Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2017., 16:20   #1
Posao, posao, posao

Pozdrav svima, pokušat ću u što kraćim crtama opisati situaciju i ono što me muči...
U braku smo preko 10 godina, imamo dijete, osnovna škola. Oboje fakultetski obrazovani, stalno zaposleni, financijski zbrinuti. Nemamo poroke, kredite, nikakve egzistencijalne probleme...Uglavnom, ugodan život bez mekih velikih problema.
Ali...
Ja sam po prirodi veseljak, volim društvo, ne sad nekakve izlaske navečer ali večere, druženja, kavice. Problem je u tome što je muž potpuna suprotnost, i prije je bio povučen ali otišli bi i van i družili se. Sad je to sve rijeđe, radi izuzetno stresan i odgovoran posao, često je umoran i shvaćam ga da se mora odmarati i puniti baterije. Ja obavljam sve kućanske poslove, on ne zna niti skuhati niti išta napraviti ali zato često odemo van na ručak da nadoknadi i da mene malo rastereti.
Meni fali naš društveni život, da se nas dvoje malo opustimo i zabavimo. Npr. , on nema nikada potrebu da izađe sa mnom sam na večeru, da prošetamo, uvijek je i dijete s nama. Nemamo to vrijeme za sebe a meni to strašno treba. Nema potrebu da mi govori da sam mu lijepa, privlačna, da kaže da će dijete prespavat jednu večer kod bake i djeda a da mi npr. odemo makar na večeru sami a kamoli negdje na vikend. On je jednostavno užasno frustriran i opterećen poslom i to htio-ne htio prenosi u naš brak, svu tu nervozu, nezadovoljstvo i frustracije...

Nadalje, ima jako dominantnog oca koji je užasno ljubomoran na svoju ženu, moju svekrvu. Taj njihov nezdrav odnos se odazio i na mog muža koji je užasno nepovjerljiv i ljubomoran. Nije prije bio ali zadnjih par godina me to počelo baš živcirati. Nije to ljubomora u smislu da me provjerava na mob, poslu, da mi brani nešto nego npr. pita me otkud mi modrice na nogama i sl... Ja sam takva da mu odgovorim bijesno da mi je to od seksa u autu s ljubavnikom i tako jedno drugo poklapamo.
Užasno je pesimističan, na svaku situaciju gleda prvenstveno s negativnim predznakom, od najobičnije vožnje našeg djeteta bicikom (jer "past će i dobiti će potres mozga") do nekih životnih odluka...

Što vrijeme ide dalje ja sam sve živčanija, tužnija, frustrirana jer vidim da on sve više tone u tim svojim pesimističnim mislima, ljudi ga iskorištavaju jer je odgovoran i dobar u onome što radi a na kraju popušim ja.

Ja priznajem da nisam mazna ni slatkorječiva a znam koliko on voli da ga se mazi, češka, stisne uz njega, često sam svadljiva a sve iz razloga jer me smeta ta njegova nervoza i preopterećenost i umor od posla. On mislil kako ga ja ne shvaćam, shvaćam itekako ali muka mi je od tog umora i frustriranosti a to je jednostavno neizbježno
broken frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:05   #2
Imaš sve u životu i opet si nezadovoljna jer te muž ne mazi koliko bi ti htjela i smeta te njegov pesimizam? Deset godina ste zajedno i ti bi da on guguće kao da ste tek na početku veze? Daj budi realna.
Mnogi nemaju to što imaš ti, a opet nalaze zadovoljstvo u onome što imaju.
Razmisli malo o tome.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:16   #3
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Imaš sve u životu i opet si nezadovoljna jer te muž ne mazi koliko bi ti htjela i smeta te njegov pesimizam? Deset godina ste zajedno i ti bi da on guguće kao da ste tek na početku veze? Daj budi realna.
Mnogi nemaju to što imaš ti, a opet nalaze zadovoljstvo u onome što imaju.
Razmisli malo o tome.
Da, baš traži kruha preko pogače

Ti zahtjevi za univerzalnosti očekivanja... jer drugi brakovi funkcioniraju tako ili djele isto nezadovoljstvo a ipak pršte od sreće na sve strane su čisto sranje...

Ono šta ja vidim da je pozitivno je da je autorica i sama svjesna svojih nedostataka i svog djetinjastog ponašanja u vidu uskraćivanja nekih drugih stvari koje njemu znače...
Tako da ako sjednu, iskomuniciraju, dogovore se, ili na kraju krajeva i posjete neku stručnu osobu da ih s obzirom na to da su različiti skroz i da od doma vuku neke svoje obrasce koji se očito ne mogu uskladiti da ih nauči komunicirati...možda se i nađu na sličnoj valnoj duljini.

Snižavati standarde jer je... eto vrijeme učinilo svoje i ne tražiti bliskost jer ipak je tu 10 godina braka i suludo je to očekivati je za zamisliti se, a ne obrnuto
__________________
I can resist everything except temptation.
Lela O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:17   #4
Sjedni i popričaj s njim, umjesto da tu gubiš vrijeme... Pa valjda to s njim trebaš riješti, ne s nama.

btw, naslov teme uopće ne naslučuje ovakvu temu...
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:27   #5
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Ja priznajem da nisam mazna ni slatkorječiva a znam koliko on voli da ga se mazi, češka, stisne uz njega, često sam svadljiva a sve iz razloga jer me smeta ta njegova nervoza i preopterećenost i umor od posla. On mislil kako ga ja ne shvaćam, shvaćam itekako ali muka mi je od tog umora i frustriranosti a to je jednostavno neizbježno
Pa vjerojatno ćeš lakše utjecati na njega kroz to da daš ono što mu treba a ne da mu daš jezikovu juhu. Barem to niš ne košta da ga pomaziš, podsjeti samu sebe koji put. Pa vidi dal ima efekta.

A frustracije na poslu će ipak morati riješiti sam.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:45   #6
Svjesna sam ja svojih nedostataka itekako. Znam da sam emocionalno hladna jer sam i sama tako odgojena, bez previše dodira, nježnosti i sl. Ja uopće ne žudim za gugutanjem, tepanjem i da prema meni bude kao prema princezi. Nikad tako ni nije bilo, ni na početku veze prije 16 godina. Samo želim da ima potrebu ponekad isključivo da bude sa mnom, sa svojom ženom jer otkad imamo dijete stalno i uvijek idemo u paketu. Dovoljno je napomenuti da otkad imamo dijete da je pespavalo samo jednom bez mene.

Mislim da ne tražim nikakvog kruha preko pogače. Sve što imamo postigli smo sa svojih deset prstiju i radom, bez ikakve obitelji, nasljesdstva i sl. i za to se nikome ne mislim opravdavati.

Pričala sam s njim puno puta o tome, izravna sam u komunikaciji i jasno kažem što mi smeta ali on to jednostavno ignorira. Kao da nema istu potrebu za tim. Napominjem da je pod velikim utjecajem oca, moj svekar misli da su sve žene kurve, glupače i sl. i da će prevariti muža kad god i gdje god im se pruži prilika. I onda ja tako dođem s posla doma a on me skenira pogledom, pa ako se smijem, zašto se smijem, ako sam nervozna, zašto sam nervozna i sl.

Shvaćam ja da to nisu neki veliki problemi i možda je glupo što sam uopće iznijela svoju situaciju ali isto tako takve sitnice uništavaju mogućnost da uživamo u životu bez tog pesimizma i nepovjerenja.
broken frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 17:49   #7
Po ovome što pišeš čini se da bi vam brak bio zakurac i da on radi kao knižničar na pola radnog vremena u seoskoj knjižnici.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:00   #8
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Po ovome što pišeš čini se da bi vam brak bio zakurac i da on radi kao knižničar na pola radnog vremena u seoskoj knjižnici.
Ne mislim ja da je naš brak zakurac, dapače. U većini stvari se slažemo i znamo što onaj drugi misli bez i da se pogledamo. Ne fali požude, seksa i razgovora. Fali malo vedriji pogled na život, malo manje pesimizma, straha od budućnosti i malo više opuštenosti.

On je svjestan sebe ali ne zna kako to promijeniti, kao da ga je strah izaći iz tog oklopa, kao da ga je strah prepustiti se malo životu i uživanju.
broken frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:02   #9
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
....i uvijek idemo u paketu. Dovoljno je napomenuti da otkad imamo dijete da je pespavalo samo jednom bez mene.
dijete je u skoli. zasto se drzite kao "paket"? i zasto to dijete spava s tobom?


Quote:
I onda ja tako dođem s posla doma a on me skenira pogledom, pa ako se smijem, zašto se smijem, ako sam nervozna, zašto sam nervozna i sl.
moguce da pusem na hladno zbog nekih svojih situacija iz proslosti, ali meni se ovakva kontrola i sumnjicavost nikako ne svidjaju i vrlo bi se tesko nosila s tim. jos da mi gleda odakle mi modrice...
c'mon, ne dolazi u obzir
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:06   #10
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Ne mislim ja da je naš brak zakurac, dapače.
Aha, krivo sam shvatila da si zbog vašeg braka tužna, živčana, frustrirana, svadljiva i da ti je muka.

Što bi rekli na Peščaniku, ako vam je dobro onda ništa.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:07   #11
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Svjesna sam ja svojih nedostataka itekako. Znam da sam emocionalno hladna jer sam i sama tako odgojena, bez previše dodira, nježnosti i sl. Ja uopće ne žudim za gugutanjem, tepanjem i da prema meni bude kao prema princezi. Nikad tako ni nije bilo, ni na početku veze prije 16 godina. Samo želim da ima potrebu ponekad isključivo da bude sa mnom, sa svojom ženom jer otkad imamo dijete stalno i uvijek idemo u paketu. Dovoljno je napomenuti da otkad imamo dijete da je pespavalo samo jednom bez mene.

Mislim da ne tražim nikakvog kruha preko pogače. Sve što imamo postigli smo sa svojih deset prstiju i radom, bez ikakve obitelji, nasljesdstva i sl. i za to se nikome ne mislim opravdavati.

Pričala sam s njim puno puta o tome, izravna sam u komunikaciji i jasno kažem što mi smeta ali on to jednostavno ignorira. Kao da nema istu potrebu za tim. Napominjem da je pod velikim utjecajem oca, moj svekar misli da su sve žene kurve, glupače i sl. i da će prevariti muža kad god i gdje god im se pruži prilika. I onda ja tako dođem s posla doma a on me skenira pogledom, pa ako se smijem, zašto se smijem, ako sam nervozna, zašto sam nervozna i sl.

Shvaćam ja da to nisu neki veliki problemi i možda je glupo što sam uopće iznijela svoju situaciju ali isto tako takve sitnice uništavaju mogućnost da uživamo u životu bez tog pesimizma i nepovjerenja.
Ti imaš potrebu za kvalitetnim vremenom koje će biti rezervirano samo za vas dvoje, a on ima potrebu za nježnošću. Ni jedno ni drugo ne dobijate ono što želite.

Mislim da će netko od vas prvi trebati pokazati spremnost na ustupke pa možda i reakcija onog drugog bude drugačija.

Jesi li sigurna da je on više pod utjecajem svekra nego ti? Meni je normalno da me se pita zašto sam nadrkana ili zašto imam modrice po nogama. Samo što to više gledam kao "zanima me što ti se događa u životu", a ne "zanima me s kim si bila u grmlju". Ne mora biti da je i kod vas situacija takva, ti najbolje znaš procijeniti ponaša li se ljubomorno.

Postoji mogućnost da velikim dijelom sama sabotiraš odnos, ali nije niti njegova reakcija ok. Ja znam u nekim situacijama da pretjerujem i da se ponašam paranoično i svakako, ali jako mi puno znači reakcija druge strane koja pokazuje da mu nije svejedno kako se osjećam.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:07   #12
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Fali malo vedriji pogled na život, malo manje pesimizma, straha od budućnosti i malo više opuštenosti..
aha..e pa, koliko vidim po primjerima iz svoje okoline, takve se stvari u zivotu ne mijenjaju. moguce samo da postanu jos izrazenije. jedna od stvari koja je u temelju nase osobnosti i koja se tesko lomi i mijenja
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:11   #13
Quote:
Éowyn kaže: Pogledaj post
Ti imaš potrebu za kvalitetnim vremenom koje će biti rezervirano samo za vas dvoje, a on ima potrebu za nježnošću. Ni jedno ni drugo ne dobijate ono što želite.

Mislim da će netko od vas prvi trebati pokazati spremnost na ustupke pa možda i reakcija onog drugog bude drugačija.

Jesi li sigurna da je on više pod utjecajem svekra nego ti? Meni je normalno da me se pita zašto sam nadrkana ili zašto imam modrice po nogama. Samo što to više gledam kao "zanima me što ti se događa u životu", a ne "zanima me s kim si bila u grmlju". Ne mora biti da je i kod vas situacija takva, ti najbolje znaš procijeniti ponaša li se ljubomorno.

Postoji mogućnost da velikim dijelom sama sabotiraš odnos, ali nije niti njegova reakcija ok. Ja znam u nekim situacijama da pretjerujem i da se ponašam paranoično i svakako, ali jako mi puno znači reakcija druge strane koja pokazuje da mu nije svejedno kako se osjećam.
Mislim da si dala najbolji odgovor na sve ovo i opis nas dvoje i da si najvjerojatnije u pravu. Ja sam prgava a on sumnjičav a oboje tvrdoglavi i teški.
broken frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:17   #14
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
dijete je u skoli. zasto se drzite kao "paket"? i zasto to dijete spava s tobom?
Ma ne spava doslovce s nama u istoj sobi
broken frame is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:29   #15
A da kreneš malim koracima, za početak? Šta čekaš da on kaže da djete treba prespavati kod bake? Dogovori to sama sa bakom ili nađi dadilju pa mužu samo javi da se nađete negdje. Da će postati optimist po naredbi - teško, ali postani ti malo aktivnija po planiranju zajedničkog vremena. Što se ostalog tiče - ne znam kako sa tim, no što se tebe točno tiče što tvoj svekar misli? Mislim da mu možda pripisujes neke očeve osobine, pa reagiras kao da ti pretpostavlja nevjeru i slično. Malo opusti i popusti, a kao što rekoh - nemoj čekati da se on sam pretvori u romantika, ako ti fali zajedničko vrijeme - organizuj ga. I prebaci djete u dječju sobu.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:36   #16
Prokleti kapitalizam
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:37   #17
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
Da, baš traži kruha preko pogače

Ti zahtjevi za univerzalnosti očekivanja... jer drugi brakovi funkcioniraju tako ili djele isto nezadovoljstvo a ipak pršte od sreće na sve strane su čisto sranje...

Ono šta ja vidim da je pozitivno je da je autorica i sama svjesna svojih nedostataka i svog djetinjastog ponašanja u vidu uskraćivanja nekih drugih stvari koje njemu znače...
Tako da ako sjednu, iskomuniciraju, dogovore se, ili na kraju krajeva i posjete neku stručnu osobu da ih s obzirom na to da su različiti skroz i da od doma vuku neke svoje obrasce koji se očito ne mogu uskladiti da ih nauči komunicirati...možda se i nađu na sličnoj valnoj duljini.

Snižavati standarde jer je... eto vrijeme učinilo svoje i ne tražiti bliskost jer ipak je tu 10 godina braka i suludo je to očekivati je za zamisliti se, a ne obrnuto
ne mislim da se radi o traženju kruha preko pogače-nego imaju ozbiljan problem koji se odražava na njihov brak i odnos.
mi smo imali istu takvu dinamiku odnosa samo zamjenjene uloge u odnosu na ovaj par.
moj suprug je postojao sve frustriraniji i nesretniji jer se moj razgovor sa njim najvećim dijelom odnosio na moj posao,skoro pa i da nisam imala druge teme.preopterećenost poslom i stresom se odražava i na njegov sve izražajniji pesimizam kao posljedicu.
partnerica treba inzistirati na zajedničkom vremenu,vremenu odvojenom samo za njih.
suprugu bi svakako pomoglo individualni sport,ako nije društveni tip
(meni osobno je pomogao jogging) ili neki hobby u kojemu uživa.
u svakom slučaju treba uvidjeti da osim posla postoji i drugi život koji prolazi..
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:41   #18
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Mislim da si dala najbolji odgovor na sve ovo i opis nas dvoje i da si najvjerojatnije u pravu. Ja sam prgava a on sumnjičav a oboje tvrdoglavi i teški.
Zašto ne sjedneš sa njim i iskreno, bez vike, durenja, drame i optuživanja (ti uvijek, ja nikada, ja nikada, ti uvijek) ne objasniš što ti želiš... što ti misliš i pitaš njega što on misli o vašem odnosu i braku.
Što njemu treba i što ga veseli, čega se boji ? Baz opravdavanja i svađe.
Onak' pošalješ klinca bakama i djedovima i razgovarate.

Kaj bu zbrisal kroz vrata ? On zna jasno kaj ti želiš, kakvo ponašanje i odnos? Točno si mu to rekla ?
Možda je umoran, možda misli da ne može i ne smije bolje. Možda se od njega svašta očekuje pa se pogubio. Možda nikada nije bio romantičan i puten, emotivan tip.
Ostavi njegovog tatu na miru, nemate problema zbog tate, rodice, bake, ujne Milke itd. nego zato jer niste bliski dovoljno da možete iskreno razgovarati.
Izgleda da on od drama doma i braka bježi u posao a ti čekaš, čekaš da sam shvati kaj ne valja.
Zakaj sama ne odeš na koncert ili u kino ako on ne želi ?
Zašto si prgava, kaj postižeš prgavošću i otresitošću ? Kome kaj tako dokazuješ ?
Jesi realna u onome što od njegovog karaktera kakav je sada... možeš dobiti u odnosima ? Ne može on biti ono što baš tebi treba ili ludi romantik ili neki iz serije ? Kužiš. Moraš biti realna.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:52   #19
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Mislim da si dala najbolji odgovor na sve ovo i opis nas dvoje i da si najvjerojatnije u pravu. Ja sam prgava a on sumnjičav a oboje tvrdoglavi i teški.
A nisam vas baš tako htjela okarakterizirati

Teško da će i jedan dobar odnos egzistirati sam od sebe. Morate oboje uložiti trud u njega.

I moraš mu početi govoriti što želiš. Ne na način da ga pitaš bi li on volio provesti vrijeme bez djeteta nego mu kaži da bi ti to željela. Ne "hoćemo li" nego "ja želim".

Isto tako znaš što on želi, a i nije tako velik ustupak zagrliti muža i pričati mu kako si provela dan. Hladnoća nije nešto što bi trebala uzimati zdravo za gotovo, ni kod sebe niti kod partnera.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:52   #20
Quote:
broken frame kaže: Pogledaj post
Ne mislim ja da je naš brak zakurac, dapače. U većini stvari se slažemo i znamo što onaj drugi misli bez i da se pogledamo. Ne fali požude, seksa i razgovora. Fali malo vedriji pogled na život, malo manje pesimizma, straha od budućnosti i malo više opuštenosti.

On je svjestan sebe ali ne zna kako to promijeniti, kao da ga je strah izaći iz tog oklopa, kao da ga je strah prepustiti se malo životu i uživanju.
to i jest problem osoba koje su odrasle uz dominatnog roditelja-
jer ak se "opusti" ima osjećaj da će izgubiti ono za što se tako grčevito drži-
i da će se obitelj koja mu tako važna raspasti;zato i zatvara vrata društvenom životu-umanjujući taj rizik.
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.