Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2016., 09:51   #61
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
u pitanju su zivci
Jedini pravi post na cijeloj temi.
Prekomjereno pričanje (ne nešto brbljaviji tip, nego baš taj "tok svijesti" tip poput ovog kod autora) je u pravilu odraz nekog stvarnog problema.

Kažu klinički psiholozi da se najčešće radi o Aspergeru, anksioznosti ili narcisu.
Ja bih rekla iz iskustva da su to većinom neurotični ljudi kojima je pričanje u rangu kompulzije (ne mogu voljno prestati).

Sve u svemu, u praksi teško trajno rješiva stanja. Osobno još nisam doživjela da se takav tip osobe promijeni.

Za "kamilica" slučajeve možda pomogne:
https://www.psychologytoday.com/blog...-talk-too-much
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:07   #62
A da mi je znati kako su onda sutili pod nastavom, na poslu, kad svira himna. Mogu oni sutjeti, samo ne zele jer ih boli kurac za druge, hoce biti u centru paznje.
Bljak, ne nalazim razumjevanja za takve agresivne i samozive ljude.

Na kraju najebemo mi normalni. Svi su bolesnu pa treba imati razumjevanja: i ludaci, i pricalice, i pts, i alkoholicari... Nastavi niz..
Ispada da normalan covjek cijeli dan ima razumjevanja za kao bolesne. Probudi se, netko mu kvoca, u javnom prijevozu trpi ludake, dode na posao i radi posao za kao bolesne, pa onda opet tolerancija na pricljivog kolegu, na forumu na patoloske lazljivce koji svoj zivot predstavljaju savrsenim..
Ma u kurac nek se gone samozivi. Nemam razumjevanja. Nek se lijece na svoj racun.
__________________
nikad se ne prepiri s budalom jer netko sa strane neće primijetiti razliku
venera_veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:53   #63
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
Mogu oni sutjeti, samo ne zele jer ih boli kurac za druge, hoce biti u centru paznje.
Bljak, ne nalazim razumjevanja za takve agresivne i samozive ljude.
Ma u kurac nek se gone samozivi. Nemam razumjevanja. Nek se lijece na svoj racun.
Samo da dodam, jebe mi se za stvarne probleme babetine koja mene i sve oko sebe davi neprekidnim idiotarijama jer ne može začepiti gubicu.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 10:59   #64
Da svako kinjenje maltretiranje ima svoju dg?
E pa ne bi islo.
Jedine dg su tu bezobrazluk,samozivost i egocentricnost..

A inace zbilja uz neke psihicke,ide puno price..
Npr BAP, shizofrenija i poremecaj prilagidbe..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 11:15   #65
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
...
Kažu klinički psiholozi da se najčešće radi o Aspergeru, anksioznosti ili narcisu.
...
zanimljivo
čini mi se da sam kod takvih najčešće imala posla s narcisima - ja ovo, ja ono...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 13:05   #66
Quote:
tabanšaban kaže: Pogledaj post
Penisom joj začepi usta. Ako još uvijek nekako bude pričala, onda joj začepi i nos s dva prsta. Sumnjam da može lovit zrak, pušit i pričat u isto vrijeme, pošto može raditi samo dvije od tri radnje, jel. Ako još uvijek priča, onda imaš ženu kakvu nitko na svijetu nema(samim time je toliko dragocijena sama po sebi da je nikada ne bi trebao ispustiti, a ovo ti još dodatno pogoršava situaciju).

Možda moraš otkriti svijet obrnute psihologije. To ti funkcionira na način da čim uđeš u kuću i čim je vidiš - počneš pričati da je preduhitriš, doslovno joj napraviš sačekušu, ne znam što si po struci, ali npr.;

-Ljubavi moja pričljiva, zamisli što mi se danas dogodilo, izolatori vibracija u disfunkcionalnom su stanju pa sam imao popriličnih problema zamijeniti ih jer su se podvukli pod spojne objekte blizu prirubnice i kontrolnih vratašca. Da stvar bude ironičnija, ha - ha, žaluzine je, nekim čudom zahvatio rotor. Pomislio sam kud baš ovaj aksijalni ventilator, da je barem centrifugalni u pitanju. Zašto to kažem, draga moja pričljivice, pa zato jer, ha - ha, pa zato jer prema normi 12101, kategorije ufeđaja F400, stvara mi se lakši pristup mehanizmu nego li kod aksijalnih. I reko...reko...sada ću ja to, a kad ono taman me na telefon zove Stojanović i IZREČE on meni, ha - ha, da jesam li ja radio nacrt kanalnog i izmijenio red veličine usisa sa 400x200mm do 900x500mm na 600x400mm do 1100x700 mm i time se, logično je, draga moja mušmulice koju ne mogu čut više, povećao protok zraka debelo preko 2,2 m3/s, što će reći da tada statički tlak prelazi 1000 Pa. Reko, Sojanoviću - nisam. UTO mi se žaluzina odlomi i upadne u.. i onda mi na pamet iz vedra neba padne kako Portugal svi pljuju da nisu zaslužili prolazak u polufinale, a ja reko, sam sebi ja reko; PA JE LI NJIH NETKO POBIJEDIO? Jel je slatka moja poglavarice, svaki put kad zineš ja moždani dobijem, jel ih pobijedio tko? ...

Kužiš?

Odlicno! :klap:
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 14:04   #67
Quote:
peacemaker1977 kaže: Pogledaj post
Lako je za onu koja priča. Čuvaj se one koja šuti.
ima tu istine ...svejedno nemrem brbljavice
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 14:46   #68
Quote:
Daphne Doo kaže: Pogledaj post
Odlicno! :klap:
tabanšaban, savrseno
Hope is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 16:06   #69
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Priznajem da spadam među te brbljavije osobe (ali ne prebrbljave koje, npr. za ručkom moraju ispričati tri priče pa jedu sat vremena ).

Volim komunikaciju, razmjenjivanje mišljenja, iskustava, volim sve verbalizirati, a imam puno zanimacija.

Ali duboko sam svjesna kad trebam stati, a tako bih rado rekla sve do kraja.
Tako da nije lako ni brbljavima

Riješila sam to tako da imam dosta prijateljica pa svoje brbljanje doziram i pošteno rasporedim. Sa svakom pričam o onome što je i njoj zanimacija (jedna mi služi za knjige, druga za alternativu, treća za filmove, s kolegama na poslu razgovaram o poslu itd.)

A s mužem o svemu tome, ali više obavijesno i kratko. Da čovjek ne poludi od mene!

Tako i autor diskretno može reći svojoj ženi da neke stvari ipak radije podijeli s prijateljicama.

Ja bih svom mužu rado prepričala sadržaj neke drame koja me oduševila, ali znam da bi to za njega bila trpnja, pa nazovem prijateljicu za koju sigurno znam da je zanima isto što i mene.

Eto, mislim da je rješenje u dozi samokritičnosti i dobroj raspodjeli priče.

Ne bih htio da ovo ispadne ulizivanje ali bih htio pohvaliti ovako "ponašanje" .
Odgovorno ,obazrivo a opet dođeš na svoje .
Svaka čast

No ovo neće pomoći otvaraču topica jer mislim da ako spomene nešto takvo će biti ili izignoriran ili će se žena uvrijediti .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:03   #70
Quote:
venera_veritas kaže: Pogledaj post
A da mi je znati kako su onda sutili pod nastavom, na poslu, kad svira himna. Mogu oni sutjeti, samo ne zele jer ih boli kurac za druge, hoce biti u centru paznje.
Bljak, ne nalazim razumjevanja za takve agresivne i samozive ljude.
Da, to su ovi narcisi koje sam navela.
Ali nisu svi kompulzivni brbljavci narcisi.

Quote:
Na kraju najebemo mi normalni. Svi su bolesnu pa treba imati razumjevanja: i ludaci, i pricalice, i pts, i alkoholicari... Nastavi niz..
Ispada da normalan covjek cijeli dan ima razumjevanja za kao bolesne. Probudi se, netko mu kvoca, u javnom prijevozu trpi ludake, dode na posao i radi posao za kao bolesne, pa onda opet tolerancija na pricljivog kolegu, na forumu na patoloske lazljivce koji svoj zivot predstavljaju savrsenim..
Ma u kurac nek se gone samozivi. Nemam razumjevanja. Nek se lijece na svoj racun.


Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Samo da dodam, jebe mi se za stvarne probleme babetine koja mene i sve oko sebe davi neprekidnim idiotarijama jer ne može začepiti gubicu.
Koji vatromet potisnute agresije.

Pa tko vas sili da imate posla s "njima"?
Koliko znam prijatelji se biraju, kao i partneri, kao i radna okolina (ako si facer, ako nisi onda ćeš šutiti na lajavog šefa, tako to ide u prehrambenom lancu).

Inače, vama se jebe, ali iskreno tko jebe vas u kontekstu ove teme.
Autor piše o svojoj ženi, pa nekako pretpostavljam da prema logici stvari ne može tek tako reći da mu se jebe za stvarne probleme svoje žene.
A ako mu se jebe za njene probleme, možda nije ni čudo da žena toliko brblja.


Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Da svako kinjenje maltretiranje ima svoju dg?
E pa ne bi islo.
Jedine dg su tu bezobrazluk,samozivost i egocentricnost..
Pa to su narcisi.

Ne, ozbiljno, nisu SVE dijagnoze, ali mislim da kod kompulzivnih brbljavaca (ne onih nešto pričljivijih - potrebno je razgraničiti kategorije) većinom jesu u pitanju stvarni pozadinski problemi.

Ali jebiga kod nas je uobičajeno kamilizirati stvar.
Tako je valjda "normalnima" lakše.
Em ne moraju ništa poduzimati da drugome možda pomognu, em si mogu dati oduška u komentarima.

Zadnje uređivanje choupette : 05.07.2016. at 17:15.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:12   #71
Zar je samo meni ova tema sumnjiva?
Autor je napisao jedan post i nestao. Primjer sa kladionicom i zenom koja zove da prica o rucku je navlakusa i trololo.

Ali ajde, interesantno je pricati o kompulsivnim brbljavcima I partnerima koji ih biraju.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:25   #72
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Zar je samo meni ova tema sumnjiva?
Autor je napisao jedan post i nestao. Primjer sa kladionicom i zenom koja zove da prica o rucku je navlakusa i trololo.

Ali ajde, interesantno je pricati o kompulsivnim brbljavcima I partnerima koji ih biraju.
To te pitam.

Onako, kako netko tko ne može podnijeti teški slučaj kroničnog brbljavitisa uopće završi ni više ni manje nego u braku s takvom osobom?
Onako, žena šuti do oltara, a onda ga do izlaza iz crkve ubije jezičinom.

Na stranu trolež, ali poznajem neke koji su si sami izabrali takve odnose.
Mensečini da oni imaju možda i veće probleme od svojih supružnika.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:42   #73
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
To te pitam.

Onako, kako netko tko ne može podnijeti teški slučaj kroničnog brbljavitisa uopće završi ni više ni manje nego u braku s takvom osobom?
Onako, žena šuti do oltara, a onda ga do izlaza iz crkve ubije jezičinom.

Na stranu trolež, ali poznajem neke koji su si sami izabrali takve odnose.
Mensečini da oni imaju možda i veće probleme od svojih supružnika.

Pa da. Brbljavci su po tom pitanju iskreni. Brbljaju, jel.
A partneri se jednog dana probude i skuze da ih to nervira? Oh common (to ja partnerima )

Apropos dijagnostike, primjetila sam jos jednu skupinu brbljavaca. Brbljavci znaju biti ljudi koji su jaako, ali jako rasprseni, nedostaje im fokus i nedostaje im sposobnosti razlucivati bitno (za komuniciranje) od totalno nebitnoga.
Ti ljudi kao da imaju poplavu asocijacija i kako pricaju, skrecu sa teme u sasvim drugom pravcu, samo zato jer ih je nesto asociralo na nesto drugo.

Ako su svjesni problema, sa takvim ljudima se sasvim lijepo moze raditi i sto je najbitnije, moze im se pomoci.
Jednostavno, treba ih couchat da se drze teme, upozoravat ih kada skrenu sa teme u novu asocijaciju i vracat ih na bit poruke koju zele iskomunicirati.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:53   #74
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Koji vatromet potisnute agresije.
Koji šlampavi pokušaj dijagnoze.
Quote:

Pa tko vas sili da imate posla s "njima"?
Možda posao? Takvi kreteni pokušavaju silovati sve oko sebe, ako im se dozvoli. Pokušaj reći kolegi/ci da je do zla boga dosadna sa svojim ogavnim tokovima svijesti. Ja rekla. Uvreda do nebesa, mobing, cvilež.

Ovaj je oženio mlin. Mislio je da valjda da će magično prestati kokodakati. E pa neće. Imaš savjet? I mislila sam.

Quote:
Inače, vama se jebe, ali iskreno tko jebe vas u kontekstu ove teme.
Opa, vidi, uvrijeđena pričljiva gospođa. Hajde sada napiši 15 stranica zanimljivog teksta o tome kako pomoći kompulzivnim mljevačima i što o tome misli koji psiholog i kako im pomoći.
A možeš i o osobama koje jako često koriste frazetinu "iskreno" u razgovoru.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 17:56   #75
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post

Možda posao? Takvi kreteni pokušavaju silovati sve oko sebe, ako im se dozvoli. Pokušaj reći kolegi/ci da je do zla boga dosadna sa svojim ogavnim tokovima svijesti. Ja rekla. Uvreda do nebesa, mobing, cvilež.
Mozda da probas slijedeci put normalnije komunicirati?
Sa manje agresije i prezira? Morti se onda brbljavci u tvojoj blizini nece osjetiti uvredjenima
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:15   #76
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Koji šlampavi pokušaj dijagnoze.
Nije to nikakva dijagnoza.
Svi su ponekad pasivno agresivni.
Nekako je socijalno prihvatljivije.
Quote:
Možda posao? Takvi kreteni pokušavaju silovati sve oko sebe, ako im se dozvoli. Pokušaj reći kolegi/ci da je do zla boga dosadna sa svojim ogavnim tokovima svijesti. Ja rekla. Uvreda do nebesa, mobing, cvilež.
Već sam napisala za posao.
I njega donekle biraš. Ako si faca.
Ako nisi, onda trpiš.
Ili ne, pa kusaš posljedice.

Quote:
Ovaj je oženio mlin. Mislio je da valjda da će magično prestati kokodakati. E pa neće. Imaš savjet? I mislila sam.
Ne znam što si ti s tih svojih visina mislila, ali stavila sam link koji je savjetodavan.


Quote:
Opa, vidi, uvrijeđena pričljiva gospođa. Hajde sada napiši 15 stranica zanimljivog teksta o tome kako pomoći kompulzivnim mljevačima i što o tome misli koji psiholog i kako im pomoći.
A možeš i o osobama koje jako često koriste frazetinu "iskreno" u razgovoru.
Ništa ne grije dušu kao dobar ad hominem.

Iako bih ti rado nekako pomogla da se oslobodiš stresa kojim te pumpa ucviljena i mobingu sklona kolegica, stvarno mi se ne da baviti karitativnim radom od 15 stranica.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:21   #77
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Takvi kreteni pokušavaju silovati sve oko sebe, ako im se dozvoli.
Moja stara je takva, točno ono što je neko gore napisao, sa svim mogućim detaljima svake scene i sa milijun nekih likova od kojih ni jednog ne znam, al bože sačuvaj da mi slučajno izleti da ga ne znam, jer onda počne opis "pa kak ne znaš, sin od XY koji je stric od YZ koji je išao u školu s AB, u onu školu u koju je išla i CD ". Posebno volim kad mi do u najsitnije detalje opisuje svoje tjelesne senzacije i sadržaje svojih unutarnjih organa, da sad ne spominjem kojih

To je stvarno grozno, ko to nije probao teško će razumjeti. Ja sam razvila sve postojeće obrambene mehanizme, s obzirom da treniram od malih nogu , ali ipak ima trenutaka kad mi, iza "smirene" fasade, mozak vrišti "ne mogu više! ne mogu više!"

Lijeka, naravno, ima. Kažeš joj nešto što joj ego ne može podnijeti, neku kritiku ili divljenje nekoj osobi koju ona mrzi, a takvih je podosta, i da vidiš tišine. Dapače, proteći će prilično vremena prije nego ti se opet obrati. Doduše, to je recept za ove narcise, ne znam dal vrijedi i za ostale mlince.
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:44   #78
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Mozda da probas slijedeci put normalnije komunicirati?
Sa manje agresije i prezira? Morti se onda brbljavci u tvojoj blizini nece osjetiti uvredjenima
Probala. Nije palilo. "Sorry, imam posla sada" - ništa, ova nastavlja. Ignoriranje - nula bodova. Glupača melje. Ne vidi da svi suzdržavaju zijevanje, da ljudi bježe od nje, da joj kolege spuštaju slušalicu ili se uopće ne žele javiti.

Hajde reci, koliko blagih pokušaja bi bilo optimalno prije nego li kreneš silom, a to je jedino što takva (agresivna) budala razumije. Jedino što ima rezultata, vidim iz iskustva. Od onda svoju nasilnu histeriju liječi na primjerenijem mjestu od moga ureda, a da li je tko uvrijeđen stvarno nije moj problem.
Svakako ja bih trebala ostaviti dobar posao jer neka random tetka ne može začepiti gubicu? Malo morgen, fakat ću svašta ovdje pročitati.

Ostale kompulzivne meljače uopće ne privodim u svoju blizinu.
Evo Loonie, pa daj mami otkaz, vidiš super savjeta gore:klap:
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:48   #79
A ovdje ti se ozbiljno savjetovalo da ostaviš posao.

Isuše.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 18:55   #80
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
Evo Loonie, pa daj mami otkaz, vidiš super savjeta gore:klap:
Istina da je s mamom lakše nego s kolegama u uredu. Ne živim s njom, pa kad više ne mogu, tu je čarobna rečenica "joj, kako vrijeme leti!"

Da imam ovakvu kolegicu kakva mi je majka ... isuse, neću ni misliti o tome
Loonie. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.