Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 13:14   #2421
Quote:
epsoslav kaže: Pogledaj post
Ono kad ti se ljudi pozovu da bi isposjećivali druge prijatelje.
Ono kad ti na tvoj odgovor "a jedino ako ćeš sa mnom u krevet" kažu "ma nema problema".
Ono kad ti na "pun mi je raspored" kažu "ma nema veze neću ti ja smetat".
Ono kad se vadiš na cimere, pa kasnije pričaju da si škrt jer živiš s cimerima.
Ono kad ti naruče da ih upoznaš s nekim cool domaćim ljudima i onda poslije komentiraju da ne izgledaju kao što ljudi iz tog grada izgledaju u filmovima.
Ono kad štede na hotelima i hostelima, ali ne štede na npr. suvenirima tipa odjeća poznatih dizajnera iz tvog grada. :klap:
Ono kad ih treba dočekati, otpratiti, kupiti pokaz, karte, ulaznice i svaki dan osmišljati program s detaljnim uputama kako i kamo.
Ono kad bi dovodili cure, dečke i rodbinu koju nikad nisi vidio.

I ono kad sve to predstave kao da tebi čine veliku uslugu, jer si ti zasigurno jadan, usamljen i depresivan bez nekog tko ti hrče na kauču. Naravno najusamljeniji su koji žive u centru, a oni koji žive u predgrađu i nisu i njima se manje nudi ta humanitarna usluga.

(Ovo nisu samo moja iskustva nego od nas nekoliko koji smo se sad sjetili ove teme. )
Ono kad si papak koji nema svoje ja i ne zna jasno i glasno reći "Ne", a ako to ne pomogne "Gonite se u pičku materinu".
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 00:21   #2422
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Ono kad si papak koji nema svoje ja i ne zna jasno i glasno reći "Ne", a ako to ne pomogne "Gonite se u pičku materinu".

U 6/8 slučajeva nitko nije ugošćen, a u preostala 2 je ugošćen jednom i nikad više, tako da ne znam kome se žestiš , mislim, već znamo da na forumu svi sve izravno govore, snahe svekrvama, kumovi kumovima, zaposlenici šefovima, sve djevojke izravno pitaju mladiće za spoj, a mladići djevojke za seks, svi glatko odbruse iznajmljivačima i svi pljunu u facu onome tko ih na intervjuu za posao pita za buduću djecu, ne moraš se posebno kurčiti izravnošću i neovisnošću.
epsoslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 00:29   #2423
Quote:
epsoslav kaže: Pogledaj post
U 6/8 slučajeva nitko nije ugošćen, a u preostala 2 je ugošćen jednom i nikad više, tako da ne znam kome se žestiš , mislim, već znamo da na forumu svi sve izravno govore, snahe svekrvama, kumovi kumovima, zaposlenici šefovima, sve djevojke izravno pitaju mladiće za spoj, a mladići djevojke za seks, svi glatko odbruse iznajmljivačima i svi pljunu u facu onome tko ih na intervjuu za posao pita za buduću djecu, ne moraš se posebno kurčiti izravnošću i neovisnošću.
Haha ima i tu istine ili ono kad si ljudi međusobno prepriččavaju neke događaje, uvijek dodaju malo da bi ispali hrabriji, ono rekao sam mu ovo, mislio sam mu reći ovo, drugi put ću mu reći ono, pokazala su mu ovo.. a sve ćorak
google1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 12:34   #2424
Quote:
epsoslav kaže: Pogledaj post
U 6/8 slučajeva nitko nije ugošćen, a u preostala 2 je ugošćen jednom i nikad više, tako da ne znam kome se žestiš , mislim, već znamo da na forumu svi sve izravno govore, snahe svekrvama, kumovi kumovima, zaposlenici šefovima, sve djevojke izravno pitaju mladiće za spoj, a mladići djevojke za seks, svi glatko odbruse iznajmljivačima i svi pljunu u facu onome tko ih na intervjuu za posao pita za buduću djecu, ne moraš se posebno kurčiti izravnošću i neovisnošću.
Ne žestim se ništa, nemam problema o kakvima pričaš. Um mi je što se tvojeg upisa tiče čisti zen. Samo komentiram. A to da nisu ugošćeni nije vidljivo bilo iz tvog upisa.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:34   #2425
Bavio sam se nekim aktivnostima i tako gdje sam upoznao širok krug ljudi iz vise gradova i zemalja. I kad su neki trebali doci u moj grad kao nemaju smjestaj vamo tamo i ajd kao ugostim ja i moji prijatelji neke od njih kod sebe doma( nije da su se sami pozvali ali onako suptilno jesu kao nemaju smjestaj studenti bla bla).

I kako su i nas životne prilike odvele u njihove gradove mogu reci da sam se neugodno iznenadio ponašanjem velikog dijela tih ljudi. Ne da se nisu ni ponudili za smjestaj nego potpuni ignor naseg postojanja. Dakle ni da popijemo kavu ili slično.

Dio ljudi je bio super i pozivali su nas, druzili se sa nama i sve i sa njima se i dalje posjećujem i komuniciram ali sam generalno skeptičniji prema ugoscivanjima ljudi koje površno znam tj pošaljem ih u ho(s)tel. Da se razumijemo ja imam uvjete kod kuce da nekoga ugostim tako da nije sad to bilo neko odricanje i nije da sam ih ja ugostio pa sam automatski očekivao da cu ja imat smjestaj kod njih jer nikad ne znas u kakvim uvjetima tko zivi i slično. Ali ja osobno ne bih imao obraza da kad netko tko mi je dao smjestaj i družio se samnom dođe u moj grad na npr 7 dana a ja da se ne ponudim da barem kavu popijemo ili da ga odbijem kad me pita. Jer kuzim da ljudi su zauzeti i sve ali ipak postoji neki nivo kulture i pristojnosti. Ok ono da je npr tu samo u srijedu popodne a ja bas nikako tad ne mogu ( ali ne sad da npr moram u teretanu u 17 pa ne mogu nikako) ili da je neka izvanredna okolnost.
kako_dalje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 16:25   #2426
Ne mogu vjerovati, kalendarsko ljeto je počelo, a još nikakvih upisa na ovoj temi.
Evo ovogodišnjeg hita za ljetovanje. Pod šatorom na balkonu za samo 165 kuna po osobi.
https://www.vecernji.hr/vijesti/sato...ivanje-1178634
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 00:39   #2427
Čovjek je "snalažljiv", ali vidim da mu oglas više nije aktivan najvjerojatnije iz razloga što je privukao pozornost medija pa malo pomalo bi i inspekcija pokucala na vrata, a za to što on renta kategorizacija ne postoji. Radi na crno....što mu nije pametno radit preko portala gdje mu pare sjedaju na bankovni račun (možda je namjestio na paypal pa ga to spašava) jer ga porezna može pozvati da opravda uplate na bankovnom računu...a bez izdatog računa, knjige prometa, plaćanja paušala...hmmm hmmm...može samo nepotrebno pokupit jednu lijepu kaznu.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 14:44   #2428
baš me zanima kakva mu je popunjenost u sezoni
rotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 16:42   #2429
Quote:
just do it kaže: Pogledaj post
Čovjek je "snalažljiv", ali vidim da mu oglas više nije aktivan najvjerojatnije iz razloga što je privukao pozornost medija pa malo pomalo bi i inspekcija pokucala na vrata, a za to što on renta kategorizacija ne postoji. Radi na crno....što mu nije pametno radit preko portala gdje mu pare sjedaju na bankovni račun (možda je namjestio na paypal pa ga to spašava) jer ga porezna može pozvati da opravda uplate na bankovnom računu...a bez izdatog računa, knjige prometa, plaćanja paušala...hmmm hmmm...može samo nepotrebno pokupit jednu lijepu kaznu.
Mne ,nije tako.
Shvatio snalažljivac da bi gosti na balkon ulazili kroz vrata stana u bilo koje doba dana ili noći,te da se ne bi zadovoljili kahlicom umjesto wc-a,a nije se ipak usudio postaviti vanjske ljestve...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:41   #2430
Od svoje 14te do svoje 38e ne vidjeh mora. I. Preživjeh. Nije tako strašno kao što zvuči, da se naviknut. A ni u 38oj ne vidjeh more već pacifički okean. Jadran ne vidjeh ..ima....26 godina. I osto živ. E svaka mi čast
Chucho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 10:09   #2431
Dobro za tebe, odoh popiti caffe na terasi ispred plaže sada...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:40   #2432
Imam kuću na moru, nasljedstvo. Nije baš neko atraktivno mjesto niti je kuća u sjajnom stanju tako da nije bilo nekog velikog interesa.
Ipak, par rođaka je bilo na par dana, ali kada smo ih zamolili da nam pomognu s nekim tekućim poslovima u kući (čišćenje, pranje, pa prenošenje namještaja na gornji kat, čišćenje ispred kuće, promjena ventila...), odjednom više nisu željeli doći.
Nakon toga mir...
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 12:46   #2433
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Imam kuću na moru, nasljedstvo. Nije baš neko atraktivno mjesto niti je kuća u sjajnom stanju tako da nije bilo nekog velikog interesa.
Ipak, par rođaka je bilo na par dana, ali kada smo ih zamolili da nam pomognu s nekim tekućim poslovima u kući (čišćenje, pranje, pa prenošenje namještaja na gornji kat, čišćenje ispred kuće, promjena ventila...), odjednom više nisu željeli doći.
Nakon toga mir...
haha, ovo me baš asociralo na suprotan kraj spektra. imam jednu tetu u familiji i jednog frenda koji su konstantno rasprodani pozivima na sve strane, maltene da nemaju listu čekanja. teta fino kuha i dobrovoljno se toga prima i u gostima (bez da je napasna oko toga svi se samo povuku i čekaju da vide šta će dobiti ), a dečko radi sve živo, sam se nudi i to ne onak samo forme radi. popravljat motore ili farbat ogradu ili slagat priključak t-coma ili otić u nabavku, ništa mu nije teško ili prljavo. rijetki ljudi
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:20   #2434
Očito postoje i gosti iz snova

Kod nas je suprotno teta koja inače dobro kuva kad dođe s obitelji na more čeka da se mama vrati s posla da dovrši ili napravi ručak jer ona je bolja kuvarica a i zaželili su se dalmatinske spize
Da ne pričan da nema odlaska na kupanje za domaće osin odvest ih jer dok se vrate moraš oprat suđe, robu, spremit kuću i napravit večeru za kad se vrate
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 00:37   #2435
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post

Kod nas je suprotno teta koja inače dobro kuva kad dođe s obitelji na more čeka da se mama vrati s posla da dovrši ili napravi ručak jer ona je bolja kuvarica a i zaželili su se dalmatinske spize
Da ne pričan da nema odlaska na kupanje za domaće osin odvest ih jer dok se vrate moraš oprat suđe, robu, spremit kuću i napravit večeru za kad se vrate
Jel tako svake godine?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 13:19   #2436
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Jel tako svake godine?
Više manje da
Samo ostanu max tjedan a ne po 3 ko nekima tu Al izredaju se priko lita
Da buden fer pozivaju i oni moje u Zg/Slavoniju i sl.al moji ne idu, ne virujen da puno ljudi odluči otić na tjedan u Zg eto tako kad su praznici tipa Božić Nova godina Uskrs svi vole ostat doma

A ovo šta se spominjalo 'zauzvrat' kad krene faks pa onda kod rođaka u gradovima s sveučilištima - mislin da je to iz nekih prošlih vrimena ili u sluč.(polu)praznih nekretnina kod rodbine al opet onda se obično iste iznajmljuje
Danas ima i dosta studija u manjim gradovima ako se ni student.dom ne može priuštit
Nikome od nas ni palo napamet biti kod rođaka niti tako nešto pitati kad smo krenili na faks unatoč dosta bliske rodbine u Zg
miss busy bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:21   #2437
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
... imam jednu tetu u familiji i jednog frenda koji su konstantno rasprodani pozivima na sve strane, maltene da nemaju listu čekanja. teta fino kuha i dobrovoljno se toga prima i u gostima (bez da je napasna oko toga svi se samo povuku i čekaju da vide šta će dobiti ), a dečko radi sve živo, sam se nudi i to ne onak samo forme radi. popravljat motore ili farbat ogradu ili slagat priključak t-coma ili otić u nabavku, ništa mu nije teško ili prljavo. rijetki ljudi
jel ima neka agencija preko koje se mogu naručiti ovakvi gosti?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 15:04   #2438
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
jel ima neka agencija preko koje se mogu naručiti ovakvi gosti?
da bar pusti, to oko njih sve ljubomorno čuva pristup, teško je uopće doći do njih. ali eto, što kaže pčelica gore, postoje i gosti iz snova. be the change you want to see in the world
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:39   #2439
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post

Ima li netko od vas takve probleme? Nadam se da nisam jedina.
reci da ste iznajmlili stan turistima i da cete ljeto zivjeti kod prijatelja koji ima jednu sobu viska
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 15:45   #2440
Quote:
miss busy bee kaže: Pogledaj post
ne virujen da puno ljudi odluči otić na tjedan u Zg eto tako kad su praznici tipa Božić Nova godina Uskrs svi vole ostat doma
Zašto ne?

Lijepo ove godine provedite za Božić par dana u Zg, već je drugu godinu zaredom proglašen najljepšim adventom u Europi, iskoristite priliku što imate gdje biti.

Ne mislim to na zločesti način kao nekakvu osvetu rođacima , nego, jednostavno, ako ste pozvani kod ljudi koje redovno ugošćujete, zašto im ne biste uzvratili posjetu? Pa sigurno bi im bilo drago.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.