stanju svaku temu okrenut prema sebi. ostani ako ne mozes drugacije to sam ti vec napisao. ako mozes, nadi svoj nov sklad s nekim koji vidi samo tebe a ne .. (bez potrebe za coporativnom druzenju)
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 16:01   #14
Quote:
LenaSi kaže: Pogledaj post
Dobar dan

Zivim u Svicarskoj i u braku sam sa strancem koji se nakon vjencanja prije 5 godina preselio kod meine. Imamo zajednicku cerku od skoro 4 godina.

Muz mi cesto izlazi sa drustvom. Ne prodje tri veceri i on izadjadje, nekada i svake veceri. Inace radi non stop a od toga ne vidimo puno ni ja ni cerka. Pomoze svoje u domovini. Renovirao im je kucu i ulozio velike novce bez dogovora samnom, ja sam to naknadno saznala. Cesto se zali da cerka ne prica njegov jezik a sa njom nije provodio skoro nista vremena. Ona i nije moja cerka kad ne poznaje moje (njegovi su daleko i djete poznaje te koje gleda svakodnevno) ali on to tako ne svaca.

Ja radim 100% to je stvarno previse. On mi je rekao da radim toliko koliko je dovoljno za troskove meine i cerke. Hrana, osiguranja, vrtic itd.
A on placa stan, svoje osiguranje i za druge novce ne zeli da ga pitam. To je mozda 1/4 troskova koje on ima.

Ponekad bi pozeljela da se razvedem, ponekad vidim kako druge zene koje imaju djete mog uzrasta sad ocekuju drugo ili ga vec imaju pa i ja to pozelim.

Molim za misljenja i sta bi vi uradili????? Hvala.
Je li ti muž bio takav i prije braka?
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 00:18   #15
Zašto si se udala za stranca?
__________________
“They would dare one another to climb higher and higher, jumping off the cliff into the clear salty sea, the sun glinting off blue waves as they swam.”
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 14:03   #16
Svaka nacija ima drugačiji mentalitet kojeg je teško shvatiti nekome ko nije odrastao na taj način i živio s takvom familijom. Teško se prilagoditi na takve stvari, ne kažem da je nemoguće ali ako se ipak odlučis ostati u tom braku, imaju na umu da ces se morati odricati i prihvatiti jako puno stvari koje ti vrlo vjerojatno neće odgovarati. Da skratim, biti ćeš nesretna s tim tipom jer iz toga (njegova familija, vjera,običaji..) ne može proizaći nista dobro za tebe..
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.