Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 20:38   #281
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Eto, sad mi je lakše

Ljudi koji imaju djecu moraju ih pohvaliti za sve što dobro naprave, uliti im samopouzdanje da izrastu u samouvjerene ljude koji se mogu nositi sa svime u životu, dati im do znanja da su uvijek tu za njih.
Tko može više voljeti dijete osim roditelja?
Svijet je ionako okrutan.
Moja djeca su sada odrasla i znaju da na mene mogu računati dok god sam živa u svim situacijama u kojima se nađu u životu.
Budi sretna i ponosna sto si svojim malima dala ono sto nisi sama uspjela dobiti

Mogla si po inerciji samo ponoviti obrazac (kao mnogi), pa ipak to nisi ucinila.

Nazalost mog oca su roditelji napustili pa je zapravo za njega i velika stvar sto me nije izbacio iz kuce i uvjeren je da mi je puno dao samim time sto me othranio




Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Da, upravo to. Kad jednom shvatiš svoju priču i kako je do nje došlo, možeš se postaviti. Ali taj dubinski osjećaj je nešto na što nije tako lako utjecati, pogotovo ne razumom. Ja se osjećam kao loša osoba, čak još gore, kao pogrešna osoba, jer nisam uspjela, nisam mogla, biti onakva kćerka kakvu su moji roditelji željeli. .
Treba se boriti sam sa sobom i ne odustati. Jest tesko ali zasluzujes se dubinski osjecati dobro jer sigurna sam da itekako imas razloga.
Zato se borba isplati.

Malo jest teze nego djeci zdravijih roditelja ali sto ti drugo preostaje? A ja sam uvjerena da se svaki rad na kraju isplati.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 21:59   #282
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A ne znam, zna biti dosta tesko..
Ovako kad gledas izvana, da, odjebavanje se cini ko najlogicnija i najlaksa stvar. Ali u praksi uopce nije toliko lagana, i cak i kada ju uspjesno fizicki provodis - opet se cesto probudis nekakvom tugom u glavi koju moras u tisini prezivjeti i ici dalje. Barem ja...

Teze je sto majke vise nema, dakle ostao mi je on, i sad bi ga trebala odjebati.
Nije lako ali morat cu to napraviti.

A s tim odvratim osjecajem samoce i kidanja veza cu se valjda s vremenom izboriti.


EDIT: Vidim da si editirala post. Jesi li u kontaktu s majkom nakon svega uopce?
Inace, slazem se da si potrebna svojoj djeci, a ne da se brines za emocionalne potrebe nekog starog dupeta, da se tak izrazim
Odjebavanje je logička stvar..
Al da je lako,e bome nije..
Ali mislim da je teze kusati stotine promasaja,izdaje,boli koja se nanisi izniva,netolerancije i nebrige id strane roditelja..
Jednim mora se reci stop i dosta je!!
To staro dupe kako kazes nije me odgojilo.
Nije me izvelo na put.
Nije bilo majka kad je trebalo.
A kad je i bila, ugrozavala mi je zivot i zdravlje..
Stoga ne osjecam da se MORAM pobrinuti za nju.
Zasto bih?
Nije da je zasluzila.
Mogu iz samilosti,mogu ko covjek.
Kao kcer,mislim da vise ne mogu..
Dala sam joj ja sanse, bile smo stupile u kontakt i uspjele ga eto nekih 10tak dodina odrzati..
Sada nismo u kontaktu,jos malo godinu dana..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 22:39   #283
Rezovi imaju cijenu. Ogromna je. Što prije ga napraviš, više vremena ti ostaje da je platiš i ostane ti još nešto života kad nikom i ničem nisi "dužan"

Poslano sa mog X6pro koristeći Tapatalk
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:38   #284
My time - kao da imamo istog oca, a i istu strategiju odrzavanja istog na distanci. S tom razlikom sto je moj umro. Odahnula sam, nikad nikad ni jednu suzu za njim pustila nisam. I uopce se ne osjecam lose kad to kazem.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:43   #285
Život je prekratak da bismo ga gubili na takve osobe ,makar nam to bio i roditelj

Čuvaj živce za svoje dijete. Znam da zvuči ludo ,ali imam osjećaj da se živci ne obnavljaju tj kad nam ih jednom netko pojede ,nemamo ih ni za druge osobe.

Živi svoj život , pusti oca da zivo svoj. Blagdane slavi sa svojom obitelji -a to su tvoj muž i vaše dijete.

Zar ti je potreban još netko ,osim njih ? Ja mislim da ne
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 10:08   #286
Quote:
Bjesomarica kaže: Pogledaj post
My time - kao da imamo istog oca, a i istu strategiju odrzavanja istog na distanci. S tom razlikom sto je moj umro. Odahnula sam, nikad nikad ni jednu suzu za njim pustila nisam. I uopce se ne osjecam lose kad to kazem.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Niti te ja osudjujem. Doduse, ja ne znam kako bi se ja osjecala u tvojoj situaciji, ali svejedno te ne osudjujem, razumljivo mi je sasvim.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.