Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2004., 16:30   #21
Quote:
tvor kaže:
Cifra je oko 100.000 eura ! Znači ako imam firmu država mi uzme 20% +15% i još prirez za zagreb oko 15% znači ostat če mi 50.000 eura....NE HVALA
Ma šta ne hvala?!?!?

Po čemu si ti "poseban" da ti ne plaćaš porez državi, a mi smo svi ostali budale????? I onda se još buniš kak je država ovakava i onakva. SVUGDJE U SVIJETU ljudi plaćaju porez na svoju zaradu pa i u Hrvatskoj

Gledaj ako tu lovu ubaciš u firmu i onda ta firma sebi kupi štojaznam npr. poslovni prostor za 100.000 eur platiti ćeš nula kuna poreza Porez plaćaš na dobit. Dobit je razlika između prihoda i rashoda.

Zagreb ima prirez 18% i taj prirez se računa na porez. Znači ako je porez 10.000 eur prirez je 1800 EUR.

Konkretno od tih 100 tis eur ti bi dobio 65,84 tis EUR. Tu naravno nisu uračunati troškovi otvaranja d.o.o.-a i ostalo.. Ako ti je to stalni posao isplati se otvoriti firmu, ali za samo jednu transakciju???
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 17:20   #22
Ok, uvjerio si me...recimo ja kupim firmu i kupim stan, tj poslovni prostor, kada bi ja taj prostorni prostor prodao jel onda trebam platit porez???
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 17:30   #23
Jao... , bolje da ne otvaras firmu dok ne pohvatas neke stvari.

Dakle, ti naravno ne mozes prodat taj stan jer on u tom slucaju nije tvoj vec od tvoje firme pa ga moze prodat tvoja firma, a tad si opet u istoj situaciji.
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 17:34   #24
samo što si ti možda ovako i onako htio kupiti stan za tu lovu pa si sa firmom uspio kupiti stan za 100.000 umjesto za 64.000 EUR!

da, i ja mislim da je bolje da se ne zezaš s firmom ako je to samo jednokratno, ali ako misliš od toga živjeti i sljedeće godine očekuješ sličnu cifru - onda kreći u biznis i otvori firmu.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 21:02   #25
Quote:
tvor kaže:
Cifra je oko 100.000 eura ! Znači ako imam firmu država mi uzme 20% +15% i još prirez za zagreb oko 15% znači ostat če mi 50.000 eura....NE HVALA

Moram se još raspitat oko toga?
Anyway tnx, ako netko ima još kakvu ideju neka kaže
Jebote, sad si vec naporan, par puta ti je napisano sta da radis. Kakva firma, i odakle ti ovi postoci?
Odi u banku i reci da ti treba ujak uplatit lovu na racun i kako da to napravi, napravi u vise rata, ili jos bolje, u vise banaka. Nek u 6 banaka uplati po 16-17000 EUR i gotovo, nema nikakvog poreza, osoba uplacuje osobi.

A matematika ti bas i ne ide . a?
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2004., 21:53   #26
ide mi matematika...ali sam više zbunjen od tih svih poreza prireza...bla bla.....uglavnom mislim da ču učinit kako je banderas reko!!
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2004., 13:26   #27
Poslosam mail u raiffaisen banku, i pitao sam ih kako mogu dobit lovu od strica iz amerike......Rekli su da se mora otvorit devizni račun i da na taj račun može sjest neograničena količina novca. Kad sam ih pitao za porez rekli su da ga nema....samo što za veče količine moram najavit dan dva prije tako da oni mogu pripremit tu lovu!



NARAVNO TO SE ODNOSI ZA NOVAC PRIMLJEN OD FIZ. OSOBE!!
tvor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.