Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2017., 21:00   #21
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
to kaj si sad rekao je vrlo općenita floskula
Naravno.

Proglasi sve što ti je na putu floskulom, gledaj samo kako udovoljiti svojoj guzici, jeb'o djecu, kojemene gledao pa štami fali, e, kuiš...

Obogati si život prijateljima, odi s frendovima na koncert.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 21:43   #22
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Naravno.

Proglasi sve što ti je na putu floskulom, gledaj samo kako udovoljiti svojoj guzici, jeb'o djecu, kojemene gledao pa štami fali, e, kuiš...

Obogati si život prijateljima, odi s frendovima na koncert.
naravno, od kad se rode djeca nema osim kuvanja ajvara za šporetom te odlaženja na roditeljske sastanke..svako dosadašnje vrijeme provedeno sa sobom i za sebe te životno veselje mora odmah prestati
moj savjet je da se ne boji ostaviti muža zbog straha da ce biti sama jer su prijatelji važni, ako ne i važniji od veza i također ispune čovjeka
koji je tvoj savjet?
osim floskule da su djeca najbitnija
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:46   #23
Naravno, ko nevoli Tita voli Hitlera.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 08:14   #24
Od kad je taj covjek narkoman?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 11:46   #25
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
naravno, od kad se rode djeca nema osim kuvanja ajvara za šporetom te odlaženja na roditeljske sastanke..svako dosadašnje vrijeme provedeno sa sobom i za sebe te životno veselje mora odmah prestati
moj savjet je da se ne boji ostaviti muža zbog straha da ce biti sama jer su prijatelji važni, ako ne i važniji od veza i također ispune čovjeka
koji je tvoj savjet?
osim floskule da su djeca najbitnija
Koje okretanje teza.

Život s narkomanom je sigurno idiličan....djeca su mutava i ništa ne kuže.

Važno je imati muža, prijatelje i lažnu sigurnost.

Netko proda guzicu za komfor zajedničkog života na koji je navikao, jer misli samo na sebe. Djeca su tu nebitna jer se mama potrudila da oni ništa ne znaju ( možeš misliti).

Rastala sam se sa 44, prije 10 godina, ostala sama sa djecom, rastava užasna.....Promijenila sam od tada tri posla...Živjela bez kune...ganjala alimentaciju....odrekla se imovine samo da me pusti na miru...a nije bio ni preljubnik ni ovisnik....."samo" me počeo psihički maltretirati.

Uživam u životu, djeca su mi dobra i uspješna što sumnjam da bila da su živjela u svakodnevnoj paranoji i ludilima mog bivšeg. Čak nakon svega što je radio njima i meni, imaju sa njim relativno normalan odnos- opet mojom zaslugom.



Sve se može.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 13:56   #26
nikad nije kasno za nove pocetke.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:00   #27
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Kako se popravio?
Sluša, tj pokušava shvatiti šta govorim, nema ljubomornih scena, nema nervoze, brine o djeci,preuzeo je neke obaveze za koje je prije bio lijen ili smatrao da je to moja briga, provodi vrijeme sa djecom koje je prije provodio na pivi, itd....ima još toga, nitko nije idealan, no razlika je velika u čovjeku koji je bio prije i ovom sada. Djeca ga obozavaju. Ja bi kao trebala biti sretna, i jesam, a svaki trecidan mi izbijaju bezrazlozni napadi bijesa, depresije i mislim da je to neki PTSP, na sitnice poludim, koliko god se trudila, ne mogu tome pobjeći. I kako ja općenito nikad nikom ne valjam, eto sad bi trebala misliti na djecu, kako onda, otići i odvojiti djecu od oca kojeg vole i on njih ??
Hvala svima sa dobrim namjerama ovdje.
pecenoprase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:13   #28
Quote:
itapita kaže: Pogledaj post
da je alkoholičar, onda bi imali više empatije il kaj
A baš.... A sa roditeljem alkoholičarima djeca se nagledaju strašnih scena, oni su mali pa doživljavaju puno strašnije, sa roditeljem psihičkim zlostavljačem također. I narkomanima. Sa ovisnikom koji se ne drogira nego prije terapiju godinama, radi i funkcionira normalno nije tako, ali kako to objasniti nekom tko nema pojma šta je to. Djeca vide i osjete psihoze između mame i tate, slušaju svađe ništa više nego u ostalim "normalnim" obiteljima. No oni ne gledaju smrdljivu pijancinu, niti im se roditelji tuku, niti gledaju psihička zlostavljanja, niti ih otac zapostavlja, kod nas toga nema. Tu mama sve proguta, i naravno opet ne valja.
pecenoprase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:17   #29
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Od kad je taj covjek narkoman?

Sent from my D2403 using Tapatalk
Jako davno, kad smo počeli živjeti skupa bio je već uspjesno na terapiji, radio, najnormalnije funkcionirao i nitko ne bi ništa primijetio.
pecenoprase is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:26   #30
A gle, možda sad tebi treba pomoć? Dozvoli si to. Možda si od te čitave borbe naštetila sebi. I to se dešava. I to je za ljude. I možda si u depresiji.

Znaš zašto to mislim? Jer ljudi koji su u tako isprepletenom odnosu kao vas dvoje, često funkcioniraj kao spojene posude. On se možda trgnuo i sabrao jer si se ti prestala boriti i prepustila.

Nije samo on ovisnik tu. Vi ste u međusobno ovisničkom odnosu.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 11:53   #31
Jbg. puklo te sa zadrškom.
Prijedlog, potraži stručnu pomoć.
Možda trebaš samo malo vremena za sebe?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:13   #32
Pa da , slažem se sa prethodno napisanim.
I ja sam imala jednu stresnu situaciju , ustvari stanje koje je trajalo godinama - tek kad je sve bilo gotovo počela sam gubiti živce, imati ispade na sitnice, insomnie i nervoze. Do tada sam bila mirna ko boza .. čak sam imala i smisao za humor , sve sam držala pod kontrolom i uopće nisam bila svjesna stresa u kojem se budim ,živim i idem spavati.

Moguće si toliko navikla na stres da ti je stres živjeti bez stresa
Proći će kad mozak prihvati novonastalo stanje kao normalno , samo je pitanje koliko će ti u budućnosti lako skočiti tlak,odnosno koliko je ta situacija oštetila tvoje živce.

Ali i za to ima lijeka.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.