Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 12:35   #341
ja ne shvaćam ekipu koja se nakon što ih parner-ica vara idu fizički obračunavat. pa nije im niko prisilno skidao gaće.

da bi bio sjeban - a ko nebi?
Al najjače što možeš napraviti je pokupit se i ne dozvolit da sazna ijednu riječ o tebi. S obzirom da sam oženjen - mislim da bi pokupio ušteđevinu i otišao na aerodrom! jednosmjerna sa toplije krajeve i malo razmišljat što dalje...
al tuć se - zadnje što bih radio!
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:31   #342
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ne slazem se s ovime.
Nitko nema pravo biti los prema drugoj osobi pa cak i ako je druga osoba losa.
Je l'se to odnosi samo na seks ili na sve?

Inace se ne slazem sa tim, ko je los, vratiti mu istom merom, tako ide kod mene...
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:10   #343
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Je l'se to odnosi samo na seks ili na sve?

Inace se ne slazem sa tim, ko je los, vratiti mu istom merom, tako ide kod mene...
Kaj na seks ili na sve?
Ne postoji opravdanje za smisleno bivanje losim, a jos manje za smisleno i sustavno.

Ne vracam nikome istom mjerom, to se kosi s mojim bicem.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 18:15   #344
Quote:
mesojed kaže: Pogledaj post
ja ne shvaćam ekipu koja se nakon što ih parner-ica vara idu fizički obračunavat. pa nije im niko prisilno skidao gaće.

da bi bio sjeban - a ko nebi?
Al najjače što možeš napraviti je pokupit se i ne dozvolit da sazna ijednu riječ o tebi. S obzirom da sam oženjen - mislim da bi pokupio ušteđevinu i otišao na aerodrom! jednosmjerna sa toplije krajeve i malo razmišljat što dalje...
al tuć se - zadnje što bih radio!
Pomalo i smiješno zvuči. Pari na telenovelu
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 18:53   #345
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Bok ljudi!

Nadovezala bih se na temu u vezi odnosa u vezama.
Prije 10 g upoznala sam sad vec bivseg muza; imali smo lijep odnos, prepun razumijevanja no ne previse strastven, sto nam je jednom i drugom odgovaralo (sada kad se osvrnem na nasu proslost uvidjam da je njemu bilo bitno da 'ima nekog' jer nije imao bas iskustva u ljubavi, dok sam ja trazila 'spasitelja' obzirom da sam imala izuzetno tesku i kompleksnu situaciju u obitelji).

Nakon par godina situacija u obitelji je eskalirala do te mjere da se moja susjeda 'ubacila', ponudila mi kljuceve od stana koji renta za simbolicnu cifru, uz rijeci 'spasi se i makni od svojih'...pod takvim okolnostima smo bivsi i ja odlucili zajedno zivjeti i nakon dvije godine smo se ozenili civilno (ja sam ga zaprosila ubog pritiska moje i njegove rodbine da 'kako mozemo zivjeti skupa u grijehu'...budala, slusam o religijskim normama...etc)

U tom periodu dolazi do sitnih trzavica jer bivsi otvara dvije firme, zaposljava frendivd i frendice, ja ljuta jer sam htjela godinama promjeniti posao, ali moje zelje su bile zanemarene; svadjali se nismo gotovo nikad da napomenem.
Upisujem poslovnu skolu, zavrsavam, upisujem fax u nadi da cu i ja prosperirat u karijeri, podrsku njegovu imam, radim i dalje posao koji ne volim etc
Bavim se raznim hobijima, dok dragi skuplja povece novce, zaposljava ljude iza mojih ledja (znaci saznala sam o odredjenim ciframa na racunu, sto me sokiralo, a zivimo u stanu gdje stolarija otpada, struja ga je dvaput stresla jer su zice koma etc, od drugih ljudi cujem kog je zaposlio, meni ni a ni b).
Ok. Zamjeram, razgovaramo, idemo dalje bez nekog cilja.
Izrazi zelju da bi 'red bio da imamo djecu, moji kolege skoro svi imaju, govori to u voznji u autu, ja odgovaram da ne zelim djecu (tu sam popiz, jer se odnos zaista sveo na 'trebalo bi).
On vodi svoj posao, ja radim svoj, vidjamo se navecer uglavnom u kaficu, opustamo uz pice i odnos se svodio uglavnom na posao i cuge, u krevetu se nije dogadjalo nista (strasti nije bilo pogotovo od kad smo poceli zivjeti zajedno).

Uz to zivotarenje, mi i dalje funkcioniramo na bazi dvoje best friends, saslusamo se, potapsamo, zagrlimo, usporedila bih odnos kao smo bili stariji bracni par (u penziji). Koliko got da smo bili iskreni, razliciti smo karakternon ce uvijek pruzit rijec utjehe, al emocije svoje drzi pod kljucem, dok sam ja debil koji ce svaku sumnju i osjecaj podijeliti.
Sto se dalje desava...
Upoznajem decka koji me 'obuzeo'. Tada smatram da prvi put u zivotu osjecam jaku kemiju, vezu, energiju, nesto bez da se fizicki upustam u odnos.
Situacija se bazirala na komunikaciji i drzala sam distancu zbog morala, zbog postovanja prema muzu, iako se vec tada izjedam sto sam uopce dopustila da mi netko udje u glavu i srce.
Kako se situacija zahuktavala (doticni je puni mladji od mene, tu je postojao veliki otpor s moje strane, a veliki pritisak s njegove), ja sam provodila dane u suzama zbog ogromne krivnje.
Sjela sam sa bivsim i rekla sto je na stvari. Bio je zatecen, sokiran no opet pun razumijevanja, otisao je na stan da 'dodjem k sebi'. Tu dolazi do tjeskoba, depresije uslijed mog previranja sto napravit. Da li dozvolit emocijama da me odnesu ili ostat uz covijeka koji mi daje podrsku bez obzira na sve..
Razum prevladava i ostajemo bivsi i ja jos nekih pola godine zajedno.
U tom periodu doticni mladji se 'bori' za moju paznju, vrijeme, i na koncu se odlucim razic sa bivsim. Naravno da skupljam hrabrost, govorim da mu ne mogu lagat i srat i da postoji 'taj netko'.
Bez rijeci je to podnio, vidim da ga gusi...da pati...ne pricamo.
Razvodimo se.
Osude padaju od ekipe, obitelji, jedva me prihvacaju doma.
Culi smo se svako malo na moju inicijativu jer mi srce puca zbog njega, sto sam napravila, ne govorim mu detalje o svom zivotu, on prsten ne skida ni kakom godinu i pol od razvoda, kaze da krije na poslu, glumi da smo skupa, sram ga je.u
Kroz taj cijeli period on kopni, ja kopnim, mladji mi daje podrsku ali ne shvaca koliko me savjest muci...na poslu sam bila invalid, pod tabletama, s 10 kg manje, ko duh. Ta muka i borba su trajale od prvog trena kad sam bivsem rekla za 'drugog'. Da se barem iskalio deranjem, necim...nista.
To me ubijalo. Uz sav jad, emocije prema drugom su prevagnule i ta slabost me unistavala.
Prosle godine sam zavrsila u bolnici sa crnim mislima, sa teskom depresijom. Uz terapiju sam se oporavljala.
Ostala trudna sa mladjim sada 4 mj. Saznajem neke stvari evo prije dva dana, mladji me lagao ta skolu, bivsi je tek nedavno bacio prsten jer je vidio sliku mene i doticnog na soc mrezi, podivljao da je budala ispao jer se nadao pomirbi (??)...
I eto...osvjestavam se tek sada. Dijete je na putu, planiram buducnost s osobom koja je nezrela (kao i ja valjda), koja laze (kao i ja), ne zelim se pravdat.
Krivim se za sve. I jedem govna. Povrijedila sam, iznevjerila muza, obje obitelji, prijatelje kojih nemam vise.
Scenarij koji vidim da cu biti samohrana majka. Spremna sam i na to.

S ovom pricom sam htjela podijeliti svoje iskustvo i poruciti da ljudi trebaju razgovarati otvoreno, vise komunicirati, vise pitati, razmislit dva puta nakon odluke, otici na strucno savjetovanje...jer neki hirovi, zelje, krive odluke nose strasne posljedice.

Pozdrav svima
Od prvog braka nisi imala ništa, preporučam posjet k odvjetniku radi zajedničke imovine stečene u braku.
U drugoj si vezi na golemom dobitku - imaš djete.
Sebe kriviš za sve - pa što.
Život se sastoji i od dobrih odluka ali i od grešaka, imaš pravo na oboje a život imaš samo taj jedan i gledaj ga što bolje i veselije proživiti.
Lijepo čuvaj zdravlje i ne uzimaj ništa što ga narušava pa ćeš kao samahrana majka opet naći nekog trećeg, pa i četvrtog muškarca.
Ako te prijatelji osuđuju radi tvojih odluka onda ti baš i nisu prijatelji, budi lijepa i vesela pa će doći novi.
Još se nije rodio ko bi svjetu ugodio.
Život je puno jednostavniji nego što ga mi doživljavamo, treba ga jednostavno živjeti.
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 19:49   #346
Quote:
nsut kaže: Pogledaj post
Od prvog braka nisi imala ništa, preporučam posjet k odvjetniku radi zajedničke imovine stečene u braku.
U drugoj si vezi na golemom dobitku - imaš djete.
Sebe kriviš za sve - pa što.
Život se sastoji i od dobrih odluka ali i od grešaka, imaš pravo na oboje a život imaš samo taj jedan i gledaj ga što bolje i veselije proživiti.
Lijepo čuvaj zdravlje i ne uzimaj ništa što ga narušava pa ćeš kao samahrana majka opet naći nekog trećeg, pa i četvrtog muškarca.
Ako te prijatelji osuđuju radi tvojih odluka onda ti baš i nisu prijatelji, budi lijepa i vesela pa će doći novi.
Još se nije rodio ko bi svjetu ugodio.
Život je puno jednostavniji nego što ga mi doživljavamo, treba ga jednostavno živjeti.
Jako lijepa poruka

U svakoj situaciji treba pronaci nesto pozitivno
NightDive is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 09:47   #347
Quote:
nsut kaže: Pogledaj post
Od prvog braka nisi imala ništa, preporučam posjet k odvjetniku radi zajedničke imovine stečene u braku.
U drugoj si vezi na golemom dobitku - imaš djete.
Sebe kriviš za sve - pa što.
Život se sastoji i od dobrih odluka ali i od grešaka, imaš pravo na oboje a život imaš samo taj jedan i gledaj ga što bolje i veselije proživiti.
Lijepo čuvaj zdravlje i ne uzimaj ništa što ga narušava pa ćeš kao samahrana majka opet naći nekog trećeg, pa i četvrtog muškarca.
Ako te prijatelji osuđuju radi tvojih odluka onda ti baš i nisu prijatelji, budi lijepa i vesela pa će doći novi.
Još se nije rodio ko bi svjetu ugodio.
Život je puno jednostavniji nego što ga mi doživljavamo, treba ga jednostavno živjeti.
Puno ti hvala na savjetu.
Inace, iz braka nisam htjela traziti nista. Nikad nismo ni dosli na temu dijelidbe, uzela sam svoju odjecu.
Mozda sam mogla tjerat mak na konac i zahtjevat 'nesto' na osnovu biznisa bivseg, al ne zalim zbog tog.
(Pokusavam naci veselje u ovom stanju, no zbog lazi koje sam frisko saznala, i to sto je obitelj za njega skrivala ne malu stvar, sumnjam u dobar ishod situacije i odnosa...na korak sam selidbi kod njegovih, dijete na putu, nez..priznajem da sam se zaletila, a sad se osjecam izigrano, karma is a bitch)

Veliki pozdrav svima!
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 10:00   #348
Da se nadovezem jos da se vodi razgovori da li cu uopce preseliti kod decka i on mi otvoreno govori da razmislim, sto i radim, ali da ce se borit da beba bude s njim i da se u tom slucaju vidimo na sudu.
Na sve to njegovi forsiraju vjencanje sto sam im rekla da mi ne pada na pamet.
Napeto je.
Nadam se da cemo se uspjet dogovoriti.
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 12:40   #349
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
no zbog lazi koje sam frisko saznala, i to sto je obitelj za njega skrivala ne malu stvar, sumnjam u dobar ishod situacije i odnosa
Ajde molim te, javi mi se u privatnoj poruci i objasni o čemu se radi
nsut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:04   #350
Quote:
nsut kaže: Pogledaj post
Ajde molim te, javi mi se u privatnoj poruci i objasni o čemu se radi
Imas pp..
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 13:47   #351
Quote:
yeli kaže: Pogledaj post
Scenarij koji vidim da cu biti samohrana majka. Spremna sam i na to.
Pa po onome što pišeš taj scenarij te možda spasi, možda konačno naučiš funkcionirati sama. Rješenje za lošu situaciju doma - bivši muž. Rješenje za loš brak doma - nova ljubav (ili "ljubav"). A u biti se samo sve više i više uvaljuješ u neke situacije u kojima (i s kojima) nisi sretna.

Zašto te suprug nije zaposlio kod sebe u firmi ako si to htjela i ako ti je na poslu bilo loše; on nije htio ili mu nisi ni rekla da bi radila kod njega?

Brak se raspao ali nemaš djece s mužem, tako da ne kužim radi čega se toliko grizeš oko roditelja i frendova i radi čega su oni bitan faktor u tvojoj priči s mužem.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 15:03   #352
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Pa po onome što pišeš taj scenarij te možda spasi, možda konačno naučiš funkcionirati sama. Rješenje za lošu situaciju doma - bivši muž. Rješenje za loš brak doma - nova ljubav (ili "ljubav"). A u biti se samo sve više i više uvaljuješ u neke situacije u kojima (i s kojima) nisi sretna.

Zašto te suprug nije zaposlio kod sebe u firmi ako si to htjela i ako ti je na poslu bilo loše; on nije htio ili mu nisi ni rekla da bi radila kod njega?

Brak se raspao ali nemaš djece s mužem, tako da ne kužim radi čega se toliko grizeš oko roditelja i frendova i radi čega su oni bitan faktor u tvojoj priči s mužem.
Tocno. Prije sveg dreka sam trebala sama sa sobom nauciti zivjeti, slazem se potpuno. Uvaljala sam se iz jednog sr u drugo.

Rekla sam bivsem da bih htjela raditi kod njega. Odgovori su bili da trenutno ne moze zaposliti vise ljudi. Diplomatski.

Starci i frendovi su misljenja da necu naci bolju osobu od bivseg, bili smo osam godina u vezi prije braka, djelovali 'obecavajuce'. Tako da sam starce razocarala razvodom, srame se pred rodbinom etc.
Frendovi smatraju da je bivsi jako propatio i da nije zasluzio takav ishod (inace, bivseg vecina smatra za, kako se u narodu kaze 'dobricinu i ljudinu', tako da i od tud velila empatija za njegovu/nasu sudbinu).

Tesko je, naravno, prenjet stvarno stanje putem pisane rijeci i od jedne strane, ali evo, svoj vid i dio zivota sam pokusala sto vjernije podijeliti ovdje da bih mozda mogla uz pomoc komentara shvatit sto napravit sljedece. (Moram sama odlucit, znam.)

Pozz
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 14:31   #353
Okrenuo bi se i otisao bez mnogo rijeci.
EZ 50 B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 11:27   #354
Ne mogu naći postoji li već ova tema na forumu pa ću pitati ovdje:
Za one koji su bili prevareni, kako ste to saznali? Je li vam partner sam rekao ili slučajno?
cappie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:13   #355
Počela bih se družiti s ljubavnicom, budući da je očito da imamo nešto zajedničko.

Zapravo, jednom mi se i dogodilo nešto slično. Prijateljstvo je potrajalo nekoliko godina dulje od "veze".
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 11:15   #356
Pustio bi joj onu "Ne varaj meeeee, sa golubom u rukama, sa golubom u rukama..."
Ab Aeterno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 00:25   #357
A sta bi?Rekla sto mislim,pobrala svoje i nikad vise se osvrnula.
splitjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:17   #358
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Je l'se to odnosi samo na seks ili na sve?

Inace se ne slazem sa tim, ko je los, vratiti mu istom merom, tako ide kod mene...
Onda nisi ništa bolja od te loše osobe. Ja takve ljude samo isključim iz života i problem riješen.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:03   #359
Nagovorio ga da ju uzme, prije nego se predomisli
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 14:08   #360
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Nagovorio ga da ju uzme, prije nego se predomisli
Ja bi se zahvalio ljubavniku jer hvala mu sto je zmiju iz mojih njedara prebacio na svoja.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.