Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 22:30   #41
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Bolje uvjete za kreditiranje ?
Jes i onda je svizac zamotao cokoladu.... Ako banke propadnu jedini kredit koji ces moci dobiti biti ce od lokalnog mafijasa s 30% kamatne stope i svojim zivotom kao zalogom.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 18:07   #42
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
...
Ljudi koji znaju sta rade nose novce u Singaporskim dolarima - novcanice od 10000 SGD. Bez problema je stavit oko 5 miliojona $ u dzepove jakne i da te nitko nista ne pita na aeorodromu

Zadnje uređivanje lili p. : 20.11.2010. at 21:17. Reason: quote fix
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:39   #43
Vecina nema sto podici jer novci koje posjeduju nisu ioanako njihovi, posudjeni su i rastavljeni na mjesece u kalendaru.
Ajmo biti moralni;banke su lihvarne i medvjedji osigurane ali i za to postoji odredjen razlog, mnogi zive u njemu, voze se u njemu, jedu ga i piju.
Kakvi bi tek nemiri nastali kada bi u slucaju da cak akcija prodje uspjesno;
kada bi euforija splasnula, ljudi bi krenili na blagajnu odjela kruha i suhomesnatih proizvoda, prodavacica trazi 100kn da bi se podmirio racun a Vi pruzate karticu. Ali ne gospodine, to sto mi nudite nije sredstvo placanje, ne postoje vasi nevidljivi novci, nema tko sada platiti za Vas od kada su banke propale. Ili 100kn ili pojedite susjeda.

Ah da, isplata placa....
A tek isplata medju poduzecima....
Pa medju drzavama...
Pa sigurnost novca....
Kovnice novca bi isto mogle imati problema....

Trebalo bi rijesiti i tehnikalije ukupno gledano do 7.12.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 11:42   #44
i nemojta slučajno s tim novčanicama po 500€ ići kupovati, njih stvarno ne vole u dućanima
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 13:48   #45
Kao ni poluge zlata od 1kg.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:24   #46
Quote:
celavi2 kaže: Pogledaj post
Ljudi koji znaju sta rade nose novce u Singaporskim dolarima - novcanice od 10000 SGD. Bez problema je stavit oko 5 miliojona $ u dzepove jakne i da te nitko nista ne pita na aeorodromu
i onda je svizac smotao joint

Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Kao ni poluge zlata od 1kg.
imali su spanjolci u 16. stoljecu ekperiment sa zlatom kao plateznim sredstvom, pa je poznato kako je to zavrsilo
klomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 10:55   #47
Quote:
klomp kaže: Pogledaj post
imali su spanjolci u 16. stoljecu ekperiment sa zlatom kao plateznim sredstvom, pa je poznato kako je to zavrsilo
Jos jedna iz "povijest je uciteljica zivota" koju nitko ne slusa?
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 14:52   #48
I što bi od ovog povijesnog dana?
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 20:11   #49
jel to danas? e jbg diga san samo dvista na bankomatu
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 21:30   #50
ak je netko mislio dići, dignuo je prije 7.12.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 21:48   #51
@wizardofOZ
Quote:
Ljudi koji imaju investirani kapital i jos su u kreditima nisu imucni. U stvari su vrlo siromasni i pod stalnom prijetnjom bankrota

Agrokor

Todoric
' ajde..neka je već netko nazvao tog smrada siromašnim čovjekom :-)
Dobro si me nasmijao.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 10:00   #52
pa provjeri što on posjeduje

kak znaš da se ne pere?to vam je zajedničko?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 10:33   #53
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Ljudi koji imaju investirani kapital i jos su u kreditima nisu imucni. U stvari su vrlo siromasni i pod stalnom prijetnjom bankrota
Ajme koje nepoznavanje materije

Sama zaduzenost govori vrlo malo, jednako kao i neki clanak iz 2007.
Ako bih ja imao biznis koji nosi recimo 13% prihoda, a mogu se zaduzit sa 6% kamata, ja bih bio budala kad ne bih digao kredita sto je vise moguce i zalozio i kucu i bubreg (malo karikiram da lakse shvatis). Da, u tom slucaju bih bio granicno zaduzen i "na rubu bankrota", ali ja bih ipak svake godine zaradjivao na stotine milijuna Kuna koje bih takodjer odmah reinvestirao i tako povecavao svoje (investirano) bogatstvo. Banka poput EBRDa koja daje zajam sigurno ima puno bolji uvid u rizik i rentabilnost Todoricevog poslovanja nego sto to ti imas, a one su odlucile financirat tar njegov posao i podjelit rizik s njima.
Nemoj se ti brinut za Todorica, on je sigurno ustedio dovoljno novca sa osigura sebe i sljedecih nekoliko generacija, a u njegovom slucaju bih rekao da je visoka zaduzenost cak pokazatelj da mu kreditori vjeruju i da za to ocito imaju razlog. Znas, imati mocnu distribucijsku mrezu je potencijal za koji i ja smatram da jos nije do kraja iskoristen. Zivimo u vremenima u kojima proizvodnja ovisi o distribuciji - sta ti vrijedi proizvodit chips ako ne zelis pristat na ucjenjivajuce uvjete koje ti diktira maloprodajni lanac? Todoric je po meni vrlo dobro distribuirao rizik i utvrdio se na bitnim pozicijama te drzi ogroman dio trzista. I onda dodje netko na forum i kaze kako je Todoric na rubu bankrota samo zato sto je puno ljudi zeljno investirat u njegov biznis i podjelit rizik s njime?
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.